User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hyundai i30 hk

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Hyundai i30 hk

Hyundai i30'ları inceliyordum.. Official sitesinde 115 HP gücünde olduğu görülüyor. Benim almayı planladığım ise 2009 veya 2010 Dizel model olacak.

Sahibinden.com'da 2 araca bakıyorum. 2'si de 2009 model

Hyundai i30 1.6 CRDi Team 2009 Model 30.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 57203410

Hyundai i30 1.6 CRDi Mode 2009 Model 31.490 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk - 58806913

Bunlardan biri ile ( gümüş gri olan ) görüştüm ve 96 hp olduğunu öğrendim. Keza ilanda da bu şekilde ( 76-100 hp ) olarak belirtilmiş. Ancak farklı ilanlara baktığımda ( mesela alttaki siyah ) 101-125 hp aralığında olduğu görülüyor. Model aynı iken bu güç farkı nedendir? Gerçekten böyle bir fark var mı yoksa satıcının bilgisizliği mi? Fark var ise 2 araç arasında hangi parçalar değişik de bu fark oluşuyor.

Ayrıca aracın teknik bilgileri nelerdir?

Ayrıca i30 hakkında bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim. Keza eşinde dostunda bilindik satılık aracı olan da haber verirse inceleyebilirim.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Evren teknik olarak aracı incelemedim ancak eşim hyundai Bayraktar otoda (İkitelli) satış danışmanı sıfır düşünürsen yardımcı olabiliriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evren teknik olarak aracı incelemedim ancak eşim hyundai Bayraktar otoda (İkitelli) satış danışmanı sıfır düşünürsen yardımcı olabiliriz.
    Sıfıra bütçem yetmeyecektir. Ancak genelde hyundai bayilerinde 2. eller de satılıyor. Böyle bir durum varsa ve yardımcı olabilirse o zaman çok makbule geçecektir.

De şuan biraz araştırma - öğrenme aşamasındayım. Kararım i30'dan yana ama %100 değil henüz

hasan çağri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30bin TL için iyi kaçan az yaktığını düşündüğüm geniş bir araba ama malzeme kalitesini hiç bir zaman sevemedim hyndai nin 97 den beri accent serisinden devam ediyo babam sanırım çıktığında yeni i30a terfi edicek.

i30 güzel araba işin özü. bende motor gücünü 115 olarak biliyorum.
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni yapan mühendisin doşaklarını boynuma dolarım beeee

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    abi ilk ilandaki en boş modeli onlarda vgt siz turbo ve yazılım farkı var diğerlerinden 90ps 235nm, diğerleri vgt li turboya sahip 115ps 255nm. yeni nesil 1.6 crdi 128ps ler ile 115 likler arasında sadece enjektör ve yazılım farkı var bu arada alır da kurcalamak istersen aklında olsun, 128 likler sadece yazılım ile 160 hp lere ulaşıyor

Hyundai i30 - Wikipedia, the free encyclopedia

motor seçeneklerini burdan görebilirsin.

burdan da sürtünme katsayısı tüketim vs

2007 Hyundai i30 1.6 CRDi Hatchback - specifications and technical data

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arac halamda var 1.6 benzınlı otomatık celık jantlı modeli.Aracın torkları bence güzel ayarlanmıs bayırlada zorlanmıyor.Tatile gıderken bavullar ve aracın ıcınde 5 kısı vardı bu kosullardda bıraz fazla yakıyor ve arac pek fazla gıtmıyor ki normal yük olunca 170 den sonra cıkmıyorddu.Onun dısında benzın deposu oldukca buyuk ve bu durum cok iyi fulleyınce zırt pırt bıtmıyor benzınlıge gıtmek durumunda kalmıyorsun..Aractan her sekılde memnunuz hıcbırsıkıntı cıkartmaddı su ana kadar ne yolda kalmak ne bı arıza vs gibi durum yasamadık cok sukur.3 senedir arac halamda tık sıkıntı etmedı arac.VE ben bu baktıgınız 2 araclar arasından siyaha bakın derım cunku siyah olanın dıkkat ettıysenız radyo ve klima sekıllerı daha derli toplu duruyor yeni kasadakı gibi gri olan öyle degıl dıkkatlı bakınca anlıcaksınız...

Hakan Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    i30 CW'lerde güzel. (Station Wagon) Hem Dizel, Hem Otomatik vites olması, Hemde Geniş bagaj ve iç hacminin olması beni cezbediyor. Ancak Sıfır En Full'ü 48.000 TL. İnsan bu fiyatı duyunca biraz geri duruyor.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en düşük paketlerinde 90hp lik versiyon var mümkünse 115hp lik tercih edin donanım olarakta farklar oluyor aralarında

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hakan Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i30 CW'lerde güzel. (Station Wagon) Hem Dizel, Hem Otomatik vites olması, Hemde Geniş bagaj ve iç hacminin olması beni cezbediyor. Ancak Sıfır En Full'ü 48.000 TL. İnsan bu fiyatı duyunca geri duruyor.
    niyeyse o fıyatlar hondada falan olunca yadırganmıyor hyundai olunca yadırganıyor.Full paketinde yok yok o aracın ama 48 mılyar tabıkı yuklu ve pahalı bır mıktar su zamanda ama arac bence o parayı hakedıyor ısteyen alır ısteyen almaz tercih sızın saygı duyarım... Elantradan pahalı suanda full paketi i30 un ama elantrada ayna kapatma tusu yok i30 da var bunlar gıbı ayrıntılarda mevcut.Elantra ıle kıyaslanamaz tabıkı ama doluluk acısından birazcık önde i30

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende otomatik arıyorum ancak piyasa şaşırmış, manuel fiyatları 25-28 arası değişirken otomatikler 30-32 civarı satılıyor. Bu aracın 2.el oluru 25000 i geçmemeli diye düşünüyorum. 30 verecek olsam şahsen yeni kasa polo bakardım.
    men dakka dukka.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    115lik dizel üniteler epey verimli lakin rakipleri kadar ekonomik değiller...
    İ30 hafif bir araç değil 1400 kiloya yakın ağırlığı vardı ondan dolayı en az 115lik mümkünse yeni 128ps'lik motorla alınmalı diyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu 90 - 115 ve 128'lik modelleri biraz açarmısınız?

Hangi senelerde çıkanlar hangi motora sahip. Veya hangi isimle adlandırılanlar hangi motora sahip.

Ayrıca 90 - 115 ve 128'liklerin ayrı ayrı yakıt sarfiyatını da öğrenebilir miyim bilen varsa?

hasan çağri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yüzaltı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende otomatik arıyorum ancak piyasa şaşırmış, manuel fiyatları 25-28 arası değişirken otomatikler 30-32 civarı satılıyor. Bu aracın 2.el oluru 25000 i geçmemeli diye düşünüyorum. 30 verecek olsam şahsen yeni kasa polo bakardım.
    Polo hacimsel olarak i30 dan küçük. ayrıca işletme maliyeti de i30a göre yüksek olacaktır.
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni yapan mühendisin doşaklarını boynuma dolarım beeee

Fatih_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9 gün boyunca kiralamıştık.

araba günde max 8 saat yatmıştır
    hergün sabahtan akşama kadar geziyorduk ve hiç yakıttan yana sorunumuz olmadı.
    bence gayet az yakan bir arac

Hakan Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÜSTÜNERC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    niyeyse o fıyatlar hondada falan olunca yadırganmıyor hyundai olunca yadırganıyor.Full paketinde yok yok o aracın ama 48 mılyar tabıkı yuklu ve pahalı bır mıktar su zamanda ama arac bence o parayı hakedıyor ısteyen alır ısteyen almaz tercih sızın saygı duyarım... Elantradan pahalı suanda full paketi i30 un ama elantrada ayna kapatma tusu yok i30 da var bunlar gıbı ayrıntılarda mevcut.Elantra ıle kıyaslanamaz tabıkı ama doluluk acısından birazcık önde i30
    Yadırgamak değilde , gücümüzün yetmemesi desek daha doğru olur. 40-45 arası olsa bir nebze iyi olurdu. Ama i30 CW'nin donanımına laf yok adamlar doldurmuşta doldurmuş. Sitesinde yazan fiyatlar bunlar birde. Sunroof, Esp, Otomatik Vites dahil Fiyatı. Birde dizel zaten. Tadından yenmez Bayii'de biraz daha indirim olabilir. Sonuçta Station Wagon bir araç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arkadaşlar SW veya farklı modeller yerine direk normal i30'a odaklansak?

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30-35bin tl arasında 115hp lik duzgun bir araç alınabiliyor i30 ilanlarında herkes ayrı birşey yazdığı için çok farklı fiyatlar var iyi araştırmak lazım ozellikle hyundai bayilerine takasta güzel araçlar düşebilir

ayrıca düşünürseniz aynı araç olan kia ceed tavsiye edebilirim

arkadaşıma kışın 1.6 dizel 115hp lik pro ceed i 35bin tl ye aldık sıfır

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hyundai 2.el bayilerine mutlaka bakın temız araclar olabılıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kiaya baktım ama fiyat-model oranı benim düşüncemin üzerinde. Altunizadedeki hyundai bayine baktım, dizel 1 tane var 10k kilometrede.. En baz donanım olmasına rağmen 33.000 tl istiyor.. Araştırmak lazım diğer yerleri de...

Gerçi aklı olanın altunizadeden araç almasını tavsiye etmem.. Satışta bir adam vardı dialog şu şekilde;

*96hp ve 115 hp'lik modeller varmış. Bu modeller arası güç farkı neden kaynaklanıyor
    Satışcı eleman* onların beygirleri farklı
    *Beygiri farklı orasını biliyorum, bu fark motordaki herhangi bir parçanın farklı olmasından mı kaynaklanıyor yoksa sadece yazılımsal mı?
    Satışçı eleman* herşey aynı bi tek güçler farklı

Kısaca sattığı arabadan bihaber adamı oturtmuşlar 2.el'in başına, ne sattığını bilmiyor, sorduğumuz soruyu idrak edemiyor, verdiği cevabı kulağı duymuyor, ne dediğini bilmiyor...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)