User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
69 sonuçtan 58 ile 69 arası

Konu: Dizel Clio 1.5 DCI motor ömrü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Chatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dip bilgi: yaptığı toplam devir sayısı yaptığı kilometre sayısından daha önemlidir. yani asıl ömür yaptığı toplam devirdir.
    çalışma saati de denebilir..

ama genede 100 bin km çok düşük.

Ben 1 senede 100 bin km yaptım clio symbol ile, ne bir sorun ne bir problem..

Biraz bakım ve en önemlisi kullanım ile alakalı..

SPEEDY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Delinin biri kuyuya taş atıyor hesabı millet, 100k da ufler 150k da biter. 100k yı hiç göremez vs. vs. Aracın limitleri bilindiği sürece düzgün kullanım ve düzenli bakımla hiçbir sıkıntı çıkarmaz. 376k 'da Clio symbol var. Araç ticari taksi ne motor yapıldı ne turbosu arızalandı. İstanbul-Edirne arası devamlı gidip geliyorum. Ne kadar gri ve beyaz Clio Symbol varsa hepsi sol şeridi kapatmış O fındık kadar turbo ne kadar dayanabilir ki. Ekonomi için tasarlanmış bir motor. Yolu bulduğun zaman tıpa gaz gidersen, şehir içindede agresif kullanırsan dayanmaz tabi. Ben kullanıyorum çokta memnunum.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genelde tum araclar icin gecerli olsa da , dizeller icin cok daha dogru olan bir kanun vardir , dizel aracin motor omrunu hic kimse fiks bir sureye baglayamaz
    Dizellerde kullanim bilinci , bakim hassasiyeti ve zamanlamasi ve yakit kalitesi konulari cok onemlidir
    Dolayisi ile 90.000 de patlayan araba da , 400.000 yapan araba da onemli orneklerdir ancak bir netlik vermez...
    Buradan sunu anlamak lazim , kullanima bagli olarak omru cok buyuk oranda degismektedir..
    Yani aracin motoru kacta biter degil , onu kim nasil kullanirsa o motor kacta biter gibi bir soru sormak daha akillica olacaktir...

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelde tum araclar icin gecerli olsa da , dizeller icin cok daha dogru olan bir kanun vardir , dizel aracin motor omrunu hic kimse fiks bir sureye baglayamaz
    Dizellerde kullanim bilinci , bakim hassasiyeti ve zamanlamasi ve yakit kalitesi konulari cok onemlidir
    Dolayisi ile 90.000 de patlayan araba da , 400.000 yapan araba da onemli orneklerdir ancak bir netlik vermez...
    Buradan sunu anlamak lazim , kullanima bagli olarak omru cok buyuk oranda degismektedir..
    Yani aracin motoru kacta biter degil , onu kim nasil kullanirsa o motor kacta biter gibi bir soru sormak daha akillica olacaktir...
    kesinlikle katılıyorum..kullanıcı ve bakım faktörüne yakıt kaliteside eklenince motor ömrü uzun yada kısa olabilir..

iadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belki de EDC vitesli DCi motorları değerlendirmek daha doğru olur. Çünkü otomatik vites sakin davranıyor, devri çok yükseltmiyor.

bmwlove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim öğrendiğim bir durum da kangoo ve clioların bazılarında 1.5 dCi olmasına ramen intercooler bulunmaması. Bir arkadaş megane dan örnek vermiş. Megane intercooler olan bir araç ve aynen bizdede şirkette kimin nasıl kullandığı belli değil 300k de ve motor halen iyi. Servisten bazı ustaların yorumuna göre hem kuvvet olarak daha düşük olması hemde ömür olarak daha kısa olmasının esas sebebi intercooler olmamasıymış. Bunun olduğu modeller de varmış ama hangileridir bilemiyorum. Artık yenilerde var sanırım. Aynı motorun hacim değişmeden birçok varyasyonu mevcut.
    BMW'den Sorumlu Devlet Bakanı

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    65 bg liklerde cooler yoktu sanirim

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de dizel araç 2.el alınıyor ise 70binde de bitebilir motor, 400binde de. Tamamen geçmişi , kullanıcıları ile alakalı. Babamların şirket çalışanları bir araba kullanıyor, 7 dizel aractan babamınki ömürlük gidiyor 150binde 0 gibi satılıyor diğerleri yarı fiyatına zar zor ittiriliyor. Bilmem anlatabildim mi.

Fakat 0 aldım doğru kullandım 80 binde motor bitti denilen araca ve olaya gülerim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde megane 2 var 2007 de sıfır aldık 190 bınde motoruna daha anahtar degmedı ver arada hardcore kırbacı vuruyorum banamısın demıyo renault motor konusunda cok ıyı ama yol tutus konusunda aynı seyı dıyemıycem))))

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kadar cahilce boş yorumlar var ya

Ben RENAULT bayisinde 300.000 400.000 2.el araç satıyorum ve motorları da saat gibi ful servis bakımlı
    Bakımsız binersen,zorlarsan 150.00km'de de yersin motoru
    Sıfır aldığın bakımlı ve dzgün bindiğin araç 100 150.00km'de hayatta sıkıntı vermez(Kullanıcıya bağlı)
    2.el aldığın arac'ın orjinal km olup olmadığı önemli ve geçmişi,kullanımı önemlidir

UmutRıza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0 km olarak aldığımız 2008 model 11 adet cliodan 10 tanesi 90000 km görmeden motor yedi, 11. si şu an 140 k da halen sıkıntı çıkarmadı, aynı şirkette aynı elamanların kullandığı peugeot pertnerler (6 adet) 300k km yi geçti ve halen motor arızası çıkarmadılar.
    Gs 206 GTI, SE ALFA 159,HZK 206 GTİ, KF OUTLANDER

MagicPerformance

wrcsinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ticari taksiler' in Albea multijet'e yönelmesi ile dci motorlar arasında bir bağlantı var mı acaba Bende dci motorların çok düşük ömürlü (200K+) olamayacağını düşünüyorum.. Tabi onlarca kriter var normal şartlarda böyle olmalı..
    Aynen dorudur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)