User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
103 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Hi-Fi Sistemlerle Uğraşan Varmı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buldum service manual hep 8ohm yalnız amfinin sanırım iki tipi var biri 4 kanal 8 ohm.. biri 2kanal 4-16ohm benimki uzakdoğu tipi sanırsam hoparlör çıkışıın orda ufak yazmışlar gözüme çarpmamış 4-16ohm diye...

bugün içini açıp temizledim biraz bide ufak bluetooth devresi koydum içine sinyalleri bağladım da 5v cıkış lazım devrede varmı bulamadım yada 12v bulsam dc stepdown devresı var onla hallederim..
    teorik olarak amfinin power supply'indan (PS) hat cekip BT devresini calistirabilirsin. ancak PS raillerinin kac V oldugunu bilmek lazim. 5/12V var mi? multimetre ile PS DC cikislari olculebilir. kullanici degil de servis kilavuzunu bulabilirsen PS semasinda yazabilir.

BT devresini amfinin icine koymak şık cozum, ancak su sorunlar mevcut;
    - yukarida bahsettigin guc beslemesi sorunu.
    - BT 2.4GHz ISM bandini kullaniyor, amfi devrelerine parazit (RFI) gitmesi mumkun.
    - BT antenini disari alman gerekebilir, cunku amfinin kasasi Faraday kafesi gorevi goruyor. BT sinyalini zayiflatir.

bu nedenle BT devreyi harici BT receiver haline getirmek daha kolay bir cozum olabilir.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu biraz daha gelişmişi heralde bende bunun kare hoparlörlü olanı vardı amcamdan almıştım o zamanlar çok güzeldi abi bide bizim evde çocukken akai vardı hala duruyor rizede ki evde şimdi çalışıyor aux u bile var zamanına göre çok efsane aletler
    Akaide güzeldir.. bunların bir piyasası oluşmuş onu farkettim alan satan tıcaretini yapan ..tabi çoğu tamirli elinde de patlayabilir.. 90 larda az ugrasmadık kaset doldur arabada dinle

Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teorik olarak amfinin power supply'indan (PS) hat cekip BT devresini calistirabilirsin. ancak PS raillerinin kac V oldugunu bilmek lazim. 5/12V var mi? multimetre ile PS DC cikislari olculebilir. kullanici degil de servis kilavuzunu bulabilirsen PS semasinda yazabilir.

BT devresini amfinin icine koymak şık cozum, ancak su sorunlar mevcut;
    - yukarida bahsettigin guc beslemesi sorunu.
    - BT 2.4GHz ISM bandini kullaniyor, amfi devrelerine parazit (RFI) gitmesi mumkun.
    - BT antenini disari alman gerekebilir, cunku amfinin kasasi Faraday kafesi gorevi goruyor. BT sinyalini zayiflatir.

bu nedenle BT devreyi harici BT receiver haline getirmek daha kolay bir cozum olabilir.
    Dışarıdan elektrik vererek testini yaptım çalışıyor.. devre şeması okuyacak kadar teknik bilgim yok maalesef keşke zamanında elektronik okusaydım ..hobi olarak kaldı.. pdf olarak buldum dosyayı.. çözerim diyorsan mail atabilirim sana varsa 5v yoksa 12 de olur

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akaide güzeldir.. bunların bir piyasası oluşmuş onu farkettim alan satan tıcaretini yapan ..tabi çoğu tamirli elinde de patlayabilir.. 90 larda az ugrasmadık kaset doldur arabada dinle
    Ben geçen aylarda evde yıllardır duran hiç kullanmadığım bir 4 kanal power mikser ilanı koydum letgo ya.

Lan bunu kim napsın ki , kim çıkıp alır deyip uygun da bi fiyat yazdım. Bir sürü mesaj aldım , en son mesafe olarak yakın olan birisi ile buluşup sattığımda neden aldığını sordum.

Ucuz bulunca alıp kenara atıp 100 200 fazlasına satıyormuş arkadaş. Arızalı olanları da tamir ediyormuş. Baya sektörü var çok talep var dedi şaşırdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Babam 89 yılında almıştı bunu. Geceleri ışığı kapatıp ekolayzır grafiklerini izlerdim ne güzel günlerdi. Br türlü plakçalarını çalıştıramamıştım. Hoparlörleri bütün katları aynı şekilde duruyor evde bunu ayağa kaldıralım o zaman

badurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Babam 89 yılında almıştı bunu. Geceleri ışığı kapatıp ekolayzır grafiklerini izlerdim ne güzel günlerdi. Br türlü plakçalarını çalıştıramamıştım. Hoparlörleri bütün katları aynı şekilde duruyor evde bunu ayağa kaldıralım o zaman
    Bunun bir benzerini de babam almıştı zamanında, Küçükyalı'da olması lazım. Çift kanal equalizerlı, tek grafik ekranlısından.
    Bizdekinin kasetçalarda sıkıntı var, bir de pikaba iğne almam lazım.
    Radyodan ya da kasetten kayıt yapa yapa bozdum Hey gidi.
    İyi günlerde kullanın siz de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı badurmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun bir benzerini de babam almıştı zamanında, Küçükyalı'da olması lazım. Çift kanal equalizerlı, tek grafik ekranlısından.
    Bizdekinin kasetçalarda sıkıntı var, bir de pikaba iğne almam lazım.
    Radyodan ya da kasetten kayıt yapa yapa bozdum Hey gidi.
    İyi günlerde kullanın siz de.
    Teşekkürler, o zamanda arabamızda pıoneer 8600 vardı kasetçalar CD den dediğinz gibi radyodan kasete kayıt yapar arabada dinlerdik. Çok güzel günlerdi

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90 larda şunlara bakmak için doğubankta gezer dururdum.. bu tadı vermiyor yeniler

Ben bunlar için ölüyordum bir ara, mark biriktirirdim bunlardan almak için yaşıtlarımız bilir o zaman mark üstündendi fiyatları. Doğubanktan alırdım bende, arkadaşlarımı çağırırdım yardıma sırtımızda büyük poşetlerle vapurla geri kadıköye geçerdik. Ne jvc ler technicsler neler neler aldım. Hatta son 10 yıl içinde de aldım bunlardan , 6 ay önce taşındım hiçbirini alamadım, 100-200 liraya sattım bu setleri. Letgoya koyduğum anda gelip aldılar. Çünkü ne kadar güzel olsalar da bu koca ağır şeylerin devri bitti artık. Bir şu DAC'ı alıyorsun

Bir de bu aktif stüdyo hoparlörlerini

Olay bitti... Hem yer kaplamıyor hemde kat ve kat daha temiz ses alıyorsun. Ben öyle yaptım , ayrıca bende 70 lerden kalma katlı set var , inan 2 yıldır 1 kere bile açmadım... Çünkü bu DAC'a pc ye usb den bağlıyorsun birde Flac çaldın mı bitit olay. Hatta ben telefonumun usb çıkışından bile DAC'â giriyorum, telefonum DAC'ı tanıyor ve dinleme yapabiliyorum. Emektar sistemim bu , hala severim ama açmak bile üşendiriyor. 2015 de çekmişim bu videoyu işte o zamandan beri pek açmadım bile. Yeni eve taşındım bir tek bu seti getirdim diğerlerini sattım.

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    @Yiğit G. şu Dac olayını anlatır mısın? Tam HI-FI set baktığım sıra kafama soktun böyle bişeyi

Flac tam da dinlemek istediğim ses türü. Seslerin en temizi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bunlar için ölüyordum bir ara, mark biriktirirdim bunlardan almak için yaşıtlarımız bilir o zaman mark üstündendi fiyatları. Doğubanktan alırdım bende, arkadaşlarımı çağırırdım yardıma sırtımızda büyük poşetlerle vapurla geri kadıköye geçerdik. Ne jvc ler technicsler neler neler aldım. Hatta son 10 yıl içinde de aldım bunlardan , 6 ay önce taşındım hiçbirini alamadım, 100-200 liraya sattım bu setleri. Letgoya koyduğum anda gelip aldılar. Çünkü ne kadar güzel olsalar da bu koca ağır şeylerin devri bitti artık. Bir şu DAC'ı alıyorsun

Olay bitti... Hem yer kaplamıyor hemde kat ve kat daha temiz ses alıyorsun. Ben öyle yaptım , ayrıca bende 70 lerden kalma katlı set var , inan 2 yıldır 1 kere bile açmadım... Çünkü bu DAC'a pc ye usb den bağlıyorsun birde Flac çaldın mı bitit olay. Hatta ben telefonumun usb çıkışından bile DAC'â giriyorum, telefonum DAC'ı tanıyor ve dinleme yapabiliyorum. Emektar sistemim bu , hala severim ama açmak bile üşendiriyor. 2015 de çekmişim bu videoyu işte o zamandan beri pek açmadım bile. Yeni eve taşındım bir tek bu seti getirdim diğerlerini sattım.
    letgodan önce görüşelim başka satılık cıkarsa

bu stüdyo hoparlörleri nasıl hiç dinlemedim... alt frekanslar için sub gerekiyor dimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bendekı jamo hoparlörleri 1000marka almıştım 20 seneyi geçmiştir

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bu stüdyo hoparlörleri nasıl hiç dinlemedim... alt frekanslar için sub gerekiyor dimi
    konu güzel severek okudum. Buna benimde kafam takıldı. Stüdyo hop alınca bağlaman gereken dab amflerin çoğunda sub çıkışı yok. Sub çıkışı olan amfilerde boyutları büyüyor boyut olarak.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

O senin müziği nasıl sevdiğine ve ne tür müzik dinlediğine bağlı. Bana yetiyor basslar. Hatta pure acoustic rb 1200 sub var, onu bile kullanmadım hiç , apartman dairesi için yeterli bence. Bir tek böyle hardbass lı trance falan dinleyenlere yetmez ona da zaten bu kadar para verip sistem toplamaya gerek yok al bi z5500 güm güm dinle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu güzel severek okudum. Buna benimde kafam takıldı. Stüdyo hop alınca bağlaman gereken dab amflerin çoğunda sub çıkışı yok. Sub çıkışı olan amfilerde boyutları büyüyor boyut olarak.
    studyo hoparlörleri %90'ı aktif zaten. Anfi bağlamana gerek yok. Sub için sub çıkışı olan model seçersin

Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Yiğit G. şu Dac olayını anlatır mısın? Tam HI-FI set baktığım sıra kafama soktun böyle bişeyi

Flac tam da dinlemek istediğim ses türü. Seslerin en temizi.

Dac dediğin abi sesi digital olarak direkt kaynaktan alıyor temizliyor ve rca analog çıkış veriyor. Mesela pc nin usb sine takıyorsun, oradan mp3 oynattığında ses digital halkde yani 0-1-0-1-1-0- gibi digital halde DAC'ın içine gidiyor, orada işlenip ses frekansına dönüşüp rca olarak çıkış alıyorsun. En temiz sesi alıyorsun işte. Mesela note 8 var bende usb den DAC'a bağalınca tanıyor. Ben çektim bunları

Flac albümleri indirip pc de çalıyorsun işte. Bu yukardaki cihaz da o flac şarkıyı en iyi şekilde işliyor temizliyor çıkış veriyor. Studyo hoparlörlerinin özelliğide ne verirsen onu duyarsın. Ona göre yapılmıştır.En temiz sesi bu ikilide alırsın. Bakacağınız 2 şey birincisi DAC ikincisi aktif studyo hoparlörü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Guzel sistem. Hoparlorlerin mesafesi biraz daha acilsa daha iyi ses verebilir.sahneleme coook onemli biliyosunuzdur.evdeki esyalar tavan yuksekligi vs hep etken.

Geride paylasilan set 905 olmasi lazim. Zamaninin belkide en iyisiydi ama bas tiz agirlikli o kolonlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel sistem. Hoparlorlerin mesafesi biraz daha acilsa daha iyi ses verebilir.sahneleme coook onemli biliyosunuzdur.evdeki esyalar tavan yuksekligi vs hep etken.

Geride paylasilan set 905 olmasi lazim. Zamaninin belkide en iyisiydi ama bas tiz agirlikli o kolonlar
    o 5 yıl öncesi.. şimdi böyle

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    studyo hoparlörleri %90'ı aktif zaten. Anfi bağlamana gerek yok. Sub için sub çıkışı olan model seçersin

Dac dediğin abi sesi digital olarak direkt kaynaktan alıyor temizliyor ve rca analog çıkış veriyor. Mesela pc nin usb sine takıyorsun, oradan mp3 oynattığında ses digital halkde yani 0-1-0-1-1-0- gibi digital halde DAC'ın içine gidiyor, orada işlenip ses frekansına dönüşüp rca olarak çıkış alıyorsun. En temiz sesi alıyorsun işte. Mesela note 8 var bende usb den DAC'a bağalınca tanıyor. Ben çektim bunları

Flac albümleri indirip pc de çalıyorsun işte. Bu yukardaki cihaz da o flac şarkıyı en iyi şekilde işliyor temizliyor çıkış veriyor. Studyo hoparlörlerinin özelliğide ne verirsen onu duyarsın. Ona göre yapılmıştır.En temiz sesi bu ikilide alırsın. Bakacağınız 2 şey birincisi DAC ikincisi aktif studyo hoparlörü
    peki kıymetli abim öncelikle verilen zehir için Allah sizi bildiği gibi yapsın ne muradı varsa versin.

dac amp pcye bağladık 2li aktif hoparlore bağlantı aldık. bassları duymak ya da doygun almak için sub bağlamak gerekir mi ? Sub'a ihtiyaç olur mu?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki kıymetli abim öncelikle verilen zehir için Allah sizi bildiği gibi yapsın ne muradı varsa versin.

dac amp pcye bağladık 2li aktif hoparlore bağlantı aldık. bassları duymak ya da doygun almak için sub bağlamak gerekir mi ? Sub'a ihtiyaç olur mu?

yukarıda yazdım, tekrar yazayım Sub'a ihtiyaç duyup duymayacağın dinlediğin müzik türünden senin zevklerine göre değişir. Ben genelde 70'ler 80'ler yabancı ve türkçe dinliyorum. Ben ihtiyaç duymuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DAC ları aliexpress den alabilirsiniz. Ben öyle aldım. Bu mesela benim cihazın yeni modeli

SMSL SK10 MKII Sanskrit 10th MKII AK4493 24Bit /384KHZ DSD256 High End DAC Decoder|Digital-to-Analog Converter| | - AliExpress

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar, bende önceki evimde JBL LSR 308 çift olarak stüdyo monitoru - Rolan Quad Capture ses kartıyla beraber klotz marka enstruman kablolarıyla kullanıyordum cokta memnundum.simdi tasindigim evimde henüz kuramadım. bu ses kartından feragat edip bahsettiginiz gibi bir cihaz alsam kablosuz baglanabilirmiyim? Smart Tv ile kullanabilirmiyim yada bunları kendi stüdyo monitörlerimle yapabileceğim bir arayüz tavsiyeniz varmidir baska ses kartı vs gibi bir cozum onerisi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)