User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
69 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Promil kan testi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hastanede çalışıyorum, ceza kesilen saate her 30 dakika için %15 ekliyorlar diye biliyorum çıkan sonuca göre. çok yakın bi arkadaşım için uğraştım polis yakalandığında 65 promil ile ceza yedi hastanede bizzat kanını aldım ben çalıştım 42 promil çıktı hesaplamaya göre 47 promile denk gelmişti hastanedeki doktora rapor yazdırdık karakolada elden götürdük itiraz davası açtık 7-8 ay oldu hala bir sonuç yok tabi bu arada davayı kaybedersek yediğimiz cezayada faiz işliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    polisin çevirme anı ile kan alınma anındaki süre boyunca düşmeler çıkan değere ekleniyor yani kandan xx çıktı 1 saat beklendiği için asıl değer yy'dir gibi belirtilir 1 saatin altındaysa dikkat etmeyebilirler ama adli tıptan sende alabilirsin avukatıma vericem dersin bi kopya istersin.
    2002'de bi kazada acil'de benden de kandan aldılar adli tıptan bir nüsha alıp mahkemeye götür dediler bende avukatıma vericem deyip bi nüsha daha almıştım onu açıp baktım sonra diğerini mahkemeye vermiştim ne olur ne olmaz yanlış ölçüm yaparlarsa mahkemeye ulaştımı dönüş yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genclik yıllarımızda bende 51 promilden ehliyetimi kaptırmıştım, cok acı bir durum.

alkollü direksiyona gecmekten kaçınıyorum ama olduki mecbur aracı kullanmak zorunda kalırsam cevirmeyede yakalanırsam o aletleri asla üflemem, direk kan testine giderim.çoğunun kalibresi bozuk, ölçümü hatalı.zorla kimseye üfletemezler aklınızda olsun.

kan testinde promilinin daha düşük çıkacağına inanıyorum allah yardımcın olsun.

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amerikada promil olayı yok galiba düz çizgide yürütüyolar önce falan? paraları mı yetmiye bizim üflediğimiz zımbırtıları almaya yoksa sana 1 bira bile yürümekte zorluk çektirtiyosa alıyolar mı ehliyetini.. ya da tam tersi 5 bira içtin yürüyebiliyosan sorun olmuyo mu?

RottingChrist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iş yerinde bir eleman sabah saatinde kaza yaptı. olay yerine gittik herif polislerle dalaştığı için alkollü olabileceğinden şüphelenip üflettiler ve 25 üstünde çıktı. polisler gelene kadar sık sık sigara içmiş sanırım nedeni bu. ama kaza olmuşsa az da olsa alkol çıkıyorsa prosedür farklı işliyor bildiğim kadarıyla. ehliyeti alırken kursta söylenenler kafama takılmıştı. sigara ve yeşil elma promili yükseltiyor demişlerdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elma veya bazı meyveler ve bazı şuruplarda alkol mevcuttur tabi bu size 25 promil çıkarması için sağlam meyve ve şurup içmeniz gerekirki bu imkansızdır büyük ihtimal alet problemlidir ve kan testinede çok güvenmeyin sonuçta Türkiye'de tahlil yaptırıp hamile çıkan erkeklerde mevcut

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ALPER-VNS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerikada promil olayı yok galiba düz çizgide yürütüyolar önce falan? paraları mı yetmiye bizim üflediğimiz zımbırtıları almaya yoksa sana 1 bira bile yürümekte zorluk çektirtiyosa alıyolar mı ehliyetini.. ya da tam tersi 5 bira içtin yürüyebiliyosan sorun olmuyo mu?
    burada alkollu kullanacagina ol daha iyi

Bir arkadasim yakalanmisti alkollu. Harcadigi binlerce dolarin yaninda arabasina bir aparat taktilar uflemeden calismayan. kaninda %1 alkol olsa dahi calismiyor arac. Ve giderken her 20dk da br galiba tekrar uflemek zorunda. Eger uflemezse makina onu rapor ediyor ve hesabini soruyorlar. Oyle bir sene araba kullandi .

Su anki ev arkadasimda alkollu yakalandi. 6 ay her hafta sali gunleri aksam 6 da kursa gitti psikolojik vs...den dolayi. Kursa gittigi gunlerde ise gidemedi. Avukat masraflari bir yana ise gidemedigi gunlerdeki maddi kaybida cok buyukyu. Sonuc olarak ehliyetini birkac ay once geri aldi ama bir isaret koydular ehliyetine yani mimlediler su an odedigi sigotra primi cok yuksek ve biryere icki icmeye gittiginde cok fazla alkol alamiyor, vermiyorlar.

Turk bir arkadasimin esi asiri alkolluydu ( o gece beraberdik) . Kavga ettiler ve bu cikti gitti. Otoban kenarinda biryerde sizmis kalmis anahtar arabanin uzerindeyken. Polisler yakaliyor ve nezarete atiyorlar sabaha karsi biz cikardik. Avukatlar, mahkemeler vs cok ugrastilar siciline isletmemek icin ( hatun fbi da, gizli serviste fln calismis onemli biri ) ama olmadi. Su an haftanin 1 gunu psikolojik kursa gidiyor ve araba kullanamiyor.

TRde 6 ay ve 500kusur tl ceza hicbirsey.

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    filmler diskavıri çenıl vs yalanmış demek çizgidee yürütüyolardı ama

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunlar cizgide yuruyemeyenler Zil zurna cizgide yuruyupte gecenler var.

dc_crx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yılbaşı günü çevirmeye girdim0.57promilden de benim ehliyetime el konuldu ve 650 Tl para cezası inş.. adli tıptan güzel sonuçlar gelir..
    Onurcan Korkmaz
    Bemaps Chiptunıng

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbo quatro yazdkdan sonra burda alkollu kullanım artıcakdır bu yazıyı okuyan böyle ameriga mı olurla diyip bi ufak içesi gelir

harbi kurallar kural gibiymis
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alkolle birlikte sigara da içsen promil artar diye biliyorum ben, etkilemiş olabilir. Promilmetreler biraz fazla gösteriyor kanımca, inş kaptırmazsın ehliyetini.

Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsn 1 bira bile içilse araba sürülmesine taraf değilim 6 ay ve 480 lira benim için cok büyük sıkıntı yaratır. taksiye vericem 50-60 lira da olsa önemi olmaz.
    inş alırsın ehliyetini.
    Aynen Serkan,

içeceksem arabayla çıkmam bende kolay kolay, ama arabayla çıkıpta içkili biyere gidersemde 1 bira içerim yeter.

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbo nun yazısından sonra ehliyeti 2 yıl versem koymaz heralde gerçi ben 2. kez yakalanırsamda mahmeke psikolojik tedavi vs var cezada 1000 küsür rakama çıkıyor
    Livestrong

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarın tekrar adli tıpı arayıp görüscem polislerle biraz tartıstgımız için mahkemeye götürürlerken itiraz edip saat farkını falan gösterip yükseltirler diye tereddütteyim hala..Eger sonucları bana verip mahkemeye götürmem istenirse bu sekilde sansım varsa bu sekilde yapıcam yoksa el kol baglı beklicez anlasılan Ayrıca mahkemeye cıkma gibi bi durum söz konusu değil dimi ?? Savcı falan biseyler söylediler karakolda ama

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ALPER-VNS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O yurutme burna dokundurma vb. Testlerin ardindan gerek gordugu taktirde cikartip cihazi ufletiyo
    Aracta bir nevi bitki kurusu var diyelim ve polis suphe etti araclarinda o maddeninzararli olup olmadigini ( nedemek istedigimi anlamissinizdir ) test edicek kit bile mevcut .
    Donanimlari ve bilgileri bizim memleketimizin imkanlarinin cok uzerinde . Keske bizim ulkemizde de bu imkanlar olsa ...

Kaza aninda ilk yardim icin bir kit var adamlarin polis araclarinda dersin ki polismi yoksa ambulansmi geldi basima ...
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

McS
    Misafir
    Çok Geçmiş olsun aynı durum geçen sene benim başıma geldi bende 56 promil çıkmıştı ve ehliyet 6 ay gitti polisin bana dediği şeyi size söyliyim şimdi
    polisle aramızda geçen diyalog:

-55 promil çıkarsa bırakıcam ama 56 derse alırım ehliyetini
    -abi sınır 50 diğilmi
    -bu cihazların %10 yanılma payı var

yani sonuç olarak öğrendimki 55 promile kadar ehliyet gitmiyomuş 56 promilin altında el koyulan görmemiştim ve ben kan testi istememe rağmen yapılmamıştı o gün bugündür kafamı kurcalar var bu işte bi iş Tekrar geçmiş olsun kardeşim 590 lira ceza yemiştim ben geçen sene bu sene ne oldu bilemiyorum
    bide dip not düşelim :cezayı ödemeden ehliyetini alabiliyosun ben hayla ödemedim :P

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20 promilde ehliyetin 1 sene alınıp 1000 tl ceza ödenmesi lazım. Hadi olsun 25 promil. 50 bile çok.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Fatih_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadaşım hem ehliyetsiz hem 58 promil alkollu yakalandı 650tl gibi bir ceza almıştı sanırım ?

bu ehliyetsizlik cezası mı alkol cezası mı ?

şimdi soruyorum ne oldu ödedin mi nasıl oldu diye , yoo ödemedim diyerek rahat rahat geziyor
    sonunu merak ediyorum
    34 TE 3516

Para için değil , mutluluk için çalış

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 promilde ehliyetin 1 sene alınıp 1000 tl ceza ödenmesi lazım. Hadi olsun 25 promil. 50 bile çok.
    + 1000 TL az

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)