User Tag List

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 20 ile 32 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ankara LPG Montaj için önerisi olan ?

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mavidenizleri kesinlikle onermem.

Mocan ve quattro garage iyidir

EEE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu açılmışken sorayım ankarada prins takan memduh usta varmış ? nasıldır ? onun lpg kit taktığı araç alınırmı
    Cok yakin bir arkadasima takti cok havali bir adam cok buyuk bir is yapiyor saniyor kendini
    Tesisattan bir kablolar almis enjektorler icin sanki teyp montaji yapan acemiler gibi. Anlatamam gelip gormelisin aracta jeep patriot 2008 model ben kesinlikle almam tesisata tecavuz etmisler
    Boşunamı Şehit Oldu O Kadar Vatan Evladı
    Uyanmak Gerek Uykulardan Artık

POWERED BY EMS GARAGE(GARDIYAN)

Coco06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı caglargungor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Mavidenizlerden Mahir ben,Türkiye Honda marka olarak BRC ile anlaşmalı,Bora Honda bayimiz ve eğitimlerinide mavidenizlerde aldılar,marka olarak kesinlikle BRC den,montaj olarak da bizden şaşmayın derim.coco06 aracınız nedir ? herhangi bir sıkıntınız varsa beni bulun çözelim,yardımcı olalım,bazen merkez servis olduğumuz için aşırı yoğunluk olabiliyor,ustalarımız Türkiye çapında en iyi düzeyde eğitime ve bilgiye sahip ustalardır,buna rağmen dikkatten kaçan birşey varsa çözebiliriz.bana lütfen araç bilgilerinizi gönderin.532 3359698 buda benim numaram,herzaman arayabilirsiniz.
    Totalde 8-9 aracımın montajını orada yaptırdım.2 sinde sorunlar çıktı.Buraya yazıp sorunları dallandırıp budaklandırmak doğru olmaz.

Hayırlı işleriniz olsun.
    ....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Mavidenizlerden Mahir ben,Türkiye Honda marka olarak BRC ile anlaşmalı,Bora Honda bayimiz ve eğitimlerinide mavidenizlerde aldılar,marka olarak kesinlikle BRC den,montaj olarak da bizden şaşmayın derim.coco06 aracınız nedir ? herhangi bir sıkıntınız varsa beni bulun çözelim,yardımcı olalım,bazen merkez servis olduğumuz için aşırı yoğunluk olabiliyor,ustalarımız Türkiye çapında en iyi düzeyde eğitime ve bilgiye sahip ustalardır,buna rağmen dikkatten kaçan birşey varsa çözebiliriz.bana lütfen araç bilgilerinizi gönderin.532 3359698 buda benim numaram,herzaman arayabilirsiniz.
    İyi günler, büyük ihtimal siz aracımı biliyorsunuz, beni de tanıyorsunuz ama ben sizi çıkartamadım.

Çok çok temiz 200sx almıştım, s13 kasa, 93 model. Aracıma mavi denizlerde tüp taktırdım. 1 gün süren montajın ardından evime giderken virajda aracım stop etti, direksiyon kitlendi kazadan son anda kurtuldum. Araç tüpte çalışmadı, benzinde devam ettim.

Montajdan önce tüpü takacak olan usta benzin deposunun yerine bakmadan, bagajdan bir parça kesti depoyu koymak için. Sonra baktı ki, aracıma simit tüp uymuyor, o parçayı kestiğiyle kaldı.

Akşam aracımı park ederken aracımın uzaktan kumandasının çalışmadığının farkına vardım, tesisatı bağlarlarken alarmın sigortası atmış..

Neyse, olur böyle şeyler diyerekten ertesi gün gittim mavi denizlere. UZUN bir bekleyişten sonra araçla yol testine çıktık, otobanda 200km/h hızlara kadar çıktık ayar yaptık. Aracım çekişten inanılmaz düşmüştü, turbo devreye girerken sanki boşluk yapıyormuş gibi bir his veriyordu ve gaza çok yüklenip bırakınca araç stop ediyordu.

O gün en iyi ayar bu diyerek yolladılar. 1-2 hafta idare ettim geri gittim yine bir ayar yine devam derken, ordaki uzun saçlı usta( adını hatırlayamadım özür dilerim ama ordaki en iyi, en bilgili ve sorunla ciddi olarak ilgilenen kişi ), aracımın tesisatını detaylı olarak inceledi ve devir okuyucusunun yanlış bağlandığının farkına vardı, düzeltti. Aracım biraz daha iyileşmişti ama hala sorunları vardı. ( Stop etme, turbo devreye girerken zıplama gibi)

Sonra mavi denizlere gitmemeye and içtim. Mocan otogaza gittim. Ordaki usta motora bakarken, genius max serisi tüpün beynine giren bir hortumun aşağı sallandırılıp ucuna civata takıldığını gördü. Bunun sistemi yanlış bağlanmış deyip basit bir şekilde boruları yerlerine taktı ve araç canavar oldu. Gidişinde problem yoktu, blow off sesi bile canlanmıştı. Ama stop etme furyası devam ediyordu.

Bende sonunda 0 araç almaya karar verip aracı sattım çünkü daha fazla uğraşmak istemiyordum. Aracı sattığım kişi şaşmazda quattro garage'a götürüp tüp sistemini inceletmiş ve sıkıntıları bulmuşlar. Yapılan tadilat sonucunda aracın en ufak sıkıntısı kalmamış.

Bu mavi denizlerde başıma gelen ilk olay değil. 2010 model "0" aldığımız Corolla aracımıza mavi denizlerde 6502 kilometrede tüp taktırdık. Araca tüp takılırken özellikle manifoldun sökülmesini, içine çapak kaçmamasını istediğimi söyledim. Takan usta, süpürgeyle çekiyoruz sıkıntı olmaz diyerek işten kaçtı.

Sonuç: Araç 32.000 kilometrede subap eritti ve teklemeye başladı. Sadece tüpte değil, hem tüpte hem benzinde. O aracı da tüpten dolayı satmak zorunda kaldım. Ve gittim dizel aldım.

Mavi denizlere her gittiğimde ilgilendiler, ama 1-2 saat bekledikten sonra. Her seferinde ayar yaptılar ama hiçbirinde sorunum hallolmadı. Her seferinde aracımın ateşleme sistemine suç attılar. Ateşleme sistemini baştan sonra değiştirmeme rağmen. Halbuki aracıma termostat bağlamamışlar, elektrik tesisatını yanlış bağlamışlar.

Corollaya yaptıklarını saymıyorum bile..

Onun için, türkiyenin ya da ankaranın en iyisiyiz demeden önce bir kez daha düşünün. Mavi denizlerdeki (benim gözümde) en iyi usta o uzun saçlı ustadır( adını hatırlayamadığım için tekrar özür diliyorum).

İyi günler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Chn53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mavidenizleri kesinlikle onermem.

Mocan ve quattro garage iyidir
    Kesinlikle. Hatta mocan'ı da boşver, quattro garage candır. Takan usta makina mühendisi ve ayrıca montajı 2-3 günde bitiriyor, manifoldu söküp delikleri öyle deliyor. Tüpün markasından çok, takan kişinin ustalığı önemlidir.

AtmoSpheriC
    Misafir
    quattro garage gürsel abi bekir abi uzman

d16y4
    Misafir
    erciyes işyerleri sitesi olgun lpg

OLGUN OTO YEDEK PARÇA SAN. VE TİC. A.Ş. - Ankara
    Tel: 0(312)387 52 63
    E-Mail: tanju@olgungrup.com
    Adres: ERCIYES TOPLU ISYERLERI SITESI. 9.CAD N0:95 MACUNKÖY

kerem_euk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mavi denizler
    Arif Gökdemir(R-Turbo)

***Vol'um project EK B16 (EK4 ROL Vtec)*** R.I.P
    http://www.techturkey.com/forum/atmo...-rol-vtec.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu işi hakkıyla yapan yer quattro dur.

Coco06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu gün birsey daha dikkatimi cekti.Şirket arabalarina taktirdigim lpg sistemlerinin tanklari Brc kendi aracima taktirdgim sistemin tanki hascelik diye bi marka :/

Pazartesi verdiginiz numaradan ulasicam.
    ....

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim ve tanıdıklarımın sayısız aracı en az 10 15 tane mocanda sıkıntısız montaj yapıldı biz hiç bir sorun yaşamadık
    Instagram/rotusboyasi
    facebook/rotusboyasi

EEE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tunali motorlu araclar teleflex iyi cihaz istersen veli bey sahibi
    Damla oto lovato utku bey sahibi
    Ikisinide tercihine gore secebilirsin
    Boşunamı Şehit Oldu O Kadar Vatan Evladı