User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
60 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Alfa Romeo 159 1.9 JTD Görüşleriniz ??

Berkayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka koltukta oturunca ön koltuklar aşağıda kalıyor biraz, yukarıdan bakıyorsun oda benim çok hoşuma gitmişti
    Mert abi julyetten memnunmusun? Butceyi asmiycak fiyata duzgun julyet dizel bulursam alabilirimde 159 ile kiyaslarsan sence arti ve eksileri neler?

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Valla benim bindiklerim 8-9lt den aşağı yakmıyordu otomatik şehir içinde. Ki bende 2.0 Laguna ilede aynı değerlerde kullanıyordum.

Bizde 1.9 JTS 160hp manuel versiyonu vardı sıfır aldık ve sattık şehir içi 12lt civarı yakıyordu..
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brky77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bilgilendirdiginiz icin

Alfa Romeo / 159 / 1.9 JTD Distinctive / ALFA ROMEO 159 JTD DISTINCTIVE - KAZASIZ DİZEL OTOMATİK sahibinden.com'da - 66993864

Bu araca bakmayı düşünüyorum. sahibiyle daha görüşmedim ama ilanda 3 parçada boya olduğunu söylüyor donaım olarakta iyi sayılır..

Yanlız merak ettigim 1 konu daha var Bazı 159larda cift cıkıs egzoz mevcut bazılarında ise tek cift olanlar ve tek olanların farkı nedir ?

Birde yazılımı kaç km'dir kullanıyorsunuz?

cıft cıkıs standart sadece tı paketlerde var.dıgerlerı hep sonradan yapılma

yazılımı 2000km dir kullanıyorum.

arac hakkında daha sonra goruselım.

mertrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    159 hakkında pek fikrim yok ama dısı çok hoşuma gidiyor büyük ihtimal bidahaki arabam olucak

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor sesini begeniyorum,
    boxer gibi
    Experience is what you get when you don't get what you want.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamın aleyküüüm

Bi hortlatalım şöyle. Ofiste işler pek yoğun olmayınca elim ayağım rahat durmadı ben de ilanları kurcaladım haliyle Şöyle bişi denk geldi

Alfa Romeo 159 1.9 JTD Distinctive 2006 Model 38.700 TL Sahibinden satılık ikinci el Bordo renk - 99782279

Manuel şanzıman olması hoşuma gitti, tek eksiği sunroof gibi görünüyor. Kmden dolayı başım çok ağrır mı acaba dersiniz ? En fazla 1 yıl biniyorum bi araca, maksimum 20.000 km sonra satarım zaten.

Kızdırma bujileri arızalıydı onları değiştirdim, aküsü yeni, baskı balata yeni, park sensörleri bile yeni değişti falan dedi sahibi. Telefonda da 37.500 dedi fiyata, biraz daha iner gibi. Ne dersiniz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler bilgileriniz, yardımlarınız lazım cidden.

Tuning055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküüüm

Bi hortlatalım şöyle. Ofiste işler pek yoğun olmayınca elim ayağım rahat durmadı ben de ilanları kurcaladım haliyle Şöyle bişi denk geldi

Alfa Romeo 159 1.9 JTD Distinctive 2006 Model 38.700 TL Sahibinden satılık ikinci el Bordo renk - 99782279

Manuel şanzıman olması hoşuma gitti, tek eksiği sunroof gibi görünüyor. Kmden dolayı başım çok ağrır mı acaba dersiniz ? En fazla 1 yıl biniyorum bi araca, maksimum 20.000 km sonra satarım zaten.

Kızdırma bujileri arızalıydı onları değiştirdim, aküsü yeni, baskı balata yeni, park sensörleri bile yeni değişti falan dedi sahibi. Telefonda da 37.500 dedi fiyata, biraz daha iner gibi. Ne dersiniz ?
    36 gibi alırsan her zaman o fiyatlara satılır.. İyice baktırmadan alma.. yaz başı olsaydı ben bile düşünürdüm araç sunroof hariç full bu fiyatlara böylesi pek düşmez..
    Alıntı matthardy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi konuyu 1 yıl önce sen acmısssın simdi geçmiş olsun diyosun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yüksek ihtimalle o fiyatlara alırım. Evet araç cidden dolu. Sanırsam otomatik vites ve sunroof dışında full. 37.500'e de fitim ben aslında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yüksek ihtimalle o fiyatlara alırım. Evet araç cidden dolu. Sanırsam otomatik vites ve sunroof dışında full. 37.500'e de fitim ben aslında
    Tek diyeceğim düzgünse kaçırma

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Satış esnasında sıkıntı yaşata bilir sana sanaalfa golf ii arabadır konforu gideri olsun astra j baka bilirsin

FB10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nakrevip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alfa romeo alıcaksan hele hele 159 alıcaksan kimseden yorum almadan yüreğinin sesini dinliyerek hariket et pişman olmazsın emin ol sana 1 golften cok daha farklı duygular tattırır
    kesinlikle katılıyorum bir alfa kullanıcısı olarak alfadan alacağın zevki golften alamazsın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satış esnasında sıkıntı yaşata bilir sana sanaalfa golf ii arabadır konforu gideri olsun astra j baka bilirsin
    Şimdi 3.5 motor Chrysler verip 1.3 fındık, hacim ve güç yoksunu Astra J'yi ne yapayım ki

Golfle de en ufak işim olmaz, 159'la Golf'ü yan yana park etsek 159'un karizmasından erir Golf oracıkta zaten

O yüzden 159 konusunda bilgi gerekli bana, diğer araçlarla ilgilenmiyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araban temiz oldumu satarsın hiç merak etme.. Bir mekanın önünde veya caddede peş peşe 10 tane golfü yarım saatte görürüz.. Alfa ise günde bir kaç kereden fazla geçmez ve o hırçın ruhu, yol tutuşu alfa kullananların farkı ve yaşam tarzıdır.. Ve bu fark için aracı 1 ay geç satmaya değer.. Ki geç satma durumuda yok eğer araban temiz sorunsuzsa alfa almaya gelen adam alır götürür..

21. Yüzyılda hala jant kapağıyla satılan araçlara hiç bir şekilde ilgim olamıyor..

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf'ü bi 10 sene sonra 33-34 yaşında alırsın.

Alfa güzeldir kullanımı zevk verir bazen ufak tefek saçma sorunlar çıkarır ama yoldaki insanların bakışlarını fark ettinmi unutursun. kapının önüne park ettinmi arkanı döner bir daha bakarsın.

yani temizse ağır sorunları yoksa al pişman olmazsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamın aleyküüüm

1 ay önce ben de 159 1.9 jtd aldım.
    almadan önce bu araç sahibi ile de görüştüm. çok samimi avukat bir adam. düzgün bir insan. tek kızdırma bujisinde sorun var demişti o da zaten 40 TL , problem değil.halledildiyse de sorun yok.

bu araçla , daha düşük donanımdaki 68.000km'deki bir araç arasında gidip geldim.
    çünkü deri koltuk istemiyordum. ön arka park sensörüne ihtiyacım yoktu, zira baktığım araçta geri görüş kamerası vardı. jantları 17" ama her halukarda 18" geçeceğim için 16 " jantlı olanı da alabilirim dedim.
    bordo renk pek düşünmedim siyah istiyordum. alacağım araca her halukarda yazılım yaptıracaktım, aldığım siyah araçta megachips var.

eğer kriterlerim üzerinde değişiklik yapmadan binebileceğim full bir araç olsa idi ve bordo renk de ok deseydim bu aracı kaçırmazdım.
    JTDm motor'un daha az gelişmiş hali 1.9 doblolarda sıkça kullanılıyor ve bu aracı esnaflar 300.000km kullanıyor. gönül rahatlığıyla alınır.

bu benim 2. alfa romeo'm..
    159 bildiğiniz bir alman otomobili. Audi tt den 159'a geçince bir kere inanılmaz bir konfor gördüm. Sürüş pozisyonu tabi biraz daha farklı. Trafiğe biraz daha hakim bir pozisyonu var.
    konsolun yapısı çok çok güzel, kullanırken keyif veriyor. içine her bineni şaşırtan bir otomobil. tertemiz bir 159'un dışarıda çektiği bakışlar hep olumlu yönde.
    nasıl oluyorsa polis çevirmelerde hiç durdurmuyor. her zaman çevirmeye girdiğim yerlerde daha 1 kere girmedim

150 hp'lik halini hiç bilmiyorum ama söylenen şu, yazılım yaptırınca güç arttığı gibi , yakıtta bariz düşme oluyor 159'da çünkü kasa 1500 kg.
    chipli şekilde 320d 'ye yakın yürüyor. ama geçebileceğini sanmıyorum. e60 520d ile aynı ya da bir adım öndedir belki . f10 ile şansı yok, 8 ileri ZF , f10'u çok iyi yürütüyor.

Manuel vitesi çok keyifli, TT'imde manueldi ama bu aracın manueli daha keyif veriyor nedendir bilmiyorum.

Yakıt tüketimi olarak da, marşa bastığım andan itibaren bağdat caddesi trafiğine iniyorum malesef evim caddebostanda olduğu için. sürekli dur kalk ve soğuk motorla, dikkatsiz ve aracın chipli oluşunun verdiği hevesle her boşlukta basarak 9.4'ü geçemedim. 50 TL bir yakıtı da dikkatli kullanarak 8.2 lerde gezindim.

eviniz güzergahında açık yollar vb. varsa ve dikkatli kullanırsanız 7.5-7.8 civarında bir şeyler yakacaktır. 1.5dci ile 5.5-6 yakıldığını varsayarsanız , 1,5-2 lt fazla yakıt 159 için değer diyorum.

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok yakın bir abinn 159 u var 1.9 jtdm koltuklar deri .. 2008 model en son 60.000 km civarı olması lazım.

sahibi cok titiz ufak bir sesde bile servisden cıkarmıyor aracını ..

bir ara turboda bir arızası vardı gecen sene servisde hallettiler..

onun dışında hiçbir sorunu yok .. hergün yatıyor aracı ..

isterseniz konuşabilirim ..

fiyat olarkda tahmini diyeceği rakam 50.000 tl dir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay önce ben de 159 1.9 jtd aldım.
    almadan önce bu araç sahibi ile de görüştüm. çok samimi avukat bir adam. düzgün bir insan. tek kızdırma bujisinde sorun var demişti o da zaten 40 TL , problem değil.halledildiyse de sorun yok.

bu araçla , daha düşük donanımdaki 68.000km'deki bir araç arasında gidip geldim.
    çünkü deri koltuk istemiyordum. ön arka park sensörüne ihtiyacım yoktu, zira baktığım araçta geri görüş kamerası vardı. jantları 17" ama her halukarda 18" geçeceğim için 16 " jantlı olanı da alabilirim dedim.
    bordo renk pek düşünmedim siyah istiyordum. alacağım araca her halukarda yazılım yaptıracaktım, aldığım siyah araçta megachips var.

eğer kriterlerim üzerinde değişiklik yapmadan binebileceğim full bir araç olsa idi ve bordo renk de ok deseydim bu aracı kaçırmazdım.
    JTDm motor'un daha az gelişmiş hali 1.9 doblolarda sıkça kullanılıyor ve bu aracı esnaflar 300.000km kullanıyor. gönül rahatlığıyla alınır.

bu benim 2. alfa romeo'm..
    159 bildiğiniz bir alman otomobili. Audi tt den 159'a geçince bir kere inanılmaz bir konfor gördüm. Sürüş pozisyonu tabi biraz daha farklı. Trafiğe biraz daha hakim bir pozisyonu var.
    konsolun yapısı çok çok güzel, kullanırken keyif veriyor. içine her bineni şaşırtan bir otomobil. tertemiz bir 159'un dışarıda çektiği bakışlar hep olumlu yönde.
    nasıl oluyorsa polis çevirmelerde hiç durdurmuyor. her zaman çevirmeye girdiğim yerlerde daha 1 kere girmedim

150 hp'lik halini hiç bilmiyorum ama söylenen şu, yazılım yaptırınca güç arttığı gibi , yakıtta bariz düşme oluyor 159'da çünkü kasa 1500 kg.
    chipli şekilde 320d 'ye yakın yürüyor. ama geçebileceğini sanmıyorum. e60 520d ile aynı ya da bir adım öndedir belki . f10 ile şansı yok, 8 ileri ZF , f10'u çok iyi yürütüyor.

Manuel vitesi çok keyifli, TT'imde manueldi ama bu aracın manueli daha keyif veriyor nedendir bilmiyorum.

Yakıt tüketimi olarak da, marşa bastığım andan itibaren bağdat caddesi trafiğine iniyorum malesef evim caddebostanda olduğu için. sürekli dur kalk ve soğuk motorla, dikkatsiz ve aracın chipli oluşunun verdiği hevesle her boşlukta basarak 9.4'ü geçemedim. 50 TL bir yakıtı da dikkatli kullanarak 8.2 lerde gezindim.

eviniz güzergahında açık yollar vb. varsa ve dikkatli kullanırsanız 7.5-7.8 civarında bir şeyler yakacaktır. 1.5dci ile 5.5-6 yakıldığını varsayarsanız , 1,5-2 lt fazla yakıt 159 için değer diyorum.

Açıklama için çok teşekkürler, bi pm atıyorum. Çok yardımcı oldunuz, teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Canselmo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok yakın bir abinn 159 u var 1.9 jtdm koltuklar deri .. 2008 model en son 60.000 km civarı olması lazım.

sahibi cok titiz ufak bir sesde bile servisden cıkarmıyor aracını ..

bir ara turboda bir arızası vardı gecen sene servisde hallettiler..

onun dışında hiçbir sorunu yok .. hergün yatıyor aracı ..

isterseniz konuşabilirim ..

fiyat olarkda tahmini diyeceği rakam 50.000 tl dir

Bu fiyatlara çıkmayı düşünmüyorum. Teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)