User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
75 sonuçtan 58 ile 75 arası

Konu: Sagopa Kajmer- K.İ.T.S. ( Kötü İnsanları Tanıma Senesi ) Albümü çıktı !

ahmetuygur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    korsana karsıyım ama lınk veriyim isterseniz ben indirdim parcalar guzel
    Alıntı hantypR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgınıze layık olmaya calısacam

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lİmewire Spec

ahmetuygur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok limewire gerek yok 64 mb link war
    Alıntı hantypR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgınıze layık olmaya calısacam

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İndirdim dinledim güzelmiş.. Orijinali alınır bir albüm..

kobeanil11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    monotonluk maratonu ve kendim için süper şarkılar ya... bitiyorum...
    It's not the size of the dog in the fight, but the size of the fight in the dog..

Alper D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bravo sagopa kajmer gene kendine yakışır bir albüm yapmış.şahsen banada gidip almak kalıyo.ben rap i sevmiyen bi insanım.genelde başımı ağrıtmıştır biraz uzun süreli dinlediğimde ceza olsun diğerleri olsun.ama sagopa bence mükemmel bi insan tüm sözlerini oturup kendi yazıyo.her daim dinlemekten zevk aldığım bi insan gece ve uzun yolda özellikle beni çok dinelndiriyo.tebrikler gerçekten...

Ramiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Albüm çok güzel ben de en yakın zaman da orjinal cd'sini alacağım

kobeanil11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar bu tarz müzikle ilgilenen ilgilenmeyen herkesin dinlemesini tavsiye ediyorum...

ceza feat. sezen aksu-hayat bildiği gibi gelsin...

bence tarzın zirvesi...
    It's not the size of the dog in the fight, but the size of the fight in the dog..

ibrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sagapo kendini bitirdi artık tutmaz kimse dinlemiyor diyenlere son albüm tokat gibi geldi bu albümü herkesin dinlemesini isterim inanın çok iyi yerden yakalıyor insanı

Asil
    Misafir
    Adam madem emek vermiş ve beğendirmiş kendini genel olarak. Ben de rap ten çok anlamama rağmen gidip Sagopa cd si alıcam yarın. Bakalım nasılmış... Bu arada nacizane tavsiyem; albümü indirmeyin, satın alın. En azından memleketimizin sanatçılarının albümlerini...

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Sagopanın Tam anlamı ile tarzı bu denebilirmi nedir bu herifin tam olarak yaptığı iş ?
    pek anlamam ama ilk defa bu albümünü dinledim çok farklı ve güzel özellikle nakaratlar dilime dolaşıyor =) araştırdım tarzı pesimist rapmiş...

bu arada ceza'yı da pek anlamam dinlemem... yanlız madem amerikan kültürüne küfrediyorsun, karşısın, neden amerikan müziği yapıyorsun (rap = rhytmic american poetry), amerikan arabasına binip klip çekip, yine amerikan arabasına binip amerikan şarkıcılar gibi lolipop yalayıp reklam çekiyorsun diye sorarlar adama... bu durum karşısında hell yeah derim başka bişi demem

ibrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rap ve hip hop tarzı sarkı söleyenler sürekli birbirlerine küfür ediyor laf atıyor ama bu adamda öle bişi görmedim kendi halinde sarkısını yapıyor bizlere güzel ve anlamlı sarkı sözleri sölüyor diğerlesi hep uyuşturucu ve kötülüklerden bahsediyor ama sanmıyorum iyi örnek olduklarınıhep laf başka bişi değil

Attack_an_1218
    Misafir
    Alıntı kobeanil11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ceza-popcu düetleri için benim için yeterli olan açıklamayı yaptım ben... bi ton projeden 3 tanesini gerçekleştirmek, ki dikkat edersek o şarkılardada ağır taraf cezaydı, orası da önemli değil gerçi, kendi görüşleri haricinde olan hiç bi projede yer almadı.. ceza ya çok dar pencereden bakmamak lazım... evet muhtemelen senin kadar iyi terimleri ve müziğin türünü bilmiyo olabilirim kabul ama, mc de kendi içinde çatıştığını düşünmüssün, sadece şarkıda geçen kelimelerde kalınmaması gerektiğini, ne denmek istendiği, nükteli anlatımları benden daha iyi anlayabilirsin heralde...
    onun dışında beni kişilikleri ilgilendirmez... kendi aralarında yaşadıklarıda, kimin delikanlı olduğunu değil, kimin mantıklı bi tarafta yer alıp, kimin iyi olduğunu tartışıyoruz...eger işin o tarafıylada ilgilenicek olursak, sago nun zamanında cezanın karşısında titrediğini, onun cezanın ismi sayesinde birden bu kadar ön plana çıktığını da düşünelim.. nesnel olarak bakınca, ceza ben en iyiyim dediğinde karşısına kimse geçemiyosa bunu çok tartışmaya gerek yok... şampiyon için çok dert deildir diyosunuz ama araba örneğine dönecek olursak, evet bi çapulcu gelip size bulaşsa çok sallamazsınız ama, sizinle kıyaslanan biri gelip her defasında kafa tutarsa, yenebileceğinize eminseniz, çıkarsınız karşısına... en azından ben öyle yaparım... bunu yapmıycak kadar erdemli insanlarla fikir alışverişi yapıyosamda ne mutlu bana...

bu arada cezanın toplumsal görüşlerden, bireysele döndüğünü eleştiriyoruz eskiyle yeniyi kıyaslayınca ama, sago nun bireysellik dışında bişey yapmadığınıda düşünmek lazım bence... rap müziğin çıkış noktasının toplumsal problemlere haykırış mantığında olduğu bilgisine sahibimde... o yüzden sago ya arabesk tarzında ve fazla bireysel diyorum ben... gerçekten iyi işler çıkarıyo ama, ya bu adam neler yazıyo densin diye kelimeleri karıştırıyoda karıştırıyo, daldan dala atlıyo, komplexli bi davranış gibi geliyo bu bana...
    bu arada ortak fikirde olduğumuz nokta cezanın tarzını bozduğu... yinede bu cezanın potansiyelde çok daha iyi olduğu fikrini deiştirmez... kendini underground ve battle lara verdi... ayrıca canlı dinlemek diyince bence ceza ve diğerleri diye ayırabiliriz bu kategoriyi, dinleyenler varsa...
    yinede bütün fikirlere saygımv var, yanlış anlaşılmak istemem, kesinlikle kötü niyetle tartışmaya çalışmıyorum.. sertleşmesin de durup dururken...
    Doğru demişsin güzel demişsin ama bazı yerler var ki, düzeltmeden edemicem =) Diyorsun ki, sago ceza'nın karşısında tirtir titrerdi. Peki bunu sen nerden kesin olarak bilebiliyorsun ? yanlış anlama yalancı ya da ona benzer bir şey demiyorum sana ama bazı iftiralar vardır boyun eğlir bazıları vardır karşısında susmak olmaz. Ve sanırım sago'nun ceza karşısında titremesi oldukça büyük bir laf sago için =) İftira atmak kolaydır en başta ama devamını getirmek gerekir. Ceza sago'dan iyi diyip olayı bitiremez hiç kimse. Ve herkes bazen kendini en iyi zanneder olsa da olmasada yani ben en iyiyim demeklede olmuyor. İki tarafında kayda değer başarıları var bunu tartışmaya gerek yok zaten iki tarafından hayran kitlesinin büyüklüğünden bu oldukça belli. Tarzına gelecek olursa Sagopa Kajmer pesimist rap yapıyor. Yani arabesk ve bireysel değil. Şarkıların hepsinin topluma bir şeyler ima etmesi zorla değil elbette ama Sago'nun şarkılarının çoğunda eğer dikkatlice dinlersen şarkının içinde kendini bulursun. Sanki adam seni ve ya senin hayatını anlatıyormuş gibi gelir =). Aynı şey cezanın şarkılarında da oluyor fakat, ben kendimi daha çok sagonun şarkılarında buluyorum. Bu ceza-sagopa rekabetinin tartışmaları sayfalarca sürer o yüzden uzatmaya gerek yok bence. İki tarafda güçlü, iki tarafda oldukça yetenekli. Kimisinin kulağına ceza kimisine sago hoş gelir onu dinler kimisi ikisinide dinler kimisi hiçbirini dinlemez zorla değil ya Herkesin bir zevki var cezanında dediği gibi. Ve her fikirede tahammlüm vardır ama bu fikirler karşı tarafı yıpratıp iftiraya doğru dönüşünce inanın çok kızıyorum =)

Saygılarımla...

tunbullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bendee sagoculardanımm butunn sarkılarınıı bılırımm bıu cogunuu ezbere onu dınledıkten sonra ceza zevk vermıyoo bu albumde cok gusel olmus beyaban favorımm....
    [SIGPIC][/SIGPIC]

tunbullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sagopanin adam gibi şarkısı çok az alakasız cümlelerde daldan dala atlıyor vs sadece müzik olarak hoşuma gidiyor ceza bence çok daha iyi gerçi nefret zamanlarına göre oldukça değişti ama çok daha güzel sözlü şarkılar yapabiliyor bence
    hic yakıstıramadımm hasancımm sen demekki ıyı dınlememişsin ben sana butun gusel sarkılarının buluştugu bı cd verıymm dınle
    [SIGPIC][/SIGPIC]

u7kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinde limited cd'si olan var mı
    Belki sana göre ben delirmiş ve sorunluyum, ben senin varmak istediğim o yolun sonuyum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok hortlatılan konu gördüm de 12 yıl aradan sonra hortlatılanı ilk kez görüyorum

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sagopa 2008'de söylediği şarkılarını unutmuştur, böyle hort olmaz olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)