User Tag List

Sayfa 50/71 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon
1336 sonuçtan 932 ile 950 arası

Konu: Tatil planları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wromm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belgrad - Bosna arasında gümrük vardır? Belgrad'dan Macar'a geçmiştim gümrük kuyruğu bekliyorsunuz. Bosna'yı bilemedim. Otobüs veya tren yapıp bosna da kiralasan tekrar olmaz mı ?
    belgrad-bosna-novi sad-belgrad yapıcam
    o yüzden sırptan alıp bırakmak daha mantıklı
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vize varsa macar'a da geç bence Budapeşte güzel şehir.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vize yok bir süre vize olayına girmem büyük ihtimal

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısmetse 15-22 arası Bodrum-Kuşadası-İzmir bölgesin de olacağım.

Oralar da olacak arkadaşlar varsa görüşelim tanışalım..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben konu açmaya bunaldım artık sorumu buraya yazayımbelki bilen çıkar;
    belgradtan araba kiralayıp bosnaya gidebilirim değil mi sıkıntı olmaz?
    Gidebilirsiniz hiçbir sorun olmaz, sadece kiralama firmasına önceden belirtin sigortaya ihtiyaç olabilir onu düzenlesinler. Vakit olursa hatta mostara ve karadağa da gidebilirsiniz.
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25 Ağustos - 25 Eylül olarak kendime ayırdım.

Port Bagajı sipariş ettim,ıvır zıvır yolda gerekecek diğer şeyleri de boş vakitlerimde almaya çalışıyorum o zamana kadar

Yer falan ayırmadım hatta tam olarak şehirlerde bile kararsızım ama totalde 10.000/12.000KM arası yol yapacağım sanırım

Sadece yola çıkış günümde mümkün olduğunca duraklamadan Nice'e varmayı planlıyorum

Aklımdaki yerler Nice sonrası Milano(como/vakit olursa lugano),Floransa,Roma,Salerno(Amalfi/Positano),Venedik

Devamında ise Karadağ(Montenegro),Atina ve Sofya olarak düşünüyorum.

Uzun yol sürekli yapıyorum ama bu kadar uzun ve duraklı tecrübem yok denebilir.

Ücretli/Ücretsiz farketmez mümkünse iPad'de dahi çevrimdışı da çalışma imkanı olan harita ve trafik uygulama önerilerinize ve araç da mutlaka şu da bulunmalı dediğiniz tavsiyelere açığım.

Döndükten sonra da detaylı maliyetli açıklamalı bi gezi konusu açarım zaten arkadaşlardan göre göre çok heveslendim belki sürekliye bile dönüştürebilirim

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vizeli yada vizesiz avrupa'da uygun gidebileceğim yerler nereler var? Tur'da olabilir hem bir yerleri görmek istiyorum, hemde pasaport'um biraz dolsun istiyorum. Tekrar amerika vizesine başvurmak için. Fransa italya turları çok ilgimi çekiyor hemde çok uygun rakam olarak ama vize almak çok mu zorlu? Pasaportum bordo yeşil değil ne yazık ki. Bu konuda bilgilendirecek yönlendirecek birileri vardır bu forumda yardımınızı rica ediyorum bütçem 1000$ 1 Hafta yeterli bana zaman sorunum yok...
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eylül ekim gibi cruise araştıran var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle balkanlar turu gayet uyguna geliyor vize derdi de yok. Hem biraz kültürel tur olur benim için, hemde pasaportuma işler giriş çıkışlar diye düşünüyorum. Diğer türlü schengen vizesi filan zor geliyor 2 kere amerika'dan ret yedikten sonra.
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle balkanlar turu gayet uyguna geliyor vize derdi de yok. Hem biraz kültürel tur olur benim için, hemde pasaportuma işler giriş çıkışlar diye düşünüyorum. Diğer türlü schengen vizesi filan zor geliyor 2 kere amerika'dan ret yedikten sonra.
    Baştanbaşa Balkanlar Turu 82731 Link eklemeyi unutmuşum afedersiniz
    AC/DC Back In Black

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Port Bagajı sipariş ettim,ıvır zıvır yolda gerekecek diğer şeyleri de boş vakitlerimde almaya çalışıyorum o zamana kadar

Yer falan ayırmadım hatta tam olarak şehirlerde bile kararsızım ama totalde 10.000/12.000KM arası yol yapacağım sanırım

Sadece yola çıkış günümde mümkün olduğunca duraklamadan Nice'e varmayı planlıyorum

Aklımdaki yerler Nice sonrası Milano(como/vakit olursa lugano),Floransa,Roma,Salerno(Amalfi/Positano),Venedik

Ücretli/Ücretsiz farketmez mümkünse iPad'de dahi çevrimdışı da çalışma imkanı olan harita ve trafik uygulama önerilerinize ve araç da mutlaka şu da bulunmalı dediğiniz tavsiyelere açığım.

Döndükten sonra da detaylı maliyetli açıklamalı bi gezi konusu açarım zaten arkadaşlardan göre göre çok heveslendim belki sürekliye bile dönüştürebilirim
    Sygic başarılı bi program, android için ücretsiz versiyonlarını da bulabilirsin ama ios için emin değilim. Gideceğin yerleri önceden indirererk çevrimdışı kullanabilirsin. Ayrıca Waze birçok avrupa ülkesinde kullanılıyor. Radar, yol trafik durumu, kaza, bozuk yol vb bir sürü şey kullanıcılar tarafından bildiriliyor. İnternet gerekiyor tabi ki bu özelliklerini kullanmak için ama hayat kurtarıyor birçok yerde.

Vizeli yada vizesiz avrupa'da uygun gidebileceğim yerler nereler var? Tur'da olabilir hem bir yerleri görmek istiyorum, hemde pasaport'um biraz dolsun istiyorum. Tekrar amerika vizesine başvurmak için. Fransa italya turları çok ilgimi çekiyor hemde çok uygun rakam olarak ama vize almak çok mu zorlu? Pasaportum bordo yeşil değil ne yazık ki. Bu konuda bilgilendirecek yönlendirecek birileri vardır bu forumda yardımınızı rica ediyorum bütçem 1000$ 1 Hafta yeterli bana zaman sorunum yok...
    Ne şekilde gezmekten, ne görmekten hoşlandığına bağlı tamamen. Araba kiralayarak balkan turu yapabilirsin birçok farklı ülke gezmek istersen eğer, bosna, sırbistan, karadağ, makedonya, arnavutluk bunların hepsini vizesiz gezebilirsin ve nispeten ucuz yerlerdir avrupanın geneline göre.
    Eğer vize alırım dersen macaristan, çek cumhuriyeti, romanya vb yerler yine avrupa geneline göre ucuz ve güzel yerler. Ya da italya turu daha maliyetli olur ama her bakımdan tatmin edecek her yerinde gezip görülecek birşey olan harika bir ülke.
    Tur paketlerini iyi araştırmak lazım, çoğu zaman oteller alakasız yerlerde oluyor, ekstralarından dolayı astarı yüzünü geçebiliyor, ben genelde bireysel gezme taraftarıyım hele ki avrupa gibi gezmenin kolay olduğu yerlerde. Herhangi biri için detaylı bilgi istersen yazabilirsin, birçoğunu gezmiştim rota vs konusunda yardımcı olabilirim.
    YouTube
    DR.ECU

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    belgrad-bosna-novi sad-belgrad yapıcam
    o yüzden sırptan alıp bırakmak daha mantıklı
    Gümrüklerde sorun yok. Kalabalık olmuyor çok fazla.

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mükemmel bir programa benziyor, umarım çok güzel geçer. Ben Roma'da 3 gün scooter eşliğinde gezip akabinde Termini'den bir otomobil kiralayıp Roma'dan hareket ile Positano > Amalfi > Salerno turu yapmıştım (bu 2. bacak da 4 gün kadar sürmüştü). Özellikle Amalfi kıyıları tek kelime ile muazzam, çok seveceksiniz. Roma'dan güneye doğru otoban eşliğinde gidiyorsunuz ancak bir süre sonra kıyı şeridine ulaşmak için otobanı terkediyor, daracık gidiş/geliş dağ yollarını aşıp Amalfi kıyılarına varıyorsunuz. Birbirinden güzel İtalyan köylerinde, her biri bir ralli pilotu edasında o virajlı yollarda yardıran eski Punto'lar, Polo'lar, Citroen'ler ile sinirli İtalyan abiler yolu daha da eğlenceli kılacak. Hele ki P100 Vespa'lar üzerinde virajlara yatarak giren gençler yüreğinizi ağzınıza getirecek. Amalfi ve Positano'da sokaklar/yollar çok dar ve park olayı en büyük problem. Amalfi'de kaldığımız pansiyonvari otelin sahibi bizi bir vale ile tanıştırmıştı. Elemanın evinin bahçesinde birkaç araçlık park alanı var ve bu işi ticarete dökmüş. Amalfi meydanda sizi bekliyor arabayı teslim alıp gidip evine koyuyor, istediğiniz zaman arıyorsunuz (veya Whatsapp'tan yazıyorsunuz) arabayı getiriyor falan.. Tabi kendi aracım ile gitsem vermek istemezdim. Amalfi'ye girmeden 1-2 km önce belediyenin kapalı otopark alanı var, ayrıca meydanda birkaç araçlık park alanı mevcut ancak hatırladığım kadarıyla sadece gece park etmek serbest. Positano'da ise küçük küçük park hizmeti veren işletmeler var, kasabanın girişinde yoğunlaşmış durumdalar. Tavsiyem yukarıdan kasabaya girin ve aşağıdan çıkışına kadar 1 tur aracınız ile içinden geçin, sonra tekrar yukarı dönüp tekrar girip otoparklardan birine aracınızı teslim edin ve aynı etabı bu sefer yürüyerek katedin. Çok keyif alacaksınız, fotoğraf çekmekten şarjınız dayanmayacak, hazırlıklı gidin derim. Kazasız belasız keyifli turlar dilerim...
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı etc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mükemmel bir programa benziyor, umarım çok güzel geçer. Ben Roma'da 3 gün scooter eşliğinde gezip akabinde Termini'den bir otomobil kiralayıp Roma'dan hareket ile Positano > Amalfi > Salerno turu yapmıştım (bu 2. bacak da 4 gün kadar sürmüştü). Özellikle Amalfi kıyıları tek kelime ile muazzam, çok seveceksiniz. Roma'dan güneye doğru otoban eşliğinde gidiyorsunuz ancak bir süre sonra kıyı şeridine ulaşmak için otobanı terkediyor, daracık gidiş/geliş dağ yollarını aşıp Amalfi kıyılarına varıyorsunuz. Birbirinden güzel İtalyan köylerinde, her biri bir ralli pilotu edasında o virajlı yollarda yardıran eski Punto'lar, Polo'lar, Citroen'ler ile sinirli İtalyan abiler yolu daha da eğlenceli kılacak. Hele ki P100 Vespa'lar üzerinde virajlara yatarak giren gençler yüreğinizi ağzınıza getirecek. Amalfi ve Positano'da sokaklar/yollar çok dar ve park olayı en büyük problem. Amalfi'de kaldığımız pansiyonvari otelin sahibi bizi bir vale ile tanıştırmıştı. Elemanın evinin bahçesinde birkaç araçlık park alanı var ve bu işi ticarete dökmüş. Amalfi meydanda sizi bekliyor arabayı teslim alıp gidip evine koyuyor, istediğiniz zaman arıyorsunuz (veya Whatsapp'tan yazıyorsunuz) arabayı getiriyor falan.. Tabi kendi aracım ile gitsem vermek istemezdim. Amalfi'ye girmeden 1-2 km önce belediyenin kapalı otopark alanı var, ayrıca meydanda birkaç araçlık park alanı mevcut ancak hatırladığım kadarıyla sadece gece park etmek serbest. Positano'da ise küçük küçük park hizmeti veren işletmeler var, kasabanın girişinde yoğunlaşmış durumdalar. Tavsiyem yukarıdan kasabaya girin ve aşağıdan çıkışına kadar 1 tur aracınız ile içinden geçin, sonra tekrar yukarı dönüp tekrar girip otoparklardan birine aracınızı teslim edin ve aynı etabı bu sefer yürüyerek katedin. Çok keyif alacaksınız, fotoğraf çekmekten şarjınız dayanmayacak, hazırlıklı gidin derim. Kazasız belasız keyifli turlar dilerim...
    Yazı çok bilgilendirici oldu teşekkür ederim.

Roma'da scooter kiraladınız mı acaba

Eğer kiralık ise özelden prosedür hakkında bilgi alabilirim(motor ehliyetim yok)

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazı çok bilgilendirici oldu teşekkür ederim.

Roma'da scooter kiraladınız mı acaba

Eğer kiralık ise özelden prosedür hakkında bilgi alabilirim(motor ehliyetim yok)
    Rica ederim, size özelden aklımda kalan bilgileri yazdım.

vize yok bir süre vize olayına girmem büyük ihtimal
    Size Karadağ'ı tavsiye etmek isterim. Hazır Sırbistan'a gidip yaklaşmışken eğer imkanınız varsa Budva ve Kotor (özellikle Kotor) çok keyifli iki kasaba. Budva'da daha çok deniz/güneş/plaj yoğunluklu vakitler ve eski şehir kısmında da dönemsel taş yapılar arasındaki mekanlarda takılarak güzel zaman geçirmiştik. Kotor ise çok daha büyük eski şehir (old town) kısmı ile çok daha etkileyici bir yer. Yukarı kaleye çıkıp akşam üzeri çok hoş bir manzara edinebiliyorsunuz. Ve son olarak Perast kasabası... Bu kadar sessiz, sakin, dingin bir yer hatırlamıyorum. Belki Selimiye diyebilirim ama çıt çıkmayan kafa dinleyeceğiniz deniz kenarında tamamı taş evlerden oluşan bir köy. İmkan varsa mutlaka görülmeli. Karadağ'da Budva'daki Terrae-Car Rent firmasından bir araç kiralayarak çevreyi gezmiştik. Zaten toplu taşıma yaygın olmadığı için orada muhakkak otomobil şart. Toyota Aygo istemiştim ve üçüncü gün için araç yetersizliğinden dolayı sanırım ve ben daha uzun süreli kiralama yaptığımdan Aygo'yu alıp Megane III CC'ye upgrade etmişlerdi. Şansımıza son gün üstünü açıp sahil yollarında ve Perast turumuzda o araç ile de keyifli zaman geçirmiştik.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar bazı otelleri havale ile peşin ödemeli alımlarda ets-jolly-tatilbudur hatta odamax-trivago gibi sitelere göre daha uyguna alabiliyorum
    bu sene tatilimizi kuzenim ayarladı, kendisinin turizm firması var ve üye olduğu bir kaç platformdan bizim sitelere göre daha uygun fiyat alabiliyor
    düşünen olursa dm atsın bir kaç otel ve tarihi bizde ona mail atalım fiyatları

gfb01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alanya civarı öneri varmı

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yeterli zamanın varsa Balkanları tursuz da gezebilirsin.
    Makedonya-Kosova-Sırbistan-Bosna-Karadağ-Arnavutluk. Hepsine maksimum 2'şer gün yetebilir. Arnavutluk ve Kosova 1 günde de bitebilir.
    Hırvatistan'a vize alabilirsen bu rotaya orayı da ekleyebilirsin.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler istanbul ve çevresinde haftasonu kafa dinlemelik otel tavsiyeleriniz varmıdır
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)