User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
74 sonuçtan 58 ile 74 arası

Konu: Anlayışsız Komşuya Kanuni Yaptırımlar?

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elbette kimse yerinden yurdundan edilmek istenmiyor ama laftan sözden anlamayan kişilere müsama göstermek bazen can sıkıyor ve insanı yoruyor maddi manevi zarar sağlıyor bu sebeple beni düşünmeyeni saygı göstermeyeni hiç umursamam, kısmen çözmüş gibisin sorunu okudum şimdi umarım çabuk sonuç alınır
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

BURAKALTAC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorun halamın evinde oldu,kadıncağız söylemiş dinletememiş sonra ben duyunca arkadaşla anladığı dilden konuştum 1haftada halledildi.Alt katıma yeni taşınan öğrenci bir komşum var.Daha gelir gelmez her gece parti vardı patırtı gürültü uyutmuyordu.İlk önce kendisini uyardım iplemedi,yöneticiye söyledim oda işe yaramadı.En sonunda bir gece 2 de çaldım kapısını seni dışarı atarım birdahada giremezsin bu apartmana dedim o iyi geldi arkadaşa..

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer betonun içindeki bir boru falan çatladıysa bu kiracıyı ilgilendirmez , ev sahibi yapmalı kiracı benimle ilgisi yok derse kanunen haklıdır.Ama dıştan bir darbe alıp yerde bir çatlak oluşup ordan sızıyorsa kiracının suçudur onun yaptırması gerekir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HORTLATIYORUM..

arkadaşlar bizdede aynı sorun var yeni konu açmak istemedim fakat bizim konuda ben suçlu haldeyim

şöyleki yeni ev aldık tadilat falan sıfırdan yaptık su tesisat işinide doğalgazı yapan firma yaptı sözleşmeyle belirttik

şimdi 3 haftadır alk kata su akıyormuş bana yeni söylediler hemen ilgilenicem fakat korkum banyoyu sıfırdan yaptırdığımız için kırılacak mı? kırılacaksa ne kadarı kırılacak? ve hem benim hem alt katın masraflarını kim karşılayacak?
    büyük ihtimal sızıntı havlupana giden sıcak su vanasında
    çünkü apartmandan gelen su 1 buçuk aydır falan açık ama havlupana giden su 3 haftadır açık

Tugral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sucuyu çağır durumu anlat sana söyler nasıl yapacağını. Aşağının zararınıda karşılamak alt katla olan anlaşmana bağlı. Genelde tavana boya istiyorlar. Annemlerin üst komşusundan gelen su yüzünden tavan boyası berbat olmuştu ama adamlarında zararı olduğu için bizimkiler kendi ceplerinden yaptırdılar tavanı. Artık komşuluk ilişkine kalmış. Bizim evin sigortasıda var birşey olursa sigortayı çağırıyorum bakıyor kime girer kime çıkar hiç umrumda olmuyor
    Dört tekerlekle uçar gider kelebek gibi
    Otobanlarda açar renk renktir çiçek gibi
    Güzel havada var mı onunla gezmek gibi
    Ayağı yerden kesen güzellik otomobil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sigorta yaptırıcam bugün karar verdim

bu durumda zararı işlemi yapan fimanın karşılaması gerekmez mi? yeni yapılmış tesisat çünkü

Tugral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ona söylersin. Genelde bir yalan atıp kendisiyle alakası yokmuş gibi davranırlar. Çok azimliysen bir dava açarsın, bilirkişi tutulur. Bilirkişi evet bu adamdan olmuştur derse, adamlarda mahkeme kararına itiraz etmezlere uzatmayalım diye karşılarsın. Tabi bu işlemler sırasında yaş 1-2 tık büyüyebilir . Sigortanı yaptır kafan rahat yaşa. Bazen onlarda can sıkmıyor değiller ama eşim avukat benim kafam rahat en azından Bana bırakınca ben komşu dövmeye kadar gidiyorum haklıysam ve karşı taraf çirkeflik yapıyorsa
    Dört tekerlekle uçar gider kelebek gibi
    Otobanlarda açar renk renktir çiçek gibi
    Güzel havada var mı onunla gezmek gibi
    Ayağı yerden kesen güzellik otomobil

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en güzeli sigorta yaptırıp exper çagırmak... adamlar gelip bakıyor hop zararınızı karşılıyorlar sonra üst kattaki komsuya dava acıyorlar direk veya parayı istiyorlar siz aradan cıkmıs oluyorsunuz.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üst kattaki komşu benim
    konuyu hortlattım benim evimden aşağıya su akıyor yeni yaptırmama rağmen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kırmadan dökmeden kaçak tespiti yapabilen tesisatçılar var. KIRMADAN CİHAZLA Su Kaçağı Bulma ve Su Kaçağı Tespiti Google'da ilk çıkan bu adamlar. En azından kaçağın nereden olduğunu tespit edersiniz. Belki kırılmasına gerek kalmadan halledilebilecek bir yerdedir.

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim olay bıraz farklı ayındakı evımızde kıracı oturuyor suan bınada 80 tl para toplamıslar bacalar yapılması binadakı herkes parayı verıp evındekı bcayı yaptırmıs bızım bundan oncekı kıracı parayı vermes fakat yaptıramadan cıkmıs evden parasıda yonetımdeymıs suan yenı kıracı var
    bizm evin üst katındakı komusu bızım akraba bızım kıracı alttan sobayı yakınca üst komusunun salonunda duman cıkıyormus bızım akraba bızı aradı boyle boyle duman cıkıyor dıye kıracı evın bacasını yaptırmıyor para vermıcek bıse yapmıcak para yonetımde sadece usta bulup baca yapılcak ama se.. yapılmasını ıstmeıyo hemde sobayı yakıyo allah korusn ust komsu soba gazından zehırlenebılır ama bızım kıracı okuzun tekı cıktı cıkarmtaya calsıyoz yada bacayı yaptırtmaya ıkna etmeye calsıyoz

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bankalar ve sigorta şirketleri artık bu duruma karşı eşya sigortası kapsamında evi sigortalıyorlar. herhangi bir sorunda gelip direk yapıyor hiç muhatap dahi olmadan kol gibi faturayı döşüyor geçenlerde böyle bir durumla karşılaştık adam yalvardı abi sigorta şirketini çağırma ben cebimden yaptırıcam diye çünkü sigorta şirketi yaptığı zaman 1 liralık işe 5 lira ödüyorsun...

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sweap07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim olay bıraz farklı ayındakı evımızde kıracı oturuyor suan bınada 80 tl para toplamıslar bacalar yapılması binadakı herkes parayı verıp evındekı bcayı yaptırmıs bızım bundan oncekı kıracı parayı vermes fakat yaptıramadan cıkmıs evden parasıda yonetımdeymıs suan yenı kıracı var
    bizm evin üst katındakı komusu bızım akraba bızım kıracı alttan sobayı yakınca üst komusunun salonunda duman cıkıyormus bızım akraba bızı aradı boyle boyle duman cıkıyor dıye kıracı evın bacasını yaptırmıyor para vermıcek bıse yapmıcak para yonetımde sadece usta bulup baca yapılcak ama serefsız yapılmasını ıstmeıyo hemde sobayı yakıyo allah korusn ust komsu soaba gazından zehırlenebılır ama bızım kıracı okuzun tekı cıktı cıkarmtaya calsıyoz yada bacayı yaptırtmaya ıkna etmeye calsıyoz
    Allah aşkına bir nokta,virgül,herhangi birşey kullansaydın keşke yazında.

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErayCerit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah aşkına bir nokta,virgül,herhangi birşey kullansaydın keşke yazında.
    Kusura bakmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimseyi evinden attırma gibi hırslarım yok benim. ben şu sorunumu çözeyim. hani işe yokuşa sürünce kanunların devreye girdiğini öğrensin istiyorum sadece.

hani bana kızanlar olucak belki ama şu adam türk olsaydı şimdiye tatlı dille çoktan çözülmüştü bu olay.

ondan sonra doğu batı ayrımı yapıyorsun diyorlar bana. yaparım tabi benim batılı komşularımda hiç böyle sorunlar yaşamadım 1 kere söylerdik insan gibi 1 kerede anlarlardı.

Gökhan bey,

Aynı sorun benim başımda mevcut, sizin o sene nasıl bir çözüm bulduğunuzu merak ettim.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bahadirhan2023 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gökhan bey,

Aynı sorun benim başımda mevcut, sizin o sene nasıl bir çözüm bulduğunuzu merak ettim.
    Konuyu okuduysan eğer dediğim gibi belediyeye şikayet ettim, belediye bunlara 1 haftalık bir süreyle uyarı verdi, şikayet tekrarlanır ise su aboneliğinizi iptal ederiz dedi adama.

Tabi adam yaptırmadı bir gece ansızın evden kaçtı gitti, ev sahibine'de 2 yıllık kira takmış.

Bende zaten taşındım sonrasında evlendim Antalyada işe başladım sonra yurtdışına taşındım vs,

Vay anasını yaa şaka maka amma zaman ve olaylar geçmiş üstünden.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıllık cok uygun fiyatlara evinize sigorta yaptırın hicbirşeyle uğraşmadan kafanız rahat olsun.

teklif@gokselsigorta.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)