User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
23 sonuçtan 20 ile 23 arası

Konu: Volvo s40 1.6d hakkında bildikleriniz?

emre| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YEY® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok yanlis yorumlar mevcut konuda Oncelikle c30 dizel sahibi oldum.Bol bolda focus test etme sansim oldu.Direksiyon sistemi fordlarla tamamen farkli daha kaliteli ve tok.Surus kalitesi ve keyfi konusunda audi a4 ile denk kalitede bir arac hissiyati veriyor s40/c30 serileri.

Yakit olarak 1 depoya (50 litre) 1300 km gittim ben.Normal kullanimda ise 1000 altini hemen hic gormedim.Cok yakiyor diyen yalan soyler.Ayni motorun focuslarda daha cok yaktigini duyuyorum olabilir cunku sanziman birebir ayni olsa bile (mtx75 olmasi lazim) sanziman oranlari tamamen farkli focuslarla.5.vitesi falan cok uzun(benimki makyajsizdi makyajlilar 6 ileri ve d2 motor kullaniyorlar) Ayrica aracin yazilimi elektronik sistemide dogal olarak focusla hic alakasi yok.

Yol tutus olarak sinifina gore cook basariliydi ama sase,on takim,amortisorler focus logolu dolayisiyla yol tutus olarak focusla farklidir demek oldukca yanlis olur.

Basit bakimlar icin volvodan korkmayin cunku herseyi ford parasina hallediyorsunuz(amortisor,disk,balata,motor kulaklari,polen dahil tum filtreler vsvs).Elektronik vs sorun varsa volvo servisine muhtac olursunuz ama o konuda hatasiz bir arac.

Bu arada 2.eli agir diyenlere kesinlikle katilmiyorum.2 tane c30 aldim sattim.2.cisinin satisini 3.gunde verdim.2.eli inanilmaz hizli bir arac.Sonucta 2.elde focus 500 tane varsa c30/s40 ilani 30-40 tane oluyor dolayisiyla boyasiz temiz piyasasinin ustune aninda satiliyor.
    arananda buyduu

onurgoyunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    makyajsız kasalarda dpf yok diye biliyorum en azından 2006 modellerde yoktu güzel araba tavsiye ederim. sanayide bayinin yarı fiyatına bakımını yaptırırsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biraderde 2011 d2 c30 vardı. ankara-konya-ığdır yaklaşık 3000 km toplam 26 saat bunun 1,5 saati erzurum yemek, 0,5 saat yakıt ihtiyaç molası, erzurum-ığdır-erzurum arıza halinde 0,5 saat kayıp, 1,5 saat erzurum servis içinde dahil yol yaptık.

birincisi araç içeri rüzgar sesi alıyordu
    ikincisi arıza turbo ile ilgiliydi ve arıza durumunda 115 i hiç geçemedik
    üçüncüsü ford ile aynı motor arızaya ford servis baktı ve doğal olarak yapamadı. araç erzincan a yaklaşınca düzeldi. sanırım o kadar doğuya inince kimyası bozuldu.

yakıtı 2011 focus tdci ye göre az. yolda köpek gibi asılmamıza rağmen sarfiyat aşırı artmadı.
    yol tutuş ise harika.

serilik konusuna gelince. 2010 110 luk 308 e göre kalkış ve hızlanması oldukca hantal geliyor. hele 308 den inip c30 a binince sanki arkadan biri tutuyor.

s40 siz düşünün. bana göre c30 faciasından sonra, almak üzere olduğumuz v60 danda vazgeçtik.

kişiden kişiye göre değişir ama ben volvo ların bu motorlarını beğenmedim. sözde değişken geometrili turbo var araçta, fakat performans da maalesef bu turbo ortada yok

samuray
    Misafir
    Yakınım, 2010 v50 6 ay önce sattı. En full donanım ve 1,6 dizel 109 hp di. S40 ile aynı konsol, motor ve yürüyene sahip. Yani SW s40 diyebiliriz. Yakıt çok tasarruflu, yol tutuşu harika, keyifli, sağlam ve çok konforlu. Hatta chiple yaklaşık 140 hp güç aldık. Performans tatmin ediyordu. Tıka basa dolu araba ortalama 170-180 hızla 5 lt mazot çok çok keyifli. Kullanım için çok idealdir. Ama satarken piyasaya hakim markalara göre 2-3 daha fazla düşmek gerekir. Yoksa ilan sitelerinde yosun tutar bu araçlar. 45 bin km de boyasızdı, piyasasının 5 bin TL altına çektiğimiz saatte gitti.
    Hayırlı olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)