User Tag List

Sayfa 6/21 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
385 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Ebay' dan ürün alma

MazdaSpeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jr1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka bi forumda bi arkadaş spoyler siparişi vermişti ebayden sanırım yapıştırılan malzemeden dolayı tehlikeli ürün olarak gümrükte kalmıştı.
    Yapılaması çok zor bişey değil bence bu spoyler ın hatta ilandaki fiyattanda daha ucuza mal olur bence
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende spoiler sipariş verdim karşı taraf satıcı 40 dolar dediği shippinge 200 dolar tnt ile yollıycam deyince vazgeçdim.. minnacık incecik spoiler o paraları vericeğime aynısını türkiyede yaptırtırım custom araca özel hem daha güzel olur istediğim modeli yaptırtırım hemde daha ucuza mal olur.
    Alıntı Tahir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan 75 usd yi geçen her üründe %20 vergi duruma göre de gümrükte kaldığı gün kadar ambar ücreti alıyorlar tabi TSE ye tabi tutulabilecek ürünleri hiç saymıyorum o zaman semeriyle seksen misali
    Cok tesekkurler hepinize bilgi verdiginiz icin. Peki Spoiler nerede yaptirabilirim istanbul da ?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben önceki vectrama ankarada yaptırtmışdım ankarada bir fiber ustası vardı şimdi ismini unuttum ona yaptırmışdım ama bu seferkini bostancı saniyide fiber ustası varmış ona yaptırtıcam bende bu forumda öğrendim bostancıdakini işçiliğinden memnun arkadaşlarda vardı referans sağlam yani forumda araştırırsan bostancıdakinin adını bulabilirsin yada bu yazımı okuyan biri yazar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar .İngilizcem pek yok

Pioneer® AVH X1500DVD Indash 6 1

bu ürün benim 2009 model makyajsız kasa leon'a olur mu acaba ? Hadi oluyor diyelim fiyat olarak uygun mu ? Sipariş versek gümrükte sorun yaşar mıyız ? Bu işlerle uğraşanlar olaya bi el atabilir mi ?
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    konusu denk gelmiş geçen ebaydan ürün aldım gümrükde takıldı topkapı posta dağıtım merkezine gittim paypal çıktısında oynama yapanlar yada yurtdışındaki satıcıya fee yi düşük gösterenlere kötü haberim var adamların ve bayanların hepsinin önünde netbook var artık size ebay yada ürünü nerden aldıysanız o sitedeki hesabınıza girmenizi söylüyor ve olmassa patpal hesabınıza girmenizi söylüyor önündeki netbookdan.. yani kağıtta yazanlarla yada yanınızda getirdiğiniz çıkdılarla eskisi gibi ilgilenmiyorlar.. benim aldığım ürün ufak bir şeydi 150 dolarlık adam hesabına girmesende olur ilan varsa ona gir dedi girdim bakdı fiyatla üründeki satıcının girdiği fee aynı ok dedi gümrüğünü ödedim aldım.. aklınızda bulunsun paypal çıktısında oynama yapanlar yada satıcı ile anlaşıp ürününü fiyatını düşük gösterenler orada gidip birde rezil olmayın..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Topkapıda içeride üniformalı temiz yüzlü efendi gibi sakin sakin konuşan karşısındaki tipik dolandırıcı yerine işini görmeye gelmiş vatandaş yerine koyan bir memur vardı. Üniformasında şerif rozetine benzer bir arma içerisinde Gümrük Muhafaza Memuru gibi birşey yazıyordu. Gayet yardımcı oldu. Ne kadar ödedin dedi. İçinden faturası çıkarmı dedi. Sanırım çıkar dedim. Çıkmadı beyan ettiğim meblağ üzerinden vergimi hesapladı ödedim ürünümü aldım. Bir sonraki gelicek kargom içinde kendisinden bilgi aldım. Memnun bir şekilde ayrıldım.

Umarım şuan gümrüğe yeni ulaşmış olan kiloca ağır ancak pahaca hafif olan ürünümü sıkıntısız alırım. Bilgisayardan paypal açtırıyorlarsa işime gelir gerçek bedelini görürler.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tahir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan 75 usd yi geçen her üründe %20 vergi duruma göre de gümrükte kaldığı gün kadar ambar ücreti alıyorlar tabi TSE ye tabi tutulabilecek ürünleri hiç saymıyorum o zaman semeriyle seksen misali
    Yanlış bilgi vermeyelim lütfen.

75 eur

$100 sınır şu anda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konusu denk gelmiş geçen ebaydan ürün aldım gümrükde takıldı topkapı posta dağıtım merkezine gittim paypal çıktısında oynama yapanlar yada yurtdışındaki satıcıya fee yi düşük gösterenlere kötü haberim var adamların ve bayanların hepsinin önünde netbook var artık size ebay yada ürünü nerden aldıysanız o sitedeki hesabınıza girmenizi söylüyor ve olmassa patpal hesabınıza girmenizi söylüyor önündeki netbookdan.. yani kağıtta yazanlarla yada yanınızda getirdiğiniz çıkdılarla eskisi gibi ilgilenmiyorlar.. benim aldığım ürün ufak bir şeydi 150 dolarlık adam hesabına girmesende olur ilan varsa ona gir dedi girdim bakdı fiyatla üründeki satıcının girdiği fee aynı ok dedi gümrüğünü ödedim aldım.. aklınızda bulunsun paypal çıktısında oynama yapanlar yada satıcı ile anlaşıp ürününü fiyatını düşük gösterenler orada gidip birde rezil olmayın..
    Kredi kartı ekstreni gösterirsen inanmama gibi bir durum olmaz, zaten ilk onu soruyorlar kredi kartı ekstrenle oynama imkanın yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi kartı ekstreni gösterirsen inanmama gibi bir durum olmaz, zaten ilk onu soruyorlar kredi kartı ekstrenle oynama imkanın yok.
    Memur bana ilk içinden çıkan resmi bir fatura dedi. Sonra kredi kartı ekstresi oda olmadı paypal çıktısı demişti.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memur bana ilk içinden çıkan resmi bir fatura dedi. Sonra kredi kartı ekstresi oda olmadı paypal çıktısı demişti.
    Aynen prosedür bu şekilde.

İçinden çıkan resmi faturaya güvenmiyosa illaki istiyor kredi kartı ekstresi, başıma geldi 1 ay önce

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim sorunumla ilgilenecek olan var mı )
    imzasız..

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    156 $ dolarlık küçük kol saati kutusu kadar bir elektronik parça getirttirmeyi düşünüyorum
    kargosuyla birlikte totalde : 200 $ oluyor ebaydan getirtmeyi düşünüyorum buraya kadar sorun yok.
    Takıldğım bir nokta varki 75 $ dolar üstü bir elektronik parça şimdi ben buna satıcıyla konusup düşük meblağ yazdırırsam ne gibi bir sıkıntı çekerim gerçek ürüne bakıp fiyatı o şekilde değil bu şekilde diyebilirlermi az once yazılan yazıyı okudum faturasıyla artık pek ilgilenilmiyor yazılmış burada

olduda oldu gümrükte kaldı ne kadar daha ekstradan odemem gerekecek ?

Teşekkürler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PTT ile getirt %20 öde al.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni uygulama artık ürünün üzerinde yada faturasına düşük rakam yazmak değil, memur ürünün gerçek fiyatı olmadığını düşünerek, sana paypal hesabını yada ebay den ürünü bularak gerçek fiyatına bakıyor en son kredi kartı ekstrene bakmak isteyebilir, gerçek fiyat üzerinden %20 vergisini ve ardiye ücretini ödeyip alabiliyorsun, şurda hassas olan bir nokta var görevli memurla ters düşmemek, adamı enayi yerine koymaya çalıştığını anladığında işi yokuşa sürüyorlar, ben yakın zamanda bir gözlük aldım, 150$ fiyatı hem paypal çıktısı hemde ebay den ekran görüntüsü aldım yanıma, neden yurtdışından almayı tercih ettin dedi, hem daha uygun fiyatlı hemde sahte olma olasılığı düşük dedim ürünü vergisini ödeyip aldım
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nasıl ? olacak

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ptt grevde bu aralar. Ben bir süre ptt üzerinden işlem yapmayın derim.

Tüm PTT İşyerlerinde Yarın Grev Var 26 Mart 2013 14:27

Bir de eğer karşı taraf ulusal postanesi ile gönderirse gideceği yer ptt posta toplama merkezleridir. Yani etkileyemeyiz diye biliyorum.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

aqustic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki gümrükte kalırsa günlük ambar ücreti kaç lira?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aqustic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki gümrükte kalırsa günlük ambar ücreti kaç lira?
    malzemenin büyüklüğüne göre değişiyor ben 2 lira ödedim
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ptt en sıkıntısızı %20 vergı odersınız ambar ucretıde max 5 6 lıra oder alırsınız sıkıntısız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben daha 5 gün önce ordan mal çekdim ve istisnasız herkese önlerindeki netbooklardan ilana bakıyorlardı ben mevcut olan bir mevzuattan söz ettim realiteden olandan bahsettim.

Ayrıca kredi kartı ekstresiyle bal gibide oynuyorlar dünyanın en kolay işi hatta... ekstre zaten pdf yada doc formatında iniyor bankaların web sitesinden onda istediğin gibi oynama yaparsın yapanlarda vardı zaten keza paypal çıktısında bile oynama yapanlar vardı bunuda zamanında forumlarda bile yazıyorlardı yapanlar.. bunlar dünyanın en basit işi hatta adamlar o kadar prof oynuyorlardıki bütün paypal kur çeviri sistemini hesap kitabını yapıp öyle oynuyorlardı...

ben elimdeki kredi kartı ekstrem paypal çıkdımla gittim adam onlara bakmadı bile yan tarafdan kargomu aldı kargonun üstünde satıcı faturaya 150 dolar yazmış 150 dolarmı ürününüz dedi evet dedim lütfen bilgisayardan ebay hesabınıza girermisiniz dedi tabiki dedim sonra bana bakdı yüzüme herhalde güven verdim siz direk ilana girsenizde olur sadece ilanı görsem yeter dedi ok dedim ilanın id nosunu girdim zaten çıkdı ordada 150 dolar yazıyordu ok dedi 52 tl gümrük ödedim aldım ürünümü

bunu bana özel yapmadılar orda beklerken bankonun arkasında bütün çalışanların önünde netbooklar vardı ve herkese aldıkları sitedeki ilana girmelerini istiyorlardı..

yıllardır kredi kartı ve paypal çıkdılarında oynama yapan insanlar vardı adam 500 dolarlık mal alıyordu paypal ve kredi kartı çıktısında 100 dolar gösteriyordu bazen suçlarına yabancı satıcıyıda ortak ediyorlardı yabancı satıcıda fee yi düşük tutuyordu o dönem kapandı artık adamlar sağlamayı garantiye almışlar paypal çıktısında oynamada yapsan kredi kartı çıktısında oynamada yapsan satıcıyıda kandırsan sitedeki satış ilanında oynama yapamassın yani suçuna ebayı amazonu yada diğer büyük alış veirş sitelerini ortak edemessin adamlar bu mantıkdan çıkmışlar yola..

Benim tek demek istediğim böyle işler yapanlar varsa orda birde rezil olmasınlar çünkü biliyorum bolcana yapan insanlar var bazıları tadımlık ufak tefek indirimler yaptırıyor hani 90 dolarlık şey ise 70 dolar göster diyor satıcıya 20 dolar için gümrüğe takılmasın bazılarıda ciddi paypal kredi kartı çıkdılarında oynamalar yapıp 500-600 dolarlık malları 100 dolar gösteriyorki bu insanlar yakalanırsa sadece rezil olmaklada kalmazlar sanırım haklarında evrakda sahtecilik ve bilumum şeylerden hukuki sıkıntılarda doğabilir..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)