User Tag List

Sayfa 21/23 İlkİlk ... 111920212223 SonSon
420 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: Nedir bu GSS..?

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya güncel olsun 479TL birikmiş borcum görünüyor 30.04.2018 son ödemeli. Şimdi ben bunu ödesem mi ödemesem mi? sürekli af çıkıyor biz enayiliğimizle kalıyoruz.

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya güncel olsun 479TL birikmiş borcum görünüyor 30.04.2018 son ödemeli. Şimdi ben bunu ödesem mi ödemesem mi? sürekli af çıkıyor biz enayiliğimizle kalıyoruz.
    Ödeme sakın.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende şimdi siz diyince e devlete üye oldum ilk defa görüyorum böyle birşeyi 4.000 borç 1.000 tl ye mi düşmüş ?

Anlamak mümkün değil çalışmıyorken benden nasıl para isterler ? Ki ben ne çalışırken , ne çalımadan önce nede sonra ömrümde hastahaneye gitmiş biri değilim.1 kere gittim oda geçen kış silah ruhsatı için heyet raporu gerekliydi ona gittim.İlaç bile almam eczaneden alsamda kendi paramla oda majezik o kadar.. Ve bana 4.000 borç çıkartmışlar ha ? Lanet olsun size.. 1 tl ye bile düşürseniz ödemicem , helal olmasın kimlerden aldıysanız.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende şimdi siz diyince e devlete üye oldum ilk defa görüyorum böyle birşeyi 4.000 borç 1.000 tl ye mi düşmüş ?

Anlamak mümkün değil çalışmıyorken benden nasıl para isterler ? Ki ben ne çalışırken , ne çalımadan önce nede sonra ömrümde hastahaneye gitmiş biri değilim.1 kere gittim oda geçen kış silah ruhsatı için heyet raporu gerekliydi ona gittim.İlaç bile almam eczaneden alsamda kendi paramla oda majezik o kadar.. Ve bana 4.000 borç çıkartmışlar ha ? Lanet olsun size.. 1 tl ye bile düşürseniz ödemicem , helal olmasın kimlerden aldıysanız.
    Yiğit abi yanlış anlamada bunlara para veren de suç var isteyende değil. Devlet ne dese he diyen insanlar tanıdım gördüm görüyorum olayı siyasete bağlamamak için uç noktalardan girsem de olmuyor ucu ma.lum şahısa çıkıyor. 5k borcum vardı 3 senelik ödemedim ödemeyeceğim de şuan borcum 150tl gözüküyor büyük yemin ettim gelsinler canımı alsınlar yinede ödemem ödeyenin ta dedim en baştan. Ödeyen çoğu arkadaşıma ödemeyin dediğim halde ödediler hepsine 400-1.5k arası bir mevla girdi gerçi akıllanmadılar gidip hala aynı boku yiyorlar sandık başında.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu GSS öyle bir bozuk bir sistem ki aynı anda hem sigortanız yatıyor hem de sigortasız görünüyorsunuz.Bir yandan prim ödeniyor,bir yandan borç yazıyor ve sistem denilen şey uyarı vermiyor.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neymiş efendim, işsiz kalınca sağlık hizmetlerinden bedava yararlanıyormuşsunuz vıdı vıdı vıdı. madem o kadar halkını düşünüyorsun gss primi aldığın insanların sigorta gün sayısınıda etkile arttır bişiler yap.

ulan bu ülkede özellikle büyük şehirlerde çalışıp sigortası yatanlar bile halâ devlet hastanesine gitmeyip özel hastanelere para bayılmak zorunda kalıyor beklememek için. emar için 2-3 aya gün verilen devlet hastanesinen hizmet almak için gss çıkarıyorlar.

sonra iş buluyorsun, iş yeri sağlık raporu isteyince devlet hastanesi diyor ki bu rapor ücrete tabi. e hani GSS? bu sistemi yapanı ayrı, bu sistemin kusursuz ve muhtemeşem olduğunu söyleyen yalakaları ayrı ayrı anlayan anladı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlık hizmetinden yararlanamama gibi bir durum olmaz herhalde değil mi? Var mı başına gelen, bizzat yaşamış olan? Bir devlette sağlığın opsiyon olması gibi bir saçmalı olamaz konuşmak bile yersiz de...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlık hizmetinden yararlanamama gibi bir durum olmaz herhalde değil mi? Var mı başına gelen, bizzat yaşamış olan? Bir devlette sağlığın opsiyon olması gibi bir saçmalı olamaz konuşmak bile yersiz de...
    aktif son ödeme tarihi geçmiş gss borcun varsa yararlanamıyorsun. etrafımdan şahit olduklarım oldu. ama şu sıralar herkesin borcunu otomatik yapılandırım. 4 nisan 2018 son ödeme tarihi yaptılar o yüzden şuan yararlanabilirsin. 2019 seçim yalakalığı olaraktan şimdilik sorun çıkmaz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    45 tl bi borcum kalmıştı ödemiştim gerisini şimdi o borç için tahsilden vazgeçilen tutar yazıyor
    '14 Seat Leon TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dün Ümraniye SGK'ya gittim. Türkçesi bozuk bir kadınla konuştum. Anladığım kadarıyla kısaca açıklıyorum. Cari borç adı altında olan rakam "217.51TL" bu seneye ait olan borç. Onu ödediğim zaman sigortalı olmaya devam edecekmişim. Onuda aylık 53TL den herkese sabitlemişler. Elektrik faturası öder gibi internet bankacılığından, herhangi bir bankadan ödeyebiliyorsunuz. Borç TC kimliğinize işli.

Yapılandırma kapsamındaki borçlar ise geçtiğimiz yıllara ait, faizli fakat faizin bir bölümü silinmiş tutarmış. Onuda 01.04.2018e kadar ister taksit taksit ister hepsini bir kerede ödemek gerekiyormuş. Ödenmezse faiz ekleniyormuş üstüne. İnternet bankacılığında geçmiş döneme ait borç görünmüyor e devlet üzerinden ödeniyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hoşgeldiniz

adresi üzerinden tüm borçlarınızı görebilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz

adresi üzerinden tüm borçlarınızı görebilirsiniz
    görünüyorda birkaç kez bir kısmını ödeyim dedim sürekli sistemdeki geçici bir arızadan dolayı v.s v.s aylardır hep şansıma aynı sorunlar çıkıyor. başka bilgisayarlardan da denedim. 1 kere çalıştı onun dışında hep bozuk sistem. belki düzelmiştir ama artık ben ödemekten vazgeçtim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    görünüyorda birkaç kez bir kısmını ödeyim dedim sürekli sistemdeki geçici bir arızadan dolayı v.s v.s aylardır hep şansıma aynı sorunlar çıkıyor. başka bilgisayarlardan da denedim. 1 kere çalıştı onun dışında hep bozuk sistem. belki düzelmiştir ama artık ben ödemekten vazgeçtim.
    ben bugün bi 100 tl attım çalışıyo mu diye. Bu seneki borcumu banka üzerinden ödedim, geçmiş senelerden biriken borcu üstteki linkten ödedim. Fakat banka kartı kabul etmiyor sadece kredi kartı. Banka kartlarına komisyon almayacağı yazıyor ama sistem kabul etmiyor tam güzel ülkemin yönetim şekline uyuyor yöntem yani kredi kartıyla 100 tl yolladım borçtan düşmüşler. Saat 22:00 ile 02:00 arası hariç her zaman çalışıyor sistem gördüğüm kadarıyla

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation

Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu görünce tekrar girip baktım 570 tl gözüküyordu düşmüş 170 tl ye
    Uzun zamandır aklımdaydı bu ay ödemek istedim aşağıdaki gibi bir tablo ile karşılaştım. E-Devlette borç gözüküyor ödemek istediğimde borç yoktur diyor. Bu konu ile alakalı fikri bilgisi tecrübesi olan varmı arkadaşlar.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç hastaneye gitmem bir kere gideyim dedim , sigortan olmayınca muayene için 20 lira ödüyorsun.
    GSS için 400 TL borç çıkartmışlar , neyse ödedim halen yok. Her ay 53 lira mı ne ödüyorum.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ödemedim. Geçen yıl af çıktı hepsi silindi. Arkadaşım benden 1 hafta önce gitti kredi kartından taksitlendirdi hala taksit ödüyor
    Ben gss'yi en baştan beri ödemiyorum. Ara sıra kontrol ediyorum borç gözüküyor. Sonra hooop siliyorlar geri. Ödeyen ödediğiyle kalıyor. Şimdi baktım borcum yok. Yakın zamanda silmişler yine galiba
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben enayi gibi ödedim, 400 küsür lira, baktım borçları silmişler. Bir daha ödeyeni silksinler zaten

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün eve kağıt gelmiş borcunuzı 30 nisana kadar ödeyin
    E devletten baktım 1300 lira cavarı
    Ödemezsem sağlıktan yararlanamıyacağım yazıyor
    Öyle birşey yaparlarmı zaten hastaneye gitmişliğim yok
    Önümüzdeki yüzyılda ödemeyi düşünmüyorum
    Haciz veya banka hesabına el koyarlarmı ?
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün eve kağıt gelmiş borcunuzı 30 nisana kadar ödeyin
    E devletten baktım 1300 lira cavarı
    Ödemezsem sağlıktan yararlanamıyacağım yazıyor
    Öyle birşey yaparlarmı zaten hastaneye gitmişliğim yok
    Önümüzdeki yüzyılda ödemeyi düşünmüyorum
    Haciz veya banka hesabına el koyarlarmı ?
    benim 3000bindi ödemedim, 900 tl civarına düşürdüler daha yeni ödedim. istersen ödeme sen bilirsin ama ben kafam rahatlasın devlete kuruş borcum olmasın diyip ödedim geçtim.

bu devletin ne halt yiyeceği belli olmaz. 35 sene sonra haciz de koyabilir, yada sen ödedikten sonra tekrar af çıkarıp rakamı dahada düşürüp kendini salak hissetmenede sebep olabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)