User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
104 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Kedi kovucu acilll !!

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir arkadaşım kahve kokusunu sevmiyorlar dedi
    o gündür bu gündür scooterın selesinin altında türk kahvesi var
    (plastik bir kutunun üzerine bir sürü delik açtım ve içine toz kahve koydum duruyor)

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya bir güncelde ben çekeyim. Çareler söylenmiş Naftalin ve sirke nispeten uzaklaştırmış ama var mı başka bir çaresi kedilere zarar vermeden uzaklaştıracak?

Sitemizde abimizin biri bizim apartmanın önünün kedilerin meskeni olmasını sağladı sürekli kuru mama vs. vererek. Kendisini uyardım ama araban eskimesin istiyorsan özel garaj tuta getirdi. Onun insanlığını bir kenara bıraktım. Allaha havale ettim. Yoksa hoş durumlar yaşanmayacak... Benim arabanın üzerin yanında araba yoksa pek çıkamıyorlar. Ama diğer arabanın ağzına sıçtılar... Kaputun eğiminden olsa gerek çıkmaya çalışırken patinaj çekiyorlar. Tırnak takılan çizikler oluşmaya başladı (araç Beetle). Bir keresinde gözümle gördüm aheste aheste yürüyüp kendini bizim arabanın üzerine attı. Cırt sesiyle aşağıya kaydı. Acil öneri bekliyorum. Birisi seramik çizilmeyi önler, onu yaptır dedi işe yarar mı? Ya da turunçgillerin kokusunu sevmiyorlarmış diye söylediler. Şu kedi kovucu spreylerden aldım motorsikletim varken. Brandanın üzerine sıkıyordum kediler gelip sıktığım yere yatıyordu. O yüzden hiç güvenim yok bu tarz kimyasallara...

Kısacası mantıklı bir önerisi olan?

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gdo lu gidalar mamalar yuzunden ve evcillesme ile birlikte hayvanlarinda ayari kacti. Kedinin biri kahve kokusu sevmez digeri sahibi ile birlikte fal bakar. Ayrica kullanilan urun uzun sure ayni oldugunda alismaya basliyorlar. Aralikli zamanlarla sert kokulu urunleri kullanmakta fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaklaşık 6 yıldır sokak kedilerini besliyorum ve şunu söyleyebilirim bu konuya kesin çözüm yok. hayvanın olduğu yerde tırnak törpüleyecek ağaç yoksa arabanın lastiklerine, tamponlarına, kaputuna musallat olur doğaldır. hayvan o iğrenç çöplerden uzak durmuyor da sirkeden limondan mı etkilenecek. ayrıca bu olayı bu kadar büyütecek bir şey yok bence çare-çözüm aranabilir ancak kovalama, öldürme falan yazıyor ya konunun başında insanımızın net özeti. ben de eğitimsiz, cahil, mal ile canı kıyaslayan insanı sevmiyorum mesela ama çözüm yok üstelik bunlar kedilerden bile hızlı çoğalıp bir sonraki nesli de kendine benzetiyor. şimdi çalıştık, çile çektik aldık hayvan mahvediyor bedelini aç kalarak dayak yiyerek ödesin mantığındaki adam kazanmasın zaten Allah korusun yarın öbür gün kazanır da aynı muameleyi insanlara çekmeye çalışır. şimdi hayvansever kafadan sakat diyen de olabilir ama hayvan sevmemek hastalık bana göre. başlık bile insanı irrite ediyor sözde aydın, vatansever, eğitimli insanların olduğu bir forumda böyle bir konu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pet şişenin agzını delip gelen kediye suyu sıkın , korktukları için kaçıyorlar ve daha gelmiyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 tane evde.. 3 tane işyerinde 6 tane kedimiz var..
    imkanım olsa hiçbirine kıyamam o masum yüzlü hayvanların ve hepsine bakarım
    gelelim konuya :
    çok uğraşmanıza gerek yok kalıcı etkili bir parfüm kafi..

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncel Varmı Önerisi olan

Başım belada kediler ile 1 degil tam 5-6 tane kedi var garajda

5-6 araba olmasına ramen benım 106 nın ustunden ınmıyorlar
    sıyah olmasa sıkntı yok ama devamlı kaput tavan bagaj cızılıyor

Ne yapmam gerek
    branda orttum
    brandayı yırttılar tırnak ıle
    branda daha cok cızıyor arabayı ruzgarlı havada

Ultrasonıc kedı kovucu cıhazlar işe yararmı acaba ?
    arabayı dükkana çekecen sonra motorla devam
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende de oluyor bazen bu durum. kediyi yakalayamadım bir türlü.

acaba ön cama korkuluk tarzı bir şey koysak olur mu? peluş köpeklerden falan mesela.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç kirlenmiş üstünde tüy kalmış falan pek umurumda değil. Kedi düşmanı değilim.

Geri zekâlının biri ev yakınındaki parkta mama vermek yerine apartman otoparkında kedi besleyecek diye arabanın sağını solunu boyatamam... Mevzu bu.

Araca verdikleri zararı göstermek açısından çiziklerden birinin fotoğrafını atıyorum şu linkte;

https://i.hizliresim.com/rJjPY1.jpg

Bu çizik gibi 7-8 tane daha oluştu rahatsızlık bu yüzden.

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can_t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç kirlenmiş üstünde tüy kalmış falan pek umurumda değil. Kedi düşmanı değilim.

Geri zekâlının biri ev yakınındaki parkta mama vermek yerine apartman otoparkında kedi besleyecek diye arabanın sağını solunu boyatamam... Mevzu bu.

Araca verdikleri zararı göstermek açısından çiziklerden birinin fotoğrafını atıyorum şu linkte;

https://i.hizliresim.com/rJjPY1.jpg

Bu çizik gibi 7-8 tane daha oluştu rahatsızlık bu yüzden.
    Bunu inan kedi yapamaz, ya arabanın boyasında sorun var ya başka bir sorun.
    Benim 2 tane kedim var, sitemizde ki kedilere de bakıyoruz.
    Koyu lacivert olan aracımın üzerinde sürekli yatıyorlar ve senin söylediğin gibi kaputtan bazen aşağıya kayıyorlar, tırnak takılmayacak çok ufak çizgiler bırakıyorlar.

Bırak pasta cila işlemini ben yıkandıktan sonra hafif bir cila atınca bile geçiyor.

Neyse kedi otu spreyi var ondan alın ve büyükçe bir kütük parçasına kedi otu spreyini komple boca edin.
    Kedi otu spreyi ucuz bir şey, ayda bir o kütüğe kedi otu spreyini boca etseniz kediler tırnaklarını törpülemek için o kütüğe gideceklerdir ve oldukça işe yarar.

Bundan sonrası genel cevaptır

Ayrıca yemişim arabasını kapıutunu koltuğunu, beyler onlar can. Bazıları yakalarsam öldüreceğim pitbull koyacağım falan yazmış, bence arabaya direk elektrik bağlayın tam olsun
    Migrostan sokak hayvanları için satılan ucuz mamalardan alıp bence besleyin, bu işi 15 gün yaptıktan sonra apartmandan çıkarken sizi karşıladıklarında 3-5 tane kedi işte o zaman ne kaput düşünürsün ne tavan.
    Drehmoment ist wichtig

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Utku85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim 2 tane kedim var, sitemizde ki kedilere de bakıyoruz.
    Koyu lacivert olan aracımın üzerinde sürekli yatıyorlar ve senin söylediğin gibi kaputtan bazen aşağıya kayıyorlar, tırnak takılmayacak çok ufak çizgiler bırakıyorlar.

Bırak pasta cila işlemini ben yıkandıktan sonra hafif bir cila atınca bile geçiyor.

Neyse kedi otu spreyi var ondan alın ve büyükçe bir kütük parçasına kedi otu spreyini komple boca edin.
    Kedi otu spreyi ucuz bir şey, ayda bir o kütüğe kedi otu spreyini boca etseniz kediler tırnaklarını törpülemek için o kütüğe gideceklerdir ve oldukça işe yarar.

Bundan sonrası genel cevaptır

Ayrıca yemişim arabasını kapıutunu koltuğunu, beyler onlar can. Bazıları yakalarsam öldüreceğim pitbull koyacağım falan yazmış, bence arabaya direk elektrik bağlayın tam olsun
    Migrostan sokak hayvanları için satılan ucuz mamalardan alıp bence besleyin, bu işi 15 gün yaptıktan sonra apartmandan çıkarken sizi karşıladıklarında 3-5 tane kedi işte o zaman ne kaput düşünürsün ne tavan.
    @Utku85

Dün konuyu açmadan 1-2 saat önce gözümün önünde oluştu bir tanesi. Her yeni çizik oluştuğunda o bölgede kedilerin pati izleri oluyor. Fotoğraftada gözüküyor. O yüzden kediden olmaz gibi bir ihtimal yok. Failler belli. Kaputta ya da aracın herhangi bir yerinde boyada yok. Fabrikasyon boyası aracın. Sonradan boyanan boya yumuşak olur muhabbetinden dolayı yazdım bunu. Yalnız araç düzgün bir yerde sürekli yıkama sonrası hızlı cila ile yıkanıyor. Dolayısıyla zaten eğimli kaputa cilalıda olunca hiç çıkamıyorlar. Arabayı satıp beyaz renk ve çizilse de acımayacağım bir araç bile almayı düşünüyorum dünden beri.

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kedi köpek beslenmez arkadaşlar, onlar yaratılırken avlanma içgüdüsü ile yaratılmıştır, sizler yemek, mama vs verdikçe kediler fare görünce kaçıyor, doğanın dengesi altüst oldu resmen. (Diyeceksiniz ki avlanacakları yer mi kaldı her yer betonarme bina. Bu ayrı ve yine bizlerin yol açtığı bir problem) Hiçbir hayvan açlıktan ölmez. Yüzlerce gariban, fakir aile var, aylık hayvanlara harcadığınız paraya gidin 1 sefil çocuk okutun, bir evin aylık erzağını alın, her mahallede o kadar muhtaç insan var ki.
    Bizim sitede de kediler var nereye park etsem gelip benim aracın üstüne çıkıyorlar, her yer pati izi sabah gelince de üşengeç bir vaziyette iniyorlar yavaş yavaş arabanın üstünden.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba kapalı garaj brandasını çok seviyorlar Citronella Yağı kullanın dediler baskın bi trunc kokusu sulandırıp brandaya sıktım kısmen işe yaradı gibi çiş v.s azaldı tüy azaldı belki devamlı kullanmak lazım ben genelde haftada bir kullanıyorum Huncalife Essentials Citronella Yağı 20 Ml - n11.com almıştım.
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı karsiyakaliozi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba kapalı garaj brandasını çok seviyorlar Citronella Yağı kullanın dediler baskın bi trunc kokusu sulandırıp brandaya sıktım kısmen işe yaradı gibi çiş v.s azaldı tüy azaldı belki devamlı kullanmak lazım ben genelde haftada bir kullanıyorum Huncalife Essentials Citronella Yağı 20 Ml - n11.com almıştım.
    Abi aldım bi tane sağolasın önerin için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir güncel çekeyim konuya. Google'da arama yaparken techte bu isimle açılmış başka bir konu daha gördüm. Bir üye sirke ruhu diye bir şey kullanmış. Gittim baharatçıya dedim abicim sirke ruhu varmı. 80ml bir şişe çıkardı. 2.5TL dedi. Bundan kaç tane var dedim 12 tane aldım.1,5 şişe kadar kullandım. Otopark kısmına ve site kapısına çok az miktarda olmak şartı ile damlattım dün akşam.

Sonuç: Bir kaç kere balkondan kontrol ettim, gece boyunca otoparkta hiç kedi yoktu, 15 tane falan olurdu. Sabah kapı önünde kediler olurdu. Merdivenlerde falan yatarlardı, Şuan hiç yok.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Utku85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşmanım olsa şunu yapmaya kıyamaz bu araca. Branda aldım brandayı parçaladılar, öyle işiyorlarki üstüne brandayı kaldırdıktan sonra eve çıkıp ellerimi yıkamam gerekiyor. Kadıköy ne yazık ki fena durumda. Herşeyin çoğu bokluk arkadaşlar. Hayvanın da, insanında.

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACTPK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir güncel çekeyim konuya. Google'da arama yaparken techte bu isimle açılmış başka bir konu daha gördüm. Bir üye sirke ruhu diye bir şey kullanmış. Gittim baharatçıya dedim abicim sirke ruhu varmı. 80ml bir şişe çıkardı. 2.5TL dedi. Bundan kaç tane var dedim 12 tane aldım.1,5 şişe kadar kullandım. Otopark kısmına ve site kapısına çok az miktarda olmak şartı ile damlattım dün akşam.

Sonuç: Bir kaç kere balkondan kontrol ettim, gece boyunca otoparkta hiç kedi yoktu, 15 tane falan olurdu. Sabah kapı önünde kediler olurdu. Merdivenlerde falan yatarlardı, Şuan hiç yok.
    Açık otopark da işe yarar mı acaba ? Etrafına lastiğe falan damlatsam ? Veya brandanın üstüne ?
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracımın en az 8 yerınde aynı cızıklerden var. ama pasta ile kaybolacağını düşünüyorum.farkettıysen elini surduguın yerde bıle cızıkler%50 kaybolmuş gorunuyor. bızım semttede çok kedi var . araba sıcakken direk kaputa yatıyorlar ah bide çizmeseler gül gibi geçinicezde.hayvan işte nasıl anlasın ki
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı şekilde kaputta , tavanda ve ön çamurluklarda tırmık izleri var , kayıp düşmemek için tırnaklarını çıkarmış belli ki..
    maalesef kadıköy bölgesi , bizim apartman bahçesinde de alışkanlık durumu var

ayrıca bende farklı sorunlar da var ;

-altta extra muhafaza taktırmış olmama rağmen kaputun içine girmiş birtanesi , sevmiş de orayı
    kaput altı komple tüy , kaput keçesi komple tüy
    kızımın evcil hayvan tüyüne alerjisi olduğu için bu bende büyük dert yarattı

-aracı çalıştırmadan önce muhakkak kaputa çamurluğa vururum varsa gitsin çıksın diye. ama özellikle yeni yavruladıklarında mesele çok büyüyor
    bunlar bebekken denyo oldukları için doğru dürüst kaçamıyorlar
    bir tane yavru alttan motora girmiş , giderken viyy viyyy ses geliyor , iki defa durdum baktım göremedim
    yola devam ettim , yine viyy viyyy
    üçüncü durduğumda görebildim , ya da yer değiştirdi ondan gördüm , akünün üstüne gelmiş sinmiş oraya
    aldım onu oradan da hayatı kurtuldu

-2 farklı zamanda da 2 yavru , biri bende biri komşunun arabasında , otoparktan çıkarken maalesef aracın altında kaldılar , bunun vicdan azabı korkunç gerçekten anlatamam ne kadar kötü hissettiğimi..

apartman bahçesine alıştırılmaması lazım , arabalar var , tehlike onlar için
    illa beslemek istiyorsak daha sakin yerlere alıştırmalıyız , bütün olay bu
    ayrıca kaza oluyor olmaz diye birşey yok , bunun acısını yaşamak istemiyorum
    başka bir apartmanda oturan bir kadın var , kediler bizim bahçede çok var diye geliyor her sabah bizim bahçeye yemek getiriyor
    kavga ettim artık dedim git başka yerde ver yemeğini , buraya alıştırma
    ama işte konu hassas ya
    herkes yanlış anlıyor , ben kedi düşmanı değilim ama herşeyin bir oluru yolu yordamı var
    biz gidiyoruz aprtman karşısında müsait arsa var oraya belediyeden kedi evi koyduruyoruz , birileri geliyo oraya mama bırakacağına bizim bahçeye..
    gel de kızma hadi
    kabahat kimde? kedide mi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)