User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
62 sonuçtan 58 ile 62 arası

Konu: Pompalı tüfek hakkında bilgi

kutsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Durango Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pompalı tüfek satışı yasaldır. Hatta ruhsatsız tabancaya nazaran ruhsatsız pompalı tüfeğin cezası daha azdır Av neden yasak olsun? Uygun zaman ve yerde avlanmak (Av teskereniz var ise) serbesttir.

Pompalı tüfek neden sıkıntılı?
    daha önce jandarmaya yakalandık araba bagajında bızımle ılgılı sıkıntı olmadı ama arac sahıbını baya uğrastırdılar. neden sıkıntı; tutukluk yapıyordu arkadasımdakısı fısek sıkıstırıyordu içinde her tufekte olucak dıye bırsey yok tabı ama avda zaten bence cıfteden fazlası katliam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SİDOMA BLACK HUNTER S.A.T 320, fiyat 1.485 TL/ad., ÇEKMEKÖY

Dünyanın en sağlam av tüfeği--Sidoma Black Hunter S.A.T 320T - YouTube&fs=1" width="644" height="390">Dünyanın en sağlam av tüfeği--Sidoma Black Hunter S.A.T 320T - YouTube&fs=1" />BORKED

Durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kutsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce jandarmaya yakalandık araba bagajında bızımle ılgılı sıkıntı olmadı ama arac sahıbını baya uğrastırdılar. neden sıkıntı; tutukluk yapıyordu arkadasımdakısı fısek sıkıstırıyordu içinde her tufekte olucak dıye bırsey yok tabı ama avda zaten bence cıfteden fazlası katliam
    Başkan neden sıkıntı yaşadığınızı yaziyim mutlaka birinden biri

-Tüfek ruhsatsız
    -Tüfeğin içinde fişek var yada kılıfında değil yada her ikisi
    -Tüfek ruhsatlı ise araç içinde ruhsat sahibi yok
    -Av sezonu olmayan bir zamanda veya ava yasak olan bir bölgede şüphe üzerine alındınız

Avcılıkla ilgili tecrübem yok ama ava çıkanlar arkadaşlarım 2 mühimmattan fazla yapılan av için katliam diyorlar. Avada kaçmak için şans bırakmak gerek diyorlar

SubieGuy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgiler için teşekkür ederim abi ikisi arasında kaldım şuanda. Defender ın namlusu 47cm demişler 48dir herhalde yasal olmadığını sanmıyorum silahın. O yüzden hem fiyatı güzel kötü bir markada değil. Bakalım biraz daha araştırıp bi karar vereceğiz artık
    Açıp bir daha TSE 870'e baktım, son düzeltmeler ile minimum boy 457.2mm, yani tam 46-47cm olduğunda yasal sıkıntı yok.

Namlu uzunlukları 457,2 mm'den az olmamak kaydı ile namlu uzunluklarının, seçiminde imalâtcı serbesttir.
    Tutukluk yapma ihtimalinin düşük olmasından, çok farklı mühimmatı hiç ayar yapmadan ve takılmadan kullanabilmesinden (kauçuk toptan tutun, tek kurşun, şevrotin, iri saçma, ince saçma, magnum fişek, hafif dolu f,işek, hatta kayatuzu dolu fişek vs vs) ve kullanım kolaylığı yüzünden pompalı, tüm dünyada en çok tercih edilen seçenek pompalıdır, otomatik tüfeklerde yukarıda behsettiğim fişek kombinasyonlarını karışık kullanmak sıkıntı olabilir.
    Evde pompalı tüfeği güvenlik amaçlı bulunduran, ve ilk 2 fişeği uyarı amaçlı kauçuk topla dolu, sonrasını saçma ve olay kemiğe dayandı ise tek kurşun ile dolu tutan tanıdıklarım var, düzenli eğitim ve pratik ile zaten pompalı tüfek çok güvenilir seçim olacaktır.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler ruhsatım bu hafta çıkıyor , bir adet winchester sxp defender hc alıcam , satan bayi tanıdıgı olan istanbulda gidip bakabileceğim güvenilir dükkan falan bilen varsa bi haber etsin bana sevabına
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)