User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
69 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Hangi Notebook Alınır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsi aynı kapıya çıkıyor fazladan parayı niye veriyorsunuz iyice irdeleyin bence
    Şahsen Sony markasına laptop için fazladan 1 TL bile vermem
    Senelerdir Acer kullanırım çevremede aldırdım memnuniyetim sonucunda
    Ben memnun onlar memnun herkes memnun bildiğim 5 ten fazla Acer var en aşağı 3 er 5 er seneleri olmuştur
    "0" hata hepsinde..
    Bunun neticesinde ben başka markaya göz ucuyla bile bakmam
    HP pc im defalarca bozulduğu için garantiden para iadesi almıştım bi daha yarı fiyatına olsa almam mesela..
    Yani sonuç olarak bildiğiniz güvendiğiniz bi marka varsa devam edin
    sürpriz yumurta bunlar herşey olabilir..
    Acer' i pek denemedim. Doğrusu fiyat ve modellerini de incelemedim. İlaveten Packard Bell, Msi, Monster vs gibi markalar var piyasada. İnsan bilmediği markalara da pek güvenemiyor. Yani araba marka ve modeli gibi bir mevzu. Herkesin beğeni ve beklentisi farklı. Mesela servis önemli diyorsun ama makina servise gidip parça bekleyince çileden çıkıyorsun bu kez de aman sorun yapmasın diyorsun. Fiyata bakıyorsun işte Sony' de olduğu gibi isme fazladan bir kaç yüz milyon veriyorsun. Kime sorsan fiyatı pahalı ama notebook' da Sony en iyisi diyor?

Mesela Casper işçiliği ve kalitesi iyi olsa donanım seviyesi ve fiyat uygunluğuyla satışta bir numara olur. Ama yansıması böyle değil?

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acer' i pek denemedim. Doğrusu fiyat ve modellerini de incelemedim. İlaveten Packard Bell, Msi, Monster vs gibi markalar var piyasada. İnsan bilmediği markalara da pek güvenemiyor. Yani araba marka modeli gibi bir mevzu. Herkesin beğeni ve belnetisi farklı. Mesela servis önemli diyorsun ama makina servise gidip parça bekleyince çileden çıkıyorsun bu kez de aman sorun yapmasın diyorsun. Fiyata bakıyorsun işte Sony' de olduğu gibi isme fazladan bir kaç yüz milyon veriyorsun. Kime sorsan fiyatı pahalı ama notebook' da Sony en iyisi diyor?

Mesela Casper işçiliği ve kalitesi iyi olsa donanım seviyesi ve fiyat uygunluğuyla satışta bir numara olur. Ama yansıması böyle değil?
    Packerd Bell , Acer ın

TR de Acer ı Casper gibi Türk markası zanneden birçok insan var
    ama halbuki Acer dünya çapında çok ciddi bi firmadır PC üzerine iyi ürünleri tasarımları vardır
    Şahsen sizinki gibi beklentim olsa idi
    Acer Ethos serisi bi laptop alırdım
    Acer Ethos İnceleme

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki Asus N55' deki hoparlör sorununa ne diyorsun? Yani cızırtı mevzuna?

SSD takınca hardisk çıkıyordu değil mi? Yada SSD harici mi takılıyordu?

Peki beklesek yeni modeller var mı duyum aldığın yani bir kaç içerisinde değişiklik olacaksa beklemeye değer benim için!

SSD evet normal hdd sokulup o takılıyor onada usb 3.0 bi kutu alırsın yanında kullanırsın mis gibi

ses ile ilgili bir sorunla daha ben karşılaşmadığım ve bu cihazla ilgili herhangi bir geri donuş almadığım içn yorum yapamıcam

ama birçok marka modelde cızırtı vs gibi sorunlarla karşılaşıyor hatta birçoğu yazılımsal oluyor

bu arada pazar lideri casper satışta geri donuşude pek yok diyebilirim sadece eskiden çok azı yanan var on yargı çok fazla çokta normal yavaş yavaş toparlıyorlar

Acer=P.bell aynı firma performans olarak ve kalite olarak en iyi fiyatlı ürünler bu iki markadan çıkar genelde eksisi ne derseniz mesela ses kalitesi berbattır ses cıkmaz cihazdan

Sony ise dediğim gibi sadece markasını satıyor hele F23 kadar kotu bi model bu zamana kadar üretmemişlerdir herhalde

eski F13 kasaları falan çok daha iyiydi

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Acer=P.bell aynı firma performans olarak ve kalite olarak en iyi fiyatlı ürünler bu iki markadan çıkar genelde eksisi ne derseniz mesela ses kalitesi berbattır ses cıkmaz cihazdan
    i
    Acer en son Tuba ses sistemiyle geliyordu çokta başarılı idi
    Bendeki 5 senelik aspire ında sesi kötü değil hatta ufacık subwoofer ı var
    Packerd bell in sesini bilmiyorum açıkçası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Packerd Bell , Acer ın

TR de Acer ı Casper gibi Türk markası zanneden birçok insan var
    ama halbuki Acer dünya çapında çok ciddi bi firmadır PC üzerine iyi ürünleri tasarımları vardır
    Şahsen sizinki gibi beklentim olsa idi
    Acer Ethos serisi bi laptop alırdım
    Acer Ethos İnceleme
    Teşekkkürler alternatif olabilir. Fiyatları donanıma göre makul görünüyor. Biraz modelleri araştırmak gerek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SSD evet normal hdd sokulup o takılıyor onada usb 3.0 bi kutu alırsın yanında kullanırsın mis gibi

ses ile ilgili bir sorunla daha ben karşılaşmadığım ve bu cihazla ilgili herhangi bir geri donuş almadığım içn yorum yapamıcam

ama birçok marka modelde cızırtı vs gibi sorunlarla karşılaşıyor hatta birçoğu yazılımsal oluyor

bu arada pazar lideri casper satışta geri donuşude pek yok diyebilirim sadece eskiden çok azı yanan var on yargı çok fazla çokta normal yavaş yavaş toparlıyorlar

Sony ise dediğim gibi sadece markasını satıyor hele F23 kadar kotu bi model bu zamana kadar üretmemişlerdir herhalde

eski F13 kasaları falan çok daha iyiydi
    Teşekkürler bayağı bilgi verdin. Peki Asus dışında Casper, Acer ve Packard Bell için önerebileceğin modeller var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bestbuy.com gibi sitelerde hem İ7 işlemci hem de 2. jenerasyon İ7 işlemciden bahsediliyor. Bizdeki şu an satılan modeller yeni (2.) jenerasyon İ7 işlemciye mi sahip acaba?

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepsi aynı kapıya çıkıyor fazladan parayı niye veriyorsunuz iyice irdeleyin bence
    Şahsen Sony markasına laptop için fazladan 1 TL bile vermem
    Senelerdir Acer kullanırım çevremede aldırdım memnuniyetim sonucunda
    Ben memnun onlar memnun herkes memnun bildiğim 5 ten fazla Acer var en aşağı 3 er 5 er seneleri olmuştur
    "0" hata hepsinde..
    Bunun neticesinde ben başka markaya göz ucuyla bile bakmam
    HP pc im defalarca bozulduğu için garantiden para iadesi almıştım bi daha yarı fiyatına olsa almam mesela..
    Yani sonuç olarak bildiğiniz güvendiğiniz bi marka varsa devam edin
    sürpriz yumurta bunlar herşey olabilir..
    senelerdir acer kullanıcısıyım bu kadar sorunsuz sağlam bir makine görmedim 1 kere koltuktan 3 kere çalışır durumda masadan düşmesine rağmen hiç bir şey olmadı 4 senedir banamısın demiyor +ısınma problemide yok hp de kullandım 8. ayında ekran bozuldu paramı aldım zorda olsa çoğu markayı kullandım kesinlikle ACER öneririm sorunsuz 4 4 lük makine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acer en son Tuba ses sistemiyle geliyordu çokta başarılı idi
    Bendeki 5 senelik aspire ında sesi kötü değil hatta ufacık subwoofer ı var
    Packerd bell in sesini bilmiyorum açıkçası
    şuan guncel modeller için bu geçerli değil malesef

istisna 1-2 ozel modeli olabiliyor ama şuan piyasada o eski subwooferli tuba lı acerlerden yok

p.bell de oyle vasat bayağı

şuan tr deki tüm ürünler nerdeyse 2. nesil sandy bridge

1. nesil olanlarıda performans olarak kesinlikle kotu değil sadece yeni i7 lerde ozellikle entegre grafik kartı var pil tüketimleride daha düşük haliyle

p.bell de

VATAN COMPUTER - PACKARD BELL - TS11HR CORE İ7 2670QM -2.2GHZ-8GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRW-2GB GT540M-CAM-BT-W7PRE - Notebook

bu cihaz iyidir

acer de 15 incde

VATAN COMPUTER - ACER - AS5755G CORE İ7-2670QM 2.2GHZ-8GBDDR3-500GB-DVDRW-15.6''-2GB GT540M-CAM-BT-W7PRE - Notebook

17 incde

VATAN COMPUTER - ACER - AS7750G CORE İ7 2670QM-2.2GHZ-8GB DDR3-1TB-17.3"-DVDRW-2GB HD6650M-CAM-W7PRE - Notebook

modeli başarılı

tabi burda birazda senin cihazdan beklentin onemli

135
    ├┼┼╕
    246R

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    17 acer büyük ekranıyla iyiye benziyor sınıfında tek galiba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet çok fazla alternatifi yok ozellik boyut olarak

ayrıca 2hdd yuvası vardı sanırım kasasını incelemdim

ssd yi diğerini sokmeden takabilirsiniz

135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuan guncel modeller için bu geçerli değil malesef

istisna 1-2 ozel modeli olabiliyor ama şuan piyasada o eski subwooferli tuba lı acerlerden yok

p.bell de oyle vasat bayağı

şuan tr deki tüm ürünler nerdeyse 2. nesil sandy bridge

1. nesil olanlarıda performans olarak kesinlikle kotu değil sadece yeni i7 lerde ozellikle entegre grafik kartı var pil tüketimleride daha düşük haliyle

p.bell de

VATAN COMPUTER - PACKARD BELL - TS11HR CORE İ7 2670QM -2.2GHZ-8GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRW-2GB GT540M-CAM-BT-W7PRE - Notebook

bu cihaz iyidir

acer de 15 incde

VATAN COMPUTER - ACER - AS5755G CORE İ7-2670QM 2.2GHZ-8GBDDR3-500GB-DVDRW-15.6''-2GB GT540M-CAM-BT-W7PRE - Notebook

17 incde

VATAN COMPUTER - ACER - AS7750G CORE İ7 2670QM-2.2GHZ-8GB DDR3-1TB-17.3"-DVDRW-2GB HD6650M-CAM-W7PRE - Notebook

modeli başarılı

tabi burda birazda senin cihazdan beklentin onemli
    Dediğin modellere baktım. Ekran HD değil ama diğer özellikler üç aşağı beş yukarı aynı sayılır. Fiyat da haliyle donanım ve markasına göre değişiyor.

Bu noktada Asus, Bang Olufsen hoparlör ve HD ekran ile avantajlı.

Sağolasın bayağı bir bilgi paylaştın bizimle. Peki gelecek modeller hakkında bilgin var mı? Yani sabretsek bir kaç ay hangi modeller gelebilir ve tahmini fiyatlar hakkında bizi aydınlatabilirmisin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    17 inc olanın hd den aşağı kalır yanı yok 1600*900 onun dışında avantaj evet full hd mat ekran + blueray diyebiliriz

tahmin olayına gelince

o çok zor ya

markaların aşağı yukarı modelleri belli olsada ithalatçılardan dolayı tarih donanım fiyat tahmini pek mumkun değil

135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    17 inc olanın hd den aşağı kalır yanı yok 1600*900 onun dışında avantaj evet full hd mat ekran + blueray diyebiliriz

tahmin olayına gelince

o çok zor ya

markaların aşağı yukarı modelleri belli olsada ithalatçılardan dolayı tarih donanım fiyat tahmini pek mumkun değil
    Doğru söylüyorsun büyük ekran HD gibi ama boyutları ve ağırlığı da cabası?

Aslında yeni modeller sıradadır da ilk başta fiyat yüksek çıkar. Daha hızlı işlemcili makinalar gelebilir. Batarya ömrü uzun olabilir. İşte bilmem kaç hücreli vs. Bir kaç ekstra daha koyarlar adı da yeni model olur?

Eskiden marka ve model seçimi nispeten kolaydı. Şimdi çok fazla alternatif var ve kriterlere göre çok şey değişebiliyor. İlla şu marka ve model demek de kolay görünmüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DVD yerine SDD takılabilir mi?

Vlkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Markalar Yanıltmasın, Önemli olan İçeriktir. Ben 3 Sene Sunny Kullandım Hiçbir Sıkıntı yaratmadı Şuan Packard Bell kullanıyorum 1 yıldır hiçbir sıkıntım olmadı fazla paraları dökmeye gerek yok elektronik'e nasıl olsa hergün birşeyler çıkıyor kendine yeticek düzey Özelliklerde herhangi bir markayı al gitsin.

can2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar
    dell iyi bir markadır sonucta alienware yine dell in urettigi bi makine
    fiyat olarak da cok iyi uzun sure kullandım bi sorun yasamadım
    daha iyi bişi alcam derseniz asustan baskasını dusunmeyin cok iyidir uzun yıllar yine kullanırsınız ve performans olarak ilerde bi sıkıntı yasamazsınız
    sony fiyat olarak cok abartı gecen sene vaio f serisi aldim ve verdigim paraya acıyorum kendi işletim sistemi vaio menu vs bilgisayarı cok yavaslatıyo i7 olmasına ramen
    mediamarkt fiyat olarak iyidir aldıktan sonraki 10 gun icinde daha ucuzunu bulursanız iade çeki filan yaziolar
    vatanın indirim gunu de olabilir

[RaCeR] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Asus N55SF S1194v kullanıyorum gerçekten çok güzel bir laptop.Vatan'dan %25 indirim ile almıştım.Alalı 1 ay oldu.herhangi bir problem yaşamadım.Bang&Olufsen + sonic master çok güzel ses veriyor.Mat full hd ekranı cok güzel. Vatan'dan %25-26 indirimi bekleyip alabilirsin bence o zmn fiyatı daha uygun oluyor.
    Alıntı JAMİRYO Nickli Üyeden Alıntı
    ALLAHINI SEVEN DEFANSA GELSİN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DVD yerine SDD takılabilir mi?
    Kendim yanıtlayım. Öğrendiğime göre Harddiskin yerine SSD ve DVD yerine hard disk takılarak kullanılıyormuş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)