User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
55 sonuçtan 39 ile 55 arası

Konu: Toyota Corolla Tavsiyesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk sahibnden alınma
    97 model corolla 1,6 GLİ
    68000 km de
    bej renk
    boyasız değişensiz
    atiker lpg yeni muayene yeni (1 günlük )
    vergisi borcu harcı ödenmiş satışa hazır bakımlı masrafsız tam dosta gidecek araba gel al git.
    fiyat pazarlıksız 20.000 tl
    "HAYALLE YAŞAYANINDA YAŞAMAYANINDA ... "
    NAMIK KEMAL

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı __FrK__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk sahibnden alınma
    97 model corolla 1,6 GLİ
    68000 km de
    bej renk
    boyasız değişensiz
    atiker lpg yeni muayene yeni (1 günlük )
    vergisi borcu harcı ödenmiş satışa hazır bakımlı masrafsız tam dosta gidecek araba gel al git.
    fiyat pazarlıksız 20.000 tl

bu vti lara 30.000 lira istenmesi gibi bişe olmuş.... ederi 16.000 liradan fazla değil...
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Chn53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu vti lara 30.000 lira istenmesi gibi bişe olmuş.... ederi 16.000 liradan fazla değil...
    kardeşim yorma aklını böyle şeylere sen alıcak olan düşünsün vtı 30 lira olsa almıyacak mı millet sanıyorsun sen si aranıyor yazmışsın künyene si a kaç para vericeksin bi hayal et vs. vs....
    "HAYALLE YAŞAYANINDA YAŞAMAYANINDA ... "
    NAMIK KEMAL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    babam bi ilaç firmasında çalışırken 98model corolla almıştı şirket filo olark almıştı bizdeki 98' beyaz tamponları siyah olan xl 1.3 modeliydi... o yaz antalya ya gitmiştik 180-185 km arası aynı 3 araç stabil bi şekilde gitmiştik hep... hala daha hastasıyım ae101lerin özellikle 0dan kalkarken o egzoz ucundan bi ses geliyo ya hastasıydım onun

bence o model arası ne olursa olsun yıpranmamış olsun

vtecburhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    günlük kullanım ıcın corolla ae101 93 gl aldım tuplu falan guzel araba ya hem az yakıyor hemde bı şok şeyi honda ya benziyor
    şeytan durtuyor zaten tak şuna bı bronz spoom

SOMEONESPECIAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtecburhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günlük kullanım ıcın corolla ae101 93 gl aldım tuplu falan guzel araba ya hem az yakıyor hemde bı şok şeyi honda ya benziyor
    şeytan durtuyor zaten tak şuna bı bronz spoom
    Spoom+ AE101

Toyota Corolla 1.6 GLi 1996 Model 16.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 59898200

s.alican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çiçekk yaaaa
    Alıntı erkin006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ezel de 47 numara ayak varmış haftasonu gazetede yazıyordu...varın siz düşünün malzemeyi

göz döndümü eyşan meyşan paklamaz

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı __FrK__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim yorma aklını böyle şeylere sen alıcak olan düşünsün vtı 30 lira olsa almıyacak mı millet sanıyorsun sen si aranıyor yazmışsın künyene si a kaç para vericeksin bi hayal et vs. vs....
    stock si a vericeğim para 12.000 den fazla olmaz...
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o paralara 1.3 xe alırsın ancak.

xl en boş donanım, herşeyi manuel , orjinalde teyp bile gelmez jant kapakları yarımdır. siyah tamponlardan ayırt edersin.

xe 1.3 lerin donanımlısı, otm ön camlar ve gövde rengi tamponları vardır

xli, xl olanın 1.6 motorlusu
    xei , xe olanın 1.6 motorlusu
    gli, 4 cam + otm aynalar, kadife döşeme, siyah cam çerçeveleri + krom kaplama çıtaları vardır.

ayrıca japon modellerde xl, xe yanında 1.6 GL modelleri de vardır.

klima xe, xli, xei ve gli lerde opsiyonel, 98 special lerde standart ki onlara kapı 18 bin tl civarından açılıyo.

50 lt depo ile şehir içi 500, şehirler arası 650 km yi geçemezsin kolay kolay.

servis talimatına uygun periyotlarda bakım yapılırsa 1 milyon km motor ömrü var

1.6 ya filtre egsoz yap seni tatmin eder , hafifliğiyle yürüyen bi araçtır.

ama 12.500'e ae101 i çok çok zor bulursun. bu arada 93-98 arası üretildi sedan karoserlileri, 93-94 ler japon gerisi yerli üretim (japonyadan parçalar gelir tr de montajlanır) dır.

kolay gelsin.
    Konu eski biliyorum ama okuken dikkatimi çekti ve Levent kardeşimizde güncel yazan birisi olduğu için konuyu canlandırayım bir cevap yazar isterse dedim.
    Şu 1 milyon km motor ömrü bence o kadar basit bir olay değil.
    Sadece servise zamanında git araç 1 milyon km yapsın bence o kadar kolay değil.

Yanlış anlama bu cümleyi her yerde duruyorum. Birçok forumda da yazılıyor. Fakat kimse orjinal motoruyla 1 milyon km yapmış ae101 gösteremiyor. Yada bu konu hakkında Toyotadan yazılı bir belge var mı?

Belkide vardır yapanda bizde kmler 250 binden sonra geri gidiyor. Sanırsın Benjamin Button

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1m km yapan accordda var volvo da var. Nasıl kullandığına bağlı. Motorun ömrü km ile alakalı değil çevirdiği devir ile alakalı. Dakika da 4000 çevirerek çalışan motor 2000 devir çevirene göre yarı ömürlüdür.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1m km yapan accordda var volvo da var. Nasıl kullandığına bağlı. Motorun ömrü km ile alakalı değil çevirdiği devir ile alakalı. Dakika da 4000 çevirerek çalışan motor 2000 devir çevirene göre yarı ömürlüdür.
    Biliyorum hocam onunla ilgili konu açmıştım http://www.techturkey.com/forum/sohb...isi-onemi.html
    Peki etrafımızda bunun örneğini be kadar görebiliyoruz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biliyorum hocam onunla ilgili konu açmıştım http://www.techturkey.com/forum/sohb...isi-onemi.html
    Peki etrafımızda bunun örneğini be kadar görebiliyoruz?

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu eski biliyorum ama okuken dikkatimi çekti ve Levent kardeşimizde güncel yazan birisi olduğu için konuyu canlandırayım bir cevap yazar isterse dedim.

Yanlış anlama bu cümleyi her yerde duruyorum. Birçok forumda da yazılıyor. Fakat kimse orjinal motoruyla 1 milyon km yapmış ae101 gösteremiyor. Yada bu konu hakkında Toyotadan yazılı bir belge var mı?

Belkide vardır yapanda bizde kmler 250 binden sonra geri gidiyor. Sanırsın Benjamin Button
    Benim kullandığım bir ae101 vardı 1.6 . 860bindeydi, standart motoruydu, yağ kaçırıyordu sadece bir iki yerden. Eminim ki milyonu devirirdi, 6500 6500 kullanıyordum çünkü aracı, ne kesiklik ne duman ne hararet hiç bir şey. Sonra ne oldu bilmiyorum birine verdiler heralde.

Ae101 ve starlet. Bunlar nükleer felaketten kaçmak için üretilmiş araçlar benim gözümde Her zaman bitane durması lazım kapının önünde, savaş çıkar bişey olursa 2015 passatı bilmemneyi boşverip binmek gitmek için.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

msk_bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi ihtimal 95-96 model denk getirilebilir derim

aynen atlamışım onu, speciallerde hava yastığı standart, abs-klima opsiyondu hatta 372 TL mi neydi 98 yılında

japonları sonradan kattım işe memo , farketmişsindir

Onur bizde de vardı, 96 GLi , klima yok annem fenalık geçiriyo uzun yolda yazları diye onu verip AE111 almıştık AE101 ler apayrı güzeller
    Tam olarak aynı sebepten 7 yıl kullandığı 97 1.6 xei Corollasından ayrılmak zorunda kalan babamla artı bir olarak konuya dahil olayım. Babasına klimalı abs'li corolla alan büyük hayır duası alır olmuş konu ae101 in hatırladığım tek sıkıntısı zayıf frenleridir. Kaç defa bfren bakımına girdi, yok arkadaş durmuyor araba.
    ///M Rulez...

msk_bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yuh 4 yıllık alıntı yapmışım corollayı satıp bmw illetinede bulaşalı 9 sene olmuş Neyse sonuç olarak hala abs'li klimalı corolla bulsam alırım, aldırırım...
    ///M Rulez...

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Orj kitapçığında yazdığı gibi 5000 km de bir düzenli bakımı yapılırsa aksatılmadan yine kitabında 4AFE motorun 1m km ömrü olduğunu belirtiyor.

Kullanım tarzı, LPG ye yönelim, benzin kalitesi, bakım aralığı aşırı etken var çevresel.

960 bin KM de VVTi da var hala takır takır bakımdan bakıma gidiyo ama LPG yok günlük 250+ km yapıyor (binek araç, ticari değil)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim kullandığım bir ae101 vardı 1.6 . 860bindeydi, standart motoruydu, yağ kaçırıyordu sadece bir iki yerden. Eminim ki milyonu devirirdi, 6500 6500 kullanıyordum çünkü aracı, ne kesiklik ne duman ne hararet hiç bir şey. Sonra ne oldu bilmiyorum birine verdiler heralde.

Ae101 ve starlet. Bunlar nükleer felaketten kaçmak için üretilmiş araçlar benim gözümde Her zaman bitane durması lazım kapının önünde, savaş çıkar bişey olursa 2015 passatı bilmemneyi boşverip binmek gitmek için.
    2015 Passat konusuna katılıyorum hocam elektroniği hiç sevmiyorum tam bir mekanik aşığıyım.
    Doğrudur 860 binde vardır ma benim asıl dikkat çekmek istediğim; şimdi buradan yazıyorsa bakımları aksatılmayan şu kmde şu araç var. Bu sefer insanlar sanıyorki toyotaya yada hondayı kmsine falan bakmadan alabilirim nede olsa çok sağlam fakat iş o kadar basit değil etrafımda kaç kere şahit oldum 250k görmeden motor yapılan corollara civiclere hatta siz çok daha fazla görmüşsünüzdür.Sonuçta ne kadar kontrol ettirsende geçmişini bilmeden alıyorsun. ha geçmişini bilirsin yada düşük kmde alır itinayla kullanırsın o zaman görebilir 1 milyonu.
    Alıntı msk_bmw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yuh 4 yıllık alıntı yapmışım corollayı satıp bmw illetinede bulaşalı 9 sene olmuş Neyse sonuç olarak hala abs'li klimalı corolla bulsam alırım, aldırırım...
    4 yıl olsun ya ne güzel efsaneden bahsediyoruz
    Orj kitapçığında yazdığı gibi 5000 km de bir düzenli bakımı yapılırsa aksatılmadan yine kitabında 4AFE motorun 1m km ömrü olduğunu belirtiyor.

Kullanım tarzı, LPG ye yönelim, benzin kalitesi, bakım aralığı aşırı etken var çevresel.

960 bin KM de VVTi da var hala takır takır bakımdan bakıma gidiyo ama LPG yok günlük 250+ km yapıyor (binek araç, ticari değil)
    Cevap yazdığın için sağol.
    Kitapçıkda belirtiliyor demek netten bulup okuyacam birazdan.
    960 binde iyiymiş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)