User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
46 sonuçtan 39 ile 46 arası

Konu: Trafik Cezası geç tebliğ

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilmiyorsam 3 ve üzeri seritli yollarda Kamyon Otobus gibi büyük araçlar En sol şeridi kullanamıyor. Sollamak için dahi. (Ehliyet kursundan aklımda böyle kaldı. )
    TEM'de personel servisi araçların, Dobloların vs. dahi ticari araçların en sol şeridi kullanması yasak. E5'te de muhtemelen yasaktır en solu kullanmak

Bi 15 sene önce falan bindiğim servise ceza yazılmıştı o zaman öğrenmiştim.

Aktaş61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilmiyorsam 3 ve üzeri seritli yollarda Kamyon Otobus gibi büyük araçlar En sol şeridi kullanamıyor. Sollamak için dahi. (Ehliyet kursundan aklımda böyle kaldı. )
    bu kuralı bilmiyorum ama kullanılan araç transit minibüs B sınıfı ehliyetle bile kullanılabilen bir araç

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayramda 1.gün rizeye gittim yavaş gittim hiç radar yoktu dönüşte imkanlar dahilinde hızlı gittim 3 kere radara denk geldim 2.sinde rampa var diye tam doldurdum arabayı 150yle falan gidiyorum tepenin sonunda kamyon atladı iyice yavaşlamak zorunda kaldım ki tepeyi bi çıktım radar önce küfür ediodum sonra teşekkür ettim Radar arabayı görmeden yakalıyormu sistemi nedir acaba arada bakıyorum henüz gözükmüyor e devlette bu arada araç 75 bg 1.2 clio 150 ciddi bi hız bu araç için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çekmeköy'e gidişte de gelişte de ortalama hızdan yemişim ben de eski arabayla. Şu anki ile sonumuz ne olacak Allah bilir de onları da 1 yıl bekleyeceksek daha işimiz var. Şimdiden kenara radar bütçesi ayırmaya başladım mecburen.
    Neyse tüketim azalır en azından hep hız sabitleyici ve limitörle gitmekten

Radar görmeden yakalamaz ki görünce de fotoğraflıyor zaten direkt.

FRTDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki hafta önce eylül 2018 den ceza gelmişti yazmıştım konuya altunizade köprü arası, bugünde ekim 2018 den suadiye sahilden hız ortalaması cezası geldi. Muhtemelen hepsini postaya vermeye başladılar sırayla..
    Kurallara Aykırı İmza Boyutu.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FRTDI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki hafta önce eylül 2018 den ceza gelmişti yazmıştım konuya altunizade köprü arası, bugünde ekim 2018 den suadiye sahilden hız ortalaması cezası geldi. Muhtemelen hepsini postaya vermeye başladılar sırayla..
    sahildekiler çalışıyormu her geçtiğimde dikkat ediyorum 50 lere kadar düşüyorum ama millet çatır çutur gidiyor hele dolmuşlar dipgaz gidiyor

FRTDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sahildekiler çalışıyormu her geçtiğimde dikkat ediyorum 50 lere kadar düşüyorum ama millet çatır çutur gidiyor hele dolmuşlar dipgaz gidiyor
    Senelerdir kullanıyorum o yolu işten eve dönüşte bu gelen ilk ceza oldu inşallah devamı gelmez
    Kurallara Aykırı İmza Boyutu.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen hepsini bu ara postaya vermeye başlamışlar. Ağustos başından beri geliyor

Bu arada iptal edilebilen cezalar sanıyorum polislerin "keyfi" gibi yazdığı cezalar. Onun için de artık fotoğraf falan çekiyorlar. Örneğin adam gelmiş "hadi sana emniyet kemerinden yazayım", ya da alakasız bi yerde park cezası yemişsiniz ama tabela yok bişey yok. Bir de 3 yıl sonra çıkmış mesela. Bunlara itiraz ediliyor ve iptal oluyor galiba.

Bi avukat arkadaş böyle geç gelen ve saçma salak cezalarla uğraşıp iptal ettiriyordu. Hakim o polisi de çağırıyormuş ama tabi adam günde kaç tane ceza yazıyor, 2-3 yıl öncesini mi hatırlayacak, oğlum niye böyle kestin diyormuş, polis de hatırlamıyorum deyince iptal ediyorlarmış

Sistem hala bu şekilde yiyor mu emin değilim

Ama bu şekilde fotoğraflı EDS'ler için falan arkadaşlar yazmış, "suç sabit" diye. Yapacak bişey yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)