User Tag List

Sayfa 19/23 İlkİlk ... 91718192021 ... SonSon
420 sonuçtan 343 ile 361 arası

Konu: Nedir bu GSS..?

2Fast4Me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bad-Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sgk ya gidip sildiriyorsunuz , eşimin borcunu sildirmiştik 6 ay önce gene göründü borç bugün gidip böyle böyle anlattım silmişler şimdi. arada bir göz atın
    abi ne anlatıyorsunuz ?

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O konu hakkında bilgim yok emre.Dur bi borca soksunlar ozaman düşünürsün.
    Dimi önce bi tadına bakmak lazım

Umut_Akkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emre kardeş valla bıktım sigortaya gidip soru sormaktan bu gss yle uğraşmaktan bir sene falan oldu sanırım yanlış hatırlamıyorsam 2-3 bin tl borç vardı bende de gelir tespiti yaptırmıştım 400 küsura indi ona yapılandırma yaptırdım kasımdan beri ödüyorum artı üstüne bide işsiz olduğum içim prim ödüyordum bi kaç aydır ödeyemedim.Geçen gittim dedim siliyomuşsunuz, dedi silincek yapılandırma bozulup bekleyin dedi bu ay ödemem var ödemezsem ihlale gircek dedim ödemeyin dedi.Ne biçim işin içine düştük bilmiyorum ödediklerimizde verilmicekmiş , işsiz olduğumuz için yapabilceğimiz bir şey yok şuan prim gelip duruyo her ay.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut_Akkuş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emre kardeş valla bıktım sigortaya gidip soru sormaktan bu gss yle uğraşmaktan bir sene falan oldu sanırım yanlış hatırlamıyorsam 2-3 bin tl borç vardı bende de gelir tespiti yaptırmıştım 400 küsura indi ona yapılandırma yaptırdım kasımdan beri ödüyorum artı üstüne bide işsiz olduğum içim prim ödüyordum bi kaç aydır ödeyemedim.Geçen gittim dedim siliyomuşsunuz, dedi silincek yapılandırma bozulup bekleyin dedi bu ay ödemem var ödemezsem ihlale gircek dedim ödemeyin dedi.Ne biçim işin içine düştük bilmiyorum ödediklerimizde verilmicekmiş , işsiz olduğumuz için yapabilceğimiz bir şey yok şuan prim gelip duruyo her ay.
    Valla kardeş adamlar bildiğin bize saplıyor bende ödemeyeceğim zaten. Hani sinek küçük ama miğde bulandırır ya bunların hesabı da o işte anca miğde bulandırıp karın ağrıtıyor. Önce ki borçlarımı da ödememiştim yapılandırmaya da gitmedim 5.5k borç gözüküyordu 3 yıl için ve o 3 yıl içinde bir kere bile hastaneye gitmedim, afedersin ama onlar benden bu parayı nah alır Sizde ödemeyin kesinlikle.

Umut_Akkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle valla boşu boşuna ya , harbiden gidipte ödesek gam yemicez

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu canlandıralım tekrar. Arkadaşlarla konuşurken içime kurt düştü bi bakayım dedim. Bakmaz olaydım.
    Durduk yere 1144TL borç çıktı.

1 senedir TR'de ikamet etmiyorum. Bu borcu bana nasıl çıkartıyorlar ? Detaylı bilgi verebilecek olan var mı ?

" Sosyal güvenlik kapsamında çalışmadığınız, isteğe bağlı sigortalı olmadığınız, gelir ya da aylık almadığınız veya bunların bakmakla yükümlü olduğu kişisi olmadığınız tespit edilmiştir. " nedir bunun tam açıklaması ?
    Bugün baktım durum nedir diye. Zamanında gözüken borç silinmiş
    Nasıl oluyor bu iş ?

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün baktım durum nedir diye. Zamanında gözüken borç silinmiş
    Nasıl oluyor bu iş ?
    geçen bende baktığımda silinmişti sonra tekrar baktım geri gelmiş İkametini yurtdışı diye aldırdın mı gitmeden ya da geldiğinde öyle bir işlem yapmış mıydın ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Konuyu canlandıralım tekrar. Arkadaşlarla konuşurken içime kurt düştü bi bakayım dedim. Bakmaz olaydım.
    Durduk yere 1144TL borç çıktı.

1 senedir TR'de ikamet etmiyorum. Bu borcu bana nasıl çıkartıyorlar ? Detaylı bilgi verebilecek olan var mı ?

" Sosyal güvenlik kapsamında çalışmadığınız, isteğe bağlı sigortalı olmadığınız, gelir ya da aylık almadığınız veya bunların bakmakla yükümlü olduğu kişisi olmadığınız tespit edilmiştir. " nedir bunun tam açıklaması ?
    Alıntı fussy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen bende baktığımda silinmişti sonra tekrar baktım geri gelmiş İkametini yurtdışı diye aldırdın mı gitmeden ya da geldiğinde öyle bir işlem yapmış mıydın ?
    Bu borç çıktığı zaman da aldırmıştım. Geçen bi muhabbet açıldı bakayım yine faiz yemişmiyim diye Görünen 0

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de birşey gözükmüyor nasıl iş bu anlamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4A yada 4B ye geçince gss borcu ne oluyor acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şerefsizler e devletten göstermiyor artık başka Bi siteden gosteriyormuş siteyi unuttum yani borçlar silinmemiş. Tc ile bakılıyormuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son durum nedir? Ben bayadır takip etmedim... Bugün reklamlarda görünce aklıma geldi... Borcada bakamadım e-devlet şifresi almam gerekecek yine... Aslında ödemek istemiyorum ancak şu var şubat ayında yurtdışına çıkacağım. Buna bir engel teşkil eder mi diye kıllandım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son durum nedir? Ben bayadır takip etmedim... Bugün reklamlarda görünce aklıma geldi... Borcada bakamadım e-devlet şifresi almam gerekecek yine... Aslında ödemek istemiyorum ancak şu var şubat ayında yurtdışına çıkacağım. Buna bir engel teşkil eder mi diye kıllandım...
    engel teşkil etmez ama borcun katlanarak büyümeye devam eder. Sgk ya gidin borç dökümü isteyin. Bulunduğunuz yerdeki kaymakamlıktaki vakıfa gidip gelir testi yaptırın. Sonrasında çıkan sonuç üzerinden yapılandırma yapılacak borcunuzun faizleri silinip kalanı taksitle ödeyeceksiniz. Yurtdışına çıkarken adresinizi yurtdışına aldırmayı unutmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fussy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    engel teşkil etmez ama borcun katlanarak büyümeye devam eder. Sgk ya gidin borç dökümü isteyin. Bulunduğunuz yerdeki kaymakamlıktaki vakıfa gidip gelir testi yaptırın. Sonrasında çıkan sonuç üzerinden yapılandırma yapılacak borcunuzun faizleri silinip kalanı taksitle ödeyeceksiniz. Yurtdışına çıkarken adresinizi yurtdışına aldırmayı unutmayın.
    Öncelikle cevap için teşekkürler. Son cümleyi anlamadım? 10 günlük bir arkadaş ziyareti olacak sadece... Birde işe başladım, bu ay itibari ile sigorta girişim yapıldı. Bu bir şey değiştirmez herhalde... Gelir testi yıllar önce yaptırmıştım. Yine aynı şekildeyse sabahın köründe gitmek gerek... İnternetten filan yapamıyor muyuz? İş-okul çok sıkışık şu ara...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Öncelikle cevap için teşekkürler. Son cümleyi anlamadım? 10 günlük bir arkadaş ziyareti olacak sadece... Birde işe başladım, bu ay itibari ile sigorta girişim yapıldı. Bu bir şey değiştirmez herhalde... Gelir testi yıllar önce yaptırmıştım. Yine aynı şekildeyse sabahın köründe gitmek gerek... İnternetten filan yapamıyor muyuz? İş-okul çok sıkışık şu ara...
    10 günlük değil de uzun süreli kalmalarda adres taşımak bu tarz sonradan çıkacak borçları engelliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 günlük değil de uzun süreli kalmalarda adres taşımak bu tarz sonradan çıkacak borçları engelliyor.
    aynen ben uzun süreli çıkış yapacaksın sandım. Bulunduğun semte göre çok yoğunluk olmayabilir gözünüz korkmasın. Bahçelievler vakıftayım gelene yardımcı olurum

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lisanstan, yüksek lisansa geçtiğim 3 aylık süreci borç yazmışlardı silmişler.

canozyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni bir düzenleme getirilmiş yıl sonuna kadar. Aylık 53 TL'den gelir tespiti yapılmaksızın hesaplanacak, ödeyemeyecek durumda olanlar gelir tespitiyle sildirebileceklermiş. 7 bin TL'lık borç 2 binlere düşüyor bu şekilde. 12 taksitle de ödeme imkanı var. Benim gibi arada kalan var mıdır? Beklemek mi lazım biraz daha?
    Arenimo

TÜM LAYLONLARI ... JELATİNLERİ SÖKÜLMEMİŞTİR...

LAYLON ne AMK yaa , Laylay lom galibaaa sana göre sevmeler ???

Aktaş61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    800 liralık borcum vardı faizle birlikte.daha fazla faiz işlemesin diye daha geçen ay kapattım borcumu yok yere, şimdi 150 liraya kapatmak vardı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)