User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
68 sonuçtan 58 ile 68 arası

Konu: Kedi bakan arkadaşlar ?

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kadiler için davranış bilimciye ihtiyacım var.
    Bir kedi, gece neden duvara atlar?
    bısı goruyodur yada gordugunu sanıyodur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevaplayan herkese teşekkür ederim. Kafamı kurcalayan tek soru şu kaldı, farklı evlere gidince hoşlanmıyor ya, peki 3 evede alışsa, her gidişinde kendine problem yapar mı?

Bu soruyu da aşarsak nereden kedi alabilirim? Petshop tarzı yerlerden hiç alışveriş yapmadım şimdiye kadar, yapmayı da düşünmüyorum. Sokaktan alabilirim ama ne zaman denk gelecek kim bilir. Gönlüm evde bakan birinden anne altından almak. Sebebi ise huyunu gözlemlemek, annesinin davranışlarını görmek istiyorum. Yani şekil şemalinden ziyade insanlar ile uyumlu olmasını istiyorum. Hatta bulabilirsem, iki kardeş alabilirim.
    Ankarada dediğim şekilde, yavrular ile vakit geçirip içinden anlaşabildiğimi seçebileceğim bir yer veya biri var mı bilginiz var mı?

Furkan_z3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsettiğim gibi annemden alıp getirdiğim kediyi en az 15 gun bende kalıp öyle geri götürüyorum senede bunu 6-7 kere yapıyorum ama her seferinde benim eve alışamıyor.
    Tabi bu kediden kediye farklılık gösterebilir.Diğer dişi olan kedimi mesala nereye götürsem biraz fazla cana yakın hemen alışıyor.
    Kedi almayı düşünüyorsanız ve cins kedi takıntınız yoksa bence şu aralar doğuran sokaklarda kediler olucak onları takip edin ve yavru iken biraz büyümüş artık yavaş yavaş yürüyenlerden birini alıp sahiplenmeniz daha iyi olur . Çünkü onların çoğu sokakta orda burda ölüyorlar.Benim anneme sahiplendirdiğim kedi bir araç altında kalan kediydi ölmek üzereyken kurtardım ama kazada tek bacağını kaybetti neler atlattı ve ne ateşli geceler geçirdi yaşamayı başardı hayata adeta yapıştı diye adınıda Sakız koyduk.Şu anda ön ayağının teki yok ama arka ayakları Ronaldo gibi şerefsizin Çünkü onlara yüklenip ordan oraya koşuyor ve diğer kedilerden çok daha hızlı diyebilirim.Bence sokak kedisi sahiplenin hepsi sevgi dolu olucaktır.
    Umarım güzel bir ev arkadaşı bulursunuz

Alıntı Doğu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplayan herkese teşekkür ederim. Kafamı kurcalayan tek soru şu kaldı, farklı evlere gidince hoşlanmıyor ya, peki 3 evede alışsa, her gidişinde kendine problem yapar mı?

Bu soruyu da aşarsak nereden kedi alabilirim? Petshop tarzı yerlerden hiç alışveriş yapmadım şimdiye kadar, yapmayı da düşünmüyorum. Sokaktan alabilirim ama ne zaman denk gelecek kim bilir. Gönlüm evde bakan birinden anne altından almak. Sebebi ise huyunu gözlemlemek, annesinin davranışlarını görmek istiyorum. Yani şekil şemalinden ziyade insanlar ile uyumlu olmasını istiyorum. Hatta bulabilirsem, iki kardeş alabilirim.
    Ankarada dediğim şekilde, yavrular ile vakit geçirip içinden anlaşabildiğimi seçebileceğim bir yer veya biri var mı bilginiz var mı?
    instagram : _RAVENDARK_

Furkan_z3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya çok sıkılıyordur enerjisini atıyordur.Benimkilerde evde amaçsızca bazen deli gibi koşturuyorlar mutfak banyo heryere Flash gibi girip çıkıyorlar.Muhtemelen enerjisini atıyordur.Veya birşeyin yansımasını görüp oynuyordur.Ama her gece farklı duvarda bunu yapıyorsa enerjisini atıyordur.Yatmadan önce biraz onla oynayıp yorarsanız geceleri o da uyur...

Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bısı goruyodur yada gordugunu sanıyodur
    instagram : _RAVENDARK_

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Furkan_z3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya çok sıkılıyordur enerjisini atıyordur.Benimkilerde evde amaçsızca bazen deli gibi koşturuyorlar mutfak banyo heryere Flash gibi girip çıkıyorlar.Muhtemelen enerjisini atıyordur.Veya birşeyin yansımasını görüp oynuyordur.Ama her gece farklı duvarda bunu yapıyorsa enerjisini atıyordur.Yatmadan önce biraz onla oynayıp yorarsanız geceleri o da uyur...
    6 senedır bı red poınt hımalayan bıde chıncılla bakıyorum bu dedıklerını bı gorsem oley cekecem

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

farklı evlere gittiklerinde mutlaka huzursuzluk hissederler bir süre, kedinin karakterine bağlı olarak alışma süreci değişkenlik gösterir her mekan değişiminde. Ama sürekli yaşadığı ortamın değiştirilmesi - aynı 3 ortam bile olsa- üzerlerinde stres yaratacaktır.

Petshoplardan almayın zaten, barınaklarda sahiplenilmeyi bekleyen pek çok küçük dostumuz var. Ve ya ankaradaki veterinerimizin adını ve adresini verebilirim, genelikle sokakta bakıma ihtiyacı olan kedileri tedavi edip sahiplendiriyorlar. Yavruyken aldığınız bir kedi genellikle sizin davranışlarınızla paralel bir karakter benimseyecektir. İki tane düşünüyorsanız aynı anda eve gelmeleri daha iyi olur, önce gelen kedi evi sahiplenebiliyor ve ya sonradan gelen kıskançlıklara neden olabiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Furkan_z3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oyunun 1001 türlüsünü denedik yatmadan.
    Yansıma desem değil, perde ve storlar kapalı yatarım.
    Gecenin 3 ünde duvara, kapıya ve bilimum yerlere atlıyor. Aşşadaki komşuyla yakında girecek birbirimize..

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    .... ardından biraz daha araştırdım, bu işi gönüllü yapan insanlara ulaştım. bir tanesi ile anlaştık, oda 250 tl ücret talep etti, 1 adet sokak kedisinin kısırlaştırılması için harcayacağını söyledi. veterinerde buluşup 2 kedinin kısırlaştırılma ücretini doğrudan veterinere vermeyi teklif ettiğimde kabul etmedi. yani bu işi gönüllü yapar gibi gözüküp bizi mi kandırıyorlar, gerçekten faydalı yerlerde mi kullanıyorlar anlam veremedim?
    Bu arkadaşların büyük çoğunluğu bu yöntemi gelir kapısı edinmiş.

Dünyanın parasını topluyorlar. Aylık 15 kilo mama alıp 30 tane video çekiyorlar. Sahiplendirme yapalım diyip hayvancıkları topluyorlar. Sonra 300-500 para istiyorlar hayırda kullanacağız bağış parası, kısırlaştırma parası diye. İnstagramda bi dünya adam var bunu yapan. Arada birbirlerine giriyorlar.

Biri instagramda veterinere şu kadar borcum birikti. Artık hayvanlara yardım yapamıyorum diye yazmış.

En az 15 kişi yorumlara yazmış hesap numarasına yolladım şu kadar diye. Koyduğu makbuzdaki veterineri aradım adam bizim haberimiz yok, dolandırıcılar aldıkları aşı faturasının üstünde değişiklik yapıp para topluyorlar bir şey yapamıyoruz bıktık artık diye. Veteriner dese şu kadar borcu var üstünü ben ödeyip borcunu kapatacaktım çünkü.

Parayı kaptırmayın böylelerine.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kedi sahiplenmek için veterinere sorun. Ellerinde oluyor çoğu zaman yada sahiplendirmek isteyen birini bulurlar.

Ucanadamyoktur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende kedi bakıyorum bir norveç orman kedisi kendi keyfine felaket derecede düşkün dünya yıkılaa umrunda olmaz kendini annemden başkasına sevdirmez annem dışında babam ben ve ikiz kardeşlerime canı istediğinde yanaşır 25-40 saniye civarlarında sevdirdikten sonra hafif hafif ısırıp kaçıp gider 2013ün ramazan bayramının arifesinde iznikte Zeytin ağacının altında gözleri kapalı ölmek üzereyken bulmuştum bu güzel dişiyi eskişehire aldım geldim veterinere götürdük ölür yaşamaz bu dedi her ihtimale karşı aşılarını falan yaptırdım mamalar ve yumurta eşliğinde ciddi anlamda büyüdü hatta gaza geldi 5. Kattan 2 kez atladı aşağıya inip aldım gram sıkıntısı yoktu en son 2016 kurban bayramında izmirde evden kaçtı 13 hiçbir yerde yoktu annem kardeşlerimin okuluna giderken kapıda karşılaşmışlar 3 kilo civarında verdikten sonra Ayrıca eve alışamama durumunu okudum yukarıda onu bizde yaşadık izmire taşındı ailem bu sene zeytinin eve alışması 1.5 gün civarında sürmüştü koklamadığı gezmediği yer kalmadı ama şu anda o kalorifer senin bu kalorifer benim takılıyor koltukta farklı bir köşede bulmuş kendine oturunca kaldırana kadar girmediği hal tavır kalmıyor

ToyGun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben ilk kedimi facebook'taki hayvan sahiplendirme ilaniyla almistim. 2.si sokaktan yarali bulup aldigim. HaySev vs. gibi sayfalar var, buralarda veya yukarida soylendigi gibi petshop'larda ucretsiz olarak sahiplendirilecek bakima muhtac kedi bulabilirsiniz.

HaySev Derneği - Hayvan Severler | Facebook

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)