User Tag List

Sayfa 46/73 İlkİlk ... 36444546474856 ... SonSon
1377 sonuçtan 856 ile 874 arası

Konu: Tatil planları

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korkmazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu otel yorumlarına bir türlü anlam veremiyorum bir yerde arşa çıkarıyorlar yorumlarda diğerinde yerin dibine sokuyorlar hangisine güvenicez şaşırdım valla
    Ben onların zaman zaman sahte olduğunu yada otelin kendisinin bir şekilde birilerine yaptırdığını bile düşündüm..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazar akşamı 6'da yola çıkınca fazla yoğunluk yaşamadan iftar zamanı yol alarak devam ettik. Ankara'da içeri girip gaz alıp devam ettik, yandex de zaten içeriden gitmemi söylüyordu. Gölbaşından Pozantıya kadar dümdüz ve ıssız yol baya sinir bozucu idi. Pozantı'da mola verip uyuduk. Sabah kalkıp Adana tem'e çıktığımızda Adan içerisinde tüneli geçince Hastaneler kavşağından içeri girerek Pakfırın Barajyolu şubesinde kahvaltımızı yapıp otobana geri geçip Hatay'a geçtik. Hatay iyi geçti.

Dönüşü de aynı yol üzerinden giderken Ankara'da yandex tem'i gösterdi. Tem'de giderken Aşti tabelasından sapıp yaşamkent starbucks'da kahve ve benzinlikte lpg alımı gerçekleştirip geri yola çıktık. Yandex Temde Kocaeli çıkışından çıkarıp önce d100 kocaeli içinde ise yan yolu tarif etti sonra d100'den de devam ederek bir tek yakın zamanda gerçekleşen piyade okulu kavşağındaki kazada durmak zorunda kaldık onun dışında iyi geçti. Dönüşü sabah 10 gibi yapıp gece 12.30'da eve vardık.

bugün de üzerindeki böcekleri temizletmeye yıkamaya götürdüm.

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sarozdayım erikli kendi yazlığımız var 30 senedir olduğu gibi yine oradayım

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayram tatili geldi yollara düşenler olacaktır Son zamanlarda tecrübe edenlere danışmak istediğim bir şey var. Kaş/Kalkan yolları nasıl?

Antalya'ya hiç karadan gitmedim geçen ay Bodrum yapmıştım dolayısıyla aşağıdaki 2 alternatiflerden soldakini Akhisar'a kadar biliyorum sonrası belirsiz

Sağdaki yolu da Kütahya'ya kadar biliyorum, Bozüyük'e kadar iyi de sonrası Kütahya'ya kadar çok gürültülü taşlı yapıda bir yoldu en son sene 2012 falan gittiğimde

Polo'mda 205-40-17 lastik var, coiloverlı ve basık olmasına rağmen altı yüksek olsa da çok esneyince lastik çamurluklara sürtüyor. Orijinal 15lik lastikler çok eski o yüzden hiç uğraşmadan gidesim var, hayatta olmaz der misiniz, nolursa olsun 15'e geçip yükselteyim mi? Abidik gubidik köprü geçişleri vs bi anda yol düşük banket oluyor çok esneriz falan derken o kadar yol zaten bitmez diye hızlı gidicem, başıma bela alır mıyım? En son Söğüt, Burdur'dan sonrası çok virajlı batmalı çıkmalı diyorlar

Yarın (cuma) iftar sonrası çıkmayı planlıyoruz çok trafik olmazsa, gece radar olmaz heralde. Haricinde tuzak radar vb. tüyoları olan varsa çok makbule geçer. Ön plakayı da sökebilirim çok jandarma çevirmesi falan olmazsa ama 23 nisan tatilinde bodrum yolunda çok kontrol vardı, kiralık minibüsle hiç durdurmadılar ama filmli lipli falan parlak mavi poloyla çok şansım olmayabilir öyle

Kendi postumdan cevaplayayım,

- Basık arabayla gidilmez, çok esnemeli yerler var, ya aşırı sert olcak hiç esnemicek ya da altta pay olması lazım Coilleri yükseltmiştim önden arkadan -4cm modunda gittim ama arabanın altı yüksek olduğu için hiç sıkıntı olmadı. Yüksekken konfor da iyiydi kimse şikayetçi olmadı hatta virajlı kısımlarda halen keyifliydi.

- Radar derdi yok, genelde hep uyarı tabelası sonrası konumlanmışlar, çoğunda da ya çakar ya tepe lambası açıktı. Tuzağa düşürmekten ziyade caydırıcı olmaya yönelik kontroller vardı.

Cuma geceyarısına doğru çıkıp her istediğimizde dura dura 9 saatte gittik Kalkan'a. bayram ertesi cumartesi öğlen çıkıp da osmangaziden 10 saatte döndük yolda yemek molasıyla vs. Her fırsatta 140-150 hızlarda gittim geldim tabii onun payı var.

Ek bilgi, 3 kişiyle gazlamalı kullanım şeklinde 6.5 litre yaktı 1.2TSi Polo, yazılımlı. İstanbulda uzun ortalamam 5.5'ken üzdü ama hızlı kullanım için iyi yine.

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazır konusu varken bilenlere danışayım.

1-5 Temmuz arası Alanya tarafında kötü bir otelde rezervasyonum vardı ve iptal ettim.
    Otelin yeni açıldığı söyleniyordu fakat revize edilmiş ve halen tadilatı devam eden bir otelmiş, yorumlar ve fotoğraflar felaket

Neyse.
    Yine aynı tarih aralığında (İzmir çevresi olabilir) denize girilebilir, (mümkünse hemen derinleşmeyen deniz ve kum plajı olan) aç kalınmayacak ve 3000-TL'yi geçmeyecek her şey dahil konseptinde otel tavsiyelerinize açığım.
    Ya da 2. seçenek olarak mantıklı ücretlerde yine aynı bölgede ev bakabilirim. Bölge önerilerine de açığım.
    Önemli not: 2 yaşında bir adet bebe ile gidilecek.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazır konusu varken bilenlere danışayım.

1-5 Temmuz arası Alanya tarafında kötü bir otelde rezervasyonum vardı ve iptal ettim.
    Otelin yeni açıldığı söyleniyordu fakat revize edilmiş ve halen tadilatı devam eden bir otelmiş, yorumlar ve fotoğraflar felaket

Neyse.
    Yine aynı tarih aralığında (İzmir çevresi olabilir) denize girilebilir, (mümkünse hemen derinleşmeyen deniz ve kum plajı olan) aç kalınmayacak ve 3000-TL'yi geçmeyecek her şey dahil konseptinde otel tavsiyelerinize açığım.
    Ya da 2. seçenek olarak mantıklı ücretlerde yine aynı bölgede ev bakabilirim. Bölge önerilerine de açığım.
    Önemli not: 2 yaşında bir adet bebe ile gidilecek.
    eylül dönemi için çocuğa uygun orta halli bir otel tavsiyesi varsa bende alırım
    geçen senelerde buradan bir tavsiye ile amaraya gitmiştik çok memnun kalmıştık sonra amaranın fiyatlar 3 katına çıktı
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eylül dönemi için çocuğa uygun orta halli bir otel tavsiyesi varsa bende alırım
    geçen senelerde buradan bir tavsiye ile amaraya gitmiştik çok memnun kalmıştık sonra amaranın fiyatlar 3 katına çıktı
    Çocuklu otel için fethiye sentidoyu tavsiye ederim.
    Temiz ve acayip lezzetli yemekleri var..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaş bodrum vs tarafında havuzlu villa kiralamaya döndü iş
    daha önce kiralayıp memnun kalan, tavsiye edecek olan var mı?
    2 ya da 3 aileyiz

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 ya da 3 aileyiz
    bütçe nedir ? bodrum torbada 3+1 villa var her odada duş wc var. fiyatları ve detayları sitede yazıyo linki bıraktım.

Greenlife Villaları, Fiyatlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit yok bahsettiğim ev c tipi. diğerlerinin detayını bilmiyorum farklı olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütçe nedir ? bodrum torbada 3+1 villa var her odada duş wc var. fiyatları ve detayları sitede yazıyo linki bıraktım.

Greenlife Villaları, Fiyatlar
    bütçe eylül ayı için evin durumuna göre haftalık 4000-7500 arası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 ya da 3 aileyiz
    Villa Fuşya - Kalkan Kiralık Villa

Ramazan Bayramı'nda bu villada kaldık 6 arkadaş, 8 oluruz diye planlayıp erkenden rez yapmıştık artık. 8500'e ayarladık.

Ev sıfırdı o konuda bir sorun yaşamadık, su elektrik vs sorunsuzdu. Aşırı büyüktü, evin dar gelebilecek hiçbir yeri yok. Çok rahat ettik.

Günde 1-2 tane örümcek çıkabiliyor perdede tavanda falan, yerlerde yok neyse ki. İlk gece görevli arkadaşı çağırdık kızlar bağırıp çağırınca ama baktık viledayla vurup öldürüyor sonra ihtiyaç olmadı kendi işimizi kendimiz gördük

Sitenin en tepesinde villa olduğu içimn orman içinde olduğundan normal gördük o kadarını da. Daha tepede bir ev olmaması da bir konfor unsuru. Hemen bitişiğinde bir villa daha var ama kimseyle yüz-göz olmuyorsunuz.

Kısaca tavsiye edebilirim. Sitenin içinde yollar kötü ama engebe çok yok, 205/40 lastikli coilli arabamla sıkıntı yaşamadım. Kalkan merkezden eve servis yapan tekel de var, sitenin kendi içinde havuzbaşı restoranı var oradan da yemek içecek vs makul fiyatlara geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Villa Fuşya - Kalkan Kiralık Villa

Ramazan Bayramı'nda bu villada kaldık 6 arkadaş, 8 oluruz diye planlayıp erkenden rez yapmıştık artık. 8500'e ayarladık.

Ev sıfırdı o konuda bir sorun yaşamadık, su elektrik vs sorunsuzdu. Aşırı büyüktü, evin dar gelebilecek hiçbir yeri yok. Çok rahat ettik.

Günde 1-2 tane örümcek çıkabiliyor perdede tavanda falan, yerlerde yok neyse ki. İlk gece görevli arkadaşı çağırdık kızlar bağırıp çağırınca ama baktık viledayla vurup öldürüyor sonra ihtiyaç olmadı kendi işimizi kendimiz gördük

Sitenin en tepesinde villa olduğu içimn orman içinde olduğundan normal gördük o kadarını da. Daha tepede bir ev olmaması da bir konfor unsuru. Hemen bitişiğinde bir villa daha var ama kimseyle yüz-göz olmuyorsunuz.

Kısaca tavsiye edebilirim. Sitenin içinde yollar kötü ama engebe çok yok, 205/40 lastikli coilli arabamla sıkıntı yaşamadım. Kalkan merkezden eve servis yapan tekel de var, sitenin kendi içinde havuzbaşı restoranı var oradan da yemek içecek vs makul fiyatlara geliyor.
    bayrama 8500 çok iyi fiyat hatta yaz dönemi 9000 görünüyor o bile iyi ama eylül sonu 7000 çok sanki
    bu villa sitelerinin airbnb gibi dizayn etmeleri lazım kendilerini tarih girince o tarihlerde müsait olan villaları göstermeleri lazım
    sitelerden bakınca 3. villadan sonra bayıyor
    bu siteden mi yaptınız kiralamayı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bütçe eylül ayı için evin durumuna göre haftalık 4000-7500 arası
    6250'ye geliyor haftalık fiyat eylülde. 2 aile olursa a yada b tipi tercih edip fiyat düşürebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bayrama 8500 çok iyi fiyat hatta yaz dönemi 9000 görünüyor o bile iyi ama eylül sonu 7000 çok sanki
    bu villa sitelerinin airbnb gibi dizayn etmeleri lazım kendilerini tarih girince o tarihlerde müsait olan villaları göstermeleri lazım
    sitelerden bakınca 3. villadan sonra bayıyor
    bu siteden mi yaptınız kiralamayı?
    Evet sitedeki numaradan ulaşabilirsiniz. Geçen sene de görüşmüştük ama bu seneye kısmetmiş.

Söylediğiniz şey bizim de aklımıza geldi uğraşsak güzel bir iş çıkabilir çünkü bu işe rağbet günden güne artıyor. Tatil köylerine, her şey dahil otellere gitmek her geçen gün daha çok cep yakıyor.

Biz unuttuk yıllardır otele falan gitmeyi. Ev/villa tutup istediğimiz zamanlarda dışarda yiyip içiyoruz onun dışında evde atış serbest hem rahat hem ekonomik oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet sitedeki numaradan ulaşabilirsiniz. Geçen sene de görüşmüştük ama bu seneye kısmetmiş.

Söylediğiniz şey bizim de aklımıza geldi uğraşsak güzel bir iş çıkabilir çünkü bu işe rağbet günden güne artıyor. Tatil köylerine, her şey dahil otellere gitmek her geçen gün daha çok cep yakıyor.

Biz unuttuk yıllardır otele falan gitmeyi. Ev/villa tutup istediğimiz zamanlarda dışarda yiyip içiyoruz onun dışında evde atış serbest hem rahat hem ekonomik oluyor
    bu konuda kaş tarafı cidden iyi biz şimdi gidersek 2 bebekli aile gidicez 2 bebekle otel bile yorucu olabiliyor hadi odaya gideyim desen bazı otellerde golf arabasına binmen gerek

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konuda kaş tarafı cidden iyi biz şimdi gidersek 2 bebekli aile gidicez 2 bebekle otel bile yorucu olabiliyor hadi odaya gideyim desen bazı otellerde golf arabasına binmen gerek
    Hocam bebekli aile için bana göre otel bir nimet.Bizim yazlık olmasına rağmen denize git orada duş aldır eve gel barbekünle uğraş ,alışverişle filan vakit kaybı hergün ne yesem derdi.Hadi sen büyüksün ne olsa yersin ama bebekle olmuyor. Ama otelde yemeğin hazır uğraşmıyosun. Çocukla daha fazla vakit geçirebiliyosun. Bebişler kaç yaşında bilmiyorum ( bu arada Allah Bağışlasın) kesinlike otel tercih ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bebekli aile için bana göre otel bir nimet.Bizim yazlık olmasına rağmen denize git orada duş aldır eve gel barbekünle uğraş ,alışverişle filan vakit kaybı hergün ne yesem derdi.Hadi sen büyüksün ne olsa yersin ama bebekle olmuyor. Ama otelde yemeğin hazır uğraşmıyosun. Çocukla daha fazla vakit geçirebiliyosun. Bebişler kaç yaşında bilmiyorum ( bu arada Allah Bağışlasın) kesinlike otel tercih ederim.
    şöyle söyliim normal yazlığa bende karşıyım ama eğer özel havuzlu villa olacaksa otele göre tercih ederim çünkü bütün bir haftayı akşamlar hariç evin alanında geçirmeyi düşünüyorum o yüzden git denizde duş al havlu taşı kamp sandalyelerini indir derdi yok mutfak 2 adım arkamda
    bizim çocuk 2 buçuk yaşında arkadaşın ki 5 aylık olacak, arkadaşın ki hala anne sütü devam eder bizim ki de biz ne yesek onu yiyor artık yeterki su olsun ona
    oteller2 senedir değmeyecek pahalılıkta hanımlar ztn sınırlı alkol tüketiyor e bende tüm alkollerimi kendim yapabiliyorum o yüzden her şey dahil gibi bir şey olur benim için

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel

Antalya alanya kaş 3lüsünde fp oranı yüksek,eğlenceli otel tavsiyesi olan var mıdır

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)