User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Saxo vts egzantirik tercihi...

E-Kuri
    Misafir

Saxo vts egzantirik tercihi...

selamlar... 2001 model saxo vts2 aracıma egzantrik yapıcam fakat bi kaç tereddütüm var... öncelikle cadde tipi bir egzantrik düşünüyorum ve bunun için en doğru tercih sanırım colombo bariani 270-280 derecelisi... biraz daha yüklenip rölantisi bozulmayan ve sağlıklı çalışan dereceli ne olabilir? şeytan diyo pt52 ye gir ama işte cadde tipi ve baba faktörü... tecrübesi olanların fikirlerine çok ihtiyacım var... bu arada araç üzerinde cold air intake kit son susturucu hariç komple egzoz(headers dahil), 13.61 kısa oran, büyük benzin kelebeği, superchip ve organik balata mevcut...

sami_z01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selam

evet 270-280 cadde ve baba faktoru ile en akilli secim ..

saygilar
    sami

34fbc32
    Misafir
    dostum bende böyle düşünüyordum pt51 centcams (280'e 80) dereceli egzanrtik taktırdım ve arac pt 50 centcams dışında kesinlikle piston isteyecek ve rolantisi kesinlikle bozulacak bunları kafandan cıkarman gerekiyor bence hem yakıtı fazla etkilemesin hem piston takmama gerek kalmasın diyorsan pt50 (262'e 70) tercih etmeni tavsiye ederim..ben bile pt51'i söküp 50 almak istiyorum ama illa performans yüksek olsun diyorsan sana pt51'i verebilirim pt52'yehiç girme piston takılı olsa bile ne zaman kıracagı belli olmuyor sıkıştıramıyorsun .. bol şans

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyasada bır ara bırsuru sahte pt serılerı dolasıordu dıkkat et eger alıcaksan da
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

34fbc32
    Misafir
    evt catcams adında ve hüner cam adında kaynıyor bunlar da dereceli ama bunlardan mangal oluyo

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence 106 gtı ve saxo vts de en verımlı ekzantırklerden bırısıde colombo barıanni 280/280 ekzantırıkdır yanlız bunu kullanman ıcın subap yayları sarttır.egerkı subap yayı kullanmak ıstemıyorsan kesınlıkle pt 51 ı tavsıye ederım cok ıyı bır tımeıng ayarı ıle fecı sonuclar elde edebılırsın tabıkıde bu ekzantıgı takan ustaya baglı....
    13 61 dıye bır sanzıman oranı yok cıt ve pug da 13/59 dur o
    bence en ıyı sanzıman oranıdır kullan memnun kalırsın
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

MyMooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34fbc32 Nickli Üyeden Alıntı
    dostum bende böyle düşünüyordum pt51 centcams (280'e 80) dereceli egzanrtik taktırdım ve arac pt 50 centcams dışında kesinlikle piston isteyecek ve rolantisi kesinlikle bozulacak bunları kafandan cıkarman gerekiyor bence hem yakıtı fazla etkilemesin hem piston takmama gerek kalmasın diyorsan pt50 (262'e 70) tercih etmeni tavsiye ederim..ben bile pt51'i söküp 50 almak istiyorum ama illa performans yüksek olsun diyorsan sana pt51'i verebilirim pt52'yehiç girme piston takılı olsa bile ne zaman kıracagı belli olmuyor sıkıştıramıyorsun .. bol şans
    pt 51 280 e 80 derece değildir.hatta bırakın pt51'i pt52 bile 280 derece değildir.pt 51 tam anlamıyla tak kullan bir egzantriktir Mertcan'ında dediği gibi sadece iyi bir timing ile şehiriçinde ve rahatsız olmadan kullanılabilicek en iyi egzantirktir belkide.Piston, yay hiçbişey istemez.Rolanti bozulmaz.Baş ağrıtmaz.
    TEAM PAŞAOĞLU

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet aynen katılıorum pt52 278 derece pt51 rahatça kullanılabilcek bir egzantirik ama koycaksan pt52 set tavsiye ederim,rolentiyide öle ahım şahım bozmuyor öyle inceden bozuluyor

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34fbc32 Nickli Üyeden Alıntı
    evt catcams adında ve hüner cam adında kaynıyor bunlar da dereceli ama bunlardan mangal oluyo
    cat cams diye egzantrik var,
    cakma istemiyorsan sifir alican
    www.catcams.be
    Experience is what you get when you don't get what you want.

34fbc32
    Misafir
    var zaten de bu egzantrik üzerinde derece ayarlanması yapılamıyor yada beceremiyorlar pt54 misali koyuyorsun duruyor ve verimli bir sonuc elde edemiyorsun..+ colombo'nun pt51 ayarında dediğimiz egzantrikde ve egzantrikler arasında en iyi olanın derecesi colomboda bulunan (280'e70)dir.hala daha iddia ederim pt51'e cillop gibi timing ayarı yapacaksan piston takmanı tavsiye ederim çünki arabanda kısa var ve redline riskin artıyor o yüzden sana piston lazım diyorum

E-Kuri
    Misafir
    saolun arkadaşlar yardımlarınız için sonuç olarak 270-280 ayarında bi egzantirik olucak takıcağım fakat anlamadığım problem colombo ve cat cams arasındaki fark bilenm biri varsa aydınlatabilirmi eksileri ve artıları nelerdir? bu arada 13.59 çok bilinen bir kısa orandır 13.61 fazla bilinmez hatta 13.68 de varki bu tırmanma yarışları için tercih edilir ve son sürat 170 civarıdır bilginize...

BosphorusBoys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kentkamps PT 51 276 Derece İstersen Vereßilirim...

Sıfır aldım ve 5 ay kullandım hala Araßamın Üstünde ..

MyMooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BosphorusBoys Nickli Üyeden Alıntı
    Kentkamps PT 51 276 Derece İstersen Vereßilirim...

Sıfır aldım ve 5 ay kullandım hala Araßamın Üstünde ..
    pt51 262 derecedir...
    TEAM PAŞAOĞLU

34fbc32
    Misafir
    http://www.bestservis.com/eksantrik/kent-db.htm
    burda tüm bilgileri var arkadaşlar

tufan-gti
    Misafir

Exclamation A

Aaaaaaaaaaaaa.

murat_wrc
    Misafir
    34 fbc 32 arkadaşım anladığım kadarıyla elınde egzantrık var satılık?? ne marka ve ozellıklerı nelerdir ayrıca ne kadar ıstıyosun???msn adresım :murat_wrc@hotmail.com

gc8
    Misafir
    280-280 colombo kullanıorum memnunum

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    colombo yapabılırsın 280-280 bi araştır can

E-Kuri
    Misafir
    valla arkadaşlar sağolun en mantıklı tercih bencede 280-280 colombo... parayı ayarladığım ilk gün yapılıcak

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)