User Tag List

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
137 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: dgs- açık öğretim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dgs ye hazırlanıyorum tasarı dershanesindeyim,merak ettiğiniz bişey varsa yardımcı olmaya çalışırım..

ben sadece tasarının kendi verdiği yayınları kullanıyorum gayet güzel gibi.ama farklı kaynaklar almak tabiki yararınıza olacaktır.
    sınav fbliler gününde 19.07
    Bende aof hakkında fikir alayım,iktisat işletme hangisini seçeyim veya başka bolum.otomotiv mezunuyum satış danışmanlığı pozisyonu olabilir ilerde bu pozisyona gelmek için hangisi işe yarar bi bolum

Uur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dgs ye hazırlanıyorum tasarı dershanesindeyim,merak ettiğiniz bişey varsa yardımcı olmaya çalışırım..

ben sadece tasarının kendi verdiği yayınları kullanıyorum gayet güzel gibi.ama farklı kaynaklar almak tabiki yararınıza olacaktır.
    sınav fbliler gününde 19.07
    Bende aof hakkında fikir alayım,iktisat işletme hangisini seçeyim veya başka bolum.otomotiv mezunuyum satış danışmanlığı pozisyonu olabilir ilerde bu pozisyona gelmek için hangisi işe yarar bi bolum
    İktisat işletmeye göre daha ağırdır. İşletmeyi seçmeni tavsiye ederim.

Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dgs ıle ılgılı kıtap aldım bgn yargı yayınlarının 1000 sayfalık guzel bı konu anlatımlı kıtabını aldım 30 tl ye

emre.ates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Le10ur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dgs ıle ılgılı kıtap aldım bgn yargı yayınlarının 1000 sayfalık guzel bı konu anlatımlı kıtabını aldım 30 tl ye
    yargı biraz kasıyor baslangıc olarak bıraz zor gelebilir ihtiyaç iyidir tasarıda aynı sekılde zor gelırse hiç kasma farklı yayınlara yönel pratiklik ve konu eksıklerını bitirdikten sonra yargıya baslanman daha faydalı olur

Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cutefire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yargı biraz kasıyor baslangıc olarak bıraz zor gelebilir ihtiyaç iyidir tasarıda aynı sekılde zor gelırse hiç kasma farklı yayınlara yönel pratiklik ve konu eksıklerını bitirdikten sonra yargıya baslanman daha faydalı olur
    temel saglam benım sorulara baktm zorlancagımı sanmıyorum zaten keyfıne gırcem zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir hort yapalım. Kayıtlar geldi çattı kimler kazandı nereyi kazandı vs. Bir güncel çekelim. Ben İYTE İnşaat mühendisliğini kazandım. Yaş biraz sıkıyor beni ama çevremin ve ailemin büyük desteği ile okumaya karar verdim. Ön kayıtları yaptırmayı unutmayın, kesin kayıt da sıkıntı çıkıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaç nete say/söz ayırıp okul puanı hariç kaç puan aldınız?
    seneye bende giricem
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam hatırlamıyorum da toplamda 120 soruda 70 netim yoktu. komple 284 küsür aldım. Matematiğim iyiydi Türkçe netim azdı. Kontenjanlar baya artmış puanlar düşmüş. Geçen sene İYTE İnşaat 288 ile kapamış. Bu arada okul puanımda 56-57 filan yani yüksek değil.Ancak sınavın zor olduğunu söylemeliyim. O yüzden sapmalar baya yüksek. Özellikle de matematikten. Bölüm sayısal. Sıralama 3901 bölüm sıralamasına bakmadım ama ilk 300-400 e girmişimdir diye tahmin ediyorum.

PowerSample - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dgs hakkındaki son güncel konu bu sanırım, ufak bir güncel yapayım.

Akdeniz üniversitesi/Turizm fakültesini kazandım 8-12 Eylül tarihleri arasında kayıt yaptırmak için orada olacağım yarın yola çıkıyorum. Akdeniz üniversitesinde okuyan ve genel bilgi verecek arkadaşlardan bilgi rica ediyorum

Yurt, ortam, kayıtta gerekenler(sitesinde pek birşey yok) ve ders zamanları genel konular
    ˙·٠•● Est Sularus Oth Mithas ●•٠·˙

-Ata- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aöf işletme ile uluslarası ilişkiler bölümlerinde aşırı zorluk uçurumu var mıdır ? işletme yerine tercih edilse zorlanır mıyız ?
    TT CTR
    CUF STI
    LMS RC

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dgs geçişi yaptım uluslararasına 3. sınıftan başladım 2012 yılında. çalışırsan yaparsın uluslararası komple siyaset ve yakın tarih bilgisine dayanıyo. sayısal hiçbi dersi yok. ama ben çalışmadan sınavdan bi gün önce bakayım öyle girerim sınava dersen geçemessin hiçbir dersten

AdemAr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uluslararası ilişkiler okuyorum açıktan derslerin hepsi sözel ben sınavdan 1 gün önce çalışıyorum bu sene son sınıftayım eğer tarihe birazcık ilgin varsa kolay ama uluslararası ilişkiler bitirip bu sektörde çalışmak istiyosan sağlam ingilizcede bilmen gerekli.

kaRRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önereceğiniz dershane var mı Ankaradan. Araştırdım biraz birinin övdüğü dershaneyi başkası kötülüyo kötü denileni başkası övüyo kararsız kaldım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 gün önce gittiğimde DGs ile gelen bir öğrenci daha vardı 42 net ile İYTE Makineyi kazanmış. 307 puan almış. Nasıl bir sapma olduysa artık. 42 netle bile girilebiliyor yani. ALES'den halliceydi bu DGS zaten.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerlestirmede sectiginiz yeri tercih edenlerinde buyuk etkisi var suprizlerolabiliyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 gün önce gittiğimde DGs ile gelen bir öğrenci daha vardı 42 net ile İYTE Makineyi kazanmış. 307 puan almış. Nasıl bir sapma olduysa artık. 42 netle bile girilebiliyor yani. ALES'den halliceydi bu DGS zaten.
    42 net sadece mat mı yoksa toplamda 42 net mi?
    Toplamda 42 ise harbiden nasıl bir sapma olduysa artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece Mat yaptığını ve bölüm birincisi olduğunu söyledi. Kendimden çok ona şaşırdım. Benim de çok beklentim yoktu sürpriz oldu bana. Okuyacağınız okulun eğitimi İngilizce ise ders saydıramıyorsunuz. Baştan okuyor gibi bir şey oluyor. Ona da dikkat edin. Ben şimdi cebelleşiyorum. 5 sene okuyacağım herhalde. Ancak okulun yurt dışı üniversiteler ile olan diploma denkliğine güveniyorum.

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece Mat yaptığını ve bölüm birincisi olduğunu söyledi. Kendimden çok ona şaşırdım. Benim de çok beklentim yoktu sürpriz oldu bana. Okuyacağınız okulun eğitimi İngilizce ise ders saydıramıyorsunuz. Baştan okuyor gibi bir şey oluyor. Ona da dikkat edin. Ben şimdi cebelleşiyorum. 5 sene okuyacağım herhalde. Ancak okulun yurt dışı üniversiteler ile olan diploma denkliğine güveniyorum.
    Benimde sıkıntım o işte baştan 4-5 sene okumak istemediğim için okuluda ona göre seçmek zorundayım.Tercih etmeyi düşündüğüm okullar ile gidip görüşmeyi düşünüyorum zaten hangi dersleri sayıyorlar vs gibi.Sonuç alabilir miyim bilmiyorum ama deniyeceğim.
    Bölüm birincisi olsa bile toplamda öyle ahım şahım puan gelmiyor bildiğim kadarıyla.42 mat netiyle demekki 240 civarı bir puan gelmiş kendisine.Maşallah şanslı olmuş bu sene sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde sıkıntım o işte baştan 4-5 sene okumak istemediğim için okuluda ona göre seçmek zorundayım.Tercih etmeyi düşündüğüm okullar ile gidip görüşmeyi düşünüyorum zaten hangi dersleri sayıyorlar vs gibi.Sonuç alabilir miyim bilmiyorum ama deniyeceğim.
    Bölüm birincisi olsa bile toplamda öyle ahım şahım puan gelmiyor bildiğim kadarıyla.42 mat netiyle demekki 240 civarı bir puan gelmiş kendisine.Maşallah şanslı olmuş bu sene sanırım.
    Okuldan 80 gelse 227 ham puan yapar 210 üst zaten harika bir puan ham olarak demek ki sınavın mat ortalaması 3-4 net filan. Araştırma yapmana çok fazla gerek yok. Okula göre değişeceğini sanmıyorum. Eğer eğitim dili İngilizce ise baştan okuturlar. Ben 31 yaşında mezun olmuş olurum tertemiz geçersem sınıfları. Beni büyük sıkıntıya sokuyor bu ancak sonunda da mühendis olacaksın + okulun eğitimi çok iyi yurt dışı olanakları var. Önceki üniversitemi kazansaydım gitmeye bilirdim. Çok şükür İnşaat sektöründe çevremizde var. Hepside desteklerini sundu ve böyle bir karar verdim. İnşallah hayırlısı olur herkes için. Ancak ne olursa olsun 23-24 sonrası sıkıntı yaratıyor insanda. DGS ile girecekseniz elinizi çabuk tutun bir sene sıkın dişinizi girin sonrası gelecektir zaten.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)