User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
59 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sadece otm.vites kullanacaklar icin B1 sınıfı ehliyet geliyor

ali_utku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sadece otm.vites kullanacaklar icin B1 sınıfı ehliyet geliyor

B1 ehliyet geliyor

Artık otomatik vitesli araçlara özel ehliyet alınabilecek.

B1 sınıfı ehliyet, sadece otomatik vites kullanacak kişilere özel verilecek. Bu ehliyeti almak isteyenler düz değil, otomatik vitesli araçlarda eğitim alacak ve sınava girecek, ancak hayatları boyunca da başka sınıf ehliyetleri yoksa otomatik vites araç kullanabilecek, düz vitesli araç kullanamayacak.
    Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmeti ben 3 boy geçiyorum ahmet aliye 2 boy geçiliyor ali veliyi 5 boy geçtiğine göre benim evo 8 im var

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence gereksiz olacak manuel bir araç kullanamayan mümkünse hiç çıkmasın trafiğe
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

ali_utku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence gereksiz olacak manuel bir araç kullanamayan mümkünse hiç çıkmasın trafiğe
    Keske direksiyon egitiminin saatini arttırsalar.

Bnm aracımda otomatik abi
    Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmeti ben 3 boy geçiyorum ahmet aliye 2 boy geçiliyor ali veliyi 5 boy geçtiğine göre benim evo 8 im var

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    saçma bi uygulama değil mi ?
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlis bir uygulama. bunun ne avantaji olabilirki? yada nasil denetleyebilirsin?
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ali_utku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B1 ehliyet geliyor

Artık otomatik vitesli araçlara özel ehliyet alınabilecek.

B1 sınıfı ehliyet, sadece otomatik vites kullanacak kişilere özel verilecek. Bu ehliyeti almak isteyenler düz değil, otomatik vitesli araçlarda eğitim alacak ve sınava girecek, ancak hayatları boyunca da başka sınıf ehliyetleri yoksa otomatik vites araç kullanabilecek, düz vitesli araç kullanamayacak.
    Ortopedik engelliler için bence iyi olmuş.

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konuda fazlasıyla geri kafalıyım,ehliyeti bi şekilde alıp otomatik araç kullanmayı da mantıklı bulmuyorum. gün gelir düz kullanman gerekir o zaman napacaksın? olmuyorsa kullanma şart değil herkesin araç kullanması ne de olsa...

not: özel durumları tabi ki bu söylediklerimin dışında tutuyorum..

By_DoMiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bayan şöförler için geliştirilmiş olabilir ki zira kendileri şöför koltuğunda yanında oturan kişiyle sohbet ettiği esnada vitesi unutabiliyorlar. Yada benim başıma gelen gibi vatan caddesinden ulubatlı istikametine doğru giderken tam ulubatlıya gelmeden yola bir bağlantı var. Kadının biri hızımı gördüğü halde kafayı cıkardı tam önüme yola girdi Arabası c stununa kadar yola cıktı vatan caddesinin ortasında stop ettirdi arabayı kadın. Trafikte seri akıyordu ani fren yapmak zorunda kaldım bayan şöför yüzünden. Anlatmak istediğim şudur. Zaten bayan şöförler direksiyonda yeterince heyecanlılar sıkışık trafikte vs. de Etraftakilerin kornalarından vs. iyice panik atak oluyorlar. Manuel arabayı dumur ediyorlar. En azından otomatik vites araba ile biraz daha cevredeki insanların hayatı tehlikesi ortadan kalkar. Bence yapılması gerekiyor. Hem ehliyet almaları kolaylaşır. Hemde otomatik araba ile trafikte biraz daha güvenli seyrederler.
    İnandığın Gibi Yaşayamazsan
    Yaşadığın Gibi İnanırsın.

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi o halde trafiğe çıkmaları zaten çok saçma ama,adam gibi denetlesinler şu sürücü adaylarını.. trafik ay panikledim denecek bir yer değil ki ya çocuğun biri annesinin elinden kurtulup yola fırlasa?

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ali_utku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keske direksiyon egitiminin saatini arttırsalar.

Bnm aracımda otomatik abi
    keşke kardeşim keşke

otomatik arabaya karşı değil normal kullanmayanlara ayrı ehliyet gereksiz diye düşünüyorum, yok otomatik arabanın keyfi çok güzel
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

_FrKn_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi de geliyor akıllarına böyle şeyler he şaşılcak şey

By_DoMiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi o halde trafiğe çıkmaları zaten çok saçma ama,adam gibi denetlesinler şu sürücü adaylarını.. trafik ay panikledim denecek bir yer değil ki ya çocuğun biri annesinin elinden kurtulup yola fırlasa?
    Adam gibi denetlense millet doğru dürüst ehliyet alamaz. öyle insanlar varki 1 ehliyeti yazılı ve sözlü sınav olarak diyim tek kerede imkanı yok veremezler. Ehliyet sınavının yazılı test soruları yıllardan beri aynı sorular. %70 i önceki senelerde cıkmış sorular. Bir soru havuzu var ve hep aynı havuzdan rastgele soruları seciyorlar. 2. si Direksiyon sınavını adam akıllı yapsalar Yine bir cok kişi bu direksiyon sınavından kalır.Direksiyon sınavının puanlama sı %60 heyecan üzerinedir. Arka koltukta oturan puan ve puan veren beyfendiler aracı süren kişinin biraz heyecanını ölçse ortaya güzel şeyler cıkacağına eminim. Hatta şuan direksiyon dersi de kalktı sürücü kurslarından doğru dürüst alabilen cıkmaz. Bu sefer sürekli direksiyon sınavına tekrar girmek icin harc yatıracaklar. Yada yazılı sınava girmek icin harc yatıracaklar. Olmadı özel direksiyon hocası tutacaklar. Özel direksiyon hocalarına para verecekler. Bizim ülkemizde herşeye muhalefet sesler olduğu gibi bunun icinde muhalefet sesler yükselecek. Devlete yeni gelir kapısı diyecekler. Bir ehliyeti 3-5 denemede veriyor diyecekler. Diyeceklerde diyecekler anlıyacağın. Araç muayeneleri özelleştirildi. Millete gerçek kuralları bir koydular. 100 araçtan 30 u kusursuz 70 i de hafif - orta - ağır hasar grubuna girer oldu. Muayenede sürekli uğraşan insanların dediği de ya kardeşim ne gerek var bu kadar katı kurallara vs. lere diyorlar. Objektif olmak lazım. Velasıl kelam bence doğru bir uygulama. Lise diploması şartıda yıllar önce gelmesi gerekiyordu onada gec kaldılar. Normalde ehliyet sahibi olan insan 2. derece ilk yardım elemanı sıfatı taşır. Ehliyetsiz insana oranla ilkyardım konusunda önceliği ve bilgisi fazladır. Olası bir ilkyardım durumunda İlk müdahaleyi yapabilecek kapasitede sayılır. İlkyardım dersi gördüğümüzden ve sınav olduğumuzdan dolayı. Ama trafikte araç kullananların kaç tanesi gördüğü ilkyardım konularını hatırlıyor. Kaç tanesi öğrenmek ve gerektiği yerde yardım etmek amacıyla ilkyardım dersine calısıyor. Dediğim gibi sınav sistemi cok kalitesiz olduğundan zaten soruları ezberleyen sınavı geçiyor.
    İnandığın Gibi Yaşayamazsan
    Yaşadığın Gibi İnanırsın.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    bunun yerine adam gibi eğitimden geçirseler, direksiyon, trafik vs. simülasyon bile olsa kafii

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mantıklı..

Günün birinde manuel araç lazım olursa
    Günün birinde motosiklette kullanmak lazım olabilir
    Günün birinde kamyonda kullanmak lazım olabilir..
    Diye gider
    Lazım olursa kullanamazsınız basit

Denetlemede sıkıntı olabilir ama bu olay B1 için geçerli olmaz sadece sınıf dışı kamyon kullanan içinde olabilir motor kullanan içinde bla bla..

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence bayan şöförlerin kullandıkları arabaların plakadaki mavi tr kısmı pembe olsun
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence cok sacma yani.maneul arac surmeyı bılmeyenı yola cıkarmamalılar. ne alaka diceksınız ama manuel arac kullanmak otomatıge gore daha dıkkat ıstıyor vitese bakmadan atmak gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oldu olacak otm vites için b1 manuel içib b2 5 vites araçlar için b3 6 ve daha üzeri için b4 na için b5 ve turbo arabalar için b6 versinler. kolay değil basınç gelince direksiyona hakim olmak

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nerden akıllarına gelmiş ne gerek var yani

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıllardır hep otomatik araç kullanıyorum ama duz bilmediğimden değil sevmediğimden

bence biraz saçma olmuş yani bi avantaj goremedim bu duruma ne amaçla çıkardıklarını çozemedim

niye insanlar sadece otomatik kullanıcak ehliyet almak istesinlerki

acil durum olur birşey olur otomatik araç bulunamayabilir en azından duz vites aracı yürütmeyi bilmeli

direksiyon sınavında az çok kullanıyordu insanlar biliyorlardı en azından nasıl yurutebiliceklerini

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)