User Tag List

Sayfa 909/999 İlkİlk ... 409809859899907908909910911919959 ... SonSon
18969 sonuçtan 17.253 ile 17.271 arası

Konu: Hava Durumu (999 Sayfa olduğundan kapanmıştır)

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yaz ile ilgili tahminlerin oluyor mu ufukta görünen yaz sistemi varmıdır ? Yine temmuzun ortasında hava ısınıp sonra mevsim altında mı geçecek geçen yaz gibi acaba ? Eskiden nisan dedin mi cayır cayır yanardık çok iyi hatırlıyorum 23 nisan gösterilerinde başımıza güneş geçerdi ve kısa kollu giyinirdik.. Şimdi havanın tam ısınması bırakın haziranı temmuzu buluyor.. Ve yazlar istanbul için düşük derece de geçiyor..
    2020'de bu periyot bitip küresek soğuma manasında yeni bir periyot başlayacak.Lakin burdaki tehlike soğuma ısınma vb değil mevsimlerin kayması.Artık kışlar geç gelip geç bitecek.Ve dolu deprem gibi afetlerin sayısı artacak.. Tabi bunu düşünen takip eden bireyler farkediyor maalesef.. Geçen sene ki dolu hadisesi sadece bir başlangıçtı.Türkiye'nin görülmedik yerinde bile dolu fırtına vb olabilir artık.Bu yaz ile ilgili şu an net bir şey diyemem zira modeller 3 gün sonrasını bile tutturamıyor.Yine dip not düşersem bu periyot değişiminden dolayı 2-3 senedir tahmin işide bi hayli zor olmaya başladı.Süper ötesi bilgisayarlar bile son 24saatdeki sistemi çözemiyorlar..

Yakın vade konuşursak ; Ocak 18'de karla karışık yağmur hakim olur istanbula,iç kesimlerde karla karışık yağmur kara döner ve 3cm-15cm arası birikim yapar.18 sistemi biraz hızlı sistem olacağından ne olup bittiği pek anlaşılmayacak 22-23 sisteminde ise İstanbul beklediğini yakalayacak bence.Şu an soğukla ilgili sıkıntı olsada bu hareketli dönemde soğuklar daha artarak gelecektir.yine 27-28-30 ocak sistemleride yolda.. bu sistemlerin ne türlü oyun oynayacağı da son 5-6 günde anca belli olur.

Uzun vade ; Sibirya kökenli soğukların avrupaya ve türkiye hareketi ocak 14 ile başladı ve şubat ayında daha etkin olmak üzere mart ayında da sibirya atakları alacağız.Açıkcası kış yeni başlıyor.şubat ilk hafta çok şiddetli sistemler merhaba diyebilir..Yine mart ayı kazma kürek yaktırır cinsten.. Bu kışı biraz uzaktan değilde yaşayıp göreceğiz.Olaki kendime güvenirsem uzun vadeli net tarih yazarım buraya.
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2020'de bu periyot bitip küresek soğuma manasında yeni bir periyot başlayacak.Lakin burdaki tehlike soğuma ısınma vb değil mevsimlerin kayması.Artık kışlar geç gelip geç bitecek.Ve dolu deprem gibi afetlerin sayısı artacak.. Tabi bunu düşünen takip eden bireyler farkediyor maalesef.. Geçen sene ki dolu hadisesi sadece bir başlangıçtı.Türkiye'nin görülmedik yerinde bile dolu fırtına vb olabilir artık.Bu yaz ile ilgili şu an net bir şey diyemem zira modeller 3 gün sonrasını bile tutturamıyor.Yine dip not düşersem bu periyot değişiminden dolayı 2-3 senedir tahmin işide bi hayli zor olmaya başladı.Süper ötesi bilgisayarlar bile son 24saatdeki sistemi çözemiyorlar..

Yakın vade konuşursak ; Ocak 18'de karla karışık yağmur hakim olur istanbula,iç kesimlerde karla karışık yağmur kara döner ve 3cm-15cm arası birikim yapar.18 sistemi biraz hızlı sistem olacağından ne olup bittiği pek anlaşılmayacak 22-23 sisteminde ise İstanbul beklediğini yakalayacak bence.Şu an soğukla ilgili sıkıntı olsada bu hareketli dönemde soğuklar daha artarak gelecektir.yine 27-28-30 ocak sistemleride yolda.. bu sistemlerin ne türlü oyun oynayacağı da son 5-6 günde anca belli olur.

Uzun vade ; Sibirya kökenli soğukların avrupaya ve türkiye hareketi ocak 14 ile başladı ve şubat ayında daha etkin olmak üzere mart ayında da sibirya atakları alacağız.Açıkcası kış yeni başlıyor.şubat ilk hafta çok şiddetli sistemler merhaba diyebilir..Yine mart ayı kazma kürek yaktırır cinsten.. Bu kışı biraz uzaktan değilde yaşayıp göreceğiz.Olaki kendime güvenirsem uzun vadeli net tarih yazarım buraya.
    peki hocam birşey sorucam mesela kar geleceğini 10 gün önceden görebiliyorsun yüksek ihtimallerle çok büyük değişiklik olmassa sistemde peki fırtına , hortum , dolu gibi büyük afetleri yani en son istanbulda yaşadığımız gibi bunları siz modellerde haftalar veya günler önceden göremiyormusunuz ? En son ki fırtınayı kimse göremedi kimse uyarmadı ? Merak ettim bende bunlar ani mi oluşuyorlar...
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by_speedvw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hafta sonu pazar günü bende aynısını yaptım yedigöller yoluna doğru gittimde biraz kar gördü ayaklarımız göllere inemedim tabi kardan gidebildiğim yere kadar sonra yaktım mangalı oturdum
    Gittim geldim yine boş.. Yol kenarlarında var basmaya değmez.. -4leri gördük dün akşam ama ı-ıhh.. Haftaya yine gitmeye çalışacağım hava durumunu takip edip.. Yine yoksa palandöken'e kadar gideceğim valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne karmıs arkadas bi yagdıramadık
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

23 ocak salı manisadan antalyaya gitmeyi düşünüyoruz, rota denizli korkuteli üzerinden olacak. birkaç tahmin sitesine baktım bazıları yoğun kar bazıları sadece 2-3 saatlik kar yağışı gösteriyor. Aracımda kış lastiği falan yok, Sizce hava durumu nasıl olur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

istanbul icin 23 ocak ve devamındaki sistem yalan olmus gibi gözüküyor net soyleyebilecegin birsey var mı ?
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbul icin 23 ocak ve devamındaki sistem yalan olmus gibi gözüküyor net soyleyebilecegin birsey var mı ?
    Kim yalan etmis sistemi ?
    Su anlik 23-25 karli gecer
    Ama bu sene bi degisik gidiyo kacar macar nazar degmesin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paylaşıldı mı bilmiyorum da bi bakın NASA bey ne demiş
    NASA calışanından Turkiye’ye uyarı - 3 | NTV

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşıldı mı bilmiyorum da bi bakın NASA bey ne demiş
    NASA calışanından Turkiye’ye uyarı - 3 | NTV
    Nasa da kimmiş?

Veysel Eroğlu: NASA da kimmiş? - Son Dakika Haberler (eski haber)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deve sidiği kafa yapıyor
    Ona böyle gülesim geliyor " xD "

by_speedvw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haftaya yağarsa bende gideceğim istanbul un beti bereketi kalmadı galiba
    PD 130

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim yalan etmis sistemi ?
    Su anlik 23-25 karli gecer
    Ama bu sene bi degisik gidiyo kacar macar nazar degmesin..
    accu da ve iphone da birsey göstermiyor 23 ü ve devamında hergun ise motosikletle gidip geldiğimden surekli takip ediyorum genelde %90 dogru cıkartıyor
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

omco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25 Ocak'ta Almanya'ya uçuyorum, kardan dolayı uçuşlarda bir aksama olur mu? Teşekkür ederim şimdiden @GSİ CLUB

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leon45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    23 ocak salı manisadan antalyaya gitmeyi düşünüyoruz, rota denizli korkuteli üzerinden olacak. birkaç tahmin sitesine baktım bazıları yoğun kar bazıları sadece 2-3 saatlik kar yağışı gösteriyor. Aracımda kış lastiği falan yok, Sizce hava durumu nasıl olur?
    @GSİ CLUB hafta içi kar yağışından korktuğumuz için planı öne aldık, yarın sabaha karşı çıkıyoruz, yolda sorun yok sanırım

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zonguldakta fırtına yaşadık baya baya sıkıntı yarattı. 15 metre üzerinde dalgalar oluştu..
    Pazartesi de bekleniyor diyor var mı böyle bi durum? Kar yağmıyor zaten de fırtına çok sıkıntı yarattı burada

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki hocam birşey sorucam mesela kar geleceğini 10 gün önceden görebiliyorsun yüksek ihtimallerle çok büyük değişiklik olmassa sistemde peki fırtına , hortum , dolu gibi büyük afetleri yani en son istanbulda yaşadığımız gibi bunları siz modellerde haftalar veya günler önceden göremiyormusunuz ? En son ki fırtınayı kimse göremedi kimse uyarmadı ? Merak ettim bende bunlar ani mi oluşuyorlar...
    yağışlardan öte dolu fırtına tahminler ortalam 1 hafta öncesinden radara giriyor.Lakin son 2-3 yıldır gözüküpte aynı şekilde gelemeyen sistemler olaylar yüzünden en başarılı verilerin bile gücü %80-90larda kaldı.. Tabi bunların dışında ciddi sinyal çakıp uyarı verilesi sistemler oluyor bunlarıda ben ve benzer kitleler 2 gün önceden anca söyleyebilir.Medya ve büyük ünlü kişiler bu topa girmiyor,çünkü tutmasa kaybedecekleri çok şey var gibi düşünüyorlar.bu yüzden medya hep geliyor geliyor der ya da kuralık der ama hiç bir zaman gerçeği söylemez.ünlü kişilerde yuvarlak konuşur ki ben maaşımı alayım kimse beni tam suçlu kılmasın,zaten ünlüyüm bilsemde bir şey değişmez der.Bu konu hakkında yine ilerleyen dönemde şematik anlatım yapabilirim.

Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    accu da ve iphone da birsey göstermiyor 23 ü ve devamında hergun ise motosikletle gidip geldiğimden surekli takip ediyorum genelde %90 dogru cıkartıyor
    accu iphone wunderground vb bunların hepsi GFS denen modeli baz alır.gfs sabah-öğle-akşam-gece 3e saat dilim periyodunda güncellenir.Ama gfs sadece uzak gözlüğüdür yakını görmek için ECMWF (mgm'nin baz aldığı),Sınırlı alan modelleri baz almak doğrudur.Sizin telden baktığınız %90 biliyor dediğiniz yapay bi veridir sadece sizi kandırır ve asla güven vermez.Şunu yapar;Mgm radarında yağış gözükür o an yağış gelecek diye güncel düşer ama onu 3 yaşındaki çocukta bakıpta söyler Ama 3-4gün öncesinden şu saatde kar vb yağacak diyemez çünkü gfs bazlı çalışan sistemlerin veri girişi her zaman uzaktaki ufak sinyali görmesi için girilir.Yakın vadede ise hepsi ayn dilden konuşur,sizin bile radardan bileceğini sanki daha önceden bilmiş gibi davranırlar

Alıntı omco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    25 Ocak'ta Almanya'ya uçuyorum, kardan dolayı uçuşlarda bir aksama olur mu? Teşekkür ederim şimdiden @GSİ CLUB
    öğlene kadar olan uçuşlarda aksama olabilir.

Alıntı leon45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @GSİ CLUB hafta içi kar yağışından korktuğumuz için planı öne aldık, yarın sabaha karşı çıkıyoruz, yolda sorun yok sanırım
    mantıklı yapmışssınız sıkıntı yaşamazsınız

Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zonguldakta fırtına yaşadık baya baya sıkıntı yarattı. 15 metre üzerinde dalgalar oluştu..
    Pazartesi de bekleniyor diyor var mı böyle bi durum? Kar yağmıyor zaten de fırtına çok sıkıntı yarattı burada
    pazartesi gece 12-1 gibi başlar..

istanbulda sistem 22si gecesi başlayacaktır.22-23-24 tarihlerinde istanbul-bursa-batı karadeniz-iç bölgeler sivas ankara kayseri-doğu anadolu-konya -ısparta-urfa-maraş kar yağışlı olacaktır.
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

omco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öğlene kadar olan uçuşlarda aksama olabilir.
    Uçağım 10'da, yanıma okuyacak bir şeyler alayım ben o zaman, okumak için bol bol zamanım olacak anlaşılan. Teşekkür ederim tekrar

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emir;22-24 arasi gelicek dedigin sistem de beklentilerinin altinda kalicak sanirim. Cok hazirlanmistik be ya

inan_hndn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kar gelmeyince 1500 metre gidip karı gördük sonunda İnşallah Giresuna gelecek salı günü kar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)