User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
44 sonuçtan 39 ile 44 arası

Konu: civic ep2 k20 swap ?

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu bakkal hesabından milletçe ne zaman vazgeçeceğiz çok merak ediyorum ,

konunun açıldığı tarihe bakalım tabi ;

16 ağustos 2012 de ;

dolar kuru : 1.78 TL

çeyrek altın : 151,60 TL

Asgari ücret : 940,50 TL

burada yola çıkacak olursak o tarihte düzgün ep3 48-50 civarından hesaplarsak asgari ücretin 50 katı yapıyor. dimi ?

peki günümüzde bu kurlar ne durumda ?

Dolar : 5.88 TL

Çeyrek Altın : 479 TL

Asgari ücret : 2324 TL

bugünden yola çıkacak olursak yine eli ayağı düzgün bir ep3 115 bin TL civarında ve yine asgari ücret üzerinden yola çıkarak hesaplayalım ;

115.000 / 2324 = 49.48 katı

oran orantı denen, enflasyon denen bir şey var ve bunu hesaba katmadan şu ucuz ve geçersiz bakkal hesabından vazgeçmek lazım.

yok zamanında typer alsaydık şimdi zengindik , yok köşeyi dönmüş bolu dağını çıkmış olurduk vs vs .. bunların geçerliliği yok.

o zamandan köşeye altın koysaydın yada döviz yapsaydın Typer alıp köşeye koymakta daha da artıda olurdun güzel kardeşim.
    Mantık tamda burada devreye giriyor Eline koluna saglık

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

16 ağustos 2012 de ;

burada yola çıkacak olursak o tarihte düzgün ep3 48-50 civarından hesaplarsak asgari ücretin 50 katı yapıyor. dimi ?

bugünden yola çıkacak olursak yine eli ayağı düzgün bir ep3 115 bin TL civarında ve yine asgari ücret üzerinden yola çıkarak hesaplayalım ;

oran orantı denen, enflasyon denen bir şey var ve bunu hesaba katmadan şu ucuz ve geçersiz bakkal hesabından vazgeçmek lazım.

yok zamanında typer alsaydık şimdi zengindik , yok köşeyi dönmüş bolu dağını çıkmış olurduk vs vs .. bunların geçerliliği yok.

o zamandan köşeye altın koysaydın yada döviz yapsaydın Typer alıp köşeye koymakta daha da artıda olurdun güzel kardeşim.
    Mantık güzel elinize sağlık uğraşmışsınız ama, sorun şu;

2012'de asgari ücretin 50 katına 2004 model bir ep3'ü baz alırsak 8 yaşında bir ep3 alınıyordu.
    2020'de 2004 model ep3'ü yani 16 yaşındaki bir ep3'ü aynı para oluyor.

Dolar kağıt olarak değer kaybetmiyor, altın maddesel olarak değer kaybetmiyor ama ep3 hiç mi yorulmuyor hiç mi eskimiyor?

Sıfır Civic kıyaslaması yapılsa sonuna kadar katılırdım ama bu açıdan bakınca pek mantıklı olmuyor.

Gry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hondaların seneler geçtikçe ilk çıktığı andan daha da kıymet kazandığını bilmiyormuşsun demek ki, yukarıda ki yorumundan onu anlıyorum.

basit bir örnek sana , geçen sene tamda bu zamanlar sattığın Civic Rs in şu an çöpünü alamıyorsun. üstüne 30-40 bin koymuş ve şu an da istesen sıfırını alma ihtimalinin olduğu bir araçtan bahsediyoruz üstelik her köşe başında apaçi styla modlanmış olmalarıda cabası.

Typer ların özel seri ve sınırlı sayıda ülkemize girmiş bir araç motorunu anlatmama gerek yok dünyaca kıymeti bilinen ve fazlası ile tercih edilen (arz - talep) bir araç.

şimdi kalkıp Typerlar yaşlandı vs diyerek çok mantıksız bir örnek vererek bu tezi çürütmen çok zor açıkçası.

iyi o zaman E30- E36 - E46 m3 leri , Lancer Evo 6 - 7 - 8 - 9 ları vs vs gidip 20 bine alalım biz o zaman olur mu ? nede olsa eskidi diyelim ne dersin ?

şunu unutmayın bu araçlar eskidikçe değer kazamaya devam edecek. çünkü özel araçlar ve dünyaca saygı duyulan tercih edilen araçlar..
    Jackson Racing Supercharger Setup / Nardo Fn2 TypeR

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

16 ağustos 2012 de ;

Metafor diye bişey var abi ya.Yoksa biz de neyin ne olduğunu biliriz çaban biraz beyhude olmuş.Üstelik arada başka değişkenler falan da var araç yaşı vb. ama uğraşma hiç boşuna. Aklına şey de gelmesin alamayan lafını yapıyor falan diye.Aynı durum sadece Type R veya s2000 için geçerli değil hemen hemen her araç aynı durumda yani.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Gry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ILongBoardDude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Metafor diye bişey var abi ya.Yoksa biz de neyin ne olduğunu biliriz çaban biraz beyhude olmuş.Üstelik arada başka değişkenler falan da var araç yaşı vb. ama uğraşma hiç boşuna. Aklına şey de gelmesin alamayan lafını yapıyor falan diye.Aynı durum sadece Type R veya s2000 için geçerli değil hemen hemen her araç aynı durumda yani.
    O açıklama benim açımdan Beyhude bir çaba değil.

Herkesin ağzına pelesenk olmuş genel bir kalıbı aklı selim insanlar için açıklama ihtiyacı hissettim diyelim biz ona. İsteyen katılır istemeyen katılmaz orası kendi bileceği kısım.

Ayrıca, bu tarz araçlar yaşlandıkça değeri artar , yani yaşlandı diye ucuzlayacak bir araba modeli değil bunlar.

Günümüzde E30 - E36 - E46 M3 lerin piyasası , mitsubishi Evo 6-7-8-9 ların piyasası bunlara diğer bir örnek. bu tarz araçların bir 5 sene sonrasında günümüzde ki değerleri üzerinden hayalide kurulamayacak..
    Jackson Racing Supercharger Setup / Nardo Fn2 TypeR

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O açıklama benim açımdan Beyhude bir çaba değil.

Herkesin ağzına pelesenk olmuş genel bir kalıbı aklı selim insanlar için açıklama ihtiyacı hissettim diyelim biz ona. İsteyen katılır istemeyen katılmaz orası kendi bileceği kısım.

Ayrıca, bu tarz araçlar yaşlandıkça değeri artar , yani yaşlandı diye ucuzlayacak bir araba modeli değil bunlar.

Günümüzde E30 - E36 - E46 M3 lerin piyasası , mitsubishi Evo 6-7-8-9 ların piyasası bunlara diğer bir örnek. bu tarz araçların bir 5 sene sonrasında günümüzde ki değerleri üzerinden hayalide kurulamayacak..
    Tabi ki doğru zaten o fikire ben de katılıyorum.İnan bana saydığın arabaları da kullandım ama type r'ın yeri hep ayrıdır.Fakat yine de fiyat bazında abartıldığı gerçeğini göz ardı etmemek lazım.Yaşlarından biraz daha erken vakitte yatırım amacına dönmeleri benim açımdan enteresan sadece.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)