User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
137 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: dgs- açık öğretim

Emre Akçay
    Misafir
    Ben 2 oldu giriyorum. Bu sene 3. ye girecem. Sorular basit süre az. Yardırın gençler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DGS başvurusunu kaçırdık o zaman. Eylemdi, ev aramaydı filan derken unuttuk iyi mi. Halbuki geçen sene ne güzel 72 ye 5 yapmıştım matematikten.

BerkayKamaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes sorular basit süre az diyor. Türkçe çok zaman alıyormuş sanırım bende süreyle sıkıntısı olan biriyim ama matematikten fazla bişey beklemiyorum ordan biraz zaman kazanıcaz sanırım
    .

erdalss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu güncellenmiş bende dün kayıdımı yaptırdımm. tekrar deniycem ama çalışmıyorm ne yapıcam bilmiyorum :S
    masalla masalla

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onceden girip kazanan biri olarak

sınav çok basit olduğundan herkes çok iyi yapıyor

burdaki en buyuk dez avantaj soruları yetiştirme sayısal ve sozel hepsini okuyup yaparsan şansın çok çok daha iyi olur

ben genelde sozelin yarısında kalıyorum yetişmiyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sınav çok basit olduğundan herkes çok iyi yapıyor
    Abi bunu dedin korkuttun

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sınavın genel içeriği okuduğunu anlama,4 işlem , oran orantı ,1 bilinmeyenli denklem okadar yani pratik hızlı olmak gerekiyor

çoğu soru kolay ama tuzaklı çat diye işaratlediğinde yanlış yapma ihtimalin olabiliyor

yada yok ya bukadar kolay olamaz biryerde yanlış yapıyorum diyebiliceğin kadar basit sorularda olabiliyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yüksekte gözüm yok , Marmara bölgesinde İstanbul,Sakarya,Bursa'da bir devlet olsun yeter..

Oda olmazsa yüzde elli burs bile olur

emre.ates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dgs sınavını kazanmış biri olarak elimden geldiğince sorularınıza cevap verebilirim.Öncelikle hangi bölümleri okudunuz veya okuyorsunuz hangi bölüme geçmeyi düşünüyorsunuz bunu tespit edip ona göre strateji uygulamalısınız sınavda kendimden örnek verecek olursam inşaat teknıkerliği bitirdim sayısal bölümden girdiğim için 80 matematikten 70 altına düşmemem ve 80 turkceden 50 altına inmem gibi kazanma ve girme olasılığım az cok sınava girmeden belli oluyor ve okul puanım bu noktada devreye girerek diğer adaylardan sıyrılmanı sağlayabilir gibi ufak tefek hesaplar yaparak ders çalışırken ve sınava hazırlanırken eksıklerınızı ve hazırlıklarınızı ona göre yapmalısınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DGS ye defalarca girmiş en fazla 280 alıp hiç bir yere girememiş biri olarak okul puanının ve mantık sorularının çok önemli olduğunu söylemeliyim. Mantık sorularını öyle herkes yapamıyor hatta bakmıyorlar bile zaman kaybı diye. Standart sapması çok yüksektir o soruların. Ayrıca okul puanı inanılmaz önemlidir. Ben arkadaşımla hemen hemen aynı netleri yaptım o Egede okuyor, ben giremedim. O na 79, bana 56 puan geliyordu okuldan. Gireceğiniz bölüm ve kontenjan sayısı da önemli, son bir kaç senedir arttı baya kontenjan. Okuldan atılmada kalkınca rahatladı insanlar. DGS de mühendislik geçişi yapacakların çok çalışması lazım.

Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dgs'ye başvurduk sırfverdiğim başvuru parası için kazanıcam sınavı inşallah.
    Birşey soracağım, Dgsye başvurumu yaptım, şuan sınavlarım açıklandı ve muhasebeden kalmışım. Diyelim bütünlemelerde de veremedim. Sınavım geçerli olmuyor mu ?

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Serhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dgs'ye başvurduk sırfverdiğim başvuru parası için kazanıcam sınavı inşallah.
    Birşey soracağım, Dgsye başvurumu yaptım, şuan sınavlarım açıklandı ve muhasebeden kalmışım. Diyelim bütünlemelerde de veremedim. Sınavım geçerli olmuyor mu ?
    doğru anladıysam şöyle cevap veriyim okuduğn myo dan diplama alamadan dikey geçiş yapamıosun

bende kaydımı yaptırmıştım bugün de dgs seti satın aldım netten gelnce inş başlarım çalışmaya

bende daha önce kazandm snra bıraktm ve hiç çalşmamştm herkezn dediği gibi sınav kolay tek sıkntı süre süreyide geçtim orda 3 saat oturmaya hazrlklı olsan bile yeter aslında

erdalss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet abi o nedir öyle ya insan bunalıyor sınavda, gözümü bu bile korkutuyo benim psikolojimi bozuyor 3 saat ya, o paragraflar adamı maffediyor
    masalla masalla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DGS ye defalarca girmiş en fazla 280 alıp hiç bir yere girememiş biri olarak okul puanının ve mantık sorularının çok önemli olduğunu söylemeliyim. Mantık sorularını öyle herkes yapamıyor hatta bakmıyorlar bile zaman kaybı diye. Standart sapması çok yüksektir o soruların. Ayrıca okul puanı inanılmaz önemlidir. Ben arkadaşımla hemen hemen aynı netleri yaptım o Egede okuyor, ben giremedim. O na 79, bana 56 puan geliyordu okuldan. Gireceğiniz bölüm ve kontenjan sayısı da önemli, son bir kaç senedir arttı baya kontenjan. Okuldan atılmada kalkınca rahatladı insanlar. DGS de mühendislik geçişi yapacakların çok çalışması lazım.
    280 puan ile nereleri yazip giremediniz ?cogu bolume yetebiliyor cunku

emrah-ışık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhabalar ben 2 yıllık otomotiv bölümü . mezunuyum şuanda 4 yıllık düşünüyorum ama yine otomotiv olarak acaba böyle bir şansım varmı
    PERFORMANCE GARAGE
    12.1:1 Cr Ek4 Civic V-TEC VTİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    280 puan ile nereleri yazip giremediniz ?cogu bolume yetebiliyor cunku
    İnşaat mühendisliği/Mimarlık. İYTE, DEÜ, EÜ, CBÜ yazdım. İzmir istiyordum. Özeller tutuyordu ancak öyle bir imkanım yok. Hatırlamıyorum tam puanları yalan olmasın ancak bunlar arasında bana en yakın puan 286 filandı sanırım.

Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrah-ışık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar ben 2 yıllık otomotiv bölümü . mezunuyum şuanda 4 yıllık düşünüyorum ama yine otomotiv olarak acaba böyle bir şansım varmı
    Otomotiv mühendisliği var 4 yıllık olarak, tam sizin bölümünüz.

emrah-ışık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ooo çok çok iyi ama nasıl olacak bu iş kusura bakmayın suanda bu sistem hakkında hiçbir bilgim yok eğer ben bu bölümde okumak istersem nereye başvurmam gerekiyor biraz bilgilendirirseniz sevinirim
    PERFORMANCE GARAGE
    12.1:1 Cr Ek4 Civic V-TEC VTİ

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklı konu açmak istemedim hazır bazı sorularda benzer iken buradan sorayım.Bu sene liseden mezun olacağım hayırlısıyla.YGS'den istediğim puanı çıkartamadım.LYS'dende pek umut beklemiyorum sonuçta YGS'de kötü olduğu için.2 senelik MYO Düşünüyorum oradan da DGS ile 4 yıllık inşallah.Ancak DGS hakkında sorularım var, sınavı kime sorsam çok zor diyor?
    Pc programcılığı düşünüyorum bende.1 sene kaybım olmasın en azından derslere çok çalışırım 4 senelik için diye düşünüyorum.İzmir istiyorum üniversiteler hakkında çok bilgim yok tavsiye edebileceğiniz yerler falan var mı ki ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)