User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: Box / Kick Box Okulu

GokhanE. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amac sadece hobiyse ikisi de cok zevklidir. Ama amac ringe cikmaksa boksta karsina cikacak rakiplerin daha guclu olacaklardir, kickboxta musabik dereceye geldikten sonra light contactta ilk tecrubeni edinir, bu konuda bir baslangic yaparsin. Bunu da 18 yasini doldurmadan yapman ringde de basari sansini arttiracaktir cunku 18 yasini doldurduktan sonra karsina eger kilonuz ayniysa hocan bile cikabilir

Boks federasyon olarak cok cok daha koklu ve oturmus durumda, ama konu musabikliksa boksta 17 yas bence baslamak icin cok gec. Amac hobi edinmekse tabiki yasi yoktur ve her yasta bu iki sporu ben tavsiye ederim.

Bir ani olarak ring deneyimi yasamak ve bunda da moral bozucu bir sonuc almamanin yolu soyledigim gibi kickboxta 18 yas alti light contact girmektir. Ben yaparim ederim gbi de dusunme o ringin atmosferi o kadar farkli ki, ilk olarak heyecanini atacagin bir tecrube yasamalisin. Ondan sonrasi kickboxu seversen full contact olarak devam edersin.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen cok fonksiyonlu incpection a girmissin 3 5 kere uyandirmak zorunda kalicaz seni belli

MehmetCanA. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antrenörlük belgem mevcut benim.İstanbulda ikamet ediyor olsaydım yardımcı olurdum banada hareket olurdu hiç olmazsa.
    Valla gayet iyi olurdu. İstanbul'a gelme ihtimaliniz hiç yok mu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Turk-Look Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstediğinden ziyade yatkın olduğunu seç.
    Bunu nasıl anlayabilirim ki ? Bunu sanırım antrenör olan biri daha iyi anlar ?

desibel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında sitede çok güzel bi konu var

http://www.techturkey.com/forum/sohb...y-thai-vd.html

bende bu konudan gaz alarak başladım çokta memnunum kick box yapıyorum zaten sitede kafes dövüşcüsü ahmetuygur nickli biri var sana da görüdrse yardımcı olur banada o tavsiye etti gittiğim yeri allah razı olsun 10 numara salonumuz var
    Biz hayatı mayaların takvimine göre değil ALLAH ın taktirine göre yaşarız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AEAlmas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Box spordur ringte iyidir ama kick box daha yararli sokaktada ise yarar bence kickbox
    Allah'a şükür sokaklık bişeye şimdilik ihtiyaç yok gibi abi İlk amaç ring

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GK007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amac sadece hobiyse ikisi de cok zevklidir. Ama amac ringe cikmaksa boksta karsina cikacak rakiplerin daha guclu olacaklardir, kickboxta musabik dereceye geldikten sonra light contactta ilk tecrubeni edinir, bu konuda bir baslangic yaparsin. Bunu da 18 yasini doldurmadan yapman ringde de basari sansini arttiracaktir cunku 18 yasini doldurduktan sonra karsina eger kilonuz ayniysa hocan bile cikabilir

Boks federasyon olarak cok cok daha koklu ve oturmus durumda, ama konu musabikliksa boksta 17 yas bence baslamak icin cok gec. Amac hobi edinmekse tabiki yasi yoktur ve her yasta bu iki sporu ben tavsiye ederim.

Bir ani olarak ring deneyimi yasamak ve bunda da moral bozucu bir sonuc almamanin yolu soyledigim gibi kickboxta 18 yas alti light contact girmektir. Ben yaparim ederim gbi de dusunme o ringin atmosferi o kadar farkli ki, ilk olarak heyecanini atacagin bir tecrube yasamalisin. Ondan sonrasi kickboxu seversen full contact olarak devam edersin.
    Hobi olarak da güzel olabilir ama benim asıl istediğim anneminde rızasıyla ringe çıkmak.

1 Kasım'da 18 oluyorum. Bu dedikleriniz aklımda olucak. Çok teşekkür ederim bilgilerinizi için..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı desibel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında sitede çok güzel bi konu var

http://www.techturkey.com/forum/sohb...y-thai-vd.html

bende bu konudan gaz alarak başladım çokta memnunum kick box yapıyorum zaten sitede kafes dövüşcüsü ahmetuygur nickli biri var sana da görüdrse yardımcı olur banada o tavsiye etti gittiğim yeri allah razı olsun 10 numara salonumuz var
    Gözümden kaçırmışım, teşekkürler inceliyorum konuyu. Ahmetuygur nickli abimizde umarım yardımcı olur görüpte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkcası kick box da nasıl dıyım bölüm bölüm semi, light, full, low kick, gibi bölümlerden oluşuyor, googleden biraz araştırma yaparsanız kendınıze göre bi seçim yapıp o bölümde, ilerleme şansınız olur tabi gittiğiniz salon resmi lisanslı bir salon ise

Burak-Akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha önceden kickbox yapmıştım.. Antremanlara başlayınca kendindeki degişimi sende farkedersin..

Kickbox ile alakalı sorun olursa pm atabilirsin
    Honda Civic İes, Nissan 200sx s14, Honda Civic eg6 si, Citroen c2 VTS

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangisini yaparsan yap sokakta kendine güvenin olmasın,yani salonda ringde kendine sonsuz güven ama sokağa taşırma.abi tavsiyesi olsun..
    Belli bir zaman sonra kondisyonunda artınca kendine güven gelicek.sokakta 2 kere duşun..
    Memlekette serseri çok...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EM-RE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangisini yaparsan yap sokakta kendine güvenin olmasın,yani salonda ringde kendine sonsuz güven ama sokağa taşırma.abi tavsiyesi olsun..
    Belli bir zaman sonra kondisyonunda artınca kendine güven gelicek.sokakta 2 kere duşun..
    Memlekette serseri çok...
    Kesinlikle aynı fikirdeyim. Zaten bildiğim kadarıyla lisanslı bi sporcu sokakta kavga ettiğinde ve olay karakola sarktığında lisansı iptal oluyor. O riski göze almam en basitinden ki gerek yok

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genc kardesim oncelikle spora gonul vermen cok guzel yalniz sunuda unutma eger yaptigi isten cabuk sikilan bir yapin varsa musabik olman cok zor ancak hobi olarak yaparsin.Bir arkadas spor klupleri listesi vermis sende Sariyerde oturdugun icin sana o listeden Sariyer boks ihtisas klubu Hasan Yavuz hocaya bir ugramani tavsiye ederim kendisi odullu bir antrenordur ayrica genc arkadaslara yardimci olmayi sever kendininde bir cok musabik genc sporcusu var mesela beni cok zor kabul etmisti yasim 25 oldugundan gelecegim olmayacagini bu sporu hobi olarak yaptigimi dusunup(hakliydida) pek ugrasmak istemedi acikcasi(kickboks).Ayriyetten Turkiye 91+ agir siklet boks sampiyonu milli boksorumuz Muhammet benim cok cok yakin arkadasimdir kendiside Sariyerlidir seni onunla tanistiririm biraz muhabbet edersin gerci seni vazgecirtebilir boyun iyi kilon cok az sanki boks gibi ust vucutta cok buyuk guc isteyen bokstan ziyade genel anlamda daha kivrak ve tekme kullanimina izin veren kick boks sana daha uygun gibi her ne kadar 75 kiloya cikmak istesende.Benden simdilik bu kadar tek tavsiyem cok iyi dusun vucudunu cok hirpalayacaksin hobi olarak yapmazsan.

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrica ailenide dusun hop oturup hop kalkacaklar arkadasimin babasi neredeyse ringe girecek hocadan cok direktif veriyor Muhammet e

AEAlmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boks dayak yemeden adam dovmeye calismak zorundasin kickboxta daha yakin temastasin ama hizli olan kendini iyi yeristiren rakibin aciklarini bulan kisi her turlu hem box hem kickbox ta kazanir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zktrs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genc kardesim oncelikle spora gonul vermen cok guzel yalniz sunuda unutma eger yaptigi isten cabuk sikilan bir yapin varsa musabik olman cok zor ancak hobi olarak yaparsin.Bir arkadas spor klupleri listesi vermis sende Sariyerde oturdugun icin sana o listeden Sariyer boks ihtisas klubu Hasan Yavuz hocaya bir ugramani tavsiye ederim kendisi odullu bir antrenordur ayrica genc arkadaslara yardimci olmayi sever kendininde bir cok musabik genc sporcusu var mesela beni cok zor kabul etmisti yasim 25 oldugundan gelecegim olmayacagini bu sporu hobi olarak yaptigimi dusunup(hakliydida) pek ugrasmak istemedi acikcasi(kickboks).Ayriyetten Turkiye 91+ agir siklet boks sampiyonu milli boksorumuz Muhammet benim cok cok yakin arkadasimdir kendiside Sariyerlidir seni onunla tanistiririm biraz muhabbet edersin gerci seni vazgecirtebilir boyun iyi kilon cok az sanki boks gibi ust vucutta cok buyuk guc isteyen bokstan ziyade genel anlamda daha kivrak ve tekme kullanimina izin veren kick boks sana daha uygun gibi her ne kadar 75 kiloya cikmak istesende.Benden simdilik bu kadar tek tavsiyem cok iyi dusun vucudunu cok hirpalayacaksin hobi olarak yapmazsan.
    Bilgileriniz için teşekkürler. Oturduğum yer tam olarak emirgan, ama bi ayağımda sürekli sarıyer'de sayılır. Tanıştırmanız gerçekten hoş olabilir.

Bende ufaktan şekillendirince kick box'un daha iyi olucağını tahmin ediyorum. Bilgileriniz için tekrardan teşekkürkler Özel mesaj yolu ile paslaşalım

AhmetKaratay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatıyorum sizce boks mu kick boks mu? Daha önce 3-4 ay kick boks yaptım çok seviyordum ama okul dolayısıyla bırakmak zorunda kaldım şimdi tekrar başlamak istiyorum ama kararsızım boksta çok ilgimi çekiyor daha sert gibi geliyor. Sizce hangisi sokakta daha iyi iş görür?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKaratay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatıyorum sizce boks mu kick boks mu? Daha önce 3-4 ay kick boks yaptım çok seviyordum ama okul dolayısıyla bırakmak zorunda kaldım şimdi tekrar başlamak istiyorum ama kararsızım boksta çok ilgimi çekiyor daha sert gibi geliyor. Sizce hangisi sokakta daha iyi iş görür?
    Amatör lisanslı olarak kick boksla ilgilenen bir sporcu olarak size şunu söyleyebilirim, sokakta birilerini hırpalamak için bu spor yapılmaz. Diğer sorunuza ise kick boks,boksa göre genel vücut esnekliği isteyen bir spor. Bacak kol koordinasyonunuz daha iyi olmalı. Bana sorarsanız kick boks bokstan bir tık daha sert bir spor. Kick boks daha fazla temel istiyor kesinlikle,bence boksa yönelmelisiniz.

AhmetKaratay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amatör lisanslı olarak kick boksla ilgilenen bir sporcu olarak size şunu söyleyebilirim, sokakta birilerini hırpalamak için bu spor yapılmaz. Diğer sorunuza ise kick boks,boksa göre genel vücut esnekliği isteyen bir spor. Bacak kol koordinasyonunuz daha iyi olmalı. Bana sorarsanız kick boks bokstan bir tık daha sert bir spor. Kick boks daha fazla temel istiyor kesinlikle,bence boksa yönelmelisiniz.
    sokakta birilerini hırpalamak değil de kendimizi korumak diyelim bakalım kararsızım kick boksta lisansım var benimde ya devam edicek kick boksa ya da boksa geçicem

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)