User Tag List

Sayfa 1/35 12311 ... SonSon
661 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sigaraya Son - Champix Deneyimlerim

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Sigaraya Son - Champix Deneyimlerim

Yaklaşık olarak 15-16 yıl sigara içtikten sonra herhangi bir sağlık sorunum olmamasına rağmen kendimi kendi paramla zehirlemek canıma tak ettiğinden sigarayı bırakmaya karar verdim. İleride sağlık sorunu yaşamam muhtemel olmasına rağmen sigarayı bugün bırakma sebebim tamamen verdiğim paraya acımam.. Sigaraya paket alarak başladım ve 15-16 sene boyunca da her gün en az 1 paket aldım..

Piyasada sigarayı bırakmak için bir çok destek mevcut. Bu destekleri fazlasıyla araştırdım. Hipnozdan akapunktura, binbir farklı ilaca ulaştım ve hepsiyle ilgili geniş bir araştırma yaptıktan sonra Champix isimli ilaca ulaştım.

Champix ile ilgili bir çok farklı sitede binlerce farklı kişinin binlerce yorumunu okudum. Olumsuz yorum, yani başarısızlığın yok denecek kadar az olması, doktor ve eczacı arkadaşlarımla konuşmalarımdan aldığım olumlu yorumlar benim için yeterli bir referans oldu.

Başlayalım Champix deneyimlerime, gün be gün bu konuyu güncelleyip neler hissettiğimi ve gelişmeleri paylaşıyor olacağım. Konu dallanıp budaklanmasın diye 2 aylık süre ile kilitli tutucam. ***** forum ahalimiz ilk mesajı okumadan son mesajlara göre yorum yapmaya çok müsait.. 2 aylık kür bittiğinde konuyu açıyor olacağım..

1 Mayıs 2012..

Sabah kalktığımda pakedimde 4 dal sigara kalmıştı. Kapı çaldı, cüzdanımı bulamadığımdan kapıcıya sigara aldıramadım.. Bir dahaki gelişinde aldırırım dedim ve sigara siparişimi erteledim. Aradan 2 saat geçtiğinde aslında zamandan başka çok farklı şeyler de geçmişti. Sigarayı bırakma düşüncesi sert bir şekilde aklımı kurcalamaya başladı. 2. defa kapı çaldı ve kasıtlı olarak sigara siparişi vermedim. Saat 13.00'da pakedimdeki son sigaramı içtim.

Akşam saat 21.00'a kadar ağzıma sigara sürmedim. Dakikalar tabir-i caizse geçmek bilmedi. 21.00'da içime duman çekme arzusu o kadar çok baskın bir duruma geldi ki 1 tane içtim.

2 Mayıs 2012

Sabah kalktığımda sigara aramadım. Öğle saatlerinde iş için bir lansmana gitmiştim. Arkadaşlarımın ikramına karşı koyamadım.. Saat 16.00'a kadar 3 adet sigara içtim. 16.00'da spora gittim, 18.00'da spordan çıktım. Bir önceki güne kıyasla sigara isteğim daha azdı. Spor dönüşü eczaneye gittim ve 1 paket champix başlangıç pakedi aldım. Eve döndüğümde 19.00 civarı 1 tane sigara içtim... Champix 189 TL.. Ucuz değil ancak unutmamak lazım ki 1 ayda en az 250 TL sigaraya para veriyorum.. İlk ilaç yarın sabah kahvaltısından sonra..

Bu satırları yazmadan kısa bir süre önce yani 22.00 civarı 1 tane daha içtim ve günü 5 sigara ile tamamladım.

İlaç kullanımı ise şöyle imiş;

Öncelikle kullanıma başladıktan sonraki 11 ila 14. günler arasında bir günde sigarayı bırakacağınız günün kararını vermeniz gerekiyor. Kafamdan atarak 13. gün dedim ve kağıda işaretledim. Ne olacak 13. günde merak ediyorum.

İlaç alımı ise basit, tok karnına sabah ve akşam alınıyor. Hangi gün ne alacağınız ürün pakedinde açıkça belirtilmiş. Alttaki fotoğrafta görebilirsiniz alım günlerini. 3. ve 4. haftanın ilaçlarını daha açmadım. Başlangıç pakedi 4 haftalık, devam pakedi de aynı şekilde 4 haftalık.. Başlangıç pakedi 189 tl, devam pakedi 1 de 189 tl, devam pakedi 2 de 189 tl..

İlk ilaç yarın sabah, 0.5mg'lık tablet ve günde 1 defa alınıyor.. Pek etki edeceğini zannetmiyorum ama bakalım ne olacak.. 4. günden sonra sabah ve akşam olmak üzere 2 kat ilaç almaya başlayacakmışım programa göre..

3 Mayıs 2012

İlk ilacımı bu sabah 9.20'de aldım.. 9,30'da da 1 adet sigara içtim.. Az evvel yani 11.30 sularında hafif bir mide bulantısı ve baş dönmesi hissettim. 1-2 dakika sürdü ve geçti. Sigara içme isteğim mevcut ancak şu an engelleyebilir haldeyim. Bu isteğin oluşmasında sıkıcı bir toplantının da etkisi yüksekti. Akşama kadar muhtemelen 5-6 tane içerim. İlacın herhangi bir etkisini yani sigara içme isteiğini körelttiğini henüz hissetmedim.

Bu arada sigarayı azalttığınızda illet bir öksürük baş gösteriyor. Tamamen bıraktıktan sonraki 3-4 günde de bu öksürük görülebilirmiş.. Korkulacak birşey olmadığını, ciğerlerin kendini temizlediğini öğrendim..

Saat 15.51, sabah ve öğlen olmak üzere toplam 2 tane içtim.. Deli gibi sigara isteğim olmadı. Arada istek geliyor, ileri öteliyorum.. Günü 4 ile kaparım diye düşünüyorum.. 1 tane birazdan içerim 1 tane de akşam yemekten sonra.. Ancak bu "deli gibi istek olmaması" ilaçla alakalı değil sanırım. Yazının başında da belirttiğim gibi ilaç almadan bırakmaya karar vermiş ve ilaçsız 2 gün geçirmiştim zaten..

Evet bu günü de 5 adet sigara ile bitirdim.. Sonuncusu boğazımı yaktı, ağzımda kötü bir tat bıraktı.. İlaç etkisi olduğunu sanmıyorum, psikolojiktir muhtemelen...

4 Mayıs 2012

"HD kalitesinde rüyalar" kavramını bir çok sitede okumuştum... Yan etkilerden biri imiş. Dün gece gördüğüm HD olmasa da VCD kalitesindeki +18 rüya ilaçtan mıdır yoksa arada gördüklerimden midir bilemedim. Olur neticede böyle rüyalar, insanlık hali. Maksat kamyonu devirmemek...

Saat 09.12, normal şartlarda şu an 2. sigaramı içiyordum, nazar değmesin daha hiç yakmadım..Sabah kalktığımda hafif bir can çekmesi oldu o kadar. Onu da kolayca defettim. Birazdan kahvaltı edip 2. gün ilacımı da alıyor olacağım.

Saat 14:16 ve sadece 2 adet sigara içtim.. Stresli bir gün, ofiste canım fazlasıyla sıkkın.. Canım çok sık sigara çekiyor, öteliyorum bir şekilde. Aşırı bir efor sarfetmiyorum.. Bu ötelemem kendi iradem mi yoksa ilaç etkisi mi bilmiyorum..

Günü gene 5 adetle bitirdim..

5 Mayıs 2012

3. gün ve 0,5 mg'lık ilacımı da aldım.. Yarından itibaren doz 2 katına çıkıyor. Sabah ve akşam 0,5'er mg almaya başlayacam.. Dün akşam da garip ama bir o kadar da gerçek bir rüya gördüm, +18 değildi bu sefer . Yan etkisi olduğu söylenen rüya konusu gerçekmiş sanırım.. Sigara isteği engellenebilir düzeyde.. Yaktığım zamanlarda da engelleyemediğim için değil istediğim için yakar hale geldim. İstersem o isteği de engelleyebilirim ama tek tük içmemde sorun olmadığı için engellemiyorum.. Saat 11.00 ve daha hiç içmedim..

saat 14:12, sadece tek 1 sigara içtim.. Yaklaşık 2,5 saat spor yaptım. Nefesimin kesilmemesi dikkatimi çekti. Özellikle bisiklette 120 rpm ve 2. yük kademesinde 6-7 dakika 120 rpm altına düşmeden pedal çevirmem imkansızdı daha önce.. 6-7 dakikadan sonra da nefessizlikten değil kas ağrısından yavaşladım.. Enteresan gelişmeler oluyor vucudumda.. 2.5 saat sporu son 11 yılda hiç yapmamıştım.. 1:45 - 2 gibi pilim biterdi..Bu sigara gerçekten zararlı galiba )

4 sigara ile bitti gün..

6 Mayıs 2012

Sabah ve akşam 0,5'er mg olmak üzere doz 2 katına çıkıyor bugün.. İlaç almaya başladığımdan beri her gece gördüğüm rüyalar haricinde herhangi bir yan etki görmedim. Rüyalarında herhangi bir rahatsız edici tarafı yok. Aksine son derece eğlenceliler.. Mesela dün gece önce hapishaneden kaçtım sonra survivor'a dahil oldum. Yarışmalar keyifliydi baya

İlk sigaramı şu an ( 11:13) yaktım ve Sigara yavaş yavaş ağzımda acı bir tat bırakmaya başladı.. Uzun aralıklarla tek - tük içmeme rağmen enteresan bir şekilde içtiğimde keyif almıyorum, o bilindik hafif baş dönme hissini ve uyuşukluğu yaşamıyorum, rahatlama hissetmiyorum.. Saat 18.00 oldu ve sabah içtiğim sigaraylayım.. 2. sigaramı henüz yakmadım..

TS-FB maçından önce 1 adet yaktım, bir tane de birazdan keyif sigarası yakarım ve günü 3 sigara ile tamamlarım..

7 Mayıs 2012

Enteresan rüyalar devam ediyor. Genellikle izlediğim dizi, yarışma ya da filmlerin içine müdahil oluyorum. son derece eğlenceli sabah 09.20'de 1 adet sigara içtim. Şu an saat 12.00 ve hala o 1 adetleyim.. İş stresli, arada canım çekiyor ve bu can çekişi kolaylıkla bastırabiliyorum.

Şu an 4. sigaramı yakıyorum. İhtiyaçtan değil tamamen keyfe keder.. Son 2 sigaramda durum buydu. Seçtiğim gün için son 1 hafta, arada tek tük keyfe kederlik yakışlar da oluversin.. Başka içmem bu akşam, zaten ihtiyacım veya bir isteğim de yok..

8 Mayıs 2012

Rüyalar devam ediyor. Dün gece de +18 bir rüya gördüm.. Bilinçaltım nasıl çalışıyor tahmin bile edemiyorum.. Bu arada saat 14.00 ve 2 adet içtim.. Şu gün içindekileri de yavaş yavaş içmemeye başlasam güzel olacak.. Ya da en azından tek 1 taneye indirirsem bırakmaya karar verdiğim 13. günden önce; o gün daha kolay geçecek..

Bu mereti kesin olarak bırakmaya kararlıyım ve bunun için ne gerekiyorsa da yapmaya hazırım.. Bir çok olumlu yorumunu okuduğum Allen Carr'ın kitabının pdf'ini indirip print ettim. İrade ve ilaç 2'lisine bir de bu kitabı ekledim.. Tüm bunlara rağmen 1 ay sonra hala içiyorsam eşşeğim demektir..

Günü 3 sigara ile tamamladım.. Güzel olan; son sigaramı 16.00'da içmem.. Yani akşam yemeği sonrası sigara içme alışkanlığını alt etmiş olmam.. Bırakmaya karar verdiğim güne 1 hafta kaldı. İlaç etkisini gösteriyor gibi.. Sigara içme isteğiyle başetmek pek zor değil. Okumaya başladığım Allen Car'ın kitabının da etkisini gördüm. Kitabın yarısındayım ve sigara isteği geldiğinde bu isteği ne şekilde düşünerek yokedeceğimi artık biliyorum. Okumak olsun diye değil, amaca yönelik olarak, önemli yerlerin altını çizerek ve çizdiğiniz yerde verilen mesajı unutmayarak okursanız faydasını görürsünüz.

9 Mayıs 2012

Sabah ilacımı aldım, kahvaltı sonrası da 1 tane içtim.. Bir daha akşam ya da öğleden sonra içerim herhalde.. Günü 2 sigara ile tamamlayabileceğimi düşünüyorum.. Düşünmenin yanı sıra artık kendime inanıyorum.. Günde 2 sigara içmek bundan 10 gün önce sadece hayaldi..Yarından itibaren ilacımı sabah/akşam 0,5 Mg yerine sabah/akşam 1 Mg almaya başlıyor olacağım. Dün gece rüya görmedim, oysa "acaba bu gece ne rüya görücem" düşüncesi ve merakı ile yatmıştım. Rüya konusu dışında da herhangi bir yan etki hissetmedim, yaşamadım.

Allen Carr'ın kitabı son derece etkili.. "Alt tarafı kitap, bilmediğim ne söyleyebilir" diye düşünmeyin. Bilmediğiniz birşey söylemiyor, bildiklerinizi farklı bir şekilde söyleyip farkındalık yaratıyor. Kitap, irade ve ilaç üçlemesi ile sigaradan uzak kalmak korktuğum kadar zor değil artık.. Tamamen bırakmaya yavaş yavaş hazır hissediyorum kendimi..

Saat 16.25, günü 2 sigara ile tamamlarım dedim ama saat 14.00'da 3 tane içmiştim bile.. Arkadaş etkisi idi 3 sigaranın 2'si. Buna da bir önlem bulmam gerekiyor acilen. Yarına kadar başka sigara yok!

10 Mayıs 2012

Dün yazdığım gibi son sigaramı 14.00'da içtim ve başka içmedim. Akşam saatlerinde çok canım çekti, biraz zorlanarak da olsa bu isteği körelttim. Allen Car'ın kitabında okuduğum düşünce sistemini kullandım ve başarılı oldum.

İlaç artık sabah ve akşam 1'er Mg olarak 2 katına çıkıyor. Rüya harici herhangi bir yan etkiye rastlamadım. Dün akşam da bir kovboy filminin içindeydim. Eğlenceliydi epey.

Sabah 9:30 ve akşam 21:00'da olmak üzere sadece 2 sigara içtim. Akşam içtiğim sigara tamamen şımarıklıktandı, istesem içmeyebilirdim.. Gün içinde şehirler arası bir yolculuk yaptım, körfezi dönerken canım sigara çekti, biraz zorlansam da bu isteği engelleyebildim. Sık sık sigara içtiğim ve alışkanlık haline gelen anlarda gelen sigara isteğini ötelemem son derece önemli.. Gün; içtiğim bu 2 sigara ile biter. Başka içmem..

11 Mayıs 2012

Artık sigara içme ihtiyacı duymuyorum. İçtiğim zamanlarda ihtiyaçtan değil tabir-i caizse keyfe keder içiyorum. Günü 1 sigara hatta sigarasız tamamlamak bundan 2 hafta önce hayal iken artık gerçek..

İlacı kullanmaya başlayalı 9 gün oldu. Daha önce bahsettiğim rüya konusu haricinde vücudumda ya da psikolojimde farklı bir tepkiye rastlamadım.

Bugün 3 adet içtim.. Son 2'sini nasıl olsa 4 gün sonra tamamen bırakıyorum diye yaktım..

12 Mayıs 2012

Rüyalar devam ediyor.. Sigara isteği/ihtiyacı yok denecek kadar az. Sanırım ilk gün seçtiğim hedef olan "13. günde bırakma" kararından vazgeçip daha erken bırakıcam. Bu akşam son sigaramı içip yarından itibaren içmemeyi denemeyi planlıyorum..

Bugün kasıtlı olarak abarttım. 7-8 tane içtim. Yarından itibaren hiç içmemeyi denemek istiyorum. Bakalım ne olacak

13 Mayıs 2012

Sabah kalktığımda birşeyler yiyip ilacımı aldım. Sanırım 10:00 sularıydı.. Saat 2'ye geliyor ve henüz hiç içmedim. Bir daha sigara içmeyecek olma düşüncesi garip.. Yoksunluk, korku ve özlem gibi hisler mevcut üzerimde.. Bu hisleri sigrasızlığın yarattığını ve suni hisler olduğunu biliyorum. Sigara, içildiğinde keyif veren veya rahatlatan birşey değil ki korkayım.. O minik canavarın yarattığı ve benim de mutlak suretle yeneceğim hisler..

Kendime söz verdiğim gibi.. Son sigaramı dün akşam içmiştim ve bugün hiç sigara içmedim.. Son 15 senede tamamen sigarasız geçirdiğim ilk gündü bugün.. Zor muydu? HAYIR!

Arada sırada canım sigara çekti, beynimde hafif bir savaş verip bu isteği yok ettim. Her can çekişimde "şimdi 1 tane yakarsam iki saat sonra 1 tane daha yakmam gerekecek ve asla bu meretten kurtalamayacam, ayrıca şu anki yoksunluk ve istek tamamen sanal bir durum. Nikotin eksikliği değil, alışkanlığı yenmenin zorluğu" düşüncelerini aklımdan geçirdim ve yakmadım..

14 Mayıs 2012

Sabah kalktım ve kahvaltıdan sonra 12. gün ilacımı içtim.. Cumartesi akşamı 22.00'dan beri ağzıma sürmedim bu mereti. Özellikle sabah kahvaltısı sonrası ve uzun telefon görüşmeleri esnasında içmiyor olmam benim için büyük başarı çünkü bu 2 durum yılların alışkanlığıydı üzerimde. Savaşa devam, içmek yok!

1 sigara içmek demek o illete yeniden başlamak demektir.

Gün sigarasız bitti. Eksikliğini pek hissetmedim..

15 Mayıs 2012

12 Mayıs akşamından beri ağzıma sürmüyorum o mereti.. Sürmemeye devam etme konusunda da kararlıyım.. Rüyalar son hız devam ediyor, bunun haricinde farklı bir rahatsızlık veya olağan dışı durum mevcut değil. Dün akşam rüyamda 1 paket sigara alıp içinden 1 tane içtim.. Sonrasında sigharayı bıraktığımı hatırlayıp aldığım paketten inanılmaz bir pişmanlık duydum. Fırlattım attım sigarayı da pakedi de.. Uykuda sigara içme konusunun çok fazla kişide yaşandığını yaptığım araştırmada okumuştum. Normal olsa gerek.. Ne de olsa 16 senenin psikolojik ve fiziksel alışkanlığını 10 günde bıraktım..

Gün içinde ise arada sırada canım çekiyor, hızlıca yokediyorum o can çekme isteğini..

Gün sigarasız bitti..

16 Mayıs 2012

14 günlük ilk set bitiyor.. Ofiste çok stresli, gergin, sıkıntılı olduğum anlar canım çekiyor ama kararlıyım.. O isteği yok edebilirim ve ediyorum.. 1 gün daha sigaradan uzak bir şekilde geçti..

17 Mayıs 2012

1 sigarasız gün daha...

18 Mayıs 2012

Canım çok sigara çekiyor.. 1 tane içsem ne olur sonrasında içmem düşüncesi geliyor aklıma.. O 1 sigara, sigaraya yeniden başlamaktır. Bunu bildiğimden içmiyorum..

19 Mayıs 2012

Bugün kendimi test ettim. Alkol ve sigara vazgeçilmezimdi, bu süreç zarfında hiç alkol almamıştım.. Öğrendim ki sigarasız da içki içilebiliyormuş, meğerse içki içmek için sigara farz değilmiş. Canım çekti mi? Çekti.. Şeytan "yak 1 tane sonra bir daha içmezsin" dedi mi? Dedi..

Lâkin biliyorum ki o bir daha içilmemek üzere yakılacak tek 1 sigara, sigaraya yeniden başlamaktır. Tek 1 sigara diye birşey yoktur.. Bu şekilde düşünerek attım şeytanın beynime soktuğu o düşünceleri kafamdan. Yakmadım o pisliği ve günü sigarasız bitirdim..

Bir diğer konu ise başka bir vazgeçilmez.. Sex sonrası sigara.. O da oluyormuş. Sigara içilmeden de yapılabiliyormuş bu iş. 2 test biraz ağır olsa da alnımın akıyla çıkabildim her ikisinden de..

Tam 1 haftadır ağzıma sigara sürmüyorum..

20 Mayıs 2012

Bugünü de sigarasız bir şekilde bitirdim..

21 Mayıs 2012

Günler geçtikçe sigara içme isteğim de azalıyor. Artık canım daha az sigara çekiyor, çektiğinde de bu düşünceyi kafamdan daha rahat kovuyorum.. Hâl bu iken bugün de sigarasız bir şekilde rahatlıkla bitti.

22 Mayıs 2012

Son 10 gündür nedenini anlayamadığım bir şekilde sabahları yataktan zor kalkıyorum.. En az 8-9 saat uyuyorum ki uyku düzenimde herhangi bir değişiklik mevcut değil. Sabahları önce 7.30 gibi kendiliğimden uyanıyorum, "daha vaktim var" deyip yattıktan sonra 8.15'te alarmla yataktan kalkmam gerçekten efor gerektiriyor. İlacın bir etkisi mi yoksa sigarasızlığın mı bilemedim..bi her ne olursa olsun sigara bundan sonraki hayatımda varolmayacak.. Zor uyanıyorsam zor uyanıyorum.. Dayanılmayacak bir şey değil ya..

23 Mayıs 2012

Her geçen gün canım daha az sigara çekiyor. Her geçen gün sigara diye bir şeyin varlığını daha fazla unutuyorum.. Sigarasız günler takvimime bir çentik daha atıp günü olması gerektiği gibi sigarasız noktalıyorum..

24 Mayıs 2012

Beklendiği gibi bir sigarasız gün daha..

25 Mayıs 2012
    Bir sigarasız gün daha..

26 Mayıs 2012
    Bir tane daha..

27 Mayıs 2012
    Sigarasız 15. günümü de tamamladım..

28 Mayıs 2012
    Sigarasız bir gün daha.. Sigara diye bir şeyin varlığını unutmuş gibiyim..

29 Mayıs 2012
    Bir gün daha.. Gördüğüm rüyalar artık kabak tadı vermeye ve yormaya başladı. Onun dışında ilaçla ilgili bir sorunum yok..

30 Mayıs 2012
    Sigara artık yok benim için. Champix'in ilk kutusu bugün bitiyor. İkinci kutuyu almayabilirim ama sigarasızlık ömür boyu sürsün diye bir ay daha sıkıcam dişimi ve 189 TL verip devam pakedini de alıcam. 26 ve 52 günlük olmak üzere 2 tür devam pakedi var. 52 günlüğe gerek duymuyorum, 26 günlüğü almayı planlıyorum..

31 Mayıs 2012
    26 günlük pakedi aldım. 189 TL daha gitti.. Sigarasız bir ömür için değer..

1 Haziran 2012
    1 sigarasız gün daha..

2 Haziran 2012
    3 hafta evvel bu gün son sigaramı içmiştim.. O günden beri ağzıma sürmedim..

3 Haziran 2012
    Artık sigarayı aramıyorum pek, aradığımda da "içmiyorum, ben sigarayı bıraktım" cümlesini kendime söylemem yetiyor o arayışı sonlandırmaya.

Çok net şunu söyleyebilirim;

Sigarayı bırakmanın bu kadar kolay, bu kadar az efor sarfederek başarılacağını bilseydim çok önceden başlardım champixe..

4 Haziran 2012
    1 sigarasız gün daha..

5 Haziran 2012
    1 sigarasız gün daha..

6 Haziran 2012
    Sigarasızlığa devam..

7 Haziran 2012
    1 sigarasız gün daha..

8 Haziran 2012
    Yarın tam 4 haftadır sigara içmiyor olacağım.. İlacımı ofiste unuttuğumu farkettim.. Bu demektir ki 3 gün ilaçsızım.. Zor mu olacak yoksa kolay mı olacak bilemiyorum.

9 Haziran 2012
    İlaçsız olmama rağmen canım pek sigara çekmedi. Rüyamda sigara içtiğimi görüp sonrasında da aşırı pişmanlık duymam uyanık olduğum zamanlarda hatırlayacağım ve beni sigaradan uzak tutabilecek bir done oldu..

10 Haziran 2012
    Akşam saatlerinde canım çok ve sık sık sigara çekse de 1 sigaranın sigaraya yeniden başlamak olduğunu bildiğimden uzak durdum küçük şeytandan..

11 Haziran 2012
    3 gündür uzak kaldığım ilacımı bu sabah tekrar aldım. Hafif bir mide bulantısı dışında bir olumsuzluk yaşamadım. Sigara içme isteği hiç duymadım. Sanırım bu istek özellikle boş kaldığım zamanlarda ortaya çıkıyor. İş yerinde birşeyler ile ulaştığımda değil can çekmesi, aklıma bile gelmiyor..

22 Şubat 2013
    Yaklaşık 10 ay oldu.. Tek bir sigara bile içmedim. Canım çekmiyor mu? Çekiyor.. Hele rakı-balık sofrasında çok çekiyor. Lâkin 1 sigara, yeniden başlamaktır. Allen Carr'ın kitabı bu anlarda çok etkili oluyor. Yeniden başlayacağımı sanmıyorum..

7 Ocak 2014
    Neredeyse 2 sene olacak.. Bıraktığım günden bu yana, aşırı alkollü olduğum 7 mart 2013 tarihinde birkaç nefes çektim.. Onun dışında kesinlikle içmedim, canım da çekmiyor.. Kokusundan, hele hele birinin üzerine sinen kokusundan inanılmaz rahatsız oluyorum.. Senelerdir içen ben değilmişim gibi "kapalı mekanlarda, restaurantların açık mekanlarında içilmese daha iyi" diye utanmadan söylenmeye bile başladım..

20 Şubat 2015

3 seneye yaklaşıyorum.. Arada sırada alkollü gecelerde eskiyi hatırlayıp arkadaşlardan 1-2 nefes alıyorum, almamla bırakıyorum. Böyle iğrenç bir tat, koku olamaz. Mide bulandırıyor anında..

19 Mayıs 2017
    Sigarasız 5. Sene bitti..

14 Ocak 2020

Sigarasız 8. sene bitiyor.
    Konu Evrenoz tarafından (14-01-2020 Saat 19:10 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Rezerve....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Neredeyse bıraktım diyebiliyorum şu an.. Tam bırakma gününe de çok az kaldı. 56 gün boyunca konuyu kilitli tutmaya gerek yok, açalım..

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazıyı okduktan sonra bagımlı olup bırakasım geldi sen kendi adına hayırlı bi iş yapıosun ama bu yazı cok kişiyi sigara bağımlısı yapar
    www.vava.cars

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    O zaman şöyle anlatalım bu meretin ne olduğunu..

Bugünün parası ile tam 50.000 TL'yi sokağa attım. Yaktım, dumanını içine çektim.. 30 yıl daha içecek olsam bu yaklaşık yakılacak 100.000 TL eder.

50.000 TL'ye Vti alınır, gırtlak yüklenirdi

En azından önümüzdeki 30 senede cebimde kalacak bir 100.000 TL mevcut

Bazu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende deneyeceğim bu ilacı, umarım faydası olur.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    makale yazmak yerine bunu yazsan olay bitmişti abi
    o değilde bu ilaç bagımlılık yapmasın HD filmler ilgimi cekti digiturk paketi yerine champix alsak 7d sinema keyfi
    www.vava.cars

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kullanmaya devam ediyorum. Gün be gün ne yapıyorsa yazıyor olucam buraya. HD filmler gerçekten enteresan. Bakalım bu akşam ne girecek vizyona

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evren yaklasik 15 senedir min 1 paket olmak uzere sigara iciyorum yaklasik 6 haftadir bende biraktim diyebilirim

imhotep ozgurun kayinpederini vefat etmeden once hastahanede ziyaret ettik drager xor onurk falan hastane cikisi paketi cope attim

O gunden beri 7/8 dal icmisimdir zerre aramiyorum

Ruyalara gelince ilacla ilgisi yok sanirim bende baya gordum bu surecte

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç kullanmadım, kapının önüne baktım, vti falan yok ,stock a da razıyım

Umarım tekrar içmezsiniz,tebrik ederim
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evren yaklasik 15 senedir min 1 paket olmak uzere sigara iciyorum yaklasik 6 haftadir bende biraktim diyebilirim

imhotep ozgurun kayinpederini vefat etmeden once hastahanede ziyaret ettik drager xor onurk falan hastane cikisi paketi cope attim

O gunden beri 7/8 dal icmisimdir zerre aramiyorum

Ruyalara gelince ilacla ilgisi yok sanirim bende baya gordum bu surecte
    İlaçsız bıraktıysan şahane birşey yapmışsın. Rüya konusu enteresan, ilaçtan değil sigaranın olmamasından da kaynaklanıyor olabilir bu konu verdiğin bilgiyi de eklersek.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Sen bu konuyu açtıktan 3gün sorna arkadaşım da almış bu ilaçtan ama bu kadar etkili olmadığını bilerek , bırakma günü falanda seçmemiş.

Çocuk çok memnun şu anda

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlaçsız bıraktıysan şahane birşey yapmışsın. Rüya konusu enteresan, ilaçtan değil sigaranın olmamasından da kaynaklanıyor olabilir bu konu verdiğin bilgiyi de eklersek.

Tamamen psikolojik benimki akciger kanseri bir hastanin komadaki son anlarini goren biri olarak biraktim ben

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen sene ilaçsız desteksiz bıraktım sigarayı. Tam 6 ay sürdü bu mutluluk , bodruma tatile gitmeyecektim , hadi gittim o kadar içmeyecektim Sabah uyandığımda sigara ve çakmak baş ucumdaydı.

Rüyalar sigaradan dolayı , bende görüyordum o zamanlar. birde kocaman bir göbek sahibi oldum o 6 ay içerisinde (15 kg aldım)

aliburma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı ilaçla iki kişi bıraktık, ben 1 Aralık 2009 dan bu yana ağzıma sürmedim. diğer arkadaş geçenlerde tekrar başladı. yalnız yaptığımız konuşmada kendisi "ne kadar dayanabilirim?"in peşindeymuş. ben defalarca bırakmayı denediğim için bu kez "daha ne kadar devam edeceğim!" diyerek kendimi motive ettim. bence işin aslı; sigara bırakmayı değil de içmeyi sabır konusu halinde ele almak lazım. Sigarayı bırakmak sandığımız kadar zor değil. Umarım bir kez daha içmiye başlamazsınız. tebrikler...
    HONDA; KONFOR DA O'NDA ...

BLuEBoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    okuduğunuz kitabın pdf'ine nasıl ulaşabilirz ? merak ettim okumak isterim
    Alıntı AhmetYılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bisikletle bile gitsem yanıma blueboyu alırım beyler kırılmayın...
    Murat Ç. ( ZiYa Corsa ) - ( KN 206 RC ) - ( VU GOLF VII ) - ( PM FABİA III)

fa'R'uk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen sene 1 martta kendi kendime ayın 15inde bırakmaya söz verdim bu 14 gün hep azaltarak içmeye çalıştım 10undan sonra 2-3e düşürdüm 14mart gecesi 23.40ta o günün ilk kendimin son sigarasını yaktım abartısız söylüyorum biterken onunla konuşarak öperek vedalaştım 14 aydır kullanmıyorum ilk zamanlar çok zorlandım geceleri rüyamda içtim ama sabrettim başlamadım, şimdi içilen yerde bile duramıyorum içtiğim günlerime acıyorum dile kolay 17 sene içtim

freelife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20+ sene içtim son yıllar 3 paket içiyordum desteksiz bıraktım ve 8 ay oldu , önceden her yolu denememe rağmen işe yaramadı ve aniden eşimle bırakalım dedik ve ertesi gün kendimi oruç moduna soktum ve bıraktım . 8 aydır içmiyorum ve yanımda içenler oldukça nasıl bir vaziyetteymişim diyorum hep kendi kendime ( kokusu çok kötüymiş hele birde üstüne sinince ).

BlackEmperor
    Misafir
    anladığım kadarıyla ilaç daha çok psikolojik anlamda alt yapı oluşturuyor,zaten sigara bırakmak tamamiyle irade kontrolüyle olan birşey bence. Mantık olarak vücudun kendine zarar veren bir nesneye ihtiyaç duyması her açıdan çürütülebilir bir tez.

bence en önemli nokta sigara içme bahanelerinden uzak durmak olabildiğince o düşünceden uzak durmak, zamanla unutuyor insan nede olsa unutmaya programlıyız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)