User Tag List

Sayfa 3/35 İlkİlk 1234513 ... SonSon
661 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Sigaraya Son - Champix Deneyimlerim

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu an bir yandan yazdıklarınızı okuyor bir yandan da sigaramı tüttürüyorum..

4 Senelik kız arkadaşımdan ayrıldım bundan ayrılamam gibi geliyor.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

I-HANN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kakus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günde 1 paket içiyordum. 16 ay ağzıma sürmedim. 16 ay boyunca elime bir dal sigara deymedi. 16 ayın sonunda, 3 paket içiyordum günde. Şimdilerde tekrar bırakma arifesindeyim. Ailemi çok seviyorum ve onları üzmek istemiyorum.

İşin doğrusu, köklü bir değişim arıyorum. Daha önce böyle bırakmıştım. Spora başladım, "tamam artık içmem" dedim. Olmadı, ciddi manada bişeylerin değiştiğini fark ettirebilecek bir olay lazım bana. Tıpkı daha önce bıraktığım gibi. Ailemin üzülmesini istemiyorum, beni sigara içerken gördüklerinde üzülüyorlar, söylüyorlarda. Ben onlardan fazla üzülüyorum onları üzgün görünce. Şimdilerde günde 3-5 tane içiyorum. 5'den fazla değil kesinlikle. Evde içmeyi de kestim. Tek sorunum, uyumadan önce içmezsem, uyuyamıyorum.

Toplu terapi gibi oldu, garip oldu. Teşekkür ederim. : ))
    diğer ilaçlardan fakı bu zaten istesende içemezsin
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FatihKahveci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sabah kalktığınızda ellerinizi koklayın bırakmak kolay oluyo...
    O bile etkimetmiyor artik kurtulmak istiyorum... Canimada paramada yazik bunu bildigim halde boyle olmasi ise daha kotu koyan kismi bu zaten...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökberk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an bir yandan yazdıklarınızı okuyor bir yandan da sigaramı tüttürüyorum..

4 Senelik kız arkadaşımdan ayrıldım bundan ayrılamam gibi geliyor.
    Kız arkadasındanda ayrılmayı düşünmüyordun ama ayrıldın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O bile etkimetmiyor artik kurtulmak istiyorum... Canimada paramada yazik bunu bildigim halde boyle olmasi ise daha kotu koyan kismi bu zaten...
    daha etkili bir yöntem ise sabah aç karnına tütünü agzında çigne akşama kadar nerdeyse hiç içmiyorsun.

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bırakabileceğimi hayal bile edemiyorum.. helal olsun size..

Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı I-HANN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha etkili bir yöntem ise sabah aç karnına tütünü agzında çigne akşama kadar nerdeyse hiç içmiyorsun.
    İlk defa duydum bi ise yariyor mu ki?
    Yani beni nefret ettircekse yapayim

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Annem, babam, teyzem +30 senedir iciyorlar(di) . Biraktirmak icin hepsini Ist'da cesitli terapilere gonderdim, kola takilan pad lerden denediler, cesitli ilaclar vs hicbiri ise yaramadi . forumlardan cok arastirdim ve equate diye bir firmanin nikotin sakizlari ile ilgili oldukca olumlu seyler okudum. Birkac paket aldim ve TR'ye gonderdim denemeleri icin . ilk basta teyzem denedi ve birakti ardindan annem sonrasinda babam. Su an yanlis hatirlamiyorsam 1.5 yil kadar oldu ve agizlarina hic surmediler. Soylediklerine gore arada sirada canlari cekiyormus ancak oyle dayanilamayacak kadar degil . Eger ciddi ciddi birakmak isteyen olursa siddetle tavsiye edilir.

bu arada tebrikler Evren azmin icin . Sigaraya verecegin parayla arabana yapabileceklerini dusun etkili olur

NOT
    bir onceki sayfanin en altinda kalmis;...Daha fazla kisi okusun yararlarsin diye bu sayfayada copy yaptim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk defa duydum bi ise yariyor mu ki?
    Yani beni nefret ettircekse yapayim
    aslında nefret ettirmiyo vucuduna bir anda fazladan nıkotın verıyo oyuzden gunluk nıkotın ıhtıyacını bir anda almıs oluyormussun. ( doktor bir abmizin demesi, ben de denemiştim fakat bırakmıyorsun ogun az içiyorsun )

Champix ise vucudunu sıgara karsı hazırlıyor ,daha once yazdıgım gıbı suan bırakırsan ılerde ıcmek istiye bilirsin fakat Champix kullanırsan istesende içemiyorsun

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bıraktım bi kaç kere 6 aylığına bıraktığımda oldu 6 günlüğünede,can sıkıntısından tekrar başladım. LYS Sınavından sonra yine bırakıcam
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bıraktım bi kaç kere 6 aylığına bıraktığımda oldu 6 günlüğünede,can sıkıntısından tekrar başladım. LYS Sınavından sonra yine bırakıcam
    yine canın istiycek başlıcaksın birbirimiz kandırmıyalım maden bırakdın neden başladın ? ( aa ben tıryakı degılım nasılsa ıstedıgım zaman bırakıyorum demiyorsundur umarım )

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ilaçsız 17 ay bırakıp tekrar başladım ilk 4 ay sigara isteği vardı 4. aydan sonra kesilmişti
    Livestrong

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bırakmam gerektiğiini bilmeme ragmen konuyu elımde durup arada bıkacduman alarak okudum sımdıde kullukte tutuyo.. rahat batıyo heralde bılmıyorum ki..

vakti zamanında samsun216 bile içtiğim oldu parasız kaldıgımda.. ama sımdı gıdıpte babam her gelişş gidişinde 3pck aldım sana gene iyisin diyip 3kartonu onume koyarsa olucagı bu.. Yapcak bısey yok yaa bırakıcam elbet bigün ama ne zaman bılmıyorum.
    - K -

________
    Dr.Ecu

alp88
    Misafir
    Yerini başka bir şeyle doldurarak bıraktım. Fisherman's Friend adlı naneli pastil tarzı şekerlere bağımlı ettim kendimi, yurtdışından getirtiyordum. 4 yıl kadar aralıksız içmiştim sigara. Bıraktıktan sonra 19 kg aldım. Şimdi ise şekeri de bıraktım, kiloları da aynen geri verdim. Sigara ise eski bir dost olarak kaldı =). Dedem 55 yıl içmiş, 5 yıl önce bıraktı "bir saniye olsun aklımdan çıkmadı" diyor. Ben de açıkcası keyifle sigara içen birini gördükçe canım çekiyor ama içmeyeceğimi bildiğim için rahatsız olmuyorum. Hayatın tadı apayrı sigarasız, tavsiye ederim şiddetle.

Parsia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4,5 yıl oldu sigaraya başlayalı. günde 1,5 paket kadar içiyorum. şu zamana kadar sadece 1 gün içmediğim oldu. onda da kafayı yedim. sinirlerim tamamen bozulmuştu. önüme gelenle kavga ettim, aramın çok iyi olduğu arkadaşlarıma küfürler savurdum falan tamamen kafayı yemiştim o gün. gece yatmadan önce 1 dal içtim. yok böyle bir rahatlama 12 saat tuvaletini tutmuş da sonra titreye titreye işeyip rahatlamış gibiydim vallahi o gün bugündür azaltmadım. bırakmak da istemiyorum açıkcası, seviyorum şerefsizi ama zamlardan sonra iyice beli bükmeye başladı artık. sırf parama acıdığım için bırakmayı düşünüyorum. yarın hastaneye gideceğiz bir arkadaşımla bakalım, neler önerecekler, ne yapacağız ? inşallah bırakırız ama pek istekli olduğum söylenemez
    Some cars are for boys and the others for real men only.

"M3 drivers have no friends."

akarags1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ALPER-VNS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bırakabileceğimi hayal bile edemiyorum.. helal olsun size..
    işte bendeki asıl sorunda bu.. bende günde 1-1.5 paket içenlerdenim ve asla ama asla bırakamam diye düşünüyorum.. hele şu birkaç aydır neredeyse sigarayı içmek yerine yicem o derece sapıttım.. ki daha başlayalı 2 yıl bile olmadı..

konunun yoruma açılması iyi olmuş evren abi,yoksa ben pmle nasıl gittiğine dair sıkıştırma niyetindeydim maaşallah,böyle devam etmeni dilerim

Alıntı Parsia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4,5 yıl oldu sigaraya başlayalı. günde 1,5 paket kadar içiyorum. şu zamana kadar sadece 1 gün içmediğim oldu. onda da kafayı yedim. sinirlerim tamamen bozulmuştu. önüme gelenle kavga ettim, aramın çok iyi olduğu arkadaşlarıma küfürler savurdum falan tamamen kafayı yemiştim o gün. gece yatmadan önce 1 dal içtim. yok böyle bir rahatlama 12 saat tuvaletini tutmuş da sonra titreye titreye işeyip rahatlamış gibiydim vallahi o gün bugündür azaltmadım. bırakmak da istemiyorum açıkcası, seviyorum şerefsizi ama zamlardan sonra iyice beli bükmeye başladı artık. sırf parama acıdığım için bırakmayı düşünüyorum. yarın hastaneye gideceğiz bir arkadaşımla bakalım, neler önerecekler, ne yapacağız ? inşallah bırakırız ama pek istekli olduğum söylenemez
    şu istek konusunda ikimizde belamızı bulmayı bekliyoruz galiba bende neredeyse bırakmak istemiyorum dicem

konuyu çok ama çok sıkı takipteyim, finallerimden sonra bu konuyu ciddi ciddi ele alabilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30 sene bazen gunde 1 bazen 2 paket içtikten sonra champix i 1ay aldım ve 7aydır içmiyorum.

Kakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 sene bazen gunde 1 bazen 2 paket içtikten sonra champix i 1ay aldım ve 7aydır içmiyorum.
    İşte bu lafın üzerine, babama alıcam bu ilaçtan. Abimle ben babama "smoke machine" deriz. Babam da 20-25 senedir içiyor. Demek ki bırakabiliniyormuş.
    K.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)