User Tag List

Sayfa 742/999 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792842 ... SonSon
18969 sonuçtan 14.080 ile 14.098 arası

Konu: Hava Durumu (999 Sayfa olduğundan kapanmıştır)

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu akşam tekrardan geniş özet yazacağım,cevaplayamadım abilerim kardeşlerim akşama sabretsin hepsini toplu cevaplayacağım
    akşam oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istanbulda hava çok soğudu, özellikle bugün çok soğuk. Kışlık lastik-jantin zamanı geldi galiba kışlık takmadan bi takım da jant alabilsem ne güzel olur ...
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @GSICLUB Emir kardeşim, Ankara için kışlıkları takmalımıyız sence? Havalar da bir daha ısınma olacak mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık güncel diyeyim bursa soğuk olmaya başladı varmı bilgi emirim ...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar heyecana gerek yok,hava gıdıyor,soguk kalıyor ama oda kısa surelı....
    Kıslıklar marmara ıcın aybasına kadar beklıyebılır...

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @GSI club
    Emir selam kardeşim.Zahmet olmaz ise 6-9 Aralık amsterdam için yağış varmı yokmu görebiliyormusun?
    hava soğuk olacak ondan kaçarımız yok ama en azından yağmur çamur kar uğraşırmıyız?
    kıyı kesimler yağmur,iç kesimler kar geçişi mevcut ama 25 kasım gibi hatırlatırsan daha detaylı bakabilirim.Tam yağışların oluşup kıvrıldığı bölgelerden biri yani tahminin değişme olasılığı şu an yüksek

Alıntı mayday Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @GSICLUB Emir kardeşim, Ankara için kışlıkları takmalımıyız sence? Havalar da bir daha ısınma olacak mı?
    Kasım 20'den sonra kesinlikle geçilmeli.

Alıntı salih_560 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık güncel diyeyim bursa soğuk olmaya başladı varmı bilgi emirim ...
    Doğusu ve kuzeyi havada kar görebilir ama bi ihtimal..Uludağ ise devam yağışa.

istanbul alemdağ,çamlıca tarafları ve rakımı 350'den fazla olan yerler havada kar görebilir ama istanbul bu kısa soğumada sadece kar kokusuyla yetinmek zorunda.ankara ise yarın sabaha karşı şehrin kuzey ve doğusu çok ufak kar diğer merkezi ve batı kesimi ise havada kar taneleri görecektir.Kırıkkale yozgat gibi ankara doğusuda ufak örtü görür.Zaten bu kısa soğumayı çok ciddiye almamıştım çünkü sadece soğumadan ibaret yağışı olmayan dağlara çalışan bir sistem.

Gelelim ufak bombalara.. Kasım 23'ten sonra ufak kıpırdanmalar olacak marmara bölgesinde.. bu sistemin 1 tık üstü soğuklar ile başlayacak bu kıpırdanma.. 26-28 kasım aralığında iç ve iç batı bölgeler ilk örtü kıvamında kar yağışını alacaktır.Aralığın ilk haftası ise istanbul ilk örtü kar yağışını alması muhtemel.(kıyılar hariç) Uzun süredir kasım sonu diyorum ve bunu benden önce dile getiren şuan hiç bir kurum vb olmadı,olaki tutarsa benim için efsane tahmin olacaktır.Aralık ayı ise türkiye geneli için dillere destan bol yağışlı atraksiyonlu olacak.Özellikle o eski tipi şeklinde yağışlarımız mevcut.Önceki sayfalarda haritadada belirttiğim bölgelere bakarak bu kışı nasıl geçireceğinizi görebilirsiniz.Şu an belirttiğim çizgiler harici bol kar alan vb yer görmedim,bu tahminimde tutarlı gittiğini düşünüyorum.Ocak ayı biraz durağan geçebilir.. Ama şubat sonu ve mart ayı çok efsane şeylere gebe.. Şunuda hatırlatmakta fayda var ; Bu sene sibirya yüksek basıncı 1060 ları gördü ve kendi rekoru 1084(şubat ayında).Hunharca büyüyen bir basınç ve yayılmayı bekleyen bir sinerji var.Diğer etkenlerde ilginç biçimde lehimize dönüyor.. Bu sene çok farklı bir sene olabilir..
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Anu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emir, Aralık ayı tahminin tutarsa bikaç gün önceden istifa edip Ankaraya geliyorum. Alanyaya geldik, kar yok ama yağmur fırtına var diye avutuyorduk kendimizi. Bir defa yağmur yağdı eşşek gibi sonbahar sezonunda bir defa. Daha 2-3 sene öncesinde güneş görününce kollarımı açıyordum az daha ışık alayım diye.
    ''Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya, cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur." Mustafa Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emir, Aralık ayı tahminin tutarsa bikaç gün önceden istifa edip Ankaraya geliyorum. Alanyaya geldik, kar yok ama yağmur fırtına var diye avutuyorduk kendimizi. Bir defa yağmur yağdı eşşek gibi sonbahar sezonunda bir defa. Daha 2-3 sene öncesinde güneş görününce kollarımı açıyordum az daha ışık alayım diye.
    Gel gel ankara bu sene süprizler yapabilir Akdeniz bu kış için şanssız hemde çok..

-Bu arada ciddi derece bu tahmin v.b işlerini öğrenmek ve bilgi almak isteyenler bana istediği soruları sorabilirler saatler anlatabilirim.Benim bilgiyi saklayarak kendimi bir yere getirme gibi amacım yok,ilgisi olan insanlar benim gibiler öğrensin yeterli

Anu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gel gel ankara bu sene süprizler yapabilir Akdeniz bu kış için şanssız hemde çok..

-Bu arada ciddi derece bu tahmin v.b işlerini öğrenmek ve bilgi almak isteyenler bana istediği soruları sorabilirler saatler anlatabilirim.Benim bilgiyi saklayarak kendimi bir yere getirme gibi amacım yok,ilgisi olan insanlar benim gibiler öğrensin yeterli
    Ankaraya gelirsem öğrenene kadar bıktırırım seni haberin olsun
    ''Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya, cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur." Mustafa Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kıyı kesimler yağmur,iç kesimler kar geçişi mevcut ama 25 kasım gibi hatırlatırsan daha detaylı bakabilirim.Tam yağışların oluşup kıvrıldığı bölgelerden biri yani tahminin değişme olasılığı şu an yüksek

istanbul alemdağ,çamlıca tarafları ve rakımı 350'den fazla olan yerler havada kar görebilir ama istanbul bu kısa soğumada sadece kar kokusuyla yetinmek zorunda.ankara ise yarın sabaha karşı şehrin kuzey ve doğusu çok ufak kar diğer merkezi ve batı kesimi ise havada kar taneleri görecektir.Kırıkkale yozgat gibi ankara doğusuda ufak örtü görür.Zaten bu kısa soğumayı çok ciddiye almamıştım çünkü sadece soğumadan ibaret yağışı olmayan dağlara çalışan bir sistem.

Gelelim ufak bombalara.. Kasım 23'ten sonra ufak kıpırdanmalar olacak marmara bölgesinde.. bu sistemin 1 tık üstü soğuklar ile başlayacak bu kıpırdanma.. 26-28 kasım aralığında iç ve iç batı bölgeler ilk örtü kıvamında kar yağışını alacaktır.Aralığın ilk haftası ise istanbul ilk örtü kar yağışını alması muhtemel.(kıyılar hariç) Uzun süredir kasım sonu diyorum ve bunu benden önce dile getiren şuan hiç bir kurum vb olmadı,olaki tutarsa benim için efsane tahmin olacaktır.Aralık ayı ise türkiye geneli için dillere destan bol yağışlı atraksiyonlu olacak.Özellikle o eski tipi şeklinde yağışlarımız mevcut.Önceki sayfalarda haritadada belirttiğim bölgelere bakarak bu kışı nasıl geçireceğinizi görebilirsiniz.Şu an belirttiğim çizgiler harici bol kar alan vb yer görmedim,bu tahminimde tutarlı gittiğini düşünüyorum.Ocak ayı biraz durağan geçebilir.. Ama şubat sonu ve mart ayı çok efsane şeylere gebe.. Şunuda hatırlatmakta fayda var ; Bu sene sibirya yüksek basıncı 1060 ları gördü ve kendi rekoru 1084(şubat ayında).Hunharca büyüyen bir basınç ve yayılmayı bekleyen bir sinerji var.Diğer etkenlerde ilginç biçimde lehimize dönüyor.. Bu sene çok farklı bir sene olabilir..

Kardeşim 2 senedir takip ediyorum seni maşallah bu güne kadar ne sorduysam cevap verdin teşekkür ederim ve nerdeyse tahminlerin %90 tutu gerçekten helal olsun başarılarının devamını dilerim ...

gambit49 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sene ankara için umutluyuz o zaman kar için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

şubat bayagı sert geçicek gibi konuşmuşsun.
    şubat 18 de bursada dügünümüz var.tırstırdın şimdi beni.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uludağ'a daha kar yağmadı değil mi? Haftasonu kalmalı gitmeyi planlıyoruz.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şubat bayagı sert geçicek gibi konuşmuşsun.
    şubat 18 de bursada dügünümüz var.tırstırdın şimdi beni.
    ayarlarız abi onuda sana özel yağışssız bir hafta denk getiririz illa ki

Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uludağ'a daha kar yağmadı değil mi? Haftasonu kalmalı gitmeyi planlıyoruz.
    Kasım 25ten sonra giderseniz daha tatmin olursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok iiiiiisin

erayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbulda gÜneŞ aÇti ama hava soĞuk

BoraRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine kaliteli bir pastırma yapımı için gerekli olan havaları yakalıyoruz gibi

Emir evin heryeri pastırma oldu hanım arıza ışığı yaktı nerde olm bu soğuklar

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftaya sanırım Ankara 15 dereceleri görecekmiş, biraz ısınacak sanırım. önümüzdeki 3 ay boyunca durum nedir. Haftaya uçuşlar başlayacakmış güya havalar düzeldiği için.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ısınmamı Kendi tahminlerime şu an çok sıkı güveniyorum.. Çok değil 10 gün sonra buralar bayram yeri olacak.hele şu 100 yılın soğuğu sıcağı,istanbul'a şu vakitden önce kar yağmayacak gibi ön yargılı atmasyon söylemlere deli oluyorum.Hemen kısa bir şey söyleyim ; yağışlı periyot bugün gitti ve yeni bir soğuk gelene kadar ardındaki ısınma süreci olacak amaaa bu ısınmayı ayrı bir başlık altına almanız şart.Neden mi ?
    1-850hpa(1500m) 8 derece olacak bu maksimum kıyıda 12-13 derece yapması lazım ama alçak rüzgar ve yer ısısın soğuk olmasından dolayı güya 12-13 oaln sıcaklık koca yalan olup 10 dereceyi geçemeyecektir.
    2-Sibirya yüksek basıncın hakim olduğu kışlarda %99 gerçek sıcaklık yanılır.Hatta 850hpa -8 olurken reel sıcaklık -8 bile olabilir.Bu yüzden hep sibirya soğuğu sibirya gücü gibi bir güç ikonu olmuştur.
    Düne kadar mgm istanbula 14 derece derken gördük nasıl soğuk olduğunu..Veya bazı forumlarda önemsiz bir soğuk halkası derken gördük ne kadar önemsiz olduğunu.Bu kış sibirya kışıdır,en ölü sistemi bile ölüyü diriltir.lütfen medyanın ve bilgi sahibi olmayan kuruluşların forumların her dediklerine kulak asmayınız.Şu kasım ortalama altı bittiğinde göreceğim hepsini ben İlerleyen zamanda uzun vadeli yazı yazacağım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)