User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
127 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 106 için karbon kaput yada folyo bilgi ?

Göki,ZD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

106 için karbon kaput yada folyo bilgi ?

106 için karbon kaput ve bagaj gören varmı ? ben hiç görmedim
    Kaang6 nikli arkadaşın ukraynadan getirdiği tuning dergisinde mavi bi 106 da vardı ama bedava verseler takmam çok iğrenç bi şekli vardı girintili çıkıntılı acayip bişeydi.

Baktım karbon ve aksesuar fakiri bende çakma karbon yapayım dedim kaputu folyo ile kaplattım ama motor sıcaklığından bazı yerde şişme yapıyor oda folyonun çok kalın ve kalitesiz olmasından ama iğne ile patlatıp sarı ile çektim düzeldi ama ara sıra kalkıyor elimle bastırıyorum yola devam

gelelim soruma benim asıl amacım kaput ve ön tamponu yapmak daha kaliteli folyolar var folyotek diye bi marka vardı fiyatı 100-200 dolar gibi bişelerdi bunları yapan yer varmı bildiğiniz?

Teşekkürler
    Alıntı B.Aktepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Para harcayan geçer, dua ile anca maneviyatınız güçlenir, aracınız güçlenmez.

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ingiltereden kaput bagaj kapı iç döşemeleri gibi birsürü karbon parça getirtebilirsin ama yarın 106 parası tutar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ingiltereden kaput bagaj kapı iç döşemeleri gibi birsürü karbon parça getirtebilirsin ama yarın 106 parası tutar
    link varmı?
    fiyat önemli değil gözümü kararttım alıcam. bagaj olmasada kaput alıcam. iç aksamlar buldum bi ara ön panel'in ama linki kaybettim pekde hoşuma gitmemişti zaten.

kapı döşemesi gürkan da var irtibata geçicem zaten satarsa alıcam ondan

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı göki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    link varmı?
    fiyat önemli değil gözümü kararttım alıcam. bagaj olmasada kaput alıcam. iç aksamlar buldum bi ara ön panel'in ama linki kaybettim pekde hoşuma gitmemişti zaten.

kapı döşemesi gürkan da var irtibata geçicem zaten satarsa alıcam ondan
    yarın eklerim

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ebay den karbon kumaşı alıp karbon yapabilirsin. iyi bi boyacı işini görür.
    http://global.ebay.com/gbh/viItem?It...93627104#photo

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bence olmamis be cf orj. kaput biletaksan guzel durmaz dusuncesindeyim maalesef

cok rengarenk gozukuo araba butunluk yok renker goz yoruo bro

beyaz,siyah met.+mat siyah

iih olmamis : )
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ebay den karbon kumaşı alıp karbon yapabilirsin. iyi bi boyacı işini görür.
    http://global.ebay.com/gbh/viItem?It...93627104#photo
    bu nası bişe ya folyo tarzı yapışkanmı anlıyamadım yaw

Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarın eklerim
    oke bekliyorum

Alıntı 10ur_K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence olmamis be cf orj. kaput biletaksan guzel durmaz dusuncesindeyim maalesef

cok rengarenk gozukuo araba butunluk yok renker goz yoruo bro

beyaz,siyah met.+mat siyah

iih olmamis : )
    ya onur fotoda iyi gözükmüyor ama canlı hoş duruyor bende olmaz diye düşünmüştüm ama kaputu takınca güsel durdu daha cilada atılmadı cila atılınca daha hoş durucaktır baktım olmadı sök gitsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=göki;427060]bu nası bişe ya folyo tarzı yapışkanmı anlıyamadım yaw

kaplanacak zemini zımparalayıp epoksi ile karbon kağıdını yapıştırıp kenarlarını trimliyorsun. daha sonra 3-4 kat epoksi ve zımpara işleminin ardından gerçek karbon kaplamalı kaputa sahip oluyorsun.
    bi kaç resim (başka bi forumdan alıntı)

benimde uzun süreden beri düşündüğüm ama vakitsizlikten dolayı gerçekleştiremediğim bi proje.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güsel gözüküyor ama kaputa folyo yaptırıcak adam zor buldum bunu yapıcak kişiyi bulmak ölüm
    şimdilik kaputa cila attıktan sonra bi süre idare edicem izmirde laserle baskı yapan firma ile irtibattayım bu hafta içi alf nikli arkadaşa parçaları göndericem fiyat doğrultusunda araç içindeki aksamları kaplatıcam resimleri sizlerle paylaşırım güsel olucağını düşünüyorum örneklerini başka konuda görmüştüm konuyu bulunca linkini koyarım. güsel oldugu taktirde kaput ve ön tamponada aynı işlemleri yapıp çakma karbon king olucam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güsel gözüküyor ama kaputa folyo yaptırıcak adam zor buldum bunu yapıcak kişiyi bulmak ölüm
    şimdilik kaputa cila attıktan sonra bi süre idare edicem izmirde laserle baskı yapan firma ile irtibattayım bu hafta içi ally nikli arkadaşa parçaları göndericem fiyat doğrultusunda araç içindeki aksamları kaplatıcam resimleri sizlerle paylaşırım güsel olucağını düşünüyorum örneklerini başka konuda görmüştüm konuyu bulunca linkini koyarım. güsel oldugu taktirde kaput ve ön tamponada aynı işlemleri yapıp çakma karbon king olucam
    iyi bi boyacı bulduğun taktirde sorun olmaz hatta kendin bile yapabilirsin. ben kendim yapmayı düşünüyorum mesela.

ve hiçbir folyo vb kaplama gerçek karbon görüntüsüne yaklaşamıyo. bence biraz sabır ve emek harcayarak herkesi hipnoz edebilirsin.
    bu arada maslak ta speed saund ta bu işlerde iyimiş diye duydum bi görüş istersen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi bi boyacı bulduğun taktirde sorun olmaz hatta kendin bile yapabilirsin. ben kendim yapmayı düşünüyorum mesela.

ve hiçbir folyo vb kaplama gerçek karbon görüntüsüne yaklaşamıyo. bence biraz sabır ve emek harcayarak herkesi hipnoz edebilirsin.
    bu arada maslak ta speed saund ta bu işlerde iyimiş diye duydum bi görüş istersen.
    ben böle ince işlere gelemiyorum stres basıyor kaputu ben kapladım %80 ini bi yerde takıldım sök yağıştır deli oldum sonra kaputu aldım götürdüm folyo yapan yerlere yok ben yapm etmem filan 4 kapı dolaştım sonunda biyere yaptırdım oda bi ton lafla yaptırdık para ile iş yaptıramadım nedense yanaşmıyorlar.

Maslak'da oldugunu duydum ama avrupa yakasına pek iş yaptırmadığım içn ayağım gitmiyor nedense çok uzak geliyor

göztepe de yapan biyer daha var ama örnek görmediğim için kobayda olmak istemiyorum izmirdeki laserle yapan yer güsel yapıyor gördüğüm kadarı ile 2 haftaya kadar sonuçlanır herşey güsel görüntü olucagına inanıyorum beklicez görücez artık.

ilgine teşekkürler.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maslak SpeedSound daki carbon olayı çok fena bir işçiliğe sahip. Gittiğinizde kırmızı gc8 orada ise görürsünüz zaten adamlar on numara iş yapıyor. Bu arada 106 için carbon kaput ve bagaj var ama çok pahalı.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maslak SpeedSound daki carbon olayı çok fena bir işçiliğe sahip. Gittiğinizde kırmızı gc8 orada ise görürsünüz zaten adamlar on numara iş yapıyor. Bu arada 106 için carbon kaput ve bagaj var ama çok pahalı.

senin ağzını yerim sen ne kibar bişe oldun

kanka telini versene biliyosan? izmire göndericem normalde yarın fiyat vericekler ordan da bi fiyat alayım.

sen demedinmi geçende yok görmedim diye bak bi link filan varsa ben anlamıyorum bu arama işlerinden sinir basıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karbon kaplama ile İzmir'den Meg Kaplama firması ile görüştüm.
    Firmanın referans ları oldukça iyi.
    kataloğa aşağıdaki link den bakabilirsiniz.
    www.megkaplama.com
    telefon: 0232 544 87 94
    enver güngör
    kaput için fix fiyat verdiler 550 ytl
    ön tamponuda ne kadar diye sordugumda 250 ytl dediler ama durumuna göre 50 ytl üstüne oynama olabilir dedi ama 300 ytl yi aşmıcağını belirttiler.
    ürün teslimatı parçanın durumuna göre değişiyormuş ama 1 haftayı gözden çıkarıcaksınız max. 10 gün.
    daha detaylı bilgileri yarın söylicem bu akşam fotoğrafları göndericem yarın tam olarak fiyat bilgisi verilecek.

Yasin Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu dışı olucak belki ama

carbon işi behsedildiği kadar kolay bi iş değil bir çok malzeme kullanılıyor
    ayrıca infison - vacum kuallanmadan yaptığınız karbon çok ii çıkmaz hava kalabilir ilacı tam yemeyebilir yediriyim derken desen bozulur
    çünkü kumaş çok hassas. cam elyafı gibi değil maalesef ii işçilik ve zaman isteyen bir iş.

murat nickli arkadaşın resimde gösterdiği mümkün fakat kaput gibi geniş bir yüzeyde
    bahsedilen teknikle kaliteli bi iş çıkartmak neredeyse imkansız.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tavanı kaplatmak lazım M106

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavanı kaplatmak lazım M106
    yok kanks kaput ve ön tampon öncelikte

tavan değilde sunruf çerçevesini düşünüyorum.

kapı döşemelerinde elektrikli aynaların bölümü olmasa kesin alıcaktım çok kötü oldu o iş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FOT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu dışı olucak belki ama

carbon işi behsedildiği kadar kolay bi iş değil bir çok malzeme kullanılıyor
    ayrıca infison - vacum kuallanmadan yaptığınız karbon çok ii çıkmaz hava kalabilir ilacı tam yemeyebilir yediriyim derken desen bozulur
    çünkü kumaş çok hassas. cam elyafı gibi değil maalesef ii işçilik ve zaman isteyen bir iş.

murat nickli arkadaşın resimde gösterdiği mümkün fakat kaput gibi geniş bir yüzeyde
    bahsedilen teknikle kaliteli bi iş çıkartmak neredeyse imkansız.
    benim bahsettiğim gerçek karbon için 2 yöntem var biri vakum diğeri trim yöntemi sıfırdan parça üretilecekse ağırlık kaygısıda varsa vakum tekniği kullanılır yok ağırlık önemli değil sadece kozmetik olsun dersen trim yöntemi yeterlidir. trim yöntemiylede kaputta kaplarsın tavanda ama çok şekilli bi kaputsa ona uygun ince kumaş gerekli.
    bu arada yapılışını merak edenler için video http://video.google.com/videosearch?...cs&emb=0&aq=f#

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok kanks kaput ve ön tampon öncelikte

tavan değilde sunruf çerçevesini düşünüyorum.

kapı döşemelerinde elektrikli aynaların bölümü olmasa kesin alıcaktım çok kötü oldu o iş
    tamponu kaplamak cok cok cok guzel ama, inik arabalarda cok sıkıntı olur illaki surtersin, sagdan soldan patlama catlama yaparsa kotu olur.

kaputu kaplatırsan sıfır astarsız yan sanayi bişey al yoksa sorun olabilir
    gözünü bukadar karartıysan gercek carbon civiclerdeki gibi olan kaput var ingilterede cok aşırı pahalı degil, tabi abd deki kadar ucuz degil ama fiyat uygun.

sunroof cevresi mantıklı, ama tavan guzel olur bak bmw de 10 numara

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)