User Tag List

Sayfa 2/35 İlkİlk 123412 ... SonSon
661 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Sigaraya Son - Champix Deneyimlerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    13 sene içtim..9 ay önce ani bir kararla bıraktım..hiçbir sağlık problemim yok..kendi kendime dedim ki ; '' 30 yaşındayım, bundan 10 sene veya 15-20 sene sonra sigaradan kaynaklı bir rahatsızlık yaşarsam, keşke 30 yaşında bıraksaydım dememek için bırakıyorum '' dedim..ve bıraktım

Yiğit Ş. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    umarım bırakmayı düşünen arkadaşlara yol gösterir.

hiç rüya görmüyorum ben, sigara kullanmıyorum ama ilacı alsam bi işe yarar mı acaba
    *
    Alıntı 10ur_K Nickli Üyeden Alıntı
    *simdi yok homsitora gidelim yok midpoyint yok starbaks
    *a..... o zmnlar yoktu oyle
    *bi cay iciriodun
    *bisinema
    *finishim

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Klasik muhabbet vardır , birgün uyandım bırakıcam dedim bıraktım.

Aynısı 1.5sene önce başıma geldi.

Bir sabah uyandım , ağızda ki o kötü tat vs bırakıcam aminyum dedim ve 3ay 4-5dal dışında ağzıma sürmedim.

O süreçte psikolojik olarak herhalde hazır olduğum için ne zorlandım ne de sigarayı aradım.

Yanımda birisi içsin tiksinir hale gelmiştim , kız arkadaşım içerken bile bir ton laf söylüyordum duyduğum rahatsızlıktan dolayı.

Duyulan en büyük naparım korku yemek sonrası,çay kahve yanında ve gün içerisinde alışkanlıktan yakılan sigaralar bitmişti tamamen.

Kendime de acaip şaşırmıştım nasıl yaptım falan diye , o 3ay boyunca cidden çok rahat çok mutluydum.O dönem yüksek lisans yapıyordum tabi en son vizeme 3sene önce girdiğim için sınavların stresine yenik düşük tekrar başladım

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bundan 1.5yıl önce almıştım bu ilacı kullandım ve sigarayı bıraktım herkese tavsiye ederim kullanan varsa bilir adamın psikolojisini azayip bozuyor yanlız biraz sabır ederseniz tamamamen sigarayı bırakırsınız...
    gariban 106 gti....

freelife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BlackEmperor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla ilaç daha çok psikolojik anlamda alt yapı oluşturuyor,zaten sigara bırakmak tamamiyle irade kontrolüyle olan birşey bence. Mantık olarak vücudun kendine zarar veren bir nesneye ihtiyaç duyması her açıdan çürütülebilir bir tez.

bence en önemli nokta sigara içme bahanelerinden uzak durmak olabildiğince o düşünceden uzak durmak, zamanla unutuyor insan nede olsa unutmaya programlıyız.

ben kendimi tamamen oruç tutmaya odaklamıştım ( ama tutmuyorum tabiiki ) hatta eşimle arada tartışmalar oluyordu ve '' böylr oruç tutacaksan tutma falan diyordum '' . kesinlikle psikolojik herşey.. 8 ayda 13 kg almışım

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hic aramiyorum birader iciyo odada salona gelen o koku beni olduruyo artik bazen ozellikle jantmaxta bi dal yakiyorum yarisinda atiyorum yanimda biri icerse umrumda olmuyo psikolojik olarak fenaaa rahatim

6 hafta 6*7=42 gun 42*8 lira 336 liram cepte

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hic aramiyorum birader iciyo odada salona gelen o koku beni olduruyo artik bazen ozellikle jantmaxta bi dal yakiyorum yarisinda atiyorum yanimda biri icerse umrumda olmuyo psikolojik olarak fenaaa rahatim

6 hafta 6*7=42 gun 42*8 lira 336 liram cepte
    ahahah cepte olan parayı iddaya basmışındır sen

BlackEmperor
    Misafir
    bu arada sigara konuşulduğu yere gelirmiş kod adı 6 harfli olsun bundan sonra

arfy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eczanelerde falan satılırmı ? kolay bulunurmu bu ? babama sigara bıraktırıcam diye neler yapıyorum ... hatta o bırakmazsa ben başlicam artık ... bunu da bi deneyelim .. hoş kendi bırakmak istemiyor ama ya seve seve ya da seve seve bıraktırıcam ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahahah cepte olan parayı iddaya basmışındır sen
    Nasidaa biliyo gitti bi 5 gayme bugunde

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 2005 de 1 yıldan fazla sigarayı bırakmıştım, öncesinde min 1 paket (ortalama 1.5 paket) içiyordum..
    yurtdışına çıkarken bırakıp gidicem demiştim, azmettim bıraktım, tam bir hafta evden dışarı hiç çıkmamıştım ilk bıraktığımda..
    ilk bir ay o kadar zorlanmıştım ki anlatamam..
    hele ilk iki hafta sürekli uyudum nerdeyse..
    ilk hafta başağrım hiç bitmemişti, görüntülerin netliğinin bile bozulduğu oluyordu bazen..
    vel hasıl-ı kelam bırakmıştım..
    ama ben bıraktığım andan itibaren bir sigara değil bir fırt bile almamıştım..
    15-16 ay falan geçmişti bırakalı..
    sigara diye birşey aklıma bile gelmiyordu hiç..
    tamamen hayatımdan çıkmıştı..
    parmaklarımın rengi düzeldi, iştahım açıldı, rahat koşabiliyordum, öksürmüyordum, gözlerimde kırmızılık yoktu vs vs..
    ben ki o zamana kadar ömrümde 54kg ı geçememiş biri olarak o zamanlarda 60 kg civarındaydım..
    ta ki bizim vize işlerini vekaletle takip ettirdiğimiz yavşağın hiç bir şey yapmamış olmasından dolayı eve gelen kağıdı görene kadar..
    bu arada bu yıllarda ben latin amerikada şili deydim..
    neyse postacı geldi evrak bıraktı falan..
    ispanyolcam iyidir ama resmi yazışmalardan pek bi halt anlamadığımdan 12 yıldır orda olan bi türk abinin yanına gittim, kendisi dönerciydi..
    herneyse dedim böyle böyle bu kağıt geldi dedim ne iş?
    gidip süreli kimlik mi almalıyım şimdi ne yapmalıyım dedim, kağıdı okudu ve başladı kahkaha atmaya..
    dedi olum sizi ülkeden sınır dışı etmişler, yabancılar şubesine gidip ceza ödeyip ülkeden çıkmanız lazım falan..
    dedim nasıl olur ben bu yavşağa vekalet verdim bastım parayı resmi işleri takip etsin diye vsvs..
    dedi olum şilidesin, alış bunlara.......
    yıkıldım resmen..
    çünkü ben orda vize almadan üniversiteye yazılabilen belkide tek yabancı öğrenciydim..
    hemde devlet üniversitesine (gerçi orda devlet okulları özelden daha pahalıda neyse.....)
    bi arkadaşı yanıma alıp gittik yabancılar şubesine..
    ortalık ana baba günü..
    eeee şili burası, peruluların alamanyası..
    paşa paşa 300küsür dolar cezamı ödedim..
    15 gün süre verdiler, kibarca sktrettiler ülkeden
    öyle 200-300 dolar verip uçağa atlayıp gidilecek bi yer de değil hani..
    öğrenci indirimi dahil 15 gün içinde türkiye ye bilet almak demek min 2500 dolar......
    uçak zaten 3 aktarma totalde bir gün sürüyor..
    herneyse dedim ben peki çıksam ülkeden bi süre geri dönebilirmiym?
    dediler orası meçhul gardaş
    alabilirlerde birdaha bu ülkeye seni hiç almayabilirlerde..
    okulda devamsızlık sıkıntım var, notlardada yardırıyorum alayı aa sayılır..
    gittim hocalarla konuştum, yavşak bölüm başkanı ve rektör dallamasının gey oluşu ve benim koltuk altımın kıllarını aldığımı farkedince her ne kadar aksini iddia etsemde beni de gey sanmalarından ötürü sağolsunlar ne desem ikilemiyolardı..
    sora gittim arjantine bi otobüs bileti aldım..
    mendoza ya gidip bikaç gün kalıp tekrar ülkeye girmeyi ve o zamana kadar geçen bütün resmi evrak işlerini baştan yapmam gerekiyordu artık..
    işte böyle bir anda yavşak oğlu yavşak bir arkadaşımın al bi sigara yak dediği anda o marlboro light ı içmeyecektimmmm
    ilk nefesi aldığımda elinden paketini aldım ve git kendine yeni bir paket al demiştim..

sonuç olarak ne kadar içmezseniz içmeyin, asla günün birinde bi sigara içiyim yada bir fırt alıyım birşey olmaz demeyin...

biraz uzun oldu ama yazayım dedim umarım okuduktan sonra küfretmezsiniz
    If you have no LAG, you have no turbo..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arfy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eczanelerde falan satılırmı ? kolay bulunurmu bu ? babama sigara bıraktırıcam diye neler yapıyorum ... hatta o bırakmazsa ben başlicam artık ... bunu da bi deneyelim .. hoş kendi bırakmak istemiyor ama ya seve seve ya da seve seve bıraktırıcam ...
    Dadlim baba istemiyorsa ilac degil beyin nakli yaptirsan para etmez adamin icinden gelecek

FatihKahveci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 12 13 senedir sürekli içtiğim laneti pazar günü bıraktım bugün 5 gün olucak ve sigaraya ait en ufak bir istek yok yediğim yemekden tad alıyorum sabah kokusuz mutlu uyanıyorum...

Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bastan sona okudum kendimden igreniyorum suan bu lanetin kolesi olmus durumdayim resmen hic mi birakicak irademm kalmadi diye soru soruyorum kendime can sikintisi en buyuk etken icmemde!

Gunde bir paket bazen 1,5 paket kirmizi marlbro iciyorum bende birakmak istiyorum artik

FatihKahveci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bastan sona okudum kendimden igreniyorum suan bu lanetin kolesi olmus durumdayim resmen hic mi birakicak irademm kalmadi diye soru soruyorum kendime can sikintisi en buyuk etken icmemde!

Gunde bir paket bazen 1,5 paket kirmizi marlbro iciyorum bende birakmak istiyorum artik

sabah kalktığınızda ellerinizi koklayın bırakmak kolay oluyo...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günde 1,5 paket sigara içiyordum.Sigarayı bırakmayı dusundugum zamanlar bır operasyon ıcın hastaneye yattım.Bırakmak için bundan daha güzel zaman olamazdı.Şimdi bakınca 2,5 yıl olmuş.

Ben sigarayı bıraktıktan sonra babamda champix adlı ilacı kullanıp sigarayı bıraktı.Bırakalı 2 yol oluyorr.Kolay değil 42 yıl sigara iç sonra bırak........

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Annem, babam, teyzem +30 senedir iciyorlar(di) . Biraktirmak icin hepsini Ist'da cesitli terapilere gonderdim, kola takilan pad lerden denediler, cesitli ilaclar vs hicbiri ise yaramadi . forumlardan cok arastirdim ve equate diye bir firmanin nikotin sakizlari ile ilgili oldukca olumlu seyler okudum. Birkac paket aldim ve TR'ye gonderdim denemeleri icin . ilk basta teyzem denedi ve birakti ardindan annem sonrasinda babam. Su an yanlis hatirlamiyorsam 1.5 yil kadar oldu ve agizlarina hic surmediler. Soylediklerine gore arada sirada canlari cekiyormus ancak oyle dayanilamayacak kadar degil . Eger ciddi ciddi birakmak isteyen olursa siddetle tavsiye edilir.

bu arada tebrikler Evren azmin icin . Sigaraya verecegin parayla arabana yapabileceklerini dusun etkili olur

I-HANN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10.10.2011 de gunde 2 paket ıctıgım sıgaramın son dalını içtim. ogun bugundur hiç içmedim zaten aracımdada Kimseye içirtmiyodum. iş icabı binenler ise aradan okadar zaman geçmesine ramen kültablası gibi kokuyorlar bana. bende Champix ile bırakdım ve ben bırakdıkdan 3 ay sonra cevremdekıler de kullanıp bırakmaya basladı. Bugün itibariyle geçen hafta başlıyan arkadaşımıda sayarsam tam 26 kişi artık sigara kullanmıyor.

daha öncelerinde bircok ılac vs falanda kullandım fakat ılerlıyen zamanlarda tekrar ıcebılıyordum.psikolojik etkisinden ziyade içmeyi yakmayı bırak içen birisi bile bana çok agır kokuyor. ilacın işe yaramadığını ve psikolojik oldugunu soylıyen bir arkadasım daha gecen ay yanibırakdıkdan 3 ay sonra canım arasıra cekıyor ama kendımı tutyorum dediğinde içen birinden sigara alıp verdim yakıp bir nefes çekmesi ile tukurmesi bir oldu . sordugumda ise sanki azımda çamur vardı birdaha istesemde içmem dedi

Bırakmak istiyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum. ilk başlarda kutudaki seri no ile siteye kayıt olup gunluk msj falan alıyordunuz. suan ne durumda bılmıyorum . Dikkat edilmesi gereken şeylerin başında ilacı 12 saat ara ile içmek.

İlacın en büyük etkisi bıraksanız bile ileride tekrar içmek istesenizde içemiyorsunuz
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

Kakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günde 1 paket içiyordum. 16 ay ağzıma sürmedim. 16 ay boyunca elime bir dal sigara deymedi. 16 ayın sonunda, 3 paket içiyordum günde. Şimdilerde tekrar bırakma arifesindeyim. Ailemi çok seviyorum ve onları üzmek istemiyorum.

İşin doğrusu, köklü bir değişim arıyorum. Daha önce böyle bırakmıştım. Spora başladım, "tamam artık içmem" dedim. Olmadı, ciddi manada bişeylerin değiştiğini fark ettirebilecek bir olay lazım bana. Tıpkı daha önce bıraktığım gibi. Ailemin üzülmesini istemiyorum, beni sigara içerken gördüklerinde üzülüyorlar, söylüyorlarda. Ben onlardan fazla üzülüyorum onları üzgün görünce. Şimdilerde günde 3-5 tane içiyorum. 5'den fazla değil kesinlikle. Evde içmeyi de kestim. Tek sorunum, uyumadan önce içmezsem, uyuyamıyorum.

Toplu terapi gibi oldu, garip oldu. Teşekkür ederim. : ))
    K.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)