User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
51 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Calibra SFİ yardım

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Calibra SFİ yardım

Sevgili arkadaşlarım, 1 ay önce kadar ecotec gsi olarak açtığım konuda beni yıpratmalarınız sayesinde, SFİ motorlu calibra almam nasip oldu. Bu defa aldıkta artık yardım etmek zorundasınız 50.000 tane "keşke sfi alsaydın şöle olurdu böle olurdu" yorumuna dayanarak beni mademki masrafa soktunuz, şimdi gene yardımınızı bekliorum.

Aracı atmosferik olarak yükleyeceğim, amerikayı tekrar keşfetmeye grek olmadığına göre; katı dahi üzerinde duran bu araca ne egsoz yapayım, çapı ne olsun, orta susturucu kalksınmı vde son susturucu ne marka olsun??? bu soru bir

soru 2; hava filtresi olarak en sorunsuz vede en verimli sistemi ne olarak düşünelim.

soru3; bu ikisine en verimli cevabı verecek 7000 üzeri çeviren hangi yazılımı kullanalım.

egzantrik vs şu an için düşünmediğim çözümler. Çabaların çözümsüz kalması sonucunda tabiki bu noktalarada gelinir.

Özellikle şefim kadir abim yorumlarını bekleriz.

VeNoM_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egzoz 60 mm, filtreyi güzel bir yalıtımla soğuk hava aldıracak şekilde yapmalı, çip ise forumda yardımcı olabilecek bir arkadaş var kendisi size ulaşır diye düşünüyorum.

EMG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    headers'tan sonra katalatiği söküp 57 veya 60mm düz boruyla devam edip orta susturucuyu söküp yerine ufak bir susturucu koyup sona da kaliteli bi egzoz koyulablilir.

Filtre olarak k&n veya green kutuiçi koyulabilir. Filtre kutusu ile motor arasına yalıtım yapılabilir.

Yazılım olarak arkadaşlar yardımcı olur zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Headers yeterlimi peki bu araçlarda? Bi baktım çok ince geldi gözüme, iskeletor gibi egsoz yolu var.

VeNoM_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Headers yeterlimi peki bu araçlarda? Bi baktım çok ince geldi gözüme, iskeletor gibi egsoz yolu var.
    yeterli değil ama tr'de sfi için headers yok. yurtdışından getirtmen lazım oda epey pahalı o fiyatlara egzantrik fln alırsın tr'den.

BrakeHorsePower
    Misafir
    Sadece yazılımla +10hp, yazılım artı biraz yüksek profilli ekzantriklerle ekstra 20hp, kapakla oynarsan artı 30-35hp stock güce ekstra güçler kazandırabiliriz. Eğer daha fazlasını istiyosan pm atman yeterli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağzından bal damlıo valla ama ben 20 hp den kapakta işlemle 35 hp ye nasıl geldik anlamaıdm. Ama geliosa valla süper. Beygirlerden ne varsa lazım bana. agresif ivmelenebilen bir araç istiorum kısacası.

ermaneray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sfi ile güzel bir güç alırsın hayırlı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sfi motorlar, katalizör iptali + headers + egzos sistemi ile 6hp alıyor. egzosu 60mm çektir ortaya da ufak bi susturucu sona da supersprint tavsiye ederim. beyin olarakta arkadas yazmıs 10hp diye güsel bi rakam o arkadasla görüş bi istersen. filtre olarak daima kutuiçi tavsiye ederim bu araçlarda açık hava pek işe yaramıyor kutu içi daha etkliyi oluyor. kutu içi olarakta k&n 'i tavsiye ederim.

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevgili arkadaşlarım, 1 ay önce kadar ecotec gsi olarak açtığım konuda beni yıpratmalarınız sayesinde, SFİ motorlu calibra almam nasip oldu. Bu defa aldıkta artık yardım etmek zorundasınız 50.000 tane "keşke sfi alsaydın şöle olurdu böle olurdu" yorumuna dayanarak beni mademki masrafa soktunuz, şimdi gene yardımınızı bekliorum.

Aracı atmosferik olarak yükleyeceğim, amerikayı tekrar keşfetmeye grek olmadığına göre; katı dahi üzerinde duran bu araca ne egsoz yapayım, çapı ne olsun, orta susturucu kalksınmı vde son susturucu ne marka olsun??? bu soru bir

soru 2; hava filtresi olarak en sorunsuz vede en verimli sistemi ne olarak düşünelim.

soru3; bu ikisine en verimli cevabı verecek 7000 üzeri çeviren hangi yazılımı kullanalım.

egzantrik vs şu an için düşünmediğim çözümler. Çabaların çözümsüz kalması sonucunda tabiki bu noktalarada gelinir.

Özellikle şefim kadir abim yorumlarını bekleriz.
    Calibra'larda model önemli Distribitörlümü yoksa bobinlimi yani Motronic 2.5 veya 2.8 mi olduğunu yazarsan ona göre yazılım halledilir Enjektör,büyük flap gaz kelebeği,hafif volan,egzantrik,ayarlı kasnak,port polish vs.vs yapılırı çok..Hayırlı olsun tekrar pm.attım mail'i

KA®ANLIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapağı söktürürseniz aracın km'sine bağlı olarak sübapları bir kontrol ettirin. gerekiyorsa taşlatın. kapak sökülmüşken madem iyi yürüsün istiyorsunuz port polish de yaptırın.
    sonra LEXMAUL Emme monifoldu ile genişletilmiş gaz kelebeği, onları destekleyecek bir chip, egzantrik ayarlı kasnak tabiki, volantı hafifletmek çok işe yarar olmuşken bi de enjektör oldumuydu dadından yenmez :]

Bu org. ile ortalama 190-200hp'lere ulaşabilirsiniz, TEMİZ Güzel bir işçilik ile...
    Loading...

Ae86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarkan hayırlısı olsun sfi güzel makinedir sıkı gider biraz gıdıkladınmı daha keyifli olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağol cemim, işte yaptık bi heves. Güzel bi oyuncak olur inşallah.

Mustafa Birsesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı uğurlu olsun izmirli opel üffffle ona bence
    egetuning service & performance

DR.ECU CHIPTUNING İZMİR 05554042525

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adama üflenmişini neden almadın die sorarlar sonra bide ortak bencede bakalım
    bişiler bak manifoldu satılıo bilmem nesi satılıo. Bi şu projeleri bitirde kendi arabamızı dükkana sokalım ne dersin

BrakeHorsePower
    Misafir
    Ağzından bal damlıo valla ama ben 20 hp den kapakta işlemle 35 hp ye nasıl geldik anlamaıdm. Ama geliosa valla süper. Beygirlerden ne varsa lazım bana. agresif ivmelenebilen bir araç istiorum kısacası.
    port polish, bigger valves 35hp yakalanır. Daha faazlası için yüksek sıkıştırma piston, daha güçlü bi kol devirde çevirecen vs. Tabi burda şimdi yine karmaşa var, madem para harcayan o zman da LET e çevir Harcadığın paraya değsin Daha önce de dediğim gibi bu işe bu yönde bakarsak, alternatifin çok...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok ben lete çevirmek istemiorum. Direkt atmosferik grup izmir etrafında daha geçerli.

Birde ben bu aracı motronic2.5 mi 2.8 mi nerden anlıcam. Araç dimdirek 94 model sfi işte.

BrakeHorsePower
    Misafir
    ignition systemi distributorlü deil mi? Ecu n motronic 2.5 olması lazım...

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    94 calibralar 2.5 motronictir. guzel gucler alınabilir arabadan hayırlı olsun. Cevap verdim pm ine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)