User Tag List

Sayfa 227/492 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327 ... SonSon
9340 sonuçtan 4.295 ile 4.313 arası

Konu: sahibinden.com saçmalıkları.

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    M6 yürüyordur, yürüyordur da nasıl?
    Arka sağ taraf yüksek duruyor, diğer taraflar daha alçak ama hepsi birbirinden farklı.

Araba açık ama arıza lambası, airbag lambası, asc herhalde göremediğim birkaç tane arıza lambası daha yanıyor.El freninin muhafazası bile yok, torpidonun orayı yeni gördüm.Benim gözüme de vites topuzunun hemen önündeki boşluk çarptı, cd changer falan mı var orada, yoksa öyle boş mu ora?
    Ekranda da aracın hararet yaptığı yazıyor, 18. fotoğrafta belli tamamen.Kapı içleri, döşemeler leş gibi.Valla hikayesini çok merak ettim, ilanda da hiçbir şey yazmıyor anlam veremedim.
    Harfiyatta kullanmışlar dicem ama çoğu kamyon bundan temiz.En azından çoğunluk içine ayakkabıyla binmiyor.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    45 liraya ilanı vardı bi zamanlar.Km'si de ilanda yazanla alaksı yoktu 2 sene önce

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Nucleus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ailecek bugüne kadar hep 0 km tercih ettik. Tabi ÖTV-KDV-Kur kazıklarından sonra 0 km'ye güç yetmez oldu. Ayrıca satış rakamlarına destek olmak istemiyoruz, satamazlarsa belki ÖTV indirimi yaparlar. (YAPILMADI)

Annem için ikinci el araba bakıyoruz;

Annem tarafından olmazsa olmaz kriterler = 1.Otomatik 2.Hatchback 3. Mümkünse az yaksın 4. Az performanslı olsun (komşunun Qashqai bayılıyormuş bayırda!)

Benim düşüncelerim = Mayıs 2015'te 48.500'e sattığımız 2011 Golf tsi 122 highline+bi-xenon+17" aracın fiyatını da düşünerek (düşünmeden edemiyorum!) mantıklı bir seçenek olsun, performans olarak aratmasın ve bu performansı isterken cebimizde delik açmayalım.

53000tl fiyat aldığım ibiza 1.0'a şimdi 66000tl demeye başladılar. Benim de ne diyorsun ... ya diyesim gelmeye başladı. Bu arada kampanya yapmışlar 62.400tl olmuş.. Koşun ??!!!!

Tabi benim başka düşüncelerim de var (Milletçe almaya zorunda bırakıldığımız küçük hacimli motor-önden çekiş kombinasyonundan farklı olsun. Arkadan çekişli olsun yada hacimli motor olsun vs)

Dağın başında sayılabilecek, dolmuşun önünden kafasına göre geçtiği evimiz ve kredisi, benim işsiz olmam sağolsun düşüncelerimi bastırmaya baya yetti. Bütçeyi de 40-45k olarak belirledi.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Bu araca niyetlendik. Fotoğraflardan birkaç kusuru hariç (sağ marşpiyel vs) temiz gözüküyordu. Mesaj attım en son 45000 tl dedi.

Bakımını sorguladım servis bakımlı.. Güzel.. Sadece 90k bakımına girmemiş. Ne kadar ? 1160 tl !!! (Maşallah!!) Rutin bakıma ek olarak fren hidroliği+yakıt filtresi var. Ha birde yağı 6lt. "Eee %20-25 indirimimiz var beyefendi" neyse sonraki konu bu. (pazarlıkta etken tabi)

Satıcıyı aradım... 1 dk dolmadan tüm özelliklerini saydı. İlana yazmadığı benim için + olan birkaç bilgi daha aldım. (Aracın ilk sahibinden olması+eski sahibinin orjinal stepne almış olması+yedek anahtarı olması vs) Bunları da ben sormadan söyledi. Satıcı da iyi gibi dedim. Yalan yok.

Annemi de alıp (Araç onun üstüne olacak + pazarlığı benden iyi ama çok yaşlandı sürekli yorgun) Karabük'ten geleceğimi belirttim (400km). Gönül rahatlığıyla gelinsin denildi.

Sonra tabi bodoslama gitmeyip arkadaşımdan arabaya bakmasını rica ettim. Araba konusunda titizliğimiz birbirinin aynısı diyebilirim. Sağolsun işinden çıktı gitti baktı. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum burdan. Bende o sıra hesap yapıyorum, kredi işlerini araştırıyorum, otobüs saatlerine bakıyorum vs iş ciddi anlayacağınız...

Gelelim sonuca;

Link
    Link
    Link
    Link
    Link

Fotoğrafta hepsi çıkmamış ama kaputta 10-11 tane, Tavanda 5-6 tane göçük!!

Geri kalan son 2 fotoğraftaki gibi, benim için arabanın geçirdiği 5 sene içinde normal olan fotoğraflanmamış bir çok kusur var. Onlara lafım yok. (Hoş o ayna plastiği arabayı ucuza kapatır kapatmaz hunharca pasta cila yaptıran galerici itemi, tavan çıtası da pasta kalıntısı içinde)

Fakat harita gibi kaput ve tavanı kim kabul eder ? Soruyorum çünkü galeri sahibi bunun 5 senelik araba için normal olduğunu, kendilerinin ne dolu hasarı görmüş arabalar gördüğünü kalınlaşan ses tonuyla açıklamaya başladı.

Düşünsenize satıcının telefonda dedikleriyle gitsem, annem ile gece 5-6 saat süren otobüs yolculuğundan sonra sabah bu manzarayla karşılaşacaktım! Benim gibi arabaların sahibini seçtiği küçük bir ilde ikamet edipte şehir dışındaki temiz ilan fotoğraflarına kanmayın derim.

Arkadaşım gittikten sonra satıcı ile olan konuşmam;

Link

Son mesajım okunduktan 1sn geçmeden telefon çaldı. Direk sinir tavana vurdu tatlı bir konuşma olmayacağı belliydi neyse açtım.

Satıcı: (Direk) Son mesajını okudum da SİTEMKAR yazmışsın. (Hayırdır gibilerinden bir kelime etti ve bağırmaya çok yakın ses tonunda)
    Ben: Evet telefonda bana dolu hasarlı olduğunu söylemediniz. Annemle 400km yol gelecektim.
    S: Senin bu kadar hassas olduğunu nerden bilecektim?! (Büyük harf hepsi)
    .....
    Konuşmaları kelimesi kelimesine aklında tutabilen biri değilim. Hele sinir tavan yapmış elim kolum titreyerek, telefonda bağırmamak sakin kalmaya çalışırken. Puff! uçup gidiyor aklımdan.

Konuşma şöyle devam etti.. Göçük sayısı azaldı 2-3 oldu. Sonra göçükler belli olmuyor oldu. Fix yaptırıp teslim ederim lafı da geldi. En son satıcı 2.kez kaba sesle;

S: SIKINTI YOK!
    B: SIKINTI YOK! ...

2-3 sn sessizlik oldu iki tarafta küfür bekledi telefonu kapattım.

Aslında her satıcı kendini, kalitesini belli ediyor bir şekilde ama bazılarımız (mesela ben) ya arabaya kalıp görmüyor yada görmezden geliyor. Mesela bu satıcı, sattığı arabaları satıldı diye hala sergiliyor. Sergilemeye ihtiyacı var demekki.

Kusura bakmayın çok uzattım ama sakinleştim sayesinde, iyi akşamlarınız olsun.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yalnız sahibindene şu ilan kotası gelince her sene iki arabamıydı öyle bir şeydi araba ilanlarında baya baya bir düşüş olmuş.. artık gezinirken bile eskisi kadar keyif alamıyorsun ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

"Ön kaput, servisinde, orjinali ile değiştirilmiştir(Her hangi bir kazaya bağlı bir değişiklik değildir)" yazıyor açıklamada. Peki bu kaput neden değişir?
    Nadide şeyler değerlidir.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

"Ön kaput, servisinde, orjinali ile değiştirilmiştir(Her hangi bir kazaya bağlı bir değişiklik değildir)" yazıyor açıklamada. Peki bu kaput neden değişir?
    Üstüne saksı düşer, başka bişey düşer değişir. Alttan hasar almıştır motor alttan kaputa zarar verir değişir. Durduğu yerde kamyon dorsesi yırtar değişir vb vb.

Alttan hasar alıp kaputtan motorun çıkıp kaputu değişen araba biliyorum.

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstüne saksı düşer, başka bişey düşer değişir. Alttan hasar almıştır motor alttan kaputa zarar verir değişir. Durduğu yerde kamyon dorsesi yırtar değişir vb vb.

Alttan hasar alıp kaputtan motorun çıkıp kaputu değişen araba biliyorum.
    Keşke satıcı açıklasaymış ne olduğunu. Olmazsa bir sorarım kendisine. Paranoyak ettiler milleti Yine de teşekkürler
    Nadide şeyler değerlidir.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz hafta benim başıma geliyordu o kaput olayı. Cam taşıyan bi Ford Transit silme geçip kasayı taktı benim arabaya. Aracım yüksek, Amarok. Dodiklere sürttü. Bu tarz ufak bi araba olsa kaputu alıp gidebilirdi.

Bu forum kontağı açınca airbag patlatan Kia Picanto gördü, ötesi yoktur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke satıcı açıklasaymış ne olduğunu. Olmazsa bir sorarım kendisine. Paranoyak ettiler milleti Yine de teşekkürler
    Bazıları gerçekten o açıklamanın yeteceğini düşünüyor, bazıları ise daha büyük hasarları küçükmüş gibi göstermeye çalışıyor

Benim gittiğim arabada da satıcı arkadaş orjinal demişti, servis kayıtlarında altında değişmeyen parça kalmamış, kaputta değişik çıkınca orjinal parça taktırdım o açıdan orjinal demişti

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nucleus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ailecek bugüne kadar hep 0 km tercih ettik. Tabi ÖTV-KDV-Kur kazıklarından sonra 0 km'ye güç yetmez oldu. Ayrıca satış rakamlarına destek olmak istemiyoruz, satamazlarsa belki ÖTV indirimi yaparlar. (YAPILMADI)

Annem için ikinci el araba bakıyoruz;

Annem tarafından olmazsa olmaz kriterler = 1.Otomatik 2.Hatchback 3. Mümkünse az yaksın 4. Az performanslı olsun (komşunun Qashqai bayılıyormuş bayırda!)

Benim düşüncelerim = Mayıs 2015'te 48.500'e sattığımız 2011 Golf tsi 122 highline+bi-xenon+17" aracın fiyatını da düşünerek (düşünmeden edemiyorum!) mantıklı bir seçenek olsun, performans olarak aratmasın ve bu performansı isterken cebimizde delik açmayalım.

53000tl fiyat aldığım ibiza 1.0'a şimdi 66000tl demeye başladılar. Benim de ne diyorsun ... ya diyesim gelmeye başladı. Bu arada kampanya yapmışlar 62.400tl olmuş.. Koşun ??!!!!

Tabi benim başka düşüncelerim de var (Milletçe almaya zorunda bırakıldığımız küçük hacimli motor-önden çekiş kombinasyonundan farklı olsun. Arkadan çekişli olsun yada hacimli motor olsun vs)

Dağın başında sayılabilecek, dolmuşun önünden kafasına göre geçtiği evimiz ve kredisi, benim işsiz olmam sağolsun düşüncelerimi bastırmaya baya yetti. Bütçeyi de 40-45k olarak belirledi.

Bu araca niyetlendik. Fotoğraflardan birkaç kusuru hariç (sağ marşpiyel vs) temiz gözüküyordu. Mesaj attım en son 45000 tl dedi.

Bakımını sorguladım servis bakımlı.. Güzel.. Sadece 90k bakımına girmemiş. Ne kadar ? 1160 tl !!! (Maşallah!!) Rutin bakıma ek olarak fren hidroliği+yakıt filtresi var. Ha birde yağı 6lt. "Eee %20-25 indirimimiz var beyefendi" neyse sonraki konu bu. (pazarlıkta etken tabi)

Satıcıyı aradım... 1 dk dolmadan tüm özelliklerini saydı. İlana yazmadığı benim için + olan birkaç bilgi daha aldım. (Aracın ilk sahibinden olması+eski sahibinin orjinal stepne almış olması+yedek anahtarı olması vs) Bunları da ben sormadan söyledi. Satıcı da iyi gibi dedim. Yalan yok.

Annemi de alıp (Araç onun üstüne olacak + pazarlığı benden iyi ama çok yaşlandı sürekli yorgun) Karabük'ten geleceğimi belirttim (400km). Gönül rahatlığıyla gelinsin denildi.

Sonra tabi bodoslama gitmeyip arkadaşımdan arabaya bakmasını rica ettim. Araba konusunda titizliğimiz birbirinin aynısı diyebilirim. Sağolsun işinden çıktı gitti baktı. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum burdan. Bende o sıra hesap yapıyorum, kredi işlerini araştırıyorum, otobüs saatlerine bakıyorum vs iş ciddi anlayacağınız...

Gelelim sonuca;

Link
    Link
    Link
    Link
    Link

Fotoğrafta hepsi çıkmamış ama kaputta 10-11 tane, Tavanda 5-6 tane göçük!!

Geri kalan son 2 fotoğraftaki gibi, benim için arabanın geçirdiği 5 sene içinde normal olan fotoğraflanmamış bir çok kusur var. Onlara lafım yok. (Hoş o ayna plastiği arabayı ucuza kapatır kapatmaz hunharca pasta cila yaptıran galerici itemi, tavan çıtası da pasta kalıntısı içinde)

Fakat harita gibi kaput ve tavanı kim kabul eder ? Soruyorum çünkü galeri sahibi bunun 5 senelik araba için normal olduğunu, kendilerinin ne dolu hasarı görmüş arabalar gördüğünü kalınlaşan ses tonuyla açıklamaya başladı.

Düşünsenize satıcının telefonda dedikleriyle gitsem, annem ile gece 5-6 saat süren otobüs yolculuğundan sonra sabah bu manzarayla karşılaşacaktım! Benim gibi arabaların sahibini seçtiği küçük bir ilde ikamet edipte şehir dışındaki temiz ilan fotoğraflarına kanmayın derim.

Arkadaşım gittikten sonra satıcı ile olan konuşmam;

Link

Son mesajım okunduktan 1sn geçmeden telefon çaldı. Direk sinir tavana vurdu tatlı bir konuşma olmayacağı belliydi neyse açtım.

Satıcı: (Direk) Son mesajını okudum da SİTEMKAR yazmışsın. (Hayırdır gibilerinden bir kelime etti ve bağırmaya çok yakın ses tonunda)
    Ben: Evet telefonda bana dolu hasarlı olduğunu söylemediniz. Annemle 400km yol gelecektim.
    S: Senin bu kadar hassas olduğunu nerden bilecektim?! (Büyük harf hepsi)
    .....
    Konuşmaları kelimesi kelimesine aklında tutabilen biri değilim. Hele sinir tavan yapmış elim kolum titreyerek, telefonda bağırmamak sakin kalmaya çalışırken. Puff! uçup gidiyor aklımdan.

Konuşma şöyle devam etti.. Göçük sayısı azaldı 2-3 oldu. Sonra göçükler belli olmuyor oldu. Fix yaptırıp teslim ederim lafı da geldi. En son satıcı 2.kez kaba sesle;

S: SIKINTI YOK!
    B: SIKINTI YOK! ...

2-3 sn sessizlik oldu iki tarafta küfür bekledi telefonu kapattım.

Aslında her satıcı kendini, kalitesini belli ediyor bir şekilde ama bazılarımız (mesela ben) ya arabaya kalıp görmüyor yada görmezden geliyor. Mesela bu satıcı, sattığı arabaları satıldı diye hala sergiliyor. Sergilemeye ihtiyacı var demekki.

Kusura bakmayın çok uzattım ama sakinleştim sayesinde, iyi akşamlarınız olsun.
    Düşünürseniz çok yakın bir abimde 2016 kia picanto var otm. vites. arabanında satıcınında kefili benim...
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş ödeme hareketlerime bir bakayım dedimde içim cız etti yaw

Adamlar resmen tekel oldu. Haklarıda yok sayılmaz ama bence orası olmasa araba kolay satılmaz ama biraz daha ucuz olmalı. Sadece 2 ay içerisinde 30 tl zam yaptılar ilan başı için. 99 tl rakam çok bence ama elimiz mecbur
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnız sahibindene şu ilan kotası gelince her sene iki arabamıydı öyle bir şeydi araba ilanlarında baya baya bir düşüş olmuş.. artık gezinirken bile eskisi kadar keyif alamıyorsun ..
    http://www.techturkey.com/forum/arch.../t-214892.html

Geçen sene şubatta 346 binmiş, geçen sene martta 303bin olmuş, bugün 292bin araç ilanı var. 1 yıldır azalma yok ilan sayısında.......
    Okumadan imzalamam.....

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.techturkey.com/forum/arch.../t-214892.html

Geçen sene şubatta 346 binmiş, geçen sene martta 303bin olmuş, bugün 292bin araç ilanı var. 1 yıldır azalma yok ilan sayısında.......
    Havaya civaya ilan veren binlerce insan vardı.. satmak için değil maksat show amaçlı koyan insanlar vardı. kefal sazan avına çıkanlar vardı.. şimdi kota gelince onlar artık hakları bittimi koymaz.. benim tahminim gerçek satmak isteenler koyar yada para verir uzatır..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Havaya civaya ilan veren binlerce insan vardı.. satmak için değil maksat show amaçlı koyan insanlar vardı. kefal sazan avına çıkanlar vardı.. şimdi kota gelince onlar artık hakları bittimi koymaz.. benim tahminim gerçek satmak isteenler koyar yada para verir uzatır..
    Benim demek istediğim ilan sayısında "baya baya" düşüş olmadığı senin dediğin gibi. Son 1 yıldır aynı araba ilan sayısı........
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş ödeme hareketlerime bir bakayım dedimde içim cız etti yaw

[IMG]http://i.hizliresim.com/7qNMgP.

Adamlar resmen tekel oldu. Haklarıda yok sayılmaz ama bence orası olmasa araba kolay satılmaz ama biraz daha ucuz olmalı. Sadece 2 ay içerisinde 30 tl zam yaptılar ilan başı için. 99 tl rakam çok bence ama elimiz mecbur
    Ben dün bireysel ilan açmaya çalıştım ama ödeme sekmesini atlayamadım. Ücretsiz ilan artık verilemiyormu?

h.guroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dün bireysel ilan açmaya çalıştım ama ödeme sekmesini atlayamadım. Ücretsiz ilan artık verilemiyormu?
    yılda 1 sefer diyorlar ama oda hikaye sanırsam yılbaşından önce şubat ayında yeniden ilan hakkınız olacak diyordu şimdide eylülde yenilenecektir diyor ilan açmadığım halde okadar para vermektense yeni hat alıp yeni üyelik açarım daha hesaplı
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    japonlar 2 tur atıp soğutmak için kenara çekilirken bmw ler tapagaz dönüyor

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 2016 da vermiştin son ilanı. 15 gün önce yeniden ilan vermek istedim herhangi bir bedel ödemedim.

Tarihten ötürü sorun yaşıyor olabilirsiniz arkadaşlar. Kontrol etmekte fayda var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)