User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
100 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yurtdışı Ürün Getirme Muhabbeti

Emre Akçay
    Misafir

Yurtdışı Ürün Getirme Muhabbeti

Arkadaşlar forumda daha önce açılmış konular mevcut onları inceledim ama tam olarak cevap bulamadım kendime. Aşağıda linkini verdiğim siteden $117,96 dolara ürün aldım. Shipping ücreti ile $132,79 dolara geldi. Üzerine gift yazın dedim. Tabi yazdılar mı yazmadılar mı bilmiyorum. Kendim işim icabı ilçede oturuyorum. Sorum ise ürün gümrükten geçer mi? Meblağ düşük çünkü. Araştırdığım kadarıyla shipping ücretini katmıyorlar. Eğer geçmezse posta,mesaj vs. bildirim yapıyorlar mı? Diğer sorum ise belirttiğim adresime kadar gelecek mi? Cihaz elektronik bu arada. GPS cihazı,bluetooht özellikli elektronik bir ayna. Cihazın durumu Packed And Waiting For A Plane olarak görünüyor. Air Mail ile göndereceklermiş. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Site: Wholesale Electronics - China Wholesale - Dropship From China

Edit: Bu siteden daha önce alışveriş yapan arkadaşlar vardı forumda ama bulamadım kendilerini in-dash almışlar. Umarım konuyu görürler.

cliver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gift yazarlarsa muhtemelen gümrükten geçer bu rakamlarda sıkıntı olacağını sanmıyorum
    Alıntı cliver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güneşi göremedim diye ağlarsan yıldızlarıda göremezsin
    alın teri
    16 YA 234 minik serçem
    16 BS 462 Clio rsi
    16 R 5115 Saxo vts(Kermit)
    16 GU 424 punto hgt
    Anka Vts
    belediye otobüsü

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takip numaralı alışveriş yapın. takip numaralı alışveriş yapar yerel posta ile alırsanız ptt nin sitesinden sürekli takip edebilirsin her aşamasını. evine bazen hiç bişey ulaşmayabiliyor. hatta adresi bulamadık diyip geri bile yollandığı olabiliyor.

bu söylediklerim en kötü ihtimaller tabiki.

ancak takip numaralı ürün alırsan her adımını takip edersin. sorun yaşama ihtimalin minimuma düşer. ayrıca bu kadar uygun olan ürün takılsa bile 25 dolar anca gümrük çıkar. takılmayabilir mebla düşük sayılır.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    - Gift yazması birşeyi değiştirmez.

-Tutarı gümrüğe takılacak seviyede, yani 75 euro üstünde. Tutara dikkat ederlerse takılır.

-Kargo ücretini dahil etmemeleri için faturasında ayrı belirtilmesi veya faturada kargo ücretinin dahil olmaması gerekir. Eğer dahilse faturaya onu da katarlar hiç acımadan ürün tutarına.

-Ürünün kendisi de izinsiz(radar dedektörü) veya bandrollü ürün(fm radyolu vs) olabilir. O yüzden de tutabilirler gümrükte.

-Takılırsa ihbar kağıdı gelir adresine. Zaten takip kodu varsa kendin de takip edersin.

-Takılırsa, yasaklı veya sakıncalı bir ürün değilse, ne için kullanacağını belirtir, şahsi ihtiyacım der, vergisini öder alırsın. Belki ruhsat vs gibi bir iki evrak da isteyebilirler. Kredi kartı ekstresi, paypal dökümü zaten bulundur yanında.

-İlçe veya küçük il adresi verdiğim gönderiler tutarı veya içeriği sorunlu olsa bile hep takılmadan geldi. Umarım seninki de öyle gelir. Kesin takılır da diyemiyorum. Ama bunun garantisi yok.

In-dash de dahil epey malzeme aldım zamanında çin'den, hong-kong'tan.

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bildiğim kadarıyla son yasalarla birlikte 70€ yu geçmemesi lazım lacağın ürünün. ben ferrari den bi şeyler alacaktım deli gibi shipping ücreti biniyor hep bu sınırı geçiyor mail attım dönmelerini bekliyorum bakalım faturayı düşük gösterecekler mi?
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçtiğimiz hafta çinden tablet pc getirttim 265$ lık ürüne 85$ lık fatura düzenlettim gift yazdırdım.1 hafta içinde ürün DHL ile geldi fakat gümrüğe takıldı ve gerçek ödeme dekontunu istediler.veremeyince 200 TL paşa paşa ödedim.bi de kaçakçı damgası yiyecektim az kaldı.iş güzar memurlar açıp bakıyorlar eğer üzerinde marka model gibi birşey yazıyorsa sahte fiyat faturası varsa vay haline.dikkat edin derim..

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burkaykalyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçtiğimiz hafta çinden tablet pc getirttim 265$ lık ürüne 85$ lık fatura düzenlettim gift yazdırdım.1 hafta içinde ürün DHL ile geldi fakat gümrüğe takıldı ve gerçek ödeme dekontunu istediler.veremeyince 200 TL paşa paşa ödedim.bi de kaçakçı damgası yiyecektim az kaldı.iş güzar memurlar açıp bakıyorlar eğer üzerinde marka model gibi birşey yazıyorsa sahte fiyat faturası varsa vay haline.dikkat edin derim..
    Memur işini düzgün yapıp kaçakçıyı tespit edince işgüzar mı oluyor?

bLackModeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    gelen malzemeler buyuk oldugu ıcın ptt getırememıs eve telefon actılar gelebılırmısınız dedıler gıttım aldım gıft te sıkıntı cıkmıyoo gelır ama 1 ay surdu
    facebook: hasan serdar şengül
    instagram: hasan_serdar

Emre Akçay
    Misafir
    Fatura da shipping i ayrı belirtmişler. E-mailime geldi. Kendim de devlet memuruyum. Acaba yırtar mıyız diye düşündüm. Kargo içinde takip numarası verdiler. Her ne kadar takip etmeyi beceremesem de.

bLackModeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    gelır sıkıntısızz meraklanma
    facebook: hasan serdar şengül
    instagram: hasan_serdar

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu forumda her konu açıldığında yazdım bunu gift olayı bitti bayram seyran indirimleri bitti artık gelen kolide gift yazması gümrük memurunu ilgilendirmiyor açacağı varsa gene açar..

ürünün fiyatı sınırda 117 dolar 75 euro yada onun dolara eş değeri sanırım 120 dolara denk geliyor üstü gümrüğe takılma riski var riski var diyorum bazen çünkü 10-20 dolar fazla olsada paket ufak bir şeyse bırakıyorlar başıma geldi..

takılsada bu kadar gümrükde takılmasını dert etmeyin trt /fm bandrollü bir ürün ise ekstra bir trt bandrolü ödersin eğer değilse normal ürünse %20 vergisini öder alırsın yani 118 doların %20 si 24 dolar gibi bir şey yapar sanırsam en kötü senaryo bir 24 dolar şimdiden ayır bir köşeye takılmassa zaten gerek kalmaz takılırsada öder alırsın..

tabi bu dediğim ürünün yasaklı ürünler listesindeki ürünlerden değilse kesici patlayıcı alet ilaçlar ceptel v.b gibi
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı o.b.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memur işini düzgün yapıp kaçakçıyı tespit edince işgüzar mı oluyor?
    yurtdışıyla sürekli çalıştığım için normalde xray den geçirilip bakılır böyle biliyorum ben.açıp bakma olayı ilk kez başıma geldi ve DHL in de verdiği bilgidir bu. DHL bu konuda çok yardımcı oluyor. amacın kaçakçılık olmadığı ve hileyle hurdayla iş yapan biri olmadığımı ürünü kendim kullanmak için getirttiğimi burdaki ürünlerin fahiş fiyatlarla haksız rekabet yapılarak satıldığını bildiğim için bu yolu seçtim.yanlış anlaşılma olmasın lütfen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ona bakarsan daha yeni üzerinde 500 tl ye denk gelen bir rakam yazan aeromotive pompa kiti bile takılmadı. paket ufak sayılırdı geldi gümrük mümrük almadılar. koli hiç açılmamış orjinal aeromotive kilitleri bantları duruyordu. faturayıda üzerine yapıştırmışlar rakam bariz belli ama geldi.

küçük paketler çoğu zaman göz yumuluyor. yeterki ptt ile gelsin. ama ups dhl filan başka kargolarla gelirse şansınız yok gümrük harici ekstra evrak parasıda alırlar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ona bakarsan daha yeni üzerinde 500 tl ye denk gelen bir rakam yazan aeromotive pompa kiti bile takılmadı. paket ufak sayılırdı geldi gümrük mümrük almadılar. koli hiç açılmamış orjinal aeromotive kilitleri bantları duruyordu. faturayıda üzerine yapıştırmışlar rakam bariz belli ama geldi.

küçük paketler çoğu zaman göz yumuluyor. yeterki ptt ile gelsin. ama ups dhl filan başka kargolarla gelirse şansınız yok gümrük harici ekstra evrak parasıda alırlar.
    o zaman dhl veya özel firmalar özellikle mi taktırıyo gümrüğe PTT candır.

Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 2 hafta önce Amerika'dan kolim geldi. Koli kabaca 50-60 cm genişliğinde 30 cm yüksekliğinde ve 6.5 kg ağırlığında.

İçinde 1000 $ 'lık malzeme vardı gönderen arkadaş işini bilen bir kişi olduğundan 82 $'lık fatura kesmiş ve açıklama kısmına Sample (Numune) Intake Manifold şeklinde belirtmiş o yüzden gümrükte takılmadı.
    Ayrıca alıcı adresine kesinlikle dükkan adı yazdırmayın, bu da çok önemli bir nokta.
    Adreste dükkan adresi olduğu zaman satılacak mal gözüyle bakıyorlar çok büyük ihtimalle.

Hediye de yazdırmayın, gümrükçüler artık hediye yazanlara pek aldırış etmiyorlar diye duydum ne kadar doğrudur bilemem.

Bu arada benim kargom fed-ex yoluyla geldi air mail hakkında çok bilgim yok, iyi şanslar..
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı
    Olm dayanamıyorum ya k20 olmadan hayatın tadı yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet özellikle takıyorlar. 50 dolar yazan amortisörü açıp bu coil over diyerek. çıkma malzemeyi bu 2 bin dolar vardır diyerek dalga geçebiliyorlar. tabi malı geri gönder iade etmek istiyorum dediğinde tutuşuyorlar. çünkü uluslar arası kargolar gidiş geliş para ödersin. yani sen teslim almazsan geri gönderme masrafı onlara girer

bi mal kafa kurcalıyorsa uraştırıyorlarsa. çok mecbur değilsen o ürüne. baktın uraştırıyorlar iade gönderin ulan diyip resti çekiceksin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet özellikle takıyorlar. 50 dolar yazan amortisörü açıp bu coil over diyerek. çıkma malzemeyi bu 2 bin dolar vardır diyerek dalga geçebiliyorlar. tabi malı geri gönder iade etmek istiyorum dediğinde tutuşuyorlar. çünkü uluslar arası kargolar gidiş geliş para ödersin. yani sen teslim almazsan geri gönderme masrafı onlara girer

bi mal kafa kurcalıyorsa uraştırıyorlarsa. çok mecbur değilsen o ürüne. baktın uraştırıyorlar iade gönderin ulan diyip resti çekiceksin
    bak bunu bilmiyordum.sağolun...

BU®AK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sample olayında biraz şansz lazım bizde aynı şartlarda kargomuzu son anda yakalayıp gümrüğünü ödeyip aldık. Memurlar kendi görevlerini yapıyor kimseyi suçlamak doğru değil tek kötü durum gümrük sistemimiz bizde bunun esiriyiz. Ben komple motor getirdim sorunsuzca gümrükden aldım ama 10 dolarlık stickerlar evime ulaşmadan geri gönderildi

Emre Akçay
    Misafir
    Adresi Adliye olarak belirttim zaten. Eğer takılırsa dediğiniz gibi 24$ veririm sorun değil. İhtiyacım olan bir ürün çünkü. Ortalama ne kadar sürede geliyor acaba? Online müşteri hizmetleri servisleri var. Dedim kesin çinçe birşey söyler. İngilizce aramızda konuştuk Türkiye'ye tam olarak ne kadar sürede geldiğini bilmediğini söyledi. Eyvallah dedim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)