User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
48 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: e92 320d

krustos
    Misafir

e92 320d

merhaba forumda baya arastırma yaptım bu arac ustunde pek bsy yapan yok sanırım ama kafamda bazı fkrler olustu arac haftaya cıkıor borusandan bnde tabi geldigi gibi aracı yuklemeye baslamak istiorm yazılım degisimini yapıcam ama nereye yaptırıyım karar veremedim ve en son yaptırmayı dusunuorm smdilik egr iptali komple egsoz sisteminin degisimi headers ve manifold degismi bu araca ne kadar bilmiorm gerci bu motora uygun egzantrik varsa onuda dusunuorm ve turbosunu buyutmek hedefim 300hp ye dogru gitmek ama soyle bir sorun varki arac otomatik vites bu arada butcem 10000 15000 tl arası yardımlarınız icin cok tesekkur ederim ucuk fikirlere acıgım yeterki git arabayı sat baska al demeyin ole bi sansım yok..

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle aracın hayırlı olsun fakat bu büyük hayaller içinde az yakmasını beklemeyeceksin insallah ?

Dizel aracında sorunsuz yapıp binebileceğin en iyi işlemler egzoz ve yazılım , gerisini hiç kurcalama

krustos
    Misafir
    tabikide beklemiycem eski aracım a3 1.6 surekli yuksek devrlerde kullandıgım icin yakıtın cok gitmesine alısıgım

cabriolet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla 2 yıl garantiyi bi kenara atıp bunları yaparsan sonunda ağlarsın bence çünkü sorunlu arabalar

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En fazka yazılım + egzost ile oynaman senin için mantıklı olabilir. BMW motoru çok hassas, fazla kurcalanmaya gelmiyor bende 3.0d x5 vardı ondan biliyorum.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motoru dayansa şanzımanı bir yere kadar dayanır. Sen baştan kotayı koymuşsun, otomatik vites tercih ederek aslında. Dayansa bile manuele göre kayıplar daha fazla olacak, ne kadar kanırtırsan kanırt, esas amacın sportif sürüşse kafanı direksiyona vuruyorsun bir noktadan sonra, otomatik viteste.

Pancar A3'ten sonra standart hali bile seni fazlasıyla tatmin edecektir emin ol Önerim yazılım-egzoz dan fazlasını düşünme, turbo büyütme olayı da dizellerde (bana göre) bir noktadan sonra hayal, zaten dizellerde adam gibi kullanabildiğin devir aralığı 2500-3000dd(max), sen turboyu büyütürsen iyicene geç dolacak.

Ama dediğim gibi, elde edeceğin hayvani tork fazlasıyla yetecektir eski aracına göre. 177'lik motor çok rafine ve başarılı bana göre, aldığın mazota dikkat et yeterli(zaten aldığın mazotu araç beğenmesse bas bas bağırıyor abi bana bir şey oldu diye-çok şaşırmıştım gördüğümde bu uyarıyı). Yakıt konusunda da gazlasan da karma kullanımda 8'in yukarısına çıkabileceğini pek sanmıyorum, şayet 335d bile 12 litreyi geçmiyor full gaz kullanımda(ama ciddi full gaz).

Kısaca yazılım-egzozdan arda kalan bütçeyle ancak deponu doldurursun

krustos
    Misafir
    peki 335d deki gibi cift turbo olayını 320d yede yapablrmiyiz ?

nicomedia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o biraz hayal olur...
    bi sorum olacak..
    bi ton para verip sıfır e 92 alacaksın ve performansını katlamak istiyorsun.. buradan şu anlaşılıyor ki yakıtı ve arabanın garanti kapsamı dışında kalması gibi sorunları düşünmüyorsun.. e maddi imkanında var peki neden daha performanslı bir benzinli araç almadın? öle ya yakıt sorunun yok garanti sorunun yok ekonomik sorunun da yok.. ben olsam ikinci el e92 m3 -3.30 yada 3.35 bakardım... ama alınmış alınmıştır deyip yazılım ve egsozla gazlamaya devam gır gır gır.. ha bide bmv nin 2000 cc dizellerinin sorunlu oldugu söyleniyordu.. e 46 larına (3.20d) sandık motor atanlar da biliyorum
    B18c specR swap eg

krustos
    Misafir
    eet ekonomik acıdan sorunum yok alınsa alınırdı ama ailem surat yapmama karsı oldukları icin 320d alındı tamam bu yapmaz demiorm fazlasıyla yapar ama ben elimdekini en ii sekilde kullanmak istiorm

nicomedia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman elindekini en iyi kullanmanın en akıllıca yolu egsoz ve yazılım.. daha fazlası sanada arabanada parana da emegine de haram olur.....
    300 sevdanı bi kenara bırak 200 ü besle yeter...
    allah kaza bela vermesin
    B18c specR swap eg

Stock
    Misafir
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle aracın hayırlı olsun fakat bu büyük hayaller içinde az yakmasını beklemeyeceksin insallah ?

Dizel aracında sorunsuz yapıp binebileceğin en iyi işlemler egzoz ve yazılım , gerisini hiç kurcalama
    doğru bence de diesel + ekonomi ne gerek var 500,000 km çevir ondan sonra sat yada makam şöförü bul ona kullandır hiç uğraşma değmez..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nicomedia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o biraz hayal olur...
    bi sorum olacak..
    bi ton para verip sıfır e 92 alacaksın ve performansını katlamak istiyorsun.. buradan şu anlaşılıyor ki yakıtı ve arabanın garanti kapsamı dışında kalması gibi sorunları düşünmüyorsun.. e maddi imkanında var peki neden daha performanslı bir benzinli araç almadın? öle ya yakıt sorunun yok garanti sorunun yok ekonomik sorunun da yok.. ben olsam ikinci el e92 m3 -3.30 yada 3.35 bakardım... ama alınmış alınmıştır deyip yazılım ve egsozla gazlamaya devam gır gır gır.. ha bide bmv nin 2000 cc dizellerinin sorunlu oldugu söyleniyordu.. e 46 larına (3.20d) sandık motor atanlar da biliyorum
    Belirtmemde yarar var, 2007 senesinden itibaren yeni motora geçildi (N47 kodlu), yani şu anda E90-92-93 kasalarda sorunlu olan dizel motor yoktur. Hatta bana göre 2.0 +- dizel kategorisinin tartışmasız en başarılı dizel motorudur güncel 177 hp lik olan.

Bahsettiğiniz sorunlu seri M47 ailesinden M47D20 kodlu olan ilk motorlardır - 1999/2001 E46 318D ve 320D de, ayrıca 2000-2003 E39 5 serilerinde kullanılmıştır. Dediğiniz gibi sürprizlere açık bir motordur.

Fakat ardından kullanılan M47TUD20 kodlu motor aynı bloğun revize edilmiş halidir. Koddaki fazladan TU harfleride Technical update anlamına geliyor zaten. TU dan sonra problemler ortadan kalkmıştır.

emretorlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belirtmemde yarar var, 2007 senesinden itibaren yeni motora geçildi (N47 kodlu), yani şu anda E90-92-93 kasalarda sorunlu olan dizel motor yoktur. Hatta bana göre 2.0 +- dizel kategorisinin tartışmasız en başarılı dizel motorudur güncel 177 hp lik olan.

Bahsettiğiniz sorunlu seri M47 ailesinden M47D20 kodlu olan ilk motorlardır - 1999/2001 E46 318D ve 320D de, ayrıca 2000-2003 E39 5 serilerinde kullanılmıştır. Dediğiniz gibi sürprizlere açık bir motordur.

Fakat ardından kullanılan M47TUD20 kodlu motor aynı bloğun revize edilmiş halidir. Koddaki fazladan TU harfleride Technical update anlamına geliyor zaten. TU dan sonra problemler ortadan kalkmıştır.
    Bu durumda 2006 model E90 320d ler sorunlu motor diye tabir edilen kategoride mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emretorlak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu durumda 2006 model E90 320d ler sorunlu motor diye tabir edilen kategoride mi?
    Hayır, bahsettiğim M47TUD20 kodlu motorun son revize edilmiş hali kullanılıyor(sanırım ufak tefek değişiklikler var). Eski nesil olmasına rağmen revize edilmiş olmasından ötürü problemli değiller. Yanılmıyorsam 2007 başından itibaren N47 kodlu yeni motora geçtiler. Ama sorunlu değil bu motorlar.

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pek sıkıntısı yok. Twinturbo olayına müsait olabilir, yanılmıyorsam 1.23d de aynı bloğun twinturbo ünitesi kullanılmakta.

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 atmosferik araçtan 2.0 dizele geçiyorsun ve aldığın gibi gücünü artırmak istiyosun. önce bir süre stock binip aracın nasıl gittiğini görsen daha mantıklı değil mi.

AhmetH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maddiyat önemli tabi

Jerky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.20d chiple çok keyifli oluyor. 1.6 8vlik motordan sonra seni çok etkiler, aynı durumu ben yaşadım sonra tekrar 8v e binince arabada sorun var sandım Bence güzelim arabayı çok kurcalama chip tamamdır.
    alıntıya HAYIR...

NOSman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    görkemin dediği gibi 123d motorunu biraz inceleyip ona benzetmek yada onun parçalarını kullanarak sağlıklı bi şekilde güç alınabilir ama şanzıman nereye kadar dayanır o da önemli bence bende hem 2007 model e90 320d var hemde 2009 model e93 320d ikisinede standart şekilde biniyorum ikiside 19" jantlı olmalarına rağmende performans olarak pek sıkıntı yaşamıyorum

written by cabriolet

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)