User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
100 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Ne olacak bu subaru sevgimiz :)

JapanVsGermany - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cenk

STI taş gibi arabadır

Dün 9.3sn ile rekor kıran arabanın Şanzımanı Orjinal mesela, Orjinal 6mt STI şanzımanı ile yapılan dereceye bir bak, anla sen ne kadar sağlam bir arabadır STI...

Yürüyen Çok çok sağlam, detayları benden son bana anlatırım

İlanlardaki arabalara bakıp hepsinin motor tekrar yapılmış diyorsun, hepsi FORGED olarak yapılmış cenk, bu extra bir olaydır, alırken de FORGEDlenmiş STI her zaman daha mantıklıdır...

Parçaları WRX den pahalı diyorsun ya, metinalan'a sor bu soruyu, STI ile WRX parçaları arasında çok çok fark wardır, fiyat olarak da çok fark wardır, standart bir wrx i standart bir STI yapayım dersen bir WRX parasına yakın harcarsın, metin hala harcıyor mesela

Tork Garaj bakımlı, regeranslı STI al, hele ki ööle aşırı güç beklemem diyorsan Yağını suyunu koy, ister drag yap sıkıldıkça ister otobanda sıfır çizdir, kawşakta yan wer hiç birşey olmaz, yürüyeni de şanzımanı da çok sağlamdır...

60binde motor yapma hadisesine geleceksek...
    Metin Impreza alırken ben de STI wardı, kardeşimde WRX wardı, senin şimdi düşündüğün gibi öyle fazla güç beklentim yok alıp binip keyfini sürücem dediği için WRX aldı.. O mantığa sahipsen WRX zaten seni tatmin eder keyif de alırsın.
    Ama bu araba type R gibi değil ki maksimum yüklenince 200den 250-260 hp lere çıksın, STI'da tünelin ucu yok, FORGED'lerin motoru, canının istediği, bütçenin el werdiği şekilde yükler 0-402 metre türkiye rekoru bile kırarsın

Ben de BoltOn 18G setuplı STI kullandım, bilen bilir paso tam gaz gittim, 0'dan da kalktım, yan da werdim, roll de yaptım, allaha şükür bir motor kulağı haricinde masraf çıkarmadı araö ki o da 150tl ödedim toplam 1 yılda motor masrafı adına... Üstelik 2002 model 130küsür binde ki STI bu...

Altında STI warsa 250-300hp yeter diyemezsin, bak metin stock binicem dedi WRX'e, Metinin arabasının motor forgedlenmemiş, 2001 model impreza, sor istersen lira masraf çıkarmış mı motoru? Çıkarmadı; ama o da Forgedleyecek motoru, sıkıntı çıkardığından değil, hep daha fazlasını istediğinden dolayı

Sahibinden deki wrx lerin çoğı stock sti dan daha güçl, demişsin, eğer üzerlerinde Standart WRX şanzımanı warsa orada dur, R yap boşwer TOT WRX şu an stock sti'lardan daha düçlü, ama üzerinde DogBox şanzıman war, üstelik henüz forgedlenmediği halde VF47 Turbo ile 1.3 barda sapasağlam gidiyor maşallah, ancak daha fazla düç için forgedlenecek....

Sözün Özü anlayacağın dilden anlatayım, dışarıdan bakıldığında, hele ki subaru hakkında detaylı bilgin yoksa WRX ile STI hemen hemen aynı gibi görünebilir ama ikisinin arasındaki fark VTI ile Type R arasındaki farktan fazla bile olabilir

STI Şanzımanlı yürüyenli Motoru Forgedlenmiş bir GC8 alınır uygun fiyata

Şahsi Görüşüm: Sen Subaru almazsın cenk bırak bu işleri
    M.Resat Simsek

metinalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cenk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gc8 ler eski model diye vaz geçmiş gibiyim.
    Birçok gc8 baktım 99 model arabanın ön konsol falan soyulmuş, hadi direksiyonu anlarımda ön konsol nasıl soyulur onu anlamadım.

Birbaşkasına baktım arabadan ses gelmeyen vidası yok. Forget motorlu dogbox dişlisi varmış . Tabi motoru açıp göremediğimiz için evet deddik adama.

WRX lere bakıyorum. Onuda çoğu kişi wrx alacağına paranı biriktir STİ al diyor.
    wrx seni tatmin etmez diyorlar , zaten de doğru söylüyorlar sahibindeki wrx lere baktım çoğu stock STİ den daha güçlü
    Ama ben arabayı öğle 400hp-500hp istemiyorum. En fazla 250-300hp olsun yeter.

Çünkü STİ nin parçaları daha pahalı WRX oranla, hatta bakımları bile pahalı olduğunu söylediler. Bunun doğruluk payı var mıdır?
    bi akşam gezdireyım kanka seni fikrin olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JapanVsGermany Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cenk

STI taş gibi arabadır

Dün 9.3sn ile rekor kıran arabanın Şanzımanı Orjinal mesela, Orjinal 6mt STI şanzımanı ile yapılan dereceye bir bak, anla sen ne kadar sağlam bir arabadır STI...

Yürüyen Çok çok sağlam, detayları benden son bana anlatırım

İlanlardaki arabalara bakıp hepsinin motor tekrar yapılmış diyorsun, hepsi FORGED olarak yapılmış cenk, bu extra bir olaydır, alırken de FORGEDlenmiş STI her zaman daha mantıklıdır...

Parçaları WRX den pahalı diyorsun ya, metinalan'a sor bu soruyu, STI ile WRX parçaları arasında çok çok fark wardır, fiyat olarak da çok fark wardır, standart bir wrx i standart bir STI yapayım dersen bir WRX parasına yakın harcarsın, metin hala harcıyor mesela

Tork Garaj bakımlı, regeranslı STI al, hele ki ööle aşırı güç beklemem diyorsan Yağını suyunu koy, ister drag yap sıkıldıkça ister otobanda sıfır çizdir, kawşakta yan wer hiç birşey olmaz, yürüyeni de şanzımanı da çok sağlamdır...

60binde motor yapma hadisesine geleceksek...
    Metin Impreza alırken ben de STI wardı, kardeşimde WRX wardı, senin şimdi düşündüğün gibi öyle fazla güç beklentim yok alıp binip keyfini sürücem dediği için WRX aldı.. O mantığa sahipsen WRX zaten seni tatmin eder keyif de alırsın.
    Ama bu araba type R gibi değil ki maksimum yüklenince 200den 250-260 hp lere çıksın, STI'da tünelin ucu yok, FORGED'lerin motoru, canının istediği, bütçenin el werdiği şekilde yükler 0-402 metre türkiye rekoru bile kırarsın

Ben de BoltOn 18G setuplı STI kullandım, bilen bilir paso tam gaz gittim, 0'dan da kalktım, yan da werdim, roll de yaptım, allaha şükür bir motor kulağı haricinde masraf çıkarmadı araö ki o da 150tl ödedim toplam 1 yılda motor masrafı adına... Üstelik 2002 model 130küsür binde ki STI bu...

Altında STI warsa 250-300hp yeter diyemezsin, bak metin stock binicem dedi WRX'e, Metinin arabasının motor forgedlenmemiş, 2001 model impreza, sor istersen lira masraf çıkarmış mı motoru? Çıkarmadı; ama o da Forgedleyecek motoru, sıkıntı çıkardığından değil, hep daha fazlasını istediğinden dolayı

Sahibinden deki wrx lerin çoğı stock sti dan daha güçl, demişsin, eğer üzerlerinde Standart WRX şanzımanı warsa orada dur, R yap boşwer TOT WRX şu an stock sti'lardan daha düçlü, ama üzerinde DogBox şanzıman war, üstelik henüz forgedlenmediği halde VF47 Turbo ile 1.3 barda sapasağlam gidiyor maşallah, ancak daha fazla düç için forgedlenecek....

Sözün Özü anlayacağın dilden anlatayım, dışarıdan bakıldığında, hele ki subaru hakkında detaylı bilgin yoksa WRX ile STI hemen hemen aynı gibi görünebilir ama ikisinin arasındaki fark VTI ile Type R arasındaki farktan fazla bile olabilir

STI Şanzımanlı yürüyenli Motoru Forgedlenmiş bir GC8 alınır uygun fiyata

Şahsi Görüşüm: Sen Subaru almazsın cenk bırak bu işleri

katılıyorum reşata ama ben bile bile girdim aslında istedım ki kendım yapayım aracımı kafama göre bütceme göre ,
    istedımkı nerde ne var bileyım her cm2`sinde emeğim olsun şuan bir gc8 parasnı harcadım ki bide yolun başındayım çok daha ama vakıt para ve emek verebılecegıne ınanıyorsan neden olmasın wrx , tabı zamanında ufacık bir fiyat farkı ile sti alıp onu yapmak varken wrx çıktı bızım kısmete

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Metinim WRX'i aldıktan sonra senin type R parası kadar para yatırdı TOT WRX'w, kıymetini bil gezerken
    M.Resat Simsek

cenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı metinalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi akşam gezdireyım kanka seni fikrin olur
    kanka kıçımı yırtım sana beni gezdir diye tınlamadım. Alo dediğin an senin tükkandayım

Reşat,
    bilgiler için saol kanka. O zaman benim iyice kafam karıştı

STİ şanzumanlı veya dogbox şanzumanlı GC8 bul ve motoruda forget lenmiş olsun dersen o parayalara WRX alamk daha iyi olmazmı?

Hemde yeni model

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    moruk dukkandayım kop gel işimde yok buarada yenı jantları ılk sen gormuş olursun sürpriz ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    STI şanzıman anadol bulsam WRX'e tercih ederim cenk anla sen beni

WRX kötü diye demiyorum, benim beklentilerimin gerisinde kalıyor, alırım uslu çocuk olurum gezerim dersen WRX çok iyi ama Yaramazlaşmaya meğilliysen STI

STI olmazsa da STI yürüyenli GC8

Ama ille de Tork Garaj Refenaslı olacak madem ki Ankaradasın
    M.Resat Simsek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    moruk dukkandayım kop gel işimde yok buarada yenı jantları ılk sen gormuş olursun sürpriz ama
    Gelebilirim gibi metinalan

1 senede aldığın 5. jant takımını kutlarız beraber
    M.Resat Simsek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mavi bi gc8 vardı o.z. superlegera jantlı mesela yemışım sti veya wrx`i okadar tatlı güzel hazırlanmışti ki tabi bide arabayı yapana sormak lazım eminim ki 2 araba parası yemiştir ve fiyatı ınanılmaz iyidi , para harcarsan hepsi olur ama ben uğraşamam dersen o tarz bı araba al adam hazır reziliğini çekmiş yapmış ama dediğim gibi illa ben yapıcam dersen o başka

SubieGuy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    WRX günlük kullanıma daha uygun, yumuşak karakterli bir araba. Orjinal halinden bahsediyorum ama. Ne yazık ki orjinal alıp binen neredeyse hiç kalmadı, herkeste bir STi sevdası, arabanın karakterini bozup STi'a benzetmeye çalışıp, sonunda standart STi alacak paranın da üzerine çıkıp, ayrıca hala da tam STi malzemeli olamıyor. Zira STi gerçekten VTi-TypeR kadar farklı WRX'ten. Ama bu daha iyidir kötüdür anlamına gelmez, ne beklentide olduna bağlıdır.

Subaru'da, çoğu turbo araç gibi güç artırmak çok kolay. İnsanoğlu da açgözlü, hemen alışıyor güce, daha fazlasını istiyor. Halbuki aslında ayağının altındaki 240 beygiri bile hakkıyla kullanacak adam sayısı çok az, öyle düzde yanyana 4 defa vites değiştirmeyi kullanmak zannediyor insan. neyse...

Hal böyleyken, gücü artırıp şanzıman-fren vs sıkıntıya giriyor insanlar, bu sebeple oynanacak ise bunların hepsi zaten fazlasıyla var olan STi daha mantıklı oluyor. Ama beklentini abartmayacak kadar olgun bir insansan, varolan ile yetinebiliyorsan, açgözlülüğe yanaşmadan, insanların gazına gelmeden sadece kendi keyfin için bineceksen WRX gayet güzel seçim. Ha, proje için de WRX güzel seçim, STi'ı geçecek herşeyi değiştirilecek bir setup için ben olsam WRX'ten başlarım.

WRX seçiminde en önemli konu, 4 çeker arabanın debriyajını ve viteslerini 2 çeker gibi kullanamayacağın konusu. 2 çekerde sarar, patinaja kalır, cıyklar ve hor kullanmayı, ekstra gücü sineye çeker. 4 çeker direk yere aktracağı için hoyratlık yaparsan debriyajı erken bitirir, güç fazla ise şanzımanı doğrarsın. Tabii ki STi şanzımanı sınıflandırmanın dışında, dünyada çok az üretici arabasının standart beygirinin iki hatta üç katını kaldıracak şanzıman koyar, o konuda rallide kazanılan Ar-Ge'ye borçluyuz. İşte dün standart 6 ileri STi şanzımanı ile 9.3 çıkardı Tork Garaj, akla ziyan bir derece..

Motor yapma konusunda, 2.5 litrelerde, hem WRX'te hem de STi'da standart piston kanalları 2.0 litreler gibi abartılı güçlü yapılmadığından, araba standardın üzerinde güce çıkınca kırılma yaşanıyor. Standart egsozlu, standart yazılımlı herşeyi ile şovrumdan çıkmış motor da, insan gibi kullanılıp, kötü benzine denk gelmedikçe kırılmaz, ama bu arabaları alanlar hemen egsoz filtre yazılım işine girip beygir artırdığı için, döküm pistonları dövme (forged) piston ile değiştirmek neredeyse standart prosedür oluyor yurdumuzda. Bir de bu aralar adam gibi hilesiz benzin bulmak iyice zorlaştı, o yüzden forged araba çok gördüğün gibi, forgedin kötü benzine dayanımı daha yüksek, o sebeple değiştirmek gerekince orjinali yerine forged takıyor insanlar.

2.0 litre STi 'da ise durum çok farklı, zira düzgün bakımı yapılan ve standarda yakın beygirlerde seyreden 2.0 litreler yüzbinlerce km yol yapabiliyor, ülkemizde de yurtdışında da örnekleri bol. Hatta abartıp, 2.0 standart blok ile GT30 ayarında (bence günlüğe gereksiz büyük) turbolarla uzun süre kullanılan araçlar da var.

Motor şanzıman olayını anlattıktan sonra, asıl önemli konuya gelelim, o da alınan arabanın seceresi kimler tarafından nasıl kullanıldığı, ve kaza-bela durumu. Ben boya işine takılmam, öyle her tarafı çizik arabayı boyasız olsun diye inad edip boyatmayanlara gıcık olurum, ama kazası (öyle tıklama çizmeden bahsetmiyorum, trafikte illa ki oluyor) varsa, mümkün olduğunca uzak durmakta fayda var. Bunu da alırken bilemeyeceğin için, güvenilir bir garaja götürüp sormak en iyisi, Ankara ise ilk akla Tork Garaj gelir.

Bir de otobanda 240 sıkıp eve gitmek demişssin, ben evine uzun yoldan gidip, standarda oldukça yakın STi ile 280-300 görüp, günün stresini atıp rahatlayan araç sahipleri biliyorum, turbo arabada önemli olan soğutma, bastıktan sonra hemen kapatmama, arabayı dinlendirme olayına dikkat ettiğin sürece sorunsuz rahat dediklerini yaparsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

O zaman; basınç açmadan , orasını burasını kurcalamadan stock veya stocka yakın güçlerde gideceksen, WRX günlük kullanım için güzel tercih.

Ama yok ben rahat durmam basıncınıda açarım, aleleme go go da yaparım dersek STİ lacağız.

Peki WRX lerin bakımı olsun , parçaları olsun pahalımıdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hacı Type R değil de Palio sahibi olsaydın emin ol pahalı derdim, ama Type R ile uçurum yok fiyatlarında...

Ayrıca sen WRX diyorsun sanırım, metinle görüşmeni şiddetle tawsiye ederim sana
    M.Resat Simsek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JapanVsGermany Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı Type R değil de Palio sahibi olsaydın emin ol pahalı derdim, ama Type R ile uçurum yok fiyatlarında...

Ayrıca sen WRX diyorsun sanırım, metinle görüşmeni şiddetle tawsiye ederim sana
    Kanka metinimin yanına gideceğim, özelden yazışıyoruz biz

WRX bütçeme daha uygun geliyor kanka, beni biliyorsun rollerde falan işim olmaz kırkyılın başında bir gelirim oda sizleri görmek için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subaru diyince hep aklıma çiçekçi okay gelir ,satalı3 yıl oldu adam halen beli bükük yürüyor
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yaşar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Subaru diyince hep aklıma çiçekçi okay gelir ,satalı3 yıl oldu adam halen beli bükük yürüyor
    abi bende sattığımdan beri yüzüm asık geziyorum
    "HAYALLE YAŞAYANINDA YAŞAMAYANINDA ... "
    NAMIK KEMAL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı __FrK__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bende sattığımdan beri yüzüm asık geziyorum
    bigün tekrar subaru alırsan söz sana jant hediye edicem

Subi-Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    temiz bir sti için en az 60binlira ayırman gerekir o kadar para bağlamaya gerek yok dersen bu araçta aynı keyifi verecektir... gc8 ile sti ın üstünden atlamak paha biçilmez tecrübeyle sabittir
    STİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bigün tekrar subaru alırsan söz sana jant hediye edicem
    ultraleggeraları beğendim
    kısmetse vtı ı satıp STI alıcam inşallah
    "HAYALLE YAŞAYANINDA YAŞAMAYANINDA ... "
    NAMIK KEMAL

AhmetG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı banshee8831 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum ben de STI ve 2.0 R kullanmış bir subaru aşığı olarak sana STI öneriyorum. Yağına suyuna baktığın takdirde istesende bozamayacağın bir araç STI. fiyatı pahalı ama sonuna kadar hakediyor.

madem konu güncel ve subaru konuşuluyor ben de yardım istiyorum burdaki arkadaşlardan. şu aracı almak istiyorum. bileniniz varmıdır acaba ?

Subaru Impreza 2.0 GT Turbo 1998 Model 23.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 93046956
    Benim eski aracım bu. Yeni sahibini de yakından tanırım. Son hali ile ilgili öğrenmek istediklerin için öm atabilirsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)