User Tag List

Sayfa 7/21 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
385 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Ebay' dan ürün alma

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 2 3 sene evvel injen filtre kiti almıştım s2k için, haliyle pttde gümrüğe takıldı, açtılar kutuyu baktılar, kaça aldınız bunu dediler bende söyledim fiyatını, vergisini hesaplayıp ödedim aldım çıktım valla
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben daha 5 gün önce ordan mal çekdim ve istisnasız herkese önlerindeki netbooklardan ilana bakıyorlardı ben mevcut olan bir mevzuattan söz ettim realiteden olandan bahsettim.

Ayrıca kredi kartı ekstresiyle bal gibide oynuyorlar dünyanın en kolay işi hatta... ekstre zaten pdf yada doc formatında iniyor bankaların web sitesinden onda istediğin gibi oynama yaparsın yapanlarda vardı zaten keza paypal çıktısında bile oynama yapanlar vardı bunuda zamanında forumlarda bile yazıyorlardı yapanlar.. bunlar dünyanın en basit işi hatta adamlar o kadar prof oynuyorlardıki bütün paypal kur çeviri sistemini hesap kitabını yapıp öyle oynuyorlardı...

ben elimdeki kredi kartı ekstrem paypal çıkdımla gittim adam onlara bakmadı bile yan tarafdan kargomu aldı kargonun üstünde satıcı faturaya 150 dolar yazmış 150 dolarmı ürününüz dedi evet dedim lütfen bilgisayardan ebay hesabınıza girermisiniz dedi tabiki dedim sonra bana bakdı yüzüme herhalde güven verdim siz direk ilana girsenizde olur sadece ilanı görsem yeter dedi ok dedim ilanın id nosunu girdim zaten çıkdı ordada 150 dolar yazıyordu ok dedi 52 tl gümrük ödedim aldım ürünümü

bunu bana özel yapmadılar orda beklerken bankonun arkasında bütün çalışanların önünde netbooklar vardı ve herkese aldıkları sitedeki ilana girmelerini istiyorlardı..

yıllardır kredi kartı ve paypal çıkdılarında oynama yapan insanlar vardı adam 500 dolarlık mal alıyordu paypal ve kredi kartı çıktısında 100 dolar gösteriyordu bazen suçlarına yabancı satıcıyıda ortak ediyorlardı yabancı satıcıda fee yi düşük tutuyordu o dönem kapandı artık adamlar sağlamayı garantiye almışlar paypal çıktısında oynamada yapsan kredi kartı çıktısında oynamada yapsan satıcıyıda kandırsan sitedeki satış ilanında oynama yapamassın yani suçuna ebayı amazonu yada diğer büyük alış veirş sitelerini ortak edemessin adamlar bu mantıkdan çıkmışlar yola..

Benim tek demek istediğim böyle işler yapanlar varsa orda birde rezil olmasınlar çünkü biliyorum bolcana yapan insanlar var bazıları tadımlık ufak tefek indirimler yaptırıyor hani 90 dolarlık şey ise 70 dolar göster diyor satıcıya 20 dolar için gümrüğe takılmasın bazılarıda ciddi paypal kredi kartı çıkdılarında oynamalar yapıp 500-600 dolarlık malları 100 dolar gösteriyorki bu insanlar yakalanırsa sadece rezil olmaklada kalmazlar sanırım haklarında evrakda sahtecilik ve bilumum şeylerden hukuki sıkıntılarda doğabilir..
    Bu yazdıklarının hepsinin çaresi var

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yazdıklarının hepsinin çaresi var
    Ben anlatamadım sanırım illa insanları düzenbazlığa üçkağıda dolandırıcılığamı teşvikmi edelim bende biliyorum zorlanırsa hırs yapılırsa çaresi var bende biliyorum farklı farklı yöntemleri var ben sadece insanlara böyle şeyler yapıyorsanız böyle bir şey var rezil olmayın diyorum başınız kafanız kulağınız ağrımasın diyorum..

eskiden belki tadımlık indirimler yaptıran insanlar vardır haberleri olsun vergide ciddi bir şey değil bu kadar insanlar niye şu %20 vergiden korkup böyle illegal işlere girmeye hevesli onuda anlamıyorum 1000 dolarlık mal alsan en fazla 200 dolar vergi vericeksin 200 dolar gözünde büyüorsa 1000 dolara mal alma kaldıki o 1000 dolarlık ürün türkiyede 2000-3000 dolardır yani o 200 doları versende gene kardasın bunu misal söylüyorum bu kadar gümrükden vergiden korkmanın böyle üç kağıtlar yapmanın bir mantığı yok bence..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben anlatamadım sanırım illa insanları düzenbazlığa üçkağıda dolandırıcılığamı teşvikmi edelim bende biliyorum zorlanırsa hırs yapılırsa çaresi var bende biliyorum farklı farklı yöntemleri var ben sadece insanlara böyle şeyler yapıyorsanız böyle bir şey var rezil olmayın diyorum başınız kafanız kulağınız ağrımasın diyorum..

eskiden belki tadımlık indirimler yaptıran insanlar vardır haberleri olsun vergide ciddi bir şey değil bu kadar insanlar niye şu %20 vergiden korkup böyle illegal işlere girmeye hevesli onuda anlamıyorum 1000 dolarlık mal alsan en fazla 200 dolar vergi vericeksin 200 dolar gözünde büyüorsa 1000 dolara mal alma kaldıki o 1000 dolarlık ürün türkiyede 2000-3000 dolardır yani o 200 doları versende gene kardasın bunu misal söylüyorum bu kadar gümrükden vergiden korkmanın böyle üç kağıtlar yapmanın bir mantığı yok bence..
    Sosyal mesaj vericem deseydin başta hiç uğraşmamış olurduk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    neyse herkes bildiği gibi yapsın..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

sasuuke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende Ebaydan jant almış olsam ne kadar öderim acaba çok iyi bilmiyorumda.Ürün teksastan gelecek sanırım

http://www.ebay.com/itm/ENKEI-RACING...0892229#spr_cr

220$ jantın fiyatı
    gümrükte %20 sini öderim (44$)
    shipping'de bi okadar olsa.satıcıyla konuşmadım bilmiyorum tam olarak.
    ekstra masraf olurmu acaba?
    Olgun bir insanı dost edinmek istiyorsanız tenkit edin, basit bir insanı dost edinmek istiyorsanız methedin.

Hakan Girginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ebay candır beyler.

Ama, mutlaka aliexpress.com ve dx.com'a da bakın.

Her iki sitede de çok iyi fiyatlar var. Ebay kadar hızlı ve rahat "gezilmiyor" içlerinde ama kesinlikle denemeye değer.

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jant lot diil heralde sadece 1 tane benım baktıgım jantlar 25lbs ıdı yaklasık ebatla bırlıkte kargosu 700 dolar cıvarıydı ems de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Godless Commie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ebay candır beyler.

Ama, mutlaka aliexpress.com ve dx.com'a da bakın.

Her iki sitede de çok iyi fiyatlar var. Ebay kadar hızlı ve rahat "gezilmiyor" içlerinde ama kesinlikle denemeye değer.
    aliexpress ben çözemedim çok dolandırıcılarda varmış orda çinli birde toptancı ordakilerin çoğu adamlar tek tek mal satmıyorki

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende ebaydan geçen bir sipariş geçecektim son anda vazgeçtim almaktan ama şimdide bana ebaydan devamlı mesaj geliyor ürününüzütamamlayın diye böyle askıda kaldı bu bana daha sonra ebaydaki alışverişlerimde sıkıntı yaratırmı?
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aldın ödemeyi yollamadıysan, adamla konuş, verdirtme kendine -.

o eksikler ilerde başka bir alışveriş yaparken senin için sıkıntı olabilir. satıcı ürünü sana satmayabilir mesela
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı clioGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aldın ödemeyi yollamadıysan, adamla konuş, verdirtme kendine -.

o eksikler ilerde başka bir alışveriş yaparken senin için sıkıntı olabilir. satıcı ürünü sana satmayabilir mesela
    Hayır ürünü hiç almadım ebaydan kredi kartı ödeme yerine kadar geldim sonra vazgeçtim almadım üründe gelmedi bana zaten ama ebay tamamlayın siparişinizi diye mesaj gönderiyor o sıkıntı olurmu?
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır ürünü hiç almadım ebaydan kredi kartı ödeme yerine kadar geldim sonra vazgeçtim almadım üründe gelmedi bana zaten ama ebay tamamlayın siparişinizi diye mesaj gönderiyor o sıkıntı olurmu?
    ürünü almışsın büyük ihtimal.. kredi kartı ödeme kısmına kadar geldiysen buy it now tuşuna tıklamışsın demekdir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ürünü almışsın büyük ihtimal.. kredi kartı ödeme kısmına kadar geldiysen buy it now tuşuna tıklamışsın demekdir.
    Ama ekstreme baktıgımda çekilmiş bir tutar yok
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    kolayı var anlamanın hesabına gir ebayda sonra satın aldığını düşündüğün ilana gir bak yukarda yeşil check işaretinin yanında "you bought this item" gibi bir yazı varsa satın almışsındır zaten my ebay kısmında almışsan görünür..

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    simdi abiler bi soru soracagim 600 dolara bir kask alacagm gumrugunu odemeye raziyim 120 dolar fln tutuyor sanirim.. bu gumruk nerde nerden gidip aliyoruz veya gumruge geldigini nerden biliyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolayı var anlamanın hesabına gir ebayda sonra satın aldığını düşündüğün ilana gir bak yukarda yeşil check işaretinin yanında "you bought this item" gibi bir yazı varsa satın almışsındır zaten my ebay kısmında almışsan görünür..
    Benim alacagım ürün yayında yok şuanda bulamadım
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 01ayk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    simdi abiler bi soru soracagim 600 dolara bir kask alacagm gumrugunu odemeye raziyim 120 dolar fln tutuyor sanirim.. bu gumruk nerde nerden gidip aliyoruz veya gumruge geldigini nerden biliyoruz
    ptt ile yollarlarsa ürünü topkapı ptt gümrük merkezine geliyor yeri merkezi kolay bulursun.. ürününün takip no su olur onu takip ediceksin ptt nin sitesinden yurtdışı gönderi takibi vardır ordan tracking no nu giriceksin ürünün nerde ne alemde yazar..
    eğerki takılmışsa gümrükde tutuluyor gibi bir ibare yazar zaten ayrıca evine ihparname yollarlar ama sen ihparnameyi bekmeleden git al benim gibi ben hiç beklemem takip ederim takılırsa gider hemen alırım..

Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim alacagım ürün yayında yok şuanda bulamadım
    o zaman sana ebayın yolladığı ürünü satın al gibi bir şey değildir başka bir şeydir watchlistine falanmı ekledin yada bid falanmı verdin ürüne arttırmaya falanmı girdin farkında olmadan..

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yoshimura Exhaust R55 Full System Stainless Steel for Suzuki GSXR 600 750 08 10 | eBay

simdi bu urunu almak istiyorm vergisini vs. herseyini odemeye raziyim.. bana kac paraya patlar bu ? gelmeme ihtimali varmi birde satici guvnilirmi degilmi nerden anliyoruz ? tekrar tesekkur ederim cevaplariniz icin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)