User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
100 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Yurtdışı Ürün Getirme Muhabbeti

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    usps ile kardesime paket gondermistim birkac ay once. Degerine $110 gibi birsey ve ozellikle GIFT yazmistim(yilbasi zamani ). Paketi acmislar ve dolayisi ile gumruk . Paketin toplam ederi $300 fln di. Kardesim kavga gurultu galiba 20kusur tl vergi odeyerek paketi almisti. 5 senedir debriyaj dahil tonla paket gonderdim takilan sadece bu oldu .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dhl ups tnt fedex hic affetmiyor arkadaslar. ardiye ucreti almak icin yapmadiklari eskiyalik yok. benim malim gumrukte bi kac evrak eksik olsun siz yollayin dediler gecen sali. butun evraklari yolladim. bu ptesi arayip ek evrak istiyorlar dediler ki eksik evrak ile islem yapilmadigini kabul olmadigini cok iyi biliyorlarmis. simdi ticaret odasina kayit yaptiriyorum 10 gun ardiye alacaklar.
    IN BOOST WE TRUST

Emre Akçay
    Misafir
    Yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Takipteyim şuan konuşucam şu çinli kadınla yine.

Asimos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet özellikle takıyorlar. 50 dolar yazan amortisörü açıp bu coil over diyerek. çıkma malzemeyi bu 2 bin dolar vardır diyerek dalga geçebiliyorlar. tabi malı geri gönder iade etmek istiyorum dediğinde tutuşuyorlar. çünkü uluslar arası kargolar gidiş geliş para ödersin. yani sen teslim almazsan geri gönderme masrafı onlara girer

bi mal kafa kurcalıyorsa uraştırıyorlarsa. çok mecbur değilsen o ürüne. baktın uraştırıyorlar iade gönderin ulan diyip resti çekiceksin
    Aynen , bilerek kendi insiyatifinde gümrük prosedürü uyguluyolar 150tl. ordino ücreti ve depolama parası bunların cebine kalıyo.İstemiyorum iade edin paramı satıcıdan geri alıcam dediğiniz zaman "gümrük memuru tekrardan inceledi gümrük prosedürü uygulanmayacakmış" diye yalan söyleyip asıl sahtekarlığı onlar yapıyo.

Bunları ***** özel kargo şirketleri yapıyo isme gerek yok.

USPS & PTT candır
    PSN:dohcvtec99

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gurcell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    coilover takılırsa tse ye gider, 1000 dolar üstüne ödersin, bir tane amortisör de orada kalır.
    Bende Topkapı PTT'den 200 tl gibi bir paraya aldım. Azı vardır çoğu yoktur.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

ahmetuygur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kimse kusura bakmasın ülkemizin postasıda aynı diger birimleri gibi calısıyor bi arkadasım bayan yurtdısından cep telefonu almıs daha gelmemıstı benı aradı boyle boyle yaptım sence gleırmı dedım ben gelsede alamazsın gumrugunu odesen bıle vermezler yasak cunku dedim

aradan zaman gecti elinde telefon dedim nasıl aldın gitmis postaneye topkapıda galiba yeri bakmıslar sarısın kız gıderı var demısler ben sıze yardımcı olayım bı kagıt ımzalatmıslar kargomun ımhasını ıstıyorum dıye kutusunu almıss telefonu vermıs adam..

Aradan zaman gecmıs aramıs ben gumrukcu bılmem ne ) ahaha

neyın takılacagı gececegı hepsı memurun o anlık psıkolojısıne baglı daha önce neler getiritttim hiç bişey takılmadı bir kere TRX suspension training kiti getirdim içinde sadece 4 5 tane halat 2 3 tanede duvar askısı vs vardı gumruge takıldı adam dıyor bu ne dedim sence neye benziyor bence bişeye benzemiyor muayene göndericem dedi gönderdi aksama kadar orada oyaladılar bnı verdiler. sarısın olsam daha cabuk alırmıydım bılemıyorum
    Alıntı hantypR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgınıze layık olmaya calısacam

Emre Akçay
    Misafir
    Yani anlaşılan düzgün bir işleyiş yok bu konuda.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı legion90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani anlaşılan düzgün bir işleyiş yok bu konuda.
    olmazmı bütün ürünlerin değeri bilgisayarda var.. adamın kutuyu açdımı o ürünün adını sisteme girmesi yeterli karşılık değeri hemen çıkıyor.. çıkmayanda muayeneye gidiyor orda anlaşılıyor ne olduğu..

gümrüğe takılmasınında bir nedeni ürünün birim değeri düşükdür ama adam 10 tane getirtmişdir buda ticarete girer çoklu ürünü aynı pakette getirtmek o zaman sen bu işin ticaretinimi yapıyorsun diyorlar ticariye giriyor senden bi rsürü evrak v.b istiyorlar ticaret odasından kağıt ithalat izni v.b basit örnek yıllar önce arkadaşım toplasan 15 doları geçmiycek iphone kılıfı aldı 6-7 tane hepsinide kendine aldı renk renk plastik kılıf işde ufacık 15 dolarcık şey gümrüğe takıldı.. içinde 6-7 yane var diye ticariye almışlar çocukdan bir ton belge ıvır zıvır istediler oda bırakdı gümrükde..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Emre Akçay
    Misafir
    Anladım. Bizimki takılırsa fiyattan takılır gümrük vergisini öderiz gibime geliyor. Cihazda bluetooth falan da var ama yasaklı ürünlerde değildir heralde.

Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dhl ups tnt fedex hic affetmiyor arkadaslar. ardiye ucreti almak icin yapmadiklari eskiyalik yok. benim malim gumrukte bi kac evrak eksik olsun siz yollayin dediler gecen sali. butun evraklari yolladim. bu ptesi arayip ek evrak istiyorlar dediler ki eksik evrak ile islem yapilmadigini kabul olmadigini cok iyi biliyorlarmis. simdi ticaret odasina kayit yaptiriyorum 10 gun ardiye alacaklar.
    yukarılardaki yazımda belirtmiştim benim 1000$'lık paket 82$ faturayla Fed-ex ile geldi ama geçti gümrükten.

Hatta Amerika'dan 3-4 günde geldi, Fed-ex'in International Priority (uluslararası öncelikli) tarifesiyle mi ne gönderdi arkadaş.

Şans unsuru yüzde kaç görünüyor burada, %100'e yakın galiba?
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı
    Olm dayanamıyorum ya k20 olmadan hayatın tadı yok

Emre Akçay
    Misafir
    Anladım. Ürün kargoya verilmiş bakalım görelim.

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    USPS (Amerikan PTT ) ve EMS (Chinese PTT) ile gelen kargolar yurtiçinde PTT ile dağıtılırlar.
    Gümrüğe takılma tamamen onu kontrol eden memurum psikolojisi ile alakalı.
    Ancak PTT nin en büyük avantajı ardiye ıvır zıvır yok takılırsa ödersin vergini ( %10 civarı sanırım) alırısn malını.
    Takılabilecek bir şey getiriyorsanız UPS,fed-ex vb %99 takılır. PTT ile bu oran % 10 bile değil..
    Yazdıklarım tamamen eşin , dostun ve kendi tecrübelerimdir.
    '' Detaylı Araç Bakımı, Temizliği ve Boya Koruma '' :

http://detayciyim.blogspot.com/

BD666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende yurtdışından araba için parca getırıyorum sorun cıkmıyor genelde ama shipping için çok ucret almıslar. turkıye ye de artık kargo ucreti almadan gonderım yapan yerler var. keşke ole bi yerden alsaydın

---------------------------------------------------------------

plaka boxer

---------------------------------------------------------------
    Saygılar

Emre Akçay
    Misafir
    Air Mail ile gönderiyorlarmış. EMS ile aynı mıdır bilmiyorum. Vallahi bu siteyi kazara buldum. İlk tecrübem. Hayırlısı diyorum

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bildiğiniz üzere Yurtdışından gelen serbest ürünlerde toplam (shipping dahil) 70 euro sınırı var.Bugünkü kurda 165 TL yapıyor.

Bugün 15 günlük bekleyişten sonra Amerikadan Rocford Fostage subwooferım geldi.

Üzerinde yazan 158 usd (kargo dahil) fatura ile bana maliyeti 285 TL.

PTT görevlisi benden 3 tl gümrük ücreti aldı , ürünü teslim etti gitti.

Diyeceğim odur ki USPS ve PTT candır. Gerisi yalan ve para tuzağı
    '' Detaylı Araç Bakımı, Temizliği ve Boya Koruma '' :

http://detayciyim.blogspot.com/

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen günlerde isveçten bir abimiz posta yolu ile normalde sıfırı 500 euro olan bir ürünü gönderdi. Satış 250 euro üzerinden yapılmıştı ve 1 hafta kadar kullanılmış 2. el bir üründü. Ürün geldi ve gümrüğe takıldı sıfır fiyatını araştırmışlar ve %20 vergi hesaplamışlar ama TL bazında tahsilat yapmışlar. 150 TL vergisini ödedi ve ürünü aldı.

Bakalım bende yakın zamanda biraz pahalı bir ürünün siparişini verdim. Türkiye de olmayan bir ürün ve üzerine numune yazdıracağım. Fiyatı da biraz düşük gözükecek Fiyatını bulmaları da biraz zor çünkü el yapımı simülasyon pedal sistemi. Yani yapacak firmanın sitesinde şu an bu üründen yok. Bakalım nasıl bir süreç yaşayacağım.

Ama bu işin en temiz yolu bence normal posta ile takip numaralı alım yapmak. Çok fazla problem yaşamadan ürününüzü teslim alabiliyorsunuz.

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla yüksek etiketli elektronik ürün getirme konusunda hiç güvenemiyorum kargolara

Cesaret istiyo gerçekten

Emre Akçay
    Misafir
    Ürün 4-5 gün önce çalıştığım iş yerine geldi arkadaşlar. Kutuyu hiç açmamışlar özellikle dikkat ettim. Gift kutucuğuna tick atmışlar. Ürün bedelini de 38 dolar gibi bir fiyat yazmışlar alakası yok Uçakla gelmiş sanırım hızlı geldi Hongkonk'tan çünkü. Ürün ismini de dikiz aynası yazmışlar elektronik falan diye karıştırmamışlar.

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ee ne getirdinki kanka ordan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)