User Tag List

Sayfa 796/999 İlkİlk ... 296696746786794795796797798806846896 ... SonSon
18969 sonuçtan 15.106 ile 15.124 arası

Konu: Hava Durumu (999 Sayfa olduğundan kapanmıştır)

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serhat_evl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar bilgili bi adamin o kadar yagmurdan sonra kar ne derece tutar demesi harbiden cok sacma geldi bana hava -3 derecelere inecek yani yerdeki yagmur bile donar nasil cahilce bi laf bu. Ayrica sistemde soguk sikintisi yok bana gore yere dusen her kar tanesi birikim yapmaya musait ayrintili tahminimi bu gece paylasacagim.
    Asıl cahilliği sen yapmışsın , emir çok yağış alacak demiş, suyun miktarını bilmiyorsun, bu yüzdende hava - lere düştüğü gibi su hemen donma yapmayacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özhakiki hava durumu başlığı açar şimdi bu arkadaş

TheAce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar bilgili bi adamin o kadar yagmurdan sonra kar ne derece tutar demesi harbiden cok sacma geldi bana hava -3 derecelere inecek yani yerdeki yagmur bile donar nasil cahilce bi laf bu. Ayrica sistemde soguk sikintisi yok bana gore yere dusen her kar tanesi birikim yapmaya musait ayrintili tahminimi bu gece paylasacagim.

Aman yavas yerler yas biz burada fikrimizi soyleriz durumu izler sonrasinda tebrik ederiz. Emir bu forumda aylar oncesinden sistemler tutturmus bir kardesimiz ve hepimizin onun bilgi birikimine saygimiz sonsuz. Lutfen yeni girdiginiz bu forumun ve basligin eski mesajlarini ve insanlarin birbirlerine hitap bicimini bir gozden gecirin.
    arka sislerini yakanlara....

Psn: theace85

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ...Madem bilgin var bazı şeyler sana CAHİLCE geliyor o zaman sorularıma cevap verde beni bizi aydınlat ;
    1-Sistemin 700hpa sıcaklıgı ve dikeyli hareket ısı taşınımlarına baktın mı ? siklon'un konumuna baktın mı? derinliğe baktın mı ? Ull varmı oluşacak mı baktın mı ? kalınlık haritalarına baktın mı ? skewt analizi yaptın mı ? Çünkü olay sadece 850hpa eksi -8 -10 gelip forumlarda okuduğun geliyooo yazmasıyla olmuyor.
    2- Yağmur donarmış.. Yerde ayakkabıyı kapsayacak kadar su dolu diyelim.hava -1'i geçtim -5 olsa dahi o su DONMAZ.Neden donmaz ? yağmurun donması için neminden,2m sıcaklığından,havadaki bağıl nemine kadar bi dünya etken var.Yağmurdan sonra kar tutmazda demiyoruz ama o yağmurun içeriği ve yağışın bolluğunu göreceksiniz.Bak bu satırları not al sistemden sonra aç oku.
    3- -3'derecelere inecek demen ayrı ironi olmuş.. 500 hpa -30 zor giriyor o oluşacak kar nasıl kıvam alıpta yağmurda tutacak kadar güçlü olacak ? hatırlatayım 17 şubatda -38 girmişti 500hpa'Da ve 700hpa'da bi hayli dikeyli biçimde soğuktu.Merakla bekliyorum tahminini,kurtar bizi cahillikten ne olur..

Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @GSİ CLUB Şırnak için tahmin alabilir miyim?Şu an hızlı bir yağış var,çok kısa sürede tuttu.Bu durum ne kadar devam eder öğrensem çok iyi olacak.
    uzun süreli bir yağış değil,tekrarı 5 ocakta..
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

kesik_çizgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emir sen bakma hocam millete, hic karşılık beklemeden her sorumuza cevaplamaya çalışmana yani verdiğin emeğe saygımız sonsuz.
    belki o arkadaşta biseyler anlatmak istiyor, kırılmasın gücenmesin ama öncelikle üslup problemini halletmesi lazım
    iki şerit arasında müebbet yemişim..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu nasıl bir sistem arkadaş 3 gündür hava günlük gülistanlık

Kemal sunal filmine döndü iş

Romatizması olan yazsın
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Cumartesi istanbul da kar var -2 diyor apple amca

Doğru mu bu bilgi
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    skiron bile 5-10cm vermiş o da avrupa yakasına..ayın 8-10 'undaki yağışlar daha tatminkar.8-9-10 ocakta anadolu yakası bi nebze olsa elle tutulur kar görebilir 10-15cm.. Halen son dakika istanbul kötü üzülecek gibime geliyor.. Umarım efsane gelir uzun vade görüş olarak ; martın ilk haftası 87 vari olabilir.. şubat ise çöp olabilir..

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skiron bile 5-10cm vermiş o da avrupa yakasına..ayın 8-10 'undaki yağışlar daha tatminkar.8-9-10 ocakta anadolu yakası bi nebze olsa elle tutulur kar görebilir 10-15cm.. Halen son dakika istanbul kötü üzülecek gibime geliyor.. Umarım efsane gelir uzun vade görüş olarak ; martın ilk haftası 87 vari olabilir.. şubat ise çöp olabilir..
    Karsız Donucaz anlaşılan

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara da durumlar nasil ?

Sabah -12 den merhaba dedik güne

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gearbox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara da durumlar nasil ?

Sabah -12 den merhaba dedik güne
    5 ocak sabahı ufak kar servisi olur.. ana yemek 7 ocakta.şu anki birikim üstüne + 20cm düşünebilirsiniz.

Anu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşallah bu kar haritası gerçekleşir de yine Alanyada kar görürüz, hatta tutar Dağa çıkmaya yemiyor, inerken direk Alanyaya çakılma ihtimalimiz var
    ''Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya, cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur." Mustafa Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Apple amca izmirde cumartesi günü 11 derecelik bir düşüş gece -6 dereceleri ve kar gösteriyor Doğrumudur yorumlayabilecek biri varmı yoksa yine bir apple abartmasıyla karşı karşıyayız?

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    144 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @serhat_evl Sitemizde 1 adet havayı koklayan üyemiz mevcuttur. Ve bu konu onun konusudur. Üslubunu sen hatalı gormeyebilirsin ama ben hatalı olduğunu düşünüyorum. Ve forumda bir yönetici böyle düşünüyor ise hatalisindir.
    Şimdi forumdaki diğer konularda üyeliğine devam edebilir bu konuyu okuyabilirsin ancak Emirin tahminleri , bugüne kadar tüm üyelerimize yaklaşımı bize gösterdiki bukadar sahiplenilmeyi hak ediyor.
    Lütfen konu dışında bir mesaj atmayın.
    Konu ef186 tarafından (04-01-2017 Saat 08:58 ) değiştirilmiştir.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi beni topa tutacaksınız eminim ama günlerdir içim içimi yiyor anca bukadar dayanabildim

Bu kar olayını neden bukadar çok istiyorsunuz?Hani kar su olsun barajlar dolsun yazın kuraklık olmasın falan mı yoksa keyif içinmi
    Şimdi mesaj gibi olacak hadi len diyen bile çıkar eminim ama ne kadar delisi bi milletmişiz diyorum
    Napıcaksınız abi bukadar karı?
    Çok kar delisi insanlarsanız çıkın bulunduğunuz yerin yüksek kısımlarına hemen hemen her yerde kayak merkezi kar savaşı yapılacak dağ tepe toprak vs var bildiğim kadarıyla

İşin aslı şunu düşünüyorum 5 dk karda oynayıp 5 saat sıcak mekanda toto keyfi yapacaksınız diyemi tüm bu kar merakı?
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi beni topa tutacaksınız eminim ama günlerdir içim içimi yiyor anca bukadar dayanabildim

Bu kar olayını neden bukadar çok istiyorsunuz?Hani kar su olsun barajlar dolsun yazın kuraklık olmasın falan mı yoksa keyif içinmi
    Şimdi mesaj gibi olacak hadi len diyen bile çıkar eminim ama ne kadar delisi bi milletmişiz diyorum
    Çok kar delisi insanlarsanız çıkın bulunduğunuz yerin yüksek kısımlarına hemen hemen her yerde kayak merkezi kar savaşı yapılacak dağ tepe toprak vs var bildiğim kadarıyla

İşin aslı şunu düşünüyorum 5 dk karda oynayıp 5 saat sıcak mekanda toto keyfi yapacaksınız diyemi tüm bu kar merakı?
    Biryerde okumuştum abi, kar insanlara mutluluk salgılıyormuş. Çikolata gibi.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biryerde okumuştum abi, kar insanlara mutluluk salgılıyormuş. Çikolata gibi.
    kendi ağzıma sıçim ozaman ben Bi beni mutlu etmiyor demek ki.
    yani işin aslı hafta içi iş güç varken yağarsa mutlu etmiyor ama haftasonu keyfi kar için biryere gittiğimde mutlu oluyorum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @serhat_evl Sitemizde 1 adet havayı koklayan üyemizde mevcuttur. Ve bu konu onun konusudur.
    Az çok tahmin yapabilende üyelerimiz mevcuttur belkide ama bu yazıdan sonra sadece emir yazsın biz soralım gibi olmuş
    Ki bende serhat_evl nin uslubunu doğru bulmuyorum ama hava tahmini söz konusu olunca farklı yorumların beklentilerin olması çok normal koskaca dünyanın en iyi 2 kurumu ( gfs-ecmwf ) dahi tam ortada buluşamazken farklı görüşlerin olması çok normal
    Yok sadece emir in konusuysa hiç uğraşıp yazmayalım 2 satır..

Anu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kendi adıma cevaplayım ama herkesin farklı sevdiği şeyler vardır. Kar demek sessizlik, huzur, havanın yumuşaması temizlenmesi demek. İzlemesi aynı denizi izlemek gibi huzur verir, o aydınlık kırmızımsı havada yürümesi insanı dertlerinden biraz olsun uzaklaştırır. Benim için en önemlisi eski kışları, eski zamanları, çocukluğumu hatırlamak demek. Tabi araba hobisi olan herkes gibi boş alan bulup yanlamaya çalışmak demek
    ''Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya, cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur." Mustafa Kemal ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)