User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
54 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Renkli Kemer Artık Ağır Kusur Sayılıyor.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Renkli Kemer Artık Ağır Kusur Sayılıyor.

Son 1 aydır renkli kemerler tüvtürk de geçemiyor. Onay etiketi olmayan renkli kemerler ağır kusur sayılıyormuş. Onay etiketi diktirilse bile " artık onay etiketleri dikişli değil" deyip muayeneden bırakıyorlarmış. Var mı bu konuda sorun veya çözüm yaşayan? Ne yapıcaz aklım almıyor gerçekten.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Mevcut kemerleri boyarlar
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son 1 aydır renkli kemerler tüvtürk de geçemiyor. Onay etiketi olmayan renkli kemerler ağır kusur sayılıyormuş. Onay etiketi diktirilse bile " artık onay etiketleri dikişli değil" deyip muayeneden bırakıyorlarmış. Var mı bu konuda sorun veya çözüm yaşayan? Ne yapıcaz aklım almıyor gerçekten.
    Ayni sebepten gp yi geciremiyorum malesrf

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eyvah eyvah bu çok kötü oldu

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onay etiketi nasıl olması gerekiyor onu anlamadım. Mevcutta dikişli değil mi hepsi
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman Ferrari porsche vs geçemez. Fabrikasyon olanlar hariç olması lazım onay etiketi olsa bile .

cagatay16v - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinali zaten dikişli eski araçlarda yaşa göre mi karar veriyorlar sanki
    @cagatay16v
    Polo 6R GTI

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onay etiketi dedikleri fia onaylı kemerler gibi düşünün. Geçmemesi isabet olmuş zaten %90 ı orjinal kemeri kesip kalan parçaya elle dikme yordamıyla yapılıyor. Sağda solda gördüklerim bunlar. Ülkecek her işin bokunu çıkardığımız için işi layıkıyla yapanlarda nasibini alıyor
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya evet arkadaşlar her ne kadar ben de bu değişikliği çok sevsem de hep güvenlik tarafı aklımı kurcalamıştır
    eğri oturup doğru konuşalım
    bence de üzücü ama yerinde bir karar olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Benim yıllar yıllar önce bu konuda bir cevabım olmuştu bir konu içinde herkes üstüne çullanmıştı o zamanda demiştim bu takılan renkli kemerlerin bir güvenlik standartları varmı nedir orjinal fabrikasyon kemerler kadar dayanıklımı kasa anında çünkü çok şiddetli bir güce maruz kalıyorlar .. bence tüvde orjinal tüv onayı olmayanlar dışında diğerlerinin yasaklanması lazım demiştim .. vay efendim ben çok biliyormuşum her konu hakkında fikrim varmış bilmemne karşlıklı polemiklere girmem zaten sustum çıktım konudan ama iş dönmüş dolaşmış benim dediğime gelmiş
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim yıllar yıllar önce bu konuda bir cevabım olmuştu bir konu içinde herkes üstüne çullanmıştı o zamanda demiştim bu takılan renkli kemerlerin bir güvenlik standartları varmı nedir orjinal fabrikasyon kemerler kadar dayanıklımı kasa anında çünkü çok şiddetli bir güce maruz kalıyorlar .. bence tüvde orjinal tüv onayı olmayanlar dışında diğerlerinin yasaklanması lazım demiştim .. vay efendim ben çok biliyormuşum her konu hakkında fikrim varmış bilmemne karşlıklı polemiklere girmem zaten sustum çıktım konudan ama iş dönmüş dolaşmış benim dediğime gelmiş
    O iş öyle olmaz. Sen o zaman devlet olarak o malı sattırmayacaksın. Kontrol edeceksin. İthaline izin vermeyeceksin. 50 bin tane vergini alıyorsun sonra bunlarla arabanı kullanamazsın. Vatandaş zor durumda kalıyor. Sana katılıyorum dandik ürünler kullanımı yasaklanmalı ama bunu vatandaşa satıp vergisini aldıktan sonra demeyeceksin. Bir de bunu uzatırsak o zaman şahin doğan ve eski arabalar hatta 1 kez pert olmuş arabalar bunların hiçbiri tüv den geçmemeli. Ben iyi ürün aldım alman malı %100 polyester ama etiketim yok. Napıcam ben şimdi orjinal kemerleri de attım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O iş öyle olmaz. Sen o zaman devlet olarak o malı sattırmayacaksın. Kontrol edeceksin. İthaline izin vermeyeceksin. 50 bin tane vergini alıyorsun sonra bunlarla arabanı kullanamazsın. Vatandaş zor durumda kalıyor. Sana katılıyorum dandik ürünler kullanımı yasaklanmalı ama bunu vatandaşa satıp vergisini aldıktan sonra demeyeceksin. Bir de bunu uzatırsak o zaman şahin doğan ve eski arabalar hatta 1 kez pert olmuş arabalar bunların hiçbiri tüv den geçmemeli. Ben iyi ürün aldım alman malı %100 polyester ama etiketim yok. Napıcam ben şimdi orjinal kemerleri de attım.
    aynen
    yine aynı sıkıntı işte , sen standartlara uygun olup olmadığına bakmadan ithal ettiriyorsun ya da ürettiriyorsun , birileri de bunu alıyor satıyor vs vs
    burada kökte sıkıntı var
    demek ki şu , devlet standartlara uygun olmasına bakmaya gerek duymuyor
    demek ki satışına ya da ithaline izin verilen herşey doğru değil
    demek ki bizim kendi mantığımızla bir ön süzgeçten geçirmemiz şart (konu ne olursa olsun)
    ithalatına ya da satmasına müsade ediyor olması uygulayıcı kurumların eksiği
    bu malzemelerin doğru şeyler olup olmadığını düşünmek ise ne yazık ki üstümüze vazife olmasa da maalesef bizim işimiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tüv gerçekten tüv gibi çalışsa zaten insanlar doğru ile yanlışı görecek anlayacak ve bunları kullanmaya devam etmeyecek
    dolayısı ile talep sıfırlanacak
    devlet arada boşluklar yaratıp sadece "vergisini almaya" bakıyor evet ne yazık ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Seni gayet iyi anlıyorum keşke atmasaydın orjinal kemerlerini ..
    Ben çözüm odaklı biriyim şu yazında benim tek dikkatimi çeken senin mağduriyetini çözmek diğer kısımlar benide senide aşar …
    Genelde bu tip buna benzer konularda hep aynı şeyleri diyoruz sonradan takılan xenonlar tüv de yasaklandı misal o zamanda bir çok arkadaşımız dükkanlar nasıl satıyor diyordu Çakar yasak misal git sanayiye satan yerler bulursun havalı korna yasak onuda satan yerler var sanayide orda burda bence bunlar senin mağduriyetini gidermiyor işini çözmüyor ..
    bence sen şansi fikrim kendine mağduriyetine odaklan aracına uygun orjinal çıkma bir kemer seti peşine düş çünkü bu iş dilden dile yayıldıkça ve insanlar tüv de kaldıkça eskiden sanayide köşeye atılan para bile etmeyen üstüne basılıp geçilen kemerler şimdi çok değere binicek henüz vakit erkenken bence çıkmacıları falan ara yada kazalı hurdaya ayrılmış bir araçtan falan çıkma bak birtane..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seni gayet iyi anlıyorum keşke atmasaydın orjinal kemerlerini ..
    Ben çözüm odaklı biriyim şu yazında benim tek dikkatimi çeken senin mağduriyetini çözmek diğer kısımlar benide senide aşar …
    Genelde bu tip buna benzer konularda hep aynı şeyleri diyoruz sonradan takılan xenonlar tüv de yasaklandı misal o zamanda bir çok arkadaşımız dükkanlar nasıl satıyor diyordu Çakar yasak misal git sanayiye satan yerler bulursun havalı korna yasak onuda satan yerler var sanayide orda burda bence bunlar senin mağduriyetini gidermiyor işini çözmüyor ..
    bence sen şansi fikrim kendine mağduriyetine odaklan aracına uygun orjinal çıkma bir kemer seti peşine düş çünkü bu iş dilden dile yayıldıkça ve insanlar tüv de kaldıkça eskiden sanayide köşeye atılan para bile etmeyen üstüne basılıp geçilen kemerler şimdi çok değere binicek henüz vakit erkenken bence çıkmacıları falan ara yada kazalı hurdaya ayrılmış bir araçtan falan çıkma bak birtane..
    abi çıkmacı arama çözüm değil ki. Bak yukarıda adam Gp yi geçiremiyorum demiş GP nin orjinali kırmızı... Ben şimdi ebay'den orjinal kırmızı mini cooper çıkma emniyet kemeri baktım onlarda da etiket yok. Fabrikasyon üründe yok yani. Öyle renkli olmasın demekle olmaz orada kontrol edecekler %100 polyester mi sağlam mı diye ? 83 model arabanın çürümüş emniyet kemerini orjinal diye geçireceksin benim yeni taktığım sağlam %100 polyester olan ürünümü renkli diye geçirmeyeceksin... Orada kontrol edilecek veya ben fatura getiricem görecek sağlam ürün olduğunu. Aynısı cam filmi, aynısı egzos içinde geçerli. Cam filmi yasak Auhoooo diye bağlamayacaksın aletle ölçeceksin o cam filmini... Benim 50 desibel egzosumu abart diye bağlıyorsun arkadan 200000 desibel ferrari geçiyor ama o ferrari yok öyle... Desibelini ölçeceksin. Avrupa modeli, her şey hakkaniyetli olacak. Kemer işi çözülür giderim kemerciye orj renk kemer takarım o zaman bakmıyorlarmış, sadece renkliye.. demek istediğim bu işte saçmalıklar silsilesi.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Entersan hadise. Bizim araçta orj sen turuncu kemer var. Muayene yeni, gelecek muayenede sorun yaşar mıyız acaba..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz geçen hafta 4 arkadaş 4 farklı istasyonda renkli kemerler ile geçtik muayeneden. Kemerlerin üzerine kemerci sonradan etiket dikti birer adet. etiket de normal bez parçası bi etiket. üstünde numara falan yazıyor

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracın muayenesi bitti.Egzozu vs oeme döndüm muayeneye girecektim.Kırmızı kemer var,kemerlere orjinal kendi kemerlerinin etiketleri dikili.O şekilde geçer mi acaba? 23 yaşında araba,ben buna orj kemer nerde bulacam ki?
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende kırmızı kemer yaptıracaktım etiket de diktirecektim. Muayneyi bekliyordum ne olur ne olmaz diye. Aklıma gelen başımıza geldi desene

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler