User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
60 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Alfa Romeo 159 1.9 JTD Görüşleriniz ??

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor unu kronik sorunu filan bilmem anlamam ama görünüşü yeter ... güzel bi jant seçimi ile tüm gözleri üzerine çeker
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7-8 lt civarı yakıyor otm. şehir içi kasmadan baran, ki gayet normal değerler bence otm. olup o ağırlık ve hacimdeki araç için
    aynen 7-8 litre yakıyor otomatikleri. klasik ufak tefek alfa romeo sorunları dışında sıkıntı çıkarmıyor diye biliyorum. temizini ve yıpranmamışını bulursanız düşünün bencede.

hasan çağri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 159 wagon olanlara bitiyorum. Fiyta performans olarak kendi klasmanindaki (3.20d c220 A4 tdi passat tdi accord 2.2 ) gibi araclara gore donanim olarak cok zengin distinictive pakedinde. Tanidigim herkeste manuel var, yazilimla kolay gucleniyor konforu super. Simdiye kadar agir sikinti yasayan olmadi tadigim arkadaslarda aile arabasi olarak kullaniyorlar.
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni yapan mühendisin doşaklarını boynuma dolarım beeee

Berkayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar değerli yorumlarınız İçin cok tesekkur ederim. Bugun babamı dinleyip 10.000 km'de 2011 1.6 TDI Comfotline golf baktık. 52.000 Fiyat istiyor. Çok Karasız kaldık kısacası Temiz bir 159 45 46 47 arası değişiyor 2006 2007 modeller.

Çok kararsız kaldım 159 mu almalıyım yoksa golf mü? Biri 2011 diğeri 2007. 159 Başımı ağırtır diye cok korkuyorum. Golf bana 159 kadar konforlu ve seri gelir mi bilemiyorum.. Fikirleriniz nelerdir ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf comfortline pakedi ile 159 Distinictive paketin kenarından uzundan. Birde hacim olarak farklı tabi performans olarak bilemiycem ama alfa iyi gidiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hasan çağri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golf comfortline pakedi ile 159 Distinictive paketin kenarından uzundan. Birde hacim olarak farklı tabi performans olarak bilemiycem ama alfa iyi gidiyor.
    159 tasarım olarak cok cezbediyor acıkcası Babamda az kullanılmış daha yeni birşeyler alma taraftarı. Motor olarak alfa cok üstün hacim olarakta.. Golf bana basit geliyor tasarım acısından ancak alıcagım aracı 6 7 sene kesin kullanıcagım ıcın karar vermek zor oluyor

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brky77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    159 tasarım olarak cok cezbediyor acıkcası Babamda az kullanılmış daha yeni birşeyler alma taraftarı. Motor olarak alfa cok üstün hacim olarakta.. Golf bana basit geliyor tasarım acısından ancak alıcagım aracı 6 7 sene kesin kullanıcagım ıcın karar vermek zor oluyor
    aracınızı belirttiğiniz gibi uzun yıllar kullanacaksanız, 2. el 100K km'lerde 2007 model 159 jtd almaktansa babanızı dinleyip daha üst model daha düşük km bir dizel (golf iyi bir seçimdir) almanızı tavsiye ederim.
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende ailemi ısrarı ile o şekilde davrandım şimdi çok pişmanım. eski arabam annemin üstüne idi bunu da kaskosu devam etsin diye öyle yaptım satamıyorum içinde pişmanlık kalıyo insanın.

Tabi golf u al istediğin zaman sat o güzelliği var. 5-6 sene kullanılcak ise ben olsam gözünün yaşına bakmam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 sene garanti satmam diye düşünüyorum. Konustugum birkaç 159 kullanısıda sorun yapan bir araç degil diyorlar ama ben İçime sinen bir araç almak istiyorum.

159 Aldıktan sonra abuk subuk arızalara dunya para vericeksem Uzak olsun..

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brky77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

İkinci el Alfa 159 1.9 JTD almayı düşünüyorum. Bütçe max 50.000 tl yanlız bazı kaygılarım var. Araç hakkında bir kaç aydır araştırma yapıyorum. Motor olarak Vectra ve saab 9-3teki motor kullanılıyormus. Alıcagım araç yaklaşık 100.000 km civarı olucak. Bana arıza çıkarırmı? Yakıt tüketimi nasıldır? Aracı QTRONİC almayı düşünüyorum yanlız sanzıman hakkında hiç bir bilgim yok. Otomatige bulasmayıp duz vites mi baksam karar veremedim. Kısacası ciddi ciddi 159 almayı düşünüyorum. Tasarım ve Kullanım bakımından bana hitap eden bir araç ancak dedigim gibi araç hakkında pek fazla bilgi sahibi degilim

Sizce başka araçlara mı yönelsem bu bütçeyle yoksa 159 alınıp binilmeye deger bir arac mı ?

1.9 motor sorunsuz.bakımları ozel servıste reno'dan ucuz..bostancı-sportıvo bu konuda tek sogukken bıraz seslı olur ve fazla yakar.ısındıgında ıse normal dızel gıbı yakar.kısa mesafeler pek tercıh etme.uzunda 4.8-5.3'e kadar duser yakıt.s.ıcı trafıge gore 7.5-10 arası yakar.bu durkalk vsli.50-60 gıdebılırsen yıne 6-7'den fazla yakmaz.(benım aracım q-tronıc.manuel 0.5-1lt daha az yakar bu degerlerden.)

sanzuman da sorunsuz.sıkayetcı olan gormedım.dsg kadar hızlı degıl belkı ama sarsıntısız konforlu bır sanzuman.

yuruyenı sert.spor araba kıvamında.yol tutus muazzam.

trım seslerı bıraz fazla 3er-c'lere gore.

arac 1550kg. gorundugunden cok agır.cok daha tok.5.vıteste 230 yaptım.ıpte gıder gıbıydı.en ufak sapması yok dıreksıyonda vs'de.

aracın donanımı hayvani sevıyede muadıllerıne gore.50-60 lıraya o kadar dolu-temız-kmsiz premıum arac alamassın.

sekıl? yoruma acık degıl bence. 3er'den ınıp de aracıma bakmayanı gormedım. 3'er de ıddıalı dıye yazdım dıgerlerını yazmıyorum bıle.

aracın ıcıne otur.ozellıkle aksam.orgazm sebebı.s2k tadında.hersey sana donuk.boost gostergesı vs 3lu gomme pod kırmızı aydınlatma.. bı hısset. baska arabaya bakmassın...

(sımdıye kadar sahıp oldugum araclardan,yanımdan gecerken baska araclarda gozumun kalmasına ızın vermeyen tek araba...s2k dahıl )

hayırlı olsun sımdıden.alfa baskadır...

(bu arada aracımın konusu.http://www.techturkey.com/forum/otom...-159-jtdm.html)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 159 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.9 motor sorunsuz.bakımları ozel servıste reno'dan ucuz..bostancı-sportıvo bu konuda tek sogukken bıraz seslı olur ve fazla yakar.ısındıgında ıse normal dızel gıbı yakar.kısa mesafeler pek tercıh etme.uzunda 4.8-5.3'e kadar duser yakıt.s.ıcı trafıge gore 7.5-10 arası yakar.bu durkalk vsli.50-60 gıdebılırsen yıne 6-7'den fazla yakmaz.(benım aracım q-tronıc.manuel 0.5-1lt daha az yakar bu degerlerden.)

sanzuman da sorunsuz.sıkayetcı olan gormedım.dsg kadar hızlı degıl belkı ama sarsıntısız konforlu bır sanzuman.

yuruyenı sert.spor araba kıvamında.yol tutus muazzam.

trım seslerı bıraz fazla 3er-c'lere gore.

arac 1550kg. gorundugunden cok agır.cok daha tok.5.vıteste 230 yaptım.ıpte gıder gıbıydı.en ufak sapması yok dıreksıyonda vs'de.

aracın donanımı hayvani sevıyede muadıllerıne gore.50-60 lıraya o kadar dolu-temız-kmsiz premıum arac alamassın.

sekıl? yoruma acık degıl bence. 3er'den ınıp de aracıma bakmayanı gormedım. 3'er de ıddıalı dıye yazdım dıgerlerını yazmıyorum bıle.

aracın ıcıne otur.ozellıkle aksam.orgazm sebebı.s2k tadında.hersey sana donuk.boost gostergesı vs 3lu gomme pod kırmızı aydınlatma.. bı hısset. baska arabaya bakmassın...

(sımdıye kadar sahıp oldugum araclardan,yanımdan gecerken baska araclarda gozumun kalmasına ızın vermeyen tek araba...s2k dahıl )

hayırlı olsun sımdıden.alfa baskadır...

(bu arada aracımın konusu.http://www.techturkey.com/forum/otom...-159-jtdm.html)
    Öncelikle bu güzel cevabınız için çok teşekkür ederim

Aracınızın Maşallahı var allah kazalardan belalardan korusun.

Aklımdaki soru işaretlerini yazınız ile yok ettiniz diyebilirim. Gerçekten alfaya niyetliyim ve araştırıyorum ve Size bir kaç soru sormak istiyorum.

Julyetlerdeki Gibi Tıkırtı sesleride 159'larda varmı?

Sanzımanda her hangi bir arıza sıkıntı yaşadınız mı?

Yukarıdada bahsettigim gibi Golf6 baktım.Golfü az cok biliyosunuzdur diye tahmin ediyorum. Uzun süreli 159 kullanmadıgım için bilmiyorum Konfor bakımından hangisi iyidir?

Düz vites kullanmayı seviyorum. Ancak piyasada Otomatik 159 fazla oldugu ıcın otomatik almayı dusunuyorum. Otomatik mi almalıyım?

Kullanım rahatlıgı bakımından nasıl bir araçtır?

Aracınızda Yazılım var gördüğüm kadarıyla. Herhangi bir sıkıntı sorun yaşadınız mı?

Parça sıkıntısı v.s var mı ? Alırken nelere dikkat etmeliyim?

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne demek...

-tıkırtı tum alfa'larda vardır.trım seslerınden kastım buydu.he sıkayet edılecek boyutta degıl yalnız.kı ses ızalasyonu ıle bundan da kurtulma sansın var.ben rahatsız olmuyorum ses sıstemım oldugu ıcın...
    -sanzumanda sorun yasamadım.suan 190+bg 390+nm oldugu ıcın vıtes kucultmeden sollama vs yapabılıyor alet tum agırlıgına ragmen. 2vıtes dusurme vs ye ıhtıyac duymuyor yanı. oldukca konforlu bır sanzuman. hıc hıssettırmıyor vıtes degıstıgını. aynı ıvmeyle suratın artıyor hep.
    sanzuman 1500dd altına ınmıyor ılk3 vıtes harıcı.arabanın tıtreme-stop etme-gucsuz kalma bır sansı olmuyor
    -cok fazla arnavut kaldırımı vs ye gırmedıgın surece aracın sertlıgı sana sadece yoltutus olarak doner.farkındaysan premıum araclar arasında sert dedım.golfle karsılastırmak bu aracı bıraz haksızlık olur.bu alet uzun yol ıcın yaratılmıs.cruıse control+q-tronıc cok uyumlu.ızmır-ıstanbul s.ıcı trafıkler dısında bagdas kurup gıdıp-gelebılırsın koltuklar felan oldukca rahat.lakın ıc hacım olarak sınıfta kalabılır.aracın buyuklugu senı yanıltmasın.arka dız mesafesı ve bagaj hacmı muadıllerıne gore bıraz az.kesınlıkle 5kısılık bır araba degıl sımdıden soylıyım.
    -otomatık&dızel turkıye'nın gercegı olmak uzere.cok rahat satılıyorlar.manuel de buluruz sorun degıl.+daha da ucuz olacaktır manueller.
    -yazılım cok ıyı uyum sagladı fıltreyle beraber.oldukca ıddıalı hele kı hızını aldıktan sonra.bır sorun yasamadım,aksıne yakıt tuketımım oldukca dustu.
    -parca sıkıntısı yasamazsın.
    -2006-7 oldukca fazla sayıda sırket arabası satıldı.arabanın seceresını ıyı arastır.bu serılerde dıreksıyon kutusu kronık problemdı.baktıracagın ılk yerlerden olsun.ılgılendıgın bır arac olursa bana danısırsın.her turlu yardımcı olurum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 159 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne demek...

-tıkırtı tum alfa'larda vardır.trım seslerınden kastım buydu.he sıkayet edılecek boyutta degıl yalnız.kı ses ızalasyonu ıle bundan da kurtulma sansın var.ben rahatsız olmuyorum ses sıstemım oldugu ıcın...
    -sanzumanda sorun yasamadım.suan 190+bg 390+nm oldugu ıcın vıtes kucultmeden sollama vs yapabılıyor alet tum agırlıgına ragmen. 2vıtes dusurme vs ye ıhtıyac duymuyor yanı. oldukca konforlu bır sanzuman. hıc hıssettırmıyor vıtes degıstıgını. aynı ıvmeyle suratın artıyor hep.
    sanzuman 1500dd altına ınmıyor ılk3 vıtes harıcı.arabanın tıtreme-stop etme-gucsuz kalma bır sansı olmuyor
    -cok fazla arnavut kaldırımı vs ye gırmedıgın surece aracın sertlıgı sana sadece yoltutus olarak doner.farkındaysan premıum araclar arasında sert dedım.golfle karsılastırmak bu aracı bıraz haksızlık olur.bu alet uzun yol ıcın yaratılmıs.cruıse control+q-tronıc cok uyumlu.ızmır-ıstanbul s.ıcı trafıkler dısında bagdas kurup gıdıp-gelebılırsın koltuklar felan oldukca rahat.lakın ıc hacım olarak sınıfta kalabılır.aracın buyuklugu senı yanıltmasın.arka dız mesafesı ve bagaj hacmı muadıllerıne gore bıraz az.kesınlıkle 5kısılık bır araba degıl sımdıden soylıyım.
    -otomatık&dızel turkıye'nın gercegı olmak uzere.cok rahat satılıyorlar.manuel de buluruz sorun degıl.+daha da ucuz olacaktır manueller.
    -yazılım cok ıyı uyum sagladı fıltreyle beraber.oldukca ıddıalı hele kı hızını aldıktan sonra.bır sorun yasamadım,aksıne yakıt tuketımım oldukca dustu.
    -parca sıkıntısı yasamazsın.
    -2006-7 oldukca fazla sayıda sırket arabası satıldı.arabanın seceresını ıyı arastır.bu serılerde dıreksıyon kutusu kronık problemdı.baktıracagın ılk yerlerden olsun.ılgılendıgın bır arac olursa bana danısırsın.her turlu yardımcı olurum.
    Teşekkür ederim bilgilendirdiginiz icin

Alfa Romeo / 159 / 1.9 JTD Distinctive / ALFA ROMEO 159 JTD DISTINCTIVE - KAZASIZ DİZEL OTOMATİK sahibinden.com'da - 66993864

Bu araca bakmayı düşünüyorum. sahibiyle daha görüşmedim ama ilanda 3 parçada boya olduğunu söylüyor donaım olarakta iyi sayılır..

Yanlız merak ettigim 1 konu daha var Bazı 159larda cift cıkıs egzoz mevcut bazılarında ise tek cift olanlar ve tek olanların farkı nedir ?

Birde yazılımı kaç km'dir kullanıyorsunuz?

sportwagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfa romeo alıcaksan hele hele 159 alıcaksan kimseden yorum almadan yüreğinin sesini dinliyerek hariket et pişman olmazsın emin ol sana 1 golften cok daha farklı duygular tattırır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nakrevip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alfa romeo alıcaksan hele hele 159 alıcaksan kimseden yorum almadan yüreğinin sesini dinliyerek hariket et pişman olmazsın emin ol sana 1 golften cok daha farklı duygular tattırır
    aynen öyle düşünmeye başladım. ilk seferde kaygılarım vardı ama artık koydum kafaya temiz 159 arıyorum kısmette varsa alıcam inş

yasin_R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok uzun zamandır 159 un peşindeyim. Bütçemin uygun olduğu ilk an kaçırmadan alıcam. Gecen bahcelievlerde vardı siyah 50bin km 2007 50 milyar full artı full kaçırdık nasip kısmet... Alırsan pişman olucağını hiç sanmıyorum. Sınıfında yol tutuşu olarak üzerine yok...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfa Romeo 159 - better car than BMW 3 - YouTube

ilk mesajımda bahsettiğim test buydu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yasin dedigin arac galerideki konsoluda bej rengi olan 159du galiba uygun fiyata birazda temiz olunca aninda satiliyor yol tutus olarak videodanda belli oldugu gibi super..

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka koltukta oturunca ön koltuklar aşağıda kalıyor biraz, yukarıdan bakıyorsun oda benim çok hoşuma gitmişti

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)