User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Alfa 156 performans düşüklüğü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alfa 156 performans düşüklüğü

Merhaba arkadaşlar

156 mk2 1.6 aracımızda performans düşüklüğü yaşıyoruz 1.6 t.s araç bu arada.

Dün bu düşüklüğü deneyerek gördük,2de 70 gibi fiat brava 1.6 ile yürüdüğümüzde 2 sonu 3 ortasına kadar çeyrek boy önde kalıyorum sonrasında brava açıp gidiyor

Biz aracı aldığımızda debimetre ve lambda sensörü arızası aldık orjinal olarak bu iki sensörü değişti ancak yukardaki iki lambdayı değiştirmedik

Yardımlarınızı bekliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim arkadaşta 156 2.0 selespeed var, 0-100 deniyoruz teledefondan programla 0-100 13-12.5 çıkıyor dedik programmı yanlış ölçüyor acaba, telle video çektik aynı çıktı saniye olarak, debimetre bozulmuş

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

156 mk2 1.6 aracımızda performans düşüklüğü yaşıyoruz 1.6 t.s araç bu arada.

Dün bu düşüklüğü deneyerek gördük,2de 70 gibi fiat brava 1.6 ile yürüdüğümüzde 2 sonu 3 ortasına kadar çeyrek boy önde kalıyorum sonrasında brava açıp gidiyor

Biz aracı aldığımızda debimetre ve lambda sensörü arızası aldık orjinal olarak bu iki sensörü değişti ancak yukardaki iki lambdayı değiştirmedik

Yardımlarınızı bekliyorum
    bu deneme nasil bitmesi lazimdi?
    guc kaybinin nedenleri bircok seyden olabilir, debimetre + eksoz sisteminden baslayin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üzerinden farklı kodlu debimetre çıktı orjinal kodundaki debimetre ile değiştirdik üç lambda sensöründen biriside yeni yukardada yazdım.Başka bir 156 1.6 t.s,1.6 marea ile yürüdüğünde videoları mevcut t.s'nin bariz üstünlüğü oluyor.En azından kafa kafaya bitmesi lazımdı benim tahminlerim bu yönde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 buji bitmis veya bitmeye yakin olabilir..varyator arizali olabilir..bozuk varyator atesleme zamani ayarlayamadigi icin 15 hp guc calar...katalik konvertor dolmustur...lambda bozuktur..hava filitresi tikalidir..yag degisimi gelmistir...lpg yakit ayarini bozmustur.bozuk sensorlerden sonra yakit haritasi bozulmustur...ecu reset gerektirir..kul tablasi haric her yere bakin..mutlaka sonuc alirsiniz..marea 103 hp 156 120 hp..100 kadar beraber ciksaniz bile 100 den sonra alfa aca aca gider..
    AFR si fakir e ceken adam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)