Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
şu anda zaten amerika pazarında sanırım bir japon kore savaşı var..

ben amerika satış rakamlarına bakıyorum mesela c segmentinde elantra civici yenmiş durumda d segmentinde sonata accord savaşı var devamlı her ay satışlarda yer değiştiriyor bazen o ayın üçüncü sırasında sonata oluyor dörtte accord bazende tam tersi üçde accord dörtte sonata kafa kafaya satışlarda çarpışıyorlar.. ama d segmentinde lider camry o şaşmıyor hep ilk ikinin içinde..
Camry kolay kolay bırakmaz liderliği, burada her yerde var. Yeni kasasının tasarımı gerçekten çok başarılı olmuş.

Kompakt sınıf burada Amerika'nın aksine çok seviliyor, yollardaki araçların %50 si kompakt sınıf. O yüzden tüm markalar için önemli yer teşkil ediyor. En dişli rakiplerde Civic ve Elantra şu anda (zaten benzer donanımlarda çok çok yakın fiyatları var), bundan 5 yıl öncesine kadar sadece Civic varmış.

Hyundai'nin özellikle 2013 te makyajlanan Genesis coupe yi çok başarılı buldum, almayı bile düşünürüm, 2.0 litresi bile 273 hp ve tasarım olarak çok başarılı. Özellikle r-spec versiyonunda kilit diff, brembo frenler ve pist için süspansiyon sistemi eklemişler. Veloster turbo fiyat olarak 2.0 genesis coupe ile çok yakın olduğu için tercih sebebi olmaktan çıkıyor, daha ucuz olsaydı keşke..