User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
100 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ne olacak bu subaru sevgimiz :)

metinalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en son ahmetg nickli arkadaşımız kulanıyyordu tomu yeni sattı sayılır , hatta deneme vidyomuz vardı tom ile ,

metinalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cenk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu sti nin parçaları pahalımıdır.
    yakıtını der etmiyorum çünkü sadece hafta sonları kullanıcam.
    sti almadık bak kumarhanelerde geziyprum para toparlamak için

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya şimdi su sti olayında benim anlamadığım bi nokta var.

kimisi diyor sti çok sağlamdır kıramazsın, kimisi diyor sti a bineceksen cebinde motor parası hazır olacak her an kırabilirsin.

nedir bu işin aslı.

3rk4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğrudur sti lanmış araba alınabilir ama arabanın duruşuda ok gibiymiş
    1.6tdi.
    Ecutech.

cenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya şimdi su sti olayında benim anlamadığım bi nokta var.

kimisi diyor sti çok sağlamdır kıramazsın, kimisi diyor sti a bineceksen cebinde motor parası hazır olacak her an kırabilirsin.

nedir bu işin aslı.
    İbo allah rağzı olsun kardeşim . benimde söylemek istediğim buydu

projeler konuna bakıyorum şimdi ismini unuttuğum bir arkadaş yazmış değil sTİ subaru alacaksan mutlaka bi subaru parasıda olması lazım demiş.

Ama bir başkasına nın yorumuna bakıyorum şimdi bu lafı gülerek hatırlıyorum demiş.

Bana saolsunlar arkadaşlar özelden yazıyorlar subaru alacaksan öğle type-r daki gibi basmıyacaksın kırarsın.

Nasıl yani abi?

Ben type-r ımla 60km/h-70km/h vtec açmadan işe de gidiyorum , akşamları rollere gidiyoruz. Evde karıyla kavga ediyorum gece çıkıyorum çevre yoluna 260km/h dakikalarca gidiyorum. Arabadan daha tık demedi. 5 yıldırda arabaya harcadığım en pahalı para 10-60 yağıdır.

Ama subarusu olan arkadaşları görüyorum adamların araba sanayiden çıkmıyor. Tamam diyorlar bu sefer oldu arabayı forget ladık diyorlar dogbox şanzumanda yaptırdık diyorlar. Sonra adam gene sanayide ne oldu abi işte turbo araba derdi bitmiyo diyo

düzeltme;
    Şimdi bide sormak istediğim; sahibindene bakın arkadaşlar 17 tane STİ var. Bunların 15 i motorunu tekrar toplamış. Yani bunların 15demi arabanın stock gücü yetmediği için motor yapmışlar arabaya?
    Açıkcası ölmeden STİ sahibi olmak istiyorum ama 50-60binTL verip 10binkm-20binkm sonra motor yapmak istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O fiyatlara kıyasla wrx de düşünülebilir.
    wrx in GC-GF8 den görüntü hariç hiç bir avantajı yok.
    Alıntı Chn53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araç ankarada turizm acentası sahibinin aracı. yeni aldı sayılır.

fakat fiyat çok gibi.

http://www.techturkey.com/forum/otom...l-satilik.html

bu araba daha mantıklı sanki ( ilanla bi alakam yok )
    ABA benim eski arabam alıp kendim bişeyler yaparım diyorsan kesinlikle tavsiye ederim. Beyin 2 lira, komple STI yürüyen şanzuman fren 12 lira, turbo 2 lira ekstra 3-4 lira harcayarak çok hızlı olursun ama herşey para ve zmana bakar
    "HAYALLE YAŞAYANINDA YAŞAMAYANINDA ... "
    NAMIK KEMAL

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Motoru yapılmış referanslı araç alırsan başın ağrımaz. Şehrinizde Tork Garaj gibi bir avantajınız var gidip danışın bence.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

projeler konuna bakıyorum şimdi ismini unuttuğum bir arkadaş yazmış değil sTİ subaru alacaksan mutlaka bi subaru parasıda olması lazım demiş.

Ama bir başkasına nın yorumuna bakıyorum şimdi bu lafı gülerek hatırlıyorum demiş.

Bana saolsunlar arkadaşlar özelden yazıyorlar subaru alacaksan öğle type-r daki gibi basmıyacaksın kırarsın.

Nasıl yani abi?

Ben type-r ımla 60km/h-70km/h vtec açmadan işe de gidiyorum , akşamları rollere gidiyoruz. Evde karıyla kavga ediyorum gece çıkıyorum çevre yoluna 260km/h dakikalarca gidiyorum. Arabadan daha tık demedi. 5 yıldırda arabaya harcadığım en pahalı para 10-60 yağıdır.

Ama subarusu olan arkadaşları görüyorum adamların araba sanayiden çıkmıyor. Tamam diyorlar bu sefer oldu arabayı forget ladık diyorlar dogbox şanzumanda yaptırdık diyorlar. Sonra adam gene sanayide ne oldu abi işte turbo araba derdi bitmiyo diyo

düzeltme;
    Şimdi bide sormak istediğim; sahibindene bakın arkadaşlar 17 tane STİ var. Bunların 15 i motorunu tekrar toplamış. Yani bunların 15demi arabanın stock gücü yetmediği için motor yapmışlar arabaya?
    Açıkcası ölmeden STİ sahibi olmak istiyorum ama 50-60binTL verip 10binkm-20binkm sonra motor yapmak istemiyorum.

hacı eynı şeyleri düşünüyoruz

mesela evo lar dayanıksız dıyolar sahıbındene bakıyosun 10 ılandan 1-2 tanesı motor yapmış

emre_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sti derim ben eğer alıcaksan illak ibiraz daha üzerine koy yada bekle biraz daha sti al daha kışada çok var zaten

RSBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Nasıl yani abi?

düzeltme;
    kullanımla alakalı olduğunu düşünüyorum.200.000 de sti vardı satılık.Arabanın sanayiden çıkmama meseleside doğru ustayı bulamadıklarından bu işte kendini ispatlamış yerlere gidip araç toplasalar kolay kolay sorun yaşamazlar.wrx,gc8 zorlandığında sıkıntı çıkarabiliyor doğru ancak sti şanzımanını kırmak bilek ister sizde type-r ı sert kullansanız aynı sorunlar sizinde başınıza gelir.sti alıp sahilde gezen görmedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam abi bende STİ derim de
    Ben diyorum ki 17 tane STİ ilanlarındaki 15 STİ motor yapmış.
    Bunların hepside mi stock gücü yetersiz geldiği için motor yapmış ?

Ben sahibinden den Adamın birini aradım 70binTL istiyor arabasına adam diyorki 50binkmde motor yaptım. Deddimki gücü yetmedimi güçlendirmek için mi yaptın. Adam bana diyorki. yoo motor kırıldı. Genelde motoru kırdıktan sonra güçlendirirler sıfır STİ motunu kimse açmaz diyor. kırılır ondan sonra güçlülendirirler.

Yani ben 50-60binTL ye STİ alacağım 10bin km sonra motor mu yaptıracağım ?

Referans diyorsunuz, doğru haklısında benburda 60bin km deki STİ motorundan bahsediyorum 60binkm nedir ki arkadaşlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSBurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullanımla alakalı olduğunu düşünüyorum.200.000 de sti vardı satılık.Arabanın sanayiden çıkmama meseleside doğru ustayı bulamadıklarından bu işte kendini ispatlamış yerlere gidip araç toplasalar kolay kolay sorun yaşamazlar.wrx,gc8 zorlandığında sıkıntı çıkarabiliyor doğru ancak sti şanzımanını kırmak bilek ister sizde type-r ı sert kullansanız aynı sorunlar sizinde başınıza gelir.sti alıp sahilde gezen görmedim.

Eğer sert kullanmayla alakalı birşey demek isterim, benim arabam hafta içi kapalı garajda yatar hafta sonları veya tatile giderken çıkarırım. Onda da araba sanki rodajdaymış gibi motor ısındıktan sonra basacaksam eğer basarım. Sonuçta bu arabalara bukadar beygiri rahat yokuş çıksın diye koymuyorlar eğer motor ısındıktan sonra hareket edeceksem , yağ sati ortaya geldiği zaman bastıysam o zamanda arabaya birşeyler oluyorsa o arabada sıkıntı vardır abi.

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subaru arayıpta fiyat aralıgı 30-35 aralıgında olan ve Koray'ın arabasını almayan kişinin aklından şüphe ederim

Koray'ın arabadaki parçaları şu anda toparlamak isteseniz bi tane daha subaru parası gider bana göre

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı douu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Subaru arayıpta fiyat aralıgı 30-35 aralıgında olan ve Koray'ın arabasını almayan kişinin aklından şüphe ederim

Koray'ın arabadaki parçaları şu anda toparlamak isteseniz bi tane daha subaru parası gider bana göre

Ben projeler bölümünde koray'ın arabasının konusnu okurken ağzım sulanarak her çümlesini okudum. Fakat gf8 kasa istemiyorum.

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabiki zevk meselesi. ama hakikaten korayın arabası çok başka

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben dilim dondugunce ve bildigim kadari ile anlatayim, oncelikle eger 300 hplerin uzerindeki tork da 400 nm uzerinde oluyor wrx sanzimani dikkatli kullanilmaz ise sikinti cikariyor sebebi ise aracin yola gucu neredeyse tamamen aktarmasi dolayisi ile de dislilere muzam bir guc bindirmesi. Sti yuruyenin de bir sikinti yok cok daha saglam. 225 beygir olan bir araci 350 yaptiginizda %50'den fazla guc daha fazla oranda da tork artisi yapiyorsunuz. Arac yere gucu kayipsiz aktariyor sarma yok. Sanziman kirilmalari bundan oluyor.
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

bahadırtelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    STI olan genelde motor açamdan yapılabilecek çogu yüklemeyi yapıyor her seferinde biraz dah biraz daha sonra limitlere geliyor ve limitler zorlanıyor(şanzıman ve yürüyen dayandığı için limitleri zorlanıyor) ve arada motor kırılıyor. Ankarada akrabamızda hiç motor açılmamış 2005 STI var ilk günkü kondisyonunda. Ben STI cok rahatsız olur diye WRX aldım . Ama hata etmişim. Zaten arabayı 2 haftada 1 çıkartıyorum STI almanın bir sıkıntısı olmazmıs. Tabi para da önemli bir faktör. 35'e WRX var bi dolu STI için 55-60 bin lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gc8 ler eski model diye vaz geçmiş gibiyim.
    Birçok gc8 baktım 99 model arabanın ön konsol falan soyulmuş, hadi direksiyonu anlarımda ön konsol nasıl soyulur onu anlamadım.

Birbaşkasına baktım arabadan ses gelmeyen vidası yok. Forget motorlu dogbox dişlisi varmış . Tabi motoru açıp göremediğimiz için evet deddik adama.

WRX lere bakıyorum. Onuda çoğu kişi wrx alacağına paranı biriktir STİ al diyor.
    wrx seni tatmin etmez diyorlar , zaten de doğru söylüyorlar sahibindeki wrx lere baktım çoğu stock STİ den daha güçlü
    Ama ben arabayı öğle 400hp-500hp istemiyorum. En fazla 250-300hp olsun yeter.

Çünkü STİ nin parçaları daha pahalı WRX oranla, hatta bakımları bile pahalı olduğunu söylediler. Bunun doğruluk payı var mıdır?

bahadırtelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısman var . Fren balataları debriyaj balataları ve yürür aksam parçaları WRX ten pahalı.
    Bence 40-45 bin tl ye WRX alacağına STI al tabi ama 250-280 yeter diyorsan WRX + eksoz +yazılım+filtre tatmin edicidir.(hatta yag pompası vs upgrde ederek turbo ve intercooler STI yapıp biraz basınçta açılabilir) WRX alacaksanda tavsiyem 2005 model olması hem iç konsol biraz daha modern hemde yürüyende STI izlenimleri var.(bazı parçalar sti ile aynı diye biliyorum yanlışsam daha bilgili arkadaşlar düzeltecektir)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)