User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
106 sonuçtan 96 ile 106 arası

Konu: Emniyet seridi kullananlar hakkında dusunceleriniz ?

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arıza halleri dışında yazıyor zaten kuralda arıza varsada önlemi alacaksın geriye reflektör koyacaksın vs

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim dikkat ettigim bir durum var bu konu hakkinda emniyet seridi kullanan bir cok arabada Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün imzasını görüyorum talihsiz bir tesadüf. Böyle mi ögretti size Atam? Milletin hakkını, kul hakkını yemeyi mi öğretti? Arabanda, kalbinde, göğüsünde o imzayı taşıyorsan hakkını vereceksin o imzaya layık olacaksın. Büyük sorumluluk o imzayı taşımak.

Ayriyetten guvenlik seridinin cokta lazim oldugunu dusunmuyorum. Her semtte adim basi neredeyse hastane bulunmakta, köşe başı her yere polis konumlanmış. İtfaiye sayisi yetersiz sanirim onuda her hastaneye bir itfaiye konumlandirarak cozulebilir. Zaten acil durumlarda kopru gececek degiliz. Ekstra acil durumlarda metrobus yolu kullanilabilir. Diger durumlarda en yakin hastaneye sevk edilip acil durum mudahalesinde bulunulabilir. Zaten guvenlik seridinden bile olsa itfaiye, ambulans ve ya polisin o seritten gitse dahi varacagi yere zamaninda gittigini sanmiyorum. İllaki bir tekeri seritte burnu disari tasmis bir cok araba var. Kimse gecmesi diye ogretmenlige soyunmus abilerimizde var kendince guvenlik seridi bekciligi yapiyor. Ozellikle kamyon, tır şoförleri

Tum bunlari yazmama ragmen nadiren kullaniyorum guvenlik seridini herkesin kullandigi kadardan biraz daha az. Ozellikle ilerde sag doneceksem ortalama 500-600m geriden giriyorum seride sag sinyal yakili sekilde. Neye yariyor gidecegim yere belki 30-40sn erken ulasiyorum. Pek bisey degismiyor sanirim

Yazdigim yorum hakkinda buyuk tepki alir miyim bilemiyorum. Saygi, sevgi cercevesinde kendi yorumumu yazdim. Seven var maalesef sevmeyen var. Ozellikle son donemde sevmeyen cok var. Sonumuz hayır olsun.

"Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir." Mustafa Kemal Atatürk

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hangi ülkede atatürk'ün askerleriyiz diyen yalandan adamlar varya yada ata nın izinden gidiyoruz diyipte her haltı yiyen kişiler varya oda aynı onun gibi bir şey. bu aynı namaz kılmayı alışkanlık etmiş namaz kılıpta günah işleyen insanlar gibi sadece alışkanlık haline getirmişler oyüzden çok takılmamak lazım.
    ilerde sağa döneceksem orasıda müsayitse bende geriden giriyorum sinyali vererek. zaten önüm boş kimseye mani olmuyosun arkadan gelenede. ama yinede soldakilere dikkat ediyorum atlayan oluyor.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı poseidon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridi acil durumda vatandaşların kullanımı için de yapılmamıştır.
    Polis, ambulans ve itfaiye için yapılan bir şerittir.
    Keyfine kullanan vatandaşlar da şerefsizin önde gidenidir. Açık ve net.
    en alt satır doğru en üst satır yanlış..

Emniyet şeridi vatandaşın kullanımı içinde yapılmıştır ama sadece acil durumlarda.. arabada yolda giderken araçdaki biri aniden sancısı olur Allah göstermesin kalp krizi geçirir yada karınız hamiledir sancısı tutar yada buna benzer acil durumlar oldumu emniyet şeridi kullanılır..

öyle sadece polis ambulans,itfaiyeye ait değildir..

Bunu neden yazdım adamın karısı annesi babası Allah göstermesin acil hastenelik bir durumu vardır artık o noktada zaten insanın gözü ceza falan görmez emniyet şeridinden topuklar hastaneye yetişmeye çalışır böyle bir konumda adamın gitmesine kıllığına mani olursanız hem arabadaki o can çekişen şahsın yaşam ile ölüm arasındaki vebalini hemde arabayı süren kişi o öfkeyle sinirle cinnet geçirip size ne yapsa mahkemeye çıksa ceza almaz siz alırsınız.. hastaneye hastasını yetiştirtmediğiniz için..

motorsiklet sürücüleride cezayı göze almışsa gidebilir bana göre onlar bir yer kaplamıyor o şeritte.
    Benim gibi araba gibi niye beklesinki koca şeritte.. onlar zaten ambulans itfaiye araba geçsede kenara geçseler çok az bütün araçlar çok rahat geçebiliyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @darkmoon vicdanen söyediğin doğru keşke insanlar gerçekten ölüm kalım gibi durumlarda hastaları hastaneye yetiştirmek için bu şeride girse...
    ama bunun ayrımı yapılamayacağı için kanunen böyle bir durum yok. Sadece tepe lambalı acil durumu gerektiren araçlar girebiliyor.
    Tabi gerçekten hayat memat meselesi gibi durumlarda polisin inisiyatifine kalıyor.

Zaten kanunda da açıkça emniyet şeridi diye yazmıyor.
    Yanlış bilmiyorsam 47. maddelerden yazıyorlar emniyet şeridi ihlellerinde.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babamın makam aracı kırmızı plaka ve çakarlı, ev-daire gidişleri dışında resmi gezi ve toplantılara giderken kullanılıyor aracı.
    yanı esnaf lokantasına yemek yemeye giden sivil ekip aracından daha öncelikli ve zamanında varması gereken yerlere gidiyor. (Havaalanı mia nöbetleri, Resmi toplantılar, Resmi karşılamalar vs.) şöförüyle konuşuyorduk geçen, eve gittiğimde karşılaştık laflaştık biraz.

Babamı bildiğim için takıldım biraz Gökmen abiye.

Hakkı olmasına rağmen trafikte emniyet şeridi kullanmyor, gidilen yol araç trafiğine açıksa bir kere bile emniyet şeridine girdirmiyormuş.
    Sorduğu zamanda ambulans, itfaiye, acil hastası olan bir saniye gecikirse bunun vebalini alamayız, değmez diyormuş.
    Onun dışında tramvay yolu, metrobüs yolları yardırıyorlamış

Şimdi böyle bir adamın evladı olarak ben asla girmem, gitmem, kimseyi emniyer şeridinden sağlamam

Emniyet şeridine keyfi olarak girene, makas atana, ambulansa yol vermeyene, trafiği geciktirene en büyük küfürleri ederim.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öyle bir hal aldı ki kim polis kim yavşakanlamak da mümkün değil. Ben sıkışık trafikte sağ şeritte ortalıyorum aracı emniyetten geçemesinler diye. Arkadan geliyo gri beyaz bi toyota gruadd gruaadd öttürüyo önünde çakarlar flan. Önünden çekilmesen basar cezayı çekilsen başka dert anlamak mümkün değil.
    Keyfi olarak girip gasp edenler için tek dileğim.
    Umarim bir gün gerçekten emniyet şeridine ihtiyaçları olur ve orası dolu olduğu için sevdikleri birini kaybederler..

Falmor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben çok seviyorum emniyet şeridinden gidenleri ve yol ayrımına son anda dalıp en önden girmeye çalışanları.Onlar olmasa çok sıkılırdım arabanın içinde Küfür etmeyi sanat haline getirdim sayelerinde.Milli bir değer olarak görüyor ve korunmaları gerektiğini düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi bu emniyet şeridi acil ihtiyacı durumunda vatandaşa açık mı değil mi ?

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sene 2006 ehliyeti alalı 3 ay falan oldu istanbula gitti trafik kuralllarının k sini bilmiyorum neyse mahmutbey gişelerinden girdim şişliye gidicem aksam 8 yol kılıt ama en sağa giren yok giren de cıkıyor hemen neyse ben daldım bi 30 kö falan gittim arkamda 2 tane yunus siren çaldı tipo hemen sağa çek zaten sağdayım nereye cekeyim derken bşri önümü kesti cıkardı bemi arabadan sen neden emniyette gidiyorsun salakmısın lan dedi bende abi emniyet şeridi olduğunu bilmiyordumki ben canakkaleden geldiö bizim orda emniyet şeridi yokki adam dur o zaman sana bi ceza yazayım bundan sonra her ıstanbula geldiğinde sağa girmeye töbe edersin dedi tam hatırlamıyorum ama 100 küsür bi ceza yazmıstı
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit geri gelsin 3 km falan gittim
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)