User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
104 sonuçtan 96 ile 104 arası

Konu: Kedi kovucu acilll !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kedi köpek beslenmez arkadaşlar, onlar yaratılırken avlanma içgüdüsü ile yaratılmıştır, sizler yemek, mama vs verdikçe kediler fare görünce kaçıyor, doğanın dengesi altüst oldu resmen. (Diyeceksiniz ki avlanacakları yer mi kaldı her yer betonarme bina. Bu ayrı ve yine bizlerin yol açtığı bir problem) Hiçbir hayvan açlıktan ölmez. Yüzlerce gariban, fakir aile var, aylık hayvanlara harcadığınız paraya gidin 1 sefil çocuk okutun, bir evin aylık erzağını alın,
    ketçap mayonez de olsun mu abim?

iyi bir kazanca sahip olmama rağmen , bir çocuk sorumluluğu alabilir miyim emin bile olamazken, millet sorgusuz sualsiz "soyumu devam ettireyim, benden 1 tane daha olsa güzel olmaz mı " gibi saçma sapan düşüncelerle üresin sonunu düşünmesin, ben de milletin çoluğunu çocuğunu okutayım erzak yardımı yapayım..

kedi köpek beslenmezmiş avcı güdüyle yaratılmışmış, e iyi hiç bir insan evladı da götünün üstünde 10 saat bilgisayar başında oturmak üzere yaratılmadı, çıkıp dinozor avlayalım o zaman.

hiç bir hayvan açlıktan ölmezmiş falanmış, siz ev 2 derece soğusa kaloriferi köklerken dışarıda hayvanlar soğukla mücadele etmeye çalışıyor.
    1 avuç mama hayvanın vücudunu 8 saat daha ısıtıyor, kediler daha kıvrak olduğu için nispeten şanslı, bir yerlere otoparklara sığınabiliyorlar. Köpekler için ise durum daha da vahim.

Olabilir herkes sevmek zorunda değil , arabasından uzak dursun isteyenler için çeşit çeşit öneriler yukarıda verilmiş. Ben rahatsız olmuyorum otoparkın müdavimi olan kedi genelde arabamın üstünde yatıyor uyuyor, azıcık waxla bile çıkabilen çizik gram umrumda olmuyor, yıkarken pasta/wax geçiyorum o bölgeye bitiyor vızıklanmaya gerek yok , sanırsın ki herkes otoparkta bugatti veyron yatırıyor...

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dünya sadece insanların yeri değil kedi köpek illaki beslenir. Beslenmesi en uygun hayvandır, onun için bencilliğin lüzumu yok. Önceden müstakil evdeyken kangal ile kediyi aynı anda besledik şimdi daire olduğu için kedim var. İlerliyen tarihlerde yurt dışına çıkacağım kedimide yanımda götüreceğim. Öyle masraflıda değil 2 kilo mama neredeyse 1 ay gidiyor. Fakir fukaraya yardım edin diyenler gidip sigaraya 50 lira vermesini bilir bide 2 paket içse 100 lira, ettimi ayda 3000 tl ha işte o 3000 in 2900 ünü bir fakire ver kalanıylada mama al ve 2 tarafıda memnun et birşey kaybetmezsin...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    acıbademde oturuyorum.tabiki sitede kedi sever çok.heryer mama.

gündüzleri bu mamalardan karga,martı.geceleride kirpiler nemalanıyor.

nerde çokluk orda bokluk.eskiden kediler martta doğururdu.eve annesiz öyle yavru alıp bakmışlığımda çoktur.şimdilerde senede 3 sefer doğum yapan kedi var.eve almaya kalksam bana yerkalmaz artık.zaten evimize yeni üyesi pinscherımız (yoda) var.adamı dolaştırmaya kalksam etrafımız korkusuz,kaçmaya kedilerle çevreleniyor.bu işin sonu nereye gider bilemiyorum ama çoğalma işine çözüm bulunmalı derim.

arabamın üzerine branda atıyorum ve hersene yeniliyorum.brandayıda eldivenle açıp,takmak durumundayım.
    motorumun koltuğa kılıf aldım.delik deşik ettiler.akşamları eve gelince üzerinde kalın çöp poşeti sarıyorum.dombili var bir tane başka yerde uyumuyor beyzade.her sabah kılları ve kendileri zor def ediyorum üzerinden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acıbademde oturuyorum.tabiki sitede kedi sever çok.heryer mama.

gündüzleri bu mamalardan karga,martı.geceleride kirpiler nemalanıyor.

nerde çokluk orda bokluk.eskiden kediler martta doğururdu.eve annesiz öyle yavru alıp bakmışlığımda çoktur.şimdilerde senede 3 sefer doğum yapan kedi var.eve almaya kalksam bana yerkalmaz artık.zaten evimize yeni üyesi pinscherımız (yoda) var.adamı dolaştırmaya kalksam etrafımız korkusuz,kaçmaya kedilerle çevreleniyor.bu işin sonu nereye gider bilemiyorum ama çoğalma işine çözüm bulunmalı derim.

arabamın üzerine branda atıyorum ve hersene yeniliyorum.brandayıda eldivenle açıp,takmak durumundayım.
    motorumun koltuğa kılıf aldım.delik deşik ettiler.akşamları eve gelince üzerinde kalın çöp poşeti sarıyorum.dombili var bir tane başka yerde uyumuyor beyzade.her sabah kılları ve kendileri zor def ediyorum üzerinden.
    e tabi abi yani her doğum yapan kediyi eve alacağız vs. bunun bir sonu yok neticede, mutlaka bir doğal seleksiyon olacak hava şartları/şehir şartları vs derken.

olay tabi ki mevcuta zarar vermemek, imkan varsa özellikle soğuk havalarda görünce mama vermek. kenara da su kaybı koymak. gerisi allahın takdiri. Ama klubeyi yıkayım, mama su kaplarını atayım gibi şeylerde allahın takdirini kimse beklemiyor artık

arabaya branda işi bana çok manasız gelmiştir kedi olsun olmasın , araba zaten ne yaparsan yap toz içinde kalıyor büyük şehirlerde, e tak çıkart zaten çiziyor, aman kedi çizmesin diye branda ört, ertesi gün eldivenle gel kokulu brandayı al katla falan , düşününce gerçekten eziyet. buna harcayacağın total nakit+ vakitle , en iyi wax'ı alıp, ayda 1 atmasına atarsın rahatlıkla.

motorların standart deri koltuklarını pek sevmiyorlar, ben 4 yılda 4 motor değiştirdim, hiç ama hiç kılıf kullanmadım. sayısız kedi var bahçede, hangisi geliyo gidiyo oturuyo bilmem mümkün değil ama bugüne kadar hiç bi yerde tırnak izi görmedim.. ama ne kadar kılıf kullanan gördüysem bütün kılıflar hakikaten delik deşik oluyor, sanırım o kumaş hoşlarına gidiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce yazdım mı bilmiyorum ama karabiber en iyi çözüm. Kedi ve köpek karabiber kokusundan nefret eder. Otomobilinizin yeri belli ise otoparkta 1 yoğurt kabına silikon basın içerisine 2 torba karabiber koyup karıştırın. 30cm uzağına fırça ile bu silikonu çekin yanına yaklaşmazlar. Karışım sırasında maske şiddetle tavsiye edilir hapşırmaktan burnunuz düşer yoksa.
    Kedi beslenmesine karşı değilim eşimin ve benim otomobilimizin bagajı mama dolu ama o martılar ve kargalar bunlardan beslenip pislemiyorlar mı deliriyorum. Herifler bildiğin harç pisliyor.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce yazdım mı bilmiyorum ama karabiber en iyi çözüm. Kedi ve köpek karabiber kokusundan nefret eder. Otomobilinizin yeri belli ise otoparkta 1 yoğurt kabına silikon basın içerisine 2 torba karabiber koyup karıştırın. 30cm uzağına fırça ile bu silikonu çekin yanına yaklaşmazlar. Karışım sırasında maske şiddetle tavsiye edilir hapşırmaktan burnunuz düşer yoksa.
    Kedi beslenmesine karşı değilim eşimin ve benim otomobilimizin bagajı mama dolu ama o martılar ve kargalar bunlardan beslenip pislemiyorlar mı deliriyorum. Herifler bildiğin harç pisliyor.
    ona da çözüm şu marketlerde satılan mavi silikonlu temizleyiciler.. çok güzel çözüyor..benim bagajda fix 1 tane ondan ve 1 bez var.. iş görüyor.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e tabi abi yani her doğum yapan kediyi eve alacağız vs. bunun bir sonu yok neticede, mutlaka bir doğal seleksiyon olacak hava şartları/şehir şartları vs derken.

olay tabi ki mevcuta zarar vermemek, imkan varsa özellikle soğuk havalarda görünce mama vermek. kenara da su kaybı koymak. gerisi allahın takdiri. Ama klubeyi yıkayım, mama su kaplarını atayım gibi şeylerde allahın takdirini kimse beklemiyor artık

arabaya branda işi bana çok manasız gelmiştir kedi olsun olmasın , araba zaten ne yaparsan yap toz içinde kalıyor büyük şehirlerde, e tak çıkart zaten çiziyor, aman kedi çizmesin diye branda ört, ertesi gün eldivenle gel kokulu brandayı al katla falan , düşününce gerçekten eziyet. buna harcayacağın total nakit+ vakitle , en iyi wax'ı alıp, ayda 1 atmasına atarsın rahatlıkla.

motorların standart deri koltuklarını pek sevmiyorlar, ben 4 yılda 4 motor değiştirdim, hiç ama hiç kılıf kullanmadım. sayısız kedi var bahçede, hangisi geliyo gidiyo oturuyo bilmem mümkün değil ama bugüne kadar hiç bi yerde tırnak izi görmedim.. ama ne kadar kılıf kullanan gördüysem bütün kılıflar hakikaten delik deşik oluyor, sanırım o kumaş hoşlarına gidiyor

volkanım arabaya branda kedi muh. değil.bazen 1 ay binmiyorum.temiz kalsın diye.sağolsunlar senede 1 salgıladıkları o seks kokusu brandanın her yerinde oluyor.

piaggio koltuğumu bildiğin yemişlerdi )) zaten ondan beri full branda veya çöp poşeti.senin kediler eğitimliymiş.bizim dombilide beni eğitti,her sabah motorun üstünde

mama su kalıcak yer ortam hazırlanabilinir buna lafım yok.ama bu fütursuzca çoğalmanın önüne geçilmeli.e-5 te ,sahilde ezilmiş yavru cesetleride görmeyiz gibime geliyor.

karabiber,sirke,ernet denedim.1-2 gün kurtarıyor sonra yine devam.anca motoru uzun süre eve getirmezsem unutuyorlar.

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açık otopark da işe yarar mı acaba ? Etrafına lastiğe falan damlatsam ? Veya brandanın üstüne ?
    Ben açık otoparkta kullanmıştım. Bir süre işe yaradı. Taşındım, şu an kapalı otoparkım var. Arada sırada içeriye kedi giriyor kışın soğuktan kaçıp. Sonra mahsur kalıyorlar kapı kapanınca. Şimdi otoparkta 30 tane motor var ama benim motorun koltuğuna çıkıyor. Mandalina ve limon kolonyasını (evet her ikisinide) bir pamuğa döküp koltuğun altına sağına soluna sıkıştırıyorum pamukları. Yatmıyorlar o zaman. Ancak otomobilde yüzey geniş. Muhtemelen çok işe yaramayacaktır.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACTPK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben açık otoparkta kullanmıştım. Bir süre işe yaradı. Taşındım, şu an kapalı otoparkım var. Arada sırada içeriye kedi giriyor kışın soğuktan kaçıp. Sonra mahsur kalıyorlar kapı kapanınca. Şimdi otoparkta 30 tane motor var ama benim motorun koltuğuna çıkıyor. Mandalina ve limon kolonyasını (evet her ikisinide) bir pamuğa döküp koltuğun altına sağına soluna sıkıştırıyorum pamukları. Yatmıyorlar o zaman. Ancak otomobilde yüzey geniş. Muhtemelen çok işe yaramayacaktır.
    hocam bir tane olsa kurban olurum ona içinde beslerim. 10-15 tane var mahvettirler arabaları otopark da sadece arabaları değil brandaları da parçalıyorlar ve işiyorlar üstlerine. Hatta yılda bir veya iki yılda bir bit basıyor belli bölgeleri... neyse işte en azından uzaklaşsalar biraz yan bahçelere gitseler o da işimizi görür. Silikon ile tek tek naftalin mi yapıştırsam acaba yerlere. Kendi park çizgilerime yani. Yağmurda da erimez.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)