User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Varex ?????

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Varex ?????

iyi forumlar. yeni aldığım rover220 tc 2.0 turbo aracıma kullanabileceğim bi varex arıyorum ancak kafamda soru işaretleri sıfır çiziyo.

araç yaklaşık olarak 180-190 hp civarı.
    varex aracın motorunu kapalı vaziyette sıkıştırır mı ?
    benim için açık haldeki ses tonu farketmez ancak kapatılldığında sessizliği sağlar mıyız ?
    250-300 liraya alacağım adana yapımı ya da el yapımı varexler ne kadar sağlıklı olacaktır motor açısından ?

60lık düz boru mevcut araçta manuel boost ve yazılım mevcut 0.8 civarında yürüyor araç. üzerinde sadece son susturucu var silencer kapaklı. kapattığımda bile sesi doğru düzgün kesemiyorum. ortaya sesi toplaması için bi susturucu attırmak ne kadar mantıklı olur ?

yardım edin... yoksa mecbur elimdeki paraya oem susturucu alıp çöpe atıcam parayı resmen

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç turbo oldugu için atmosferige göre daha az ses çıkacaktır yani kapalıyken ses orjin gibi çıkar aynı zamanda kapalıyken illaki sıkar benimki kapalıyken arabanıın hızlanmasını bariz etkiliyo
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

ozans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende var 63'lük varex. Stock kadar sessiz kapalıyken (S13, ca18det). Performans konusunda şimdilik birşey söyleyemeyecem, ayarı bitmedi daha arabanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaten kapalı konumda iken gazlamayacağım. şehiriçi spec

tek aklıma takılan kapalı iken sesi keser mi sorusuydu o da. sağolun inşallah işimize yarar

vtec26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    atmosferik arabada %100 kesmiyor orj varex komple headers ve düz boruyla. varex e %75 dersem adana işi %90 kesiyordu sesi headers düz boruyla
    Naturally Aspirated FTW
    e36 3.28 Coupe individual

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elbette kapalıyken bir back pressure yapacaktır ama devir çevirtmeyecekseniz bir zararı yok denebilir. ama kapalıyken gazlamamaya özen gösterin.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

Ayb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mantaboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi forumlar. yeni aldığım rover220 tc 2.0 turbo aracıma kullanabileceğim bi varex arıyorum ancak kafamda soru işaretleri sıfır çiziyo.

araç yaklaşık olarak 180-190 hp civarı.
    varex aracın motorunu kapalı vaziyette sıkıştırır mı ?
    benim için açık haldeki ses tonu farketmez ancak kapatılldığında sessizliği sağlar mıyız ?
    250-300 liraya alacağım adana yapımı ya da el yapımı varexler ne kadar sağlıklı olacaktır motor açısından ?

60lık düz boru mevcut araçta manuel boost ve yazılım mevcut 0.8 civarında yürüyor araç. üzerinde sadece son susturucu var silencer kapaklı. kapattığımda bile sesi doğru düzgün kesemiyorum. ortaya sesi toplaması için bi susturucu attırmak ne kadar mantıklı olur ?

yardım edin... yoksa mecbur elimdeki paraya oem susturucu alıp çöpe atıcam parayı resmen
    bende custom varex vardı, krom mazemeden özel yaptırmıştım. Dp sona kadar 63 krom düz sonra custom varexdi. Açık sesi çok güzeldi ama kapatınca yeterince susturamıyordu. Ve hafif titreşim yapıyordu gazlarken araç içinde. Oem tip orjinal varex aldım custom yerine taktırdım. Açık sesi aracın azaldı ama kapatınca ses stockdan bile sessiz. Sıfır titreşim. bana orjinal varex hakkını veriyor gerçekten dedirtti. kapalı oldugunda aracı sıkıyor mu sıkmıyor mu bilmiyorum çünkü kapalı konumda gazlamıyorum. kapalı konum ya sabit hız gidiyorum yada şehir içi max 2.5 devir. bu yüzden fark hissetmedim. aracım 13' ibiza cupra.

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle orjinal varex kullanın kapalı durumda stockdan daha sessiz aracımda downpipe sonrası düz boru sonda 63lük varex var kapalı haliyle araba fazlasıyla sessiz..
    ALLAH VAR GAM YOK..

Hakan-N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 63 lük orjinal warex kullanıyorum turbo arabamda kapalıyken tamamen sessiz oluyor fakat kapalıyken performansı düşürüyor arabayı kasıyor açıkken hiçbir sıkıntı yok gayet güzel
    DR.ECU

SAFKAN Le Mans

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    warex kapalı konumda ciddi anlamda sııkıyor, şöyleki bi arkadaşın foresterda açık konumda 1.2 bar basınçla yürürken kapalı konumda 0.7 barın üstüne çıkmıyordu, fakat sesi çok iyi bi şekilde kesiyor, ben kendime custom bi vanalı son susturucu yaptırdım, açıkken 76, kapalıyken 60lığa düşüyor (varex 48 liğe düşüyor) kapalı konumdaki sesi içerden hiç rahatsız etmiyor dışardan çok hafif bi homurtulu çıkıyor okadar, bu şekil vana kapalı halde 1.1 barın üstüne çıkamıyordum, buna ek olarak bide external wg taktırdım. artık açık yada kapalı farketmiyor hertürlü 1.5 bar basabiliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ibiza cupradan çıkma bi 60 lık varex buldum bakalım alıp deneyeceğim. sonucu buraya yazıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ibiza cupradan çıkma bi 60 lık varex buldum bakalım alıp deneyeceğim. sonucu buraya yazıcam
    Bekliyoruz sonuç belli orjinalse..
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldığım varexde anlayamadığım bi şekilde ses kesiliyo videoda belli olmasa da ve egzozu egzozcu yerine oturtup düzgün montaj yapamasa da varexden şuan için çok memnunum 60lık giriş 60lık çıkış var çıkış ağızı baya çirkin oem 106 206 egzozu gibi yere bakıyor yani ağzı .

Ve anlayamadığım nokta son çıkış ağzı ile alakalı sanırım açık konumdayken de sonda açık egzoz varken ki halinden daha sessiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldığım varexde anlayamadığım bi şekilde ses kesiliyo videoda belli olmasa da ve egzozu egzozcu yerine oturtup düzgün montaj yapamasa da varexden şuan için çok memnunum 60lık giriş 60lık çıkış var çıkış ağızı baya çirkin oem 106 206 egzozu gibi yere bakıyor yani ağzı .

Ve anlayamadığım nokta son çıkış ağzı ile alakalı sanırım açık konumdayken de sonda açık egzoz varken ki halinden daha sessiz
    Bu işte bi terslik var Sanırım orjinal değil egzost ve açıkken sessiz olması düşündürcü:S
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orijinal varex değil tabi el yapımı ancak açıkken de normal bi açık son susturucu kadar ses vermiyor. Bu düşündürdü beni de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orijinal varex değil tabi el yapımı ancak açıkken de normal bi açık son susturucu kadar ses vermiyor. Bu düşündürdü beni de
    Senin işi daha kaliteli bi varex çözer o zaman
    ALLAH VAR GAM YOK..

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adanada nerde 250 yav zilyon tane egzozcu gezdim 60lik duz boru (krom falan da deil) + replika varex e 1000 liradan kapi açıyorlar. 1500 dedi bir yer kavga edecektim adamla. Sizin bildiginiz yer varsa önerebilir mısınız?
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

recep07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Lee-on! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adanada nerde 250 yav zilyon tane egzozcu gezdim 60lik duz boru (krom falan da deil) + replika varex e 1000 liradan kapi açıyorlar. 1500 dedi bir yer kavga edecektim adamla. Sizin bildiginiz yer varsa önerebilir mısınız?
    yanlıs anlasılmasın bende bır ara replıka varex vardı fn2 type-r da kullanmıstım ısınızı gorecekse

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler