User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Kedi bakan arkadaşlar ?

mKc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı doush Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz büyüsün de kapıyı açmayı öğrendiğinde bu dediklerinizi hatırlatırım Ya da arkanızı döndüğünüzde tüm evi aramanıza rağmen bulamadığınız kediniz nerelerden çıkacak.. Hep böyle kandırıyorlar soğuk havada masum masum gelip hahaha
    yok ben biraz gaddar kalıyorum galiba (= sürekli dışarda yaşıyor bu kedi, ben seslenince ve ya karnı acıkınca geliyor bizim balkona (=
    zaten balkon kapısı da 7/24 kilitli durduğu için sıkıntı olmaz (=
    M.Kürşat COŞKUN
    Metalurji ve Malzeme Müh.

In between Cars

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hort ,,, çok luzumlu bi mevzu olmadığı için yeni konu açmayayım dedim.
    Yaklaşık 15 gündür aşağıda baktığımız kediler var yavru.Yeni doğdular.Anne karışmıyor en ufak bi şekilde ve o da geliyor sevdirmeye...
    Bi tanesi var ki , direk sahiplendi bizi.3 4 kere eve aldık , bugün de kum falan aldık gece bizde kaldı

Ama en büyük sorun evde camları ve balkonu açamamamız.Salonda istediği gibi at koşturuyo ama balkona çıktı , balkon demirlerinin de dışına çıkıp 10. kattan aşağı baktı.Allah muhafaza aşağıda bi kedi falan görse , yada bi kuş sinek falan ; direk atlayacaktı...Panik yaptırmadan içerde ses hareket yapıp aldık içeriye ama aklımız gitti.Onun harici çok uyuncu ve kucakta süper uyuyor
    En büyük derdimiz balkona çıktığında yaşadığımız o panik.Kediler yavru veya büyük olsun.Yükseklik algısı var mıdır?Kendini korur mu yoksa çocuk gibi edilmesi gereken bi korku mu?

Az önce geri bıraktık , anne benimsedi , bi problem olmadı.Ama bu tür sorunları aşabilirsek sahiplenmek istiyoruz Allah rızası için.Dışarıdaki halinden her şekil daha iyi olacağı düşüncesindeyim.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    abi bende eve yavru kedi alıp benimde aynı sorun geldi başıma balkonun duvarında dekoratif kare şeklinde boşluklar vardı oraya patilerini koyup baktı sadece bende atlıcak diye korktum ama atlamadı sanırım yükseklik alıgıları oluşuyo o yaşta zaten biraz büyüdükten sonrada korkulcak bişey kalmaz kuzenimin kedisi 6 katan aşa düşüp halen sapa sağlam geziniyo ortalıkta
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim balkonda bi 10 cm denizlik , sonrası boydan korkuluk ve altları çok açık.Yani çok müsait.Eleman direk korkulukların da dışına , aşağıya yönelince panikledik.E kapı baca kapalı olunca da büyük sıkıntı olacak bize.Onun için kararsız kaldım sebep olmayayım diye.

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Algıları var , ama bir şey gördüğünde de atlama ihtimalleri yüksek dikkatli olun o yüzden.
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim balkonda bi 10 cm denizlik , sonrası boydan korkuluk ve altları çok açık.Yani çok müsait.Eleman direk korkulukların da dışına , aşağıya yönelince panikledik.E kapı baca kapalı olunca da büyük sıkıntı olacak bize.Onun için kararsız kaldım sebep olmayayım diye.
    Abi ben bidaha kareye çıkmasın diye karelerin üzerinden korkuluklardan örtü sakıtım kereler kapancak şekilde sorun olmadı sizin balkon için bu sölediğim zor olabilir ama bi masa örtüsü gibi bişey sarkıtsanız korkuluklardan kedi bir daha gitmez duvar var sanıp
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

matthardy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yukseklik algilari var ve oyle kolay kolay atlamazlar.
    ama 1 kere basima geldi. oyleki 2007 senesine evimizde 3 tane kedimiz vardi.
    suan biri 14 biri 8 biri 6 yasinda.
    kisaca 99 yilindan beri kedi bakiyoruz.
    bir kere 3.kattan düşüş oldu.
    yaklasik 20metreden.
    hic bisey olmadi.
    ama sizin sandığınizdan daha dikkatlilierdir. emin olun
    Success is just like being pregnant.
    Everybody congragulates you but nobody knows how many times you were f*cked.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Buda bizim kedi küçükken sokakda bulmuştuk.

Yiğit Ş. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oyun diye kuş, börtü böcek görür atlar yüksek ihtimale. dikkat edin.
    *
    Alıntı 10ur_K Nickli Üyeden Alıntı
    *simdi yok homsitora gidelim yok midpoyint yok starbaks
    *a..... o zmnlar yoktu oyle
    *bi cay iciriodun
    *bisinema
    *finishim

crazydog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Korkma benimkiler balkon demirlerinde oturuyorlar öle şak diye atlamazlar merak etme

VTEC® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğduğumdan beri kediyle büyüdüm şuan evimde 9 kedim var direk evde baktığım, sokaktakiler artık nüfusları ne kadarsa o kadarına bakıyorum. dün akşam üstü 9. kedimi sahiplendim 3 aylık ve tamamen kör. Kedilerin yükseklik bilgileri var ama denilen gibi atlama huylarıda var meraktan dolayı. Camlarınıza sineklik yaptırabilirsiniz. bide bauhaus larda falan dekoratif renkli örme teller var balkon demirlerinizi bilmesemde demirlerinizi üzerinede kedinin geçmemesi için ızgara gibi koyabilir bağlaya bilirsiniz. uzun vadeli özellikle kücüklükten ergenliğe geçene kadar aklı başına gelene kadar sizi idare edecektir.

stayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İran kedisi besleyen var mı aramızda bakımı kolay mıdır veya masraflı mıdır sizce ?

matthardy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stayfun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İran kedisi besleyen var mı aramızda bakımı kolay mıdır veya masraflı mıdır sizce ?
    suan 3 yasinda gri iran kedim var.
    almayin derim.
    tuyunun bakimi cok dert.
    evi 2 gunde bi supurmek lazim.
    tuyu cok oldugu icin kendini cok temizliyemiyor pirelenme ihtimali cok.
    tuyleri topak oluyor.
    6 ayda bir tras ettiriyorum.

ama bunun yaninda bi o kadar uysal tevazukar insancil.
    Success is just like being pregnant.
    Everybody congragulates you but nobody knows how many times you were f*cked.

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla kedisinde kedisine değişiyor kuzenimin kedisi 2 kere atladı balkondan kırıklarla falan atlattı. 7-8 yıl önce kız arkadaşımın kedisi alt katın balkonuna atlıyordu güvercin kovalamak için denemelerinin birinde mefta oldu yavrucak. Gel gelelim benimkine hiç öyle bir derdi yok denizliğe bile çıkmıyor yükseklik korkusu var galiba daha bikere görmedim çok çok parmaklıklara 10cm yaklaşıp aşağı bakıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu hortaltıyorum ama,
    daha önceden bilgi almak için konusunu açmıştım, 16 yaşında bir köpeğim vardı ve ne yazık ki hayata gözlerini yumdu. yılların verdiği alışkanlık, evde pıtır pıtır dolaşan bir canlıya alışmışım şu an ev çok boşmuş gibi geliyor. yeniden bir köpek almak istiyorum ama çalıştığım ve evde çok fazla vakit geçiremediğim için, köpeğin bakımı beni çok zorlayacak, o yüzden şu durumda aklıma kedi almak geliyor. daha önce kedi beslemediğim içinde kafamda bir iki soru var, cevaplarsanız çok sevinirim;
    -sabah 8 akşam 7 arası kedi evde yanlız kalsa problem olur mu? problemden kastım koltukları vs. tırmalaması değil, kendini mutsuz hisseder mi?
    -kedilerin ortam değiştirmekten çok hoşlanmadığını okudum. ben bir ayı 3 farklı evde geçiriyorum. 10 gün bir yerde, 15 gün bir yerde, 5 gün bir yerde gibi. benim bu düzenime kedi uyum sağlayabilir mi? çok fazla ortam değiştirince depresyona girdikleri doğru mu?
    -1 veya 2 yıl sonra yeniden köpek almak istediğim zaman, kedi erişkin, köpek yavru olacak. kedi kabul eder mi?
    -insanların hamileliğinde kedi kakasına temas etmese bile, kakadan salgılanan bir maddenin anneye zarar verdiğini okudum. doğru mu?
    -pet sahiplendirme sitelerinde evime yakın bir kedi buldum ve pazar günü görmeye gittim. iran kedisiymiş, sahiplendirme sitesi olduğuna bakmayın, 2.000 TL ücret istedi kediye bakan bayan. ben 90 liraya migrostan 15 kg mama alıyorum, 2 hafta sokak köpekleri karnını doyuruyor. 22 paket, neredeyse 1 yıllık mama harcamamı bir canlıya vermek aklıma yatmadı ve teşekkür edip ayrıldım. ardından biraz daha araştırdım, bu işi gönüllü yapan insanlara ulaştım. bir tanesi ile anlaştık, oda 250 tl ücret talep etti, 1 adet sokak kedisinin kısırlaştırılması için harcayacağını söyledi. veterinerde buluşup 2 kedinin kısırlaştırılma ücretini doğrudan veterinere vermeyi teklif ettiğimde kabul etmedi. yani bu işi gönüllü yapar gibi gözüküp bizi mi kandırıyorlar, gerçekten faydalı yerlerde mi kullanıyorlar anlam veremedim?

sonuç sorduğum sorular olumlu olur ise bir kedi sahiplenmek istiyorum. ama bunu da petshoplardan değil, anne altından benimle iletişimine göre seçerek yapmak istiyorum. ankarada kedi barınağı veya, yavrular ile teker teker iletişim kurup inceleyebileceğim bir yerler var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde şunu eklemek istiyorum, 2 adet kedi alsam kedi açısından daha mi olur ?
    benim açımdan sorumluluk x2 mi olur yoksa ekstra sıkıntılar yaşar mıyım?

ToyGun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 yildir kedi bakan biri olarak gordugum ve bildigim kadariyla cevap vereyim:
    -sabah 8 akşam 7 arası kedi evde yanlız kalsa problem olur mu? problemden kastım koltukları vs. tırmalaması değil, kendini mutsuz hisseder mi?
    * Kediler kopeklere gore daha aliskindir yalnizliga. 3 saat sonra eve geldiginizde sizi onemsemeyebilir ama 8 saat sonra gelince kapida bekleyip once kendini sevdirmesi benim daha cok hosuma gidiyor. Velhasil alisirlar hic problem olmaz.
    -kedilerin ortam değiştirmekten çok hoşlanmadığını okudum. ben bir ayı 3 farklı evde geçiriyorum. 10 gün bir yerde, 15 gün bir yerde, 5 gün bir yerde gibi. benim bu düzenime kedi uyum sağlayabilir mi? çok fazla ortam değiştirince depresyona girdikleri doğru mu?
    * 2 defa tasindik, ikinci seferinde mantar cikartti buyuk kedi. Oldukca etkiliyor gunlerce kendine gelemiyor. Degistiridiniz ev hazir olursa ve surekli ayni evler arasinda dolasirsaniz ona da alisacaktir. Ama ilk 2-3 gun yabancilik cekip etrafi koklama tedirginlik vs. devam eder.
    - 1 veya 2 yıl sonra yeniden köpek almak istediğim zaman, kedi erişkin, köpek yavru olacak. kedi kabul eder mi?
    * Bu biraz da kedinin huyuna bagli, ama hayvanlar elbet alisiyor birbirine, surec degisiyor . Burada asil dikkat etmeniz gereken kopegin cinsi olacaktir, bildigim kadariyla cinslerine gore kedilerle anlasip anlasmamalari degisiyor.
    -insanların hamileliğinde kedi kakasına temas etmese bile, kakadan salgılanan bir maddenin anneye zarar verdiğini okudum. doğru mu?
    * ic dis parazitlerini, ignelerini duzenli yaptirirsaniz, sizden saglikli olurlar.
    - 2 adet kedi alsam kedi açısından daha mi olur ?
    * Ayni anda alirsaniz birbirleri icin daha iyi olur tabii ki, artacak sorumluluk 2 kediyle ayri ayri ilgilenme/sevme/oynama zamani ayirmaniz gerekecek. Cok kiskanabilirler, bir de iste x2 mama ve kum masrafi olur. Ben ayri zamanlarda aldim, buyuk sonradan geleni kabul edemedi 3-4 ay kadar hirlayip dovme egiliminde oldu. hala problem yasadiklari oluyor

Furkan_z3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toygun'un söylediklerine katılıyorum. Bende evimde 2 kedi bakıyorum sabah çıkıyorum evden akşam geliyorum evde onlarla ilgili dolu oyuncak var.Sabah benle uyanıyorlar akşam benle uyuyorlar.
    Kedileri ev değiştirmekten hoşlanmazlar.Depresyona girdikleri doğrudur.Annemın kedisini arada benimkiler ile kaynaşsın diye kendi evime getiriyorum bazen ayda 1 bazen 2 ayda 1 kere getiriyorum.Her getirdiğimde 2 gün saklanıyor evde zorla yemek yediriyorum.Anca 3.günde filan diğer kedilerle oynamaya başlıyor.Bende bir erkek bir dişi var.Annemın kediside erkek ve evime getirdiğimde 2 erkek birbiri ile nadiren oynuyorlar hatta yanyana dipdipe geçerken bizim ev sahibi erkek diğerini hırlıyor (uzak dur manasında )...
    Bence 2 kedi almayı düşünüyorsanız 2'sinide çok ufakken alın eve.Ve aşıları düzgün olduktan sonra gerçekten senden benden sağlıklı olurlar.
    Artı böyle birşeye adım atarsanız benimle iletişime geçin ben ev içinde onların temizliği için hayatı kolaylaştırıcak ürünler bulup aldım kullanıyorum ve çok memnunum.Sizede tavsiye edebilirim.Özellikle kedi tuvaleti ile ilgili çok pratik şeyler kullanıyorum.
    Son olarak ben kedilerimi eve farklı zamanlarda aldım ilk aldığım kedi istanbul'da birisi bir işyerinin önüne mama kabı ve kumuyla birlikte koymuştu.Ben gelip alıcaklarını düşündüm meğersem kediyi terk etmişler gece 11'we kadar bekledim onun için belkı gelıp alırlar diye.Kedi saatlerce ağladı sonra terkedilme durumunu öğrendiğimde İstanbul'dan izmir'e getirdim (beni baya uğraştırdı ama şu an iyiki almışım diyorum her sevdiğimde) ve sahiplendim.Erkekti tekir ve anadolu kedisi (iri biraz )...
    Diğer kedim ise dişi apartmanımın kapısının önünde besliyordum bebekliğinden beri.Sonra onu veterinerimde kısırlaştırdım 1 gün evde bakılması gerekiyordu eve bir girdi o giriş
    ilk başlarda erkek olan baya bir onu kokladı etti ama sonra alıştılar şimdi birlikte neler neler yapıyorlar .Ev benim değil gerçekten onların..
    Bu arada benimde önceden Husky'im vardı aynı şekilde yaşından ötürü vefat..Sonra kedileri aldım...
    instagram : _RAVENDARK_

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kadiler için davranış bilimciye ihtiyacım var.
    Bir kedi, gece neden duvara atlar?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)