User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 19.04.2024 de başimiza gelen telefonla dolandiricilik hikayesi

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

19.04.2024 de başimiza gelen telefonla dolandiricilik hikayesi

Arkadaşlar 19 Nisan 2024 tarihinde annemi 0545 689 16 92-0545 633 73 26-0546 484 48 81 no lu telefonlardan sürekli arıyorlar.Asıl iletişim 0545 689 16 92 Bilindik yöntem teröre karıştın vs...psikolojik baskıyla kandırıyorlar ve 56 yıllık birikimi olan altınlarını ve bir miktar dövizi alıp gidiyorlar(öyle bir baskı ki eve kadar girip öyle almayı başarıyorlar)nasıl olur vs demeyin oluyor.Bu paylaşımdaki amacım önlem alarak TT ailemizden birilerini uzak tutmayı başarabilmek.Yoksa biz yandık başkası yanmasın.60 yaş üzeri anne,baba,dede,anneanne,babaanne vs...telefonlarını rehberde olmayan numaralara engelleyin, ya da akıllı telefon kullanmalarını engelleyin. Telefon kayıtlarını bilinmeyen numaralarda görünmeyecek şekilde güncelleyin evde altın döviz para bulundurmalarını engelleyin.Banka hesaplarını yaptırabiliyorsanız müşterek hesaba çevirin. Üzerlerine kayıtlı Tapu ve araç ruhsatlarına şerh koydurun.
    NOT:
    1-Annem okur yazar 17 yıl Almanya'da yaşamış aklı başında, ben bile bir şey söylesem sorgulamadan yapmayan ve en önemlisi MÜGE ANLI fanı ve her fırsatta dolandırıcılıkla uyardığımız bu yüzden de belediyeden, enerjisa'dan gelen bilgilendirme mesajlarını bile bizlere gösterip araştıran bir kadın.
    2-Annemle aynı binada altlı üstlü oturuyoruz. Olay olduğunda eşim evde. Ancak biz annemi bahçede sanıyoruz.
    3-Savcı hanımın söylediği ''Bu olay 2008 den bu yana Suruç taraflarında organize edilen bir örgüt işi. Bizim başımıza gelmez demeyin, banka müdürü, hakim, öğretim görevlisi ve profesör gördüm aynı yöntemle dolandırılan hiç kendinizi sorgulamayın bir çeşit hipnoz sanki'' diyor.

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanın bazen basireti bağlanıyor ve sağlıklı muhakeme yapamaz hale geliyor.Bu nedenle hepimizin başına gelebilir.

Yazık , çok üzücü.Keşke dolandırıcılara çok çok daha ağır yaptırımlar uygulansa.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun, psikolojik olarak baskılama konusunda sanırım uzmanlar ya da bununla alakalı eğitim alıyorlar çünkü kesinlikle sadece alt kesimden insanı değil okur yazar insanları bile hedef alıyorlar. Olmaz diye bir şey yok, herkesin başına gelebiliyor. Anneniz birde ben buna nasıl inandım diye kendini üzmez inşallah tekrardan çok geçmiş olsun.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun.Peki bu tür olaylarda yargı tarafından bir geri dönüş olan var mı? yani kaptırdığını alabilen?

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahh ah, büyük geçmiş olsun.

Ben de anneme babama aynı şeyleri söyleyip duruyorum.
    Özellikle babam başkasının lafıyla iş yapmayı çok sever mesela, aynı şeyi ben söyleyeyim benim lafımı ciddiye alıp yapmaz, başkasından da onu duyarsa hmm doğru söylüyormuş der. Bu sanırım jenerasyon sıkıntısı, hepsi böyle.
    Örneğin lastik alınacak, adam X bayisi, Y lastiği sorar, ulan o lavuk X bayisi olduğu için sana Y lastiği iyi der mi, bana oradan telefon açar, Y lastiği çok kötü dedi der. Sence niye öyle diyor derim, cevap veremez falan

Geçenlerde Turkcell'den tarife seçip yanına da salak salak cihazlı mihazlı bir şeyler almışlar.
    Turkcell'deki eleman fiyatları gösterip o böyle bu böyle diye diye salak salak ürünleri içeren bi paketi çakmışlar.
    Öyle kudurdum ki herifleri gidip boğazlayacaktım, dolandırıcılık bir nevi diye. Bir de dedim nasıl yediniz böyle bir şeyi, bana niye sormuyorsunuz falan filan, kalplerini kırdım biraz.
    Sonra baktım neyse ki yanında verilen ürünler fena değil ve piyasa fiyatı vermişler.

Böyle diyorum diyorum, babamı aramışlar bi gün, bir de babam üniversitede hoca, o.evlatları nereden bulmuşlarsa "hocam hocam" diye hitap ediyormuş. Babam bakmış iş moka sarıyor, kapatmış telefonu.

Başka bir sefer daha böyle "karakoldan arıyorum ben komiser bilmemkim" diye başka bi o.ç. arıyor, babam da diyor hangi karakoldasın geliyorum yanına diyor, telefon kapanıyor tabi

Valla diyorum banka manka, şu bu, pat küt bilmediğiniz numaraları açmayın, yemeyin.
    Resmi bir durum varsa yazılı isteyin, saçmalıklara inanmayın diyorum, farkındayız şu bu diyorlar ama tedbir almak lazım cidden.

Ya arkadaşımın peşine bi hukuk bürosu düşmüştü zamanında aptal bi mevzu yüzünden. Arkadaş da sallamıyor, cevap vermiyor falan, ibneler sosyal medyadan buna mesaj göndermişler, güzel bi hatun fotosu, merhaba bilmemkim seninle tanışmak istiyorum cart curt, sonra konuya giriyor... Arkadaş da diyor ki utanmıyor musunuz şuh kadın fotoğrafı ile beni kandırmaya çalışıp böyle böyle yapmaya, hakaret de ediyor fotoğrafa ilişkin, kadın da diyor ki bu benim fotoğrafım mahkemede görüşürüz. Görüşürüz canım diyor görüşürüz, siz böyle bi *** elde edemezsiniz, yemezler, ben bu olayı da dosyalıyorum kanıtları ile, mahkemede görüşürüz diyor. Bir daha da taciz gelmiyor bürodan

İş yaparken bile, biri geliyor diyor ki bilmemkimin talimatı var, böyle böyle yapılacak.
    Tamam diyorum, bana yazsınlar, amirime söylesinler, talimat gelsin, karar çıksın, yapayım. O dedi bu dedi ile iş yapamayız.
    Anneme babama kardeşime eşime aynı şeyleri söylüyorum hep, ağır bürokrasi öğretiyorum biraz ama ne yapalım, bu devirde böyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.Peki bu tür olaylarda yargı tarafından bir geri dönüş olan var mı? yani kaptırdığını alabilen?
    Komiserin söylediği bunlar örgüt ve bu işi meslek olarak yapıyorlar.4-5 sene önce yakaladık. Adamların avukatları var. Pazarlık ettiler. Kaybın 1/3 ü kadar bir para verip sıyrıldılar dedi.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VETTE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Komiserin söylediği bunlar örgüt ve bu işi meslek olarak yapıyorlar.4-5 sene önce yakaladık. Adamların avukatları var. Pazarlık ettiler. Kaybın 1/3 ü kadar bir para verip sıyrıldılar dedi.
    şimdi burada adalet sistemine laf etsek, hakkmızda halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten işlem yaparlar.

Çok üzüldüm gerçekten, para pul yerine gelir bir şekilde ama ömür boyu ben bu hatayı nasıl yaptım diye insan kendi kendini yer. Bilgilendirme için teşekkür ederim kendi adıma.

Dilerim kimsenin başına bir daha böyle bir durum gelmesin.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun.Kimse ben dolandırılmam diye büyük konuşmasın adamlar kendilerini sürekli geliştiriyorlar.Adaletini sevdimin ülkesinde......
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.Kimse ben dolandırılmam diye büyük konuşmasın adamlar kendilerini sürekli geliştiriyorlar.Adaletini sevdimin ülkesinde......
    Çok geçmiş olsun.

Abi haklısın kimse ben yemem demesin öyle bir an oluyor ki anlayamıyorsun.

Ben arabam için tüv muayene randevusu almak isterken kredi kart bilgisi istedi. Adamlar tüv sitesinin aynısını yapmışlar. Bende uyanmadım girdim bilgileri. Arabacı adamız bide sözde.

O zaman 40TL para çektiler danışmanlık hizmeti adı altında.1-2 ay geçmedi zara dan kart limitim kadar online alışveriş yapıp mağaza teslimatı istemişler. Zara yı aradım ürünleri teslim almışlar bile mağazadan.

Harcama itirazıyla paramı geri aldım ama uğraşmak can sıkıcı oldu.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ailemde olmasa da bir yakınımızın başına geldi bu tip bir olay.
    Hırsız nasıl hırsızlık yapıyo, bunlar da dolandırıcılık konusunda işlerini yapıyorlar. Manipulasyon, ikna, psikolojik üstünlük konularında kesinlikle eğitimliler. Karşısındaki kişiye ait ellerindeki bilgiler de az bu değil, sizleri bilmem ama ben en azından hadi diyince öğrenebileceğim bilgilerin ötesinde doneler var ellerinde. Sigorta şirketi, banka gibi kurumlarda olası bilgileri sununca önce güven kazanıp, sonrasında da özgüveni kırarak işliyolar kişileri. Yakınımız 3 sene öncesinde milyona yakın tutar teslim etmişti, konuyu utancından dillendirememiş 5-6 ay sonra haberimiz olmuştu ancak. Olayın bir de bu yönü var maalesef, uyarınız için teşekkürler geçmiş olsun size de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babamın olayı aklıma geldi.. Para kaybı vs değildi ama güzel bir dolandırıcılık örneği..
    Turkcell müşterisi babam ve ilk hat sahiplerinden biridir, bilmemne paketinin yenilenmesi için turkcelle görüşüyo yenilemeyi yapıyor sonrasında.
    Dükkanda yarım saat vs geçirdikten sonra telefon çalıyo arayan kişi, hattınızdaki tarifeyi yenilemişsiniz eski ve düzenli bir müşterimiz olmanız diye başlayıp.. o dönem iphone 8 veya 10 artık neyse X tutarken size %60 fiyatına almaya hak kazandınız diyolar..
    Babamın telefonda balıkta düşmekten kırıklar vs olunca atlıyo direk.. 1 hafta kadar sonra kargo geliyo dükkana, 3. kalite çakma bir telefon,el aynası, traş bıçağı gibi gibi 3-5 parça eşya da koymuşlar içerisinde. Babam maalesef bunlar ne alaka yaa hediye de koymuşlar içine demişti.. turkcelle beraber gidip sahte oldugunu anlaması, e benim param kimde diyip çalışana sorması, kullanılmaz mı yani bu telefon demeleri..
    Şikayette bulunmuştuk o dönem ama tabi bi sonuç çıkmadı, kargodaki adres hatalı, arayan numara yurtdışı kayıt vs. soğuk su içerek sineye çekmiştik durumu.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde 81 yaşındaki dedemi benzer şekilde kandırmışlardı.

Telefonla arayarak tüm torunlarının ismini sayıp, terör örgütüyüz tarzı konuşmuşlar. Ne hikmetse dedemin hesabındaki parayı bile biliyorlardı yuvarlak hesap o parayı hesabımıza atın torunlarının peşini bırakalım demiş lavuklar.

Dedemde garibim bankaya doğru yürüyüşte iken tesadüfen babam yolda rastlıyor. Sesleniyor dedeme ama duymuyor. Arkadan elini omzuna dokununca inanılmaz derece korktuğunu görüyor babam. Nereye gidiyorsun diye sorduğunda öyle geziyorum diye geçiştiriyor dedem ama babam korkmasından işgillenip iyice üstüne gidince durumu anlatıyor.

Arayan numarayı vs babam polise verdi ama hiç birşey çıkmamış. Tesadüf sayesinde adamın yıllarca olan birikimi tuz buz olup gitmedi.

Allah belalarını versin böyle dolandırıcıların
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E bunun güya daha dandik versiyonu araba alım satımında oluyor işte, yok başkasının ismini verme, yok bilmemne saçma sapan işler.

Veya kargoyla gönderilen mallarda karşı tarafın bi şekilde kargo bilgilerini alıp gidip şubeden malı alıp yok olması gibi gibi.

Herifler durmadan bi yöntem geliştiriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde 81 yaşındaki dedemi benzer şekilde kandırmışlardı.

Telefonla arayarak tüm torunlarının ismini sayıp, terör örgütüyüz tarzı konuşmuşlar. Ne hikmetse dedemin hesabındaki parayı bile biliyorlardı yuvarlak hesap o parayı hesabımıza atın torunlarının peşini bırakalım demiş lavuklar.

Dedemde garibim bankaya doğru yürüyüşte iken tesadüfen babam yolda rastlıyor. Sesleniyor dedeme ama duymuyor. Arkadan elini omzuna dokununca inanılmaz derece korktuğunu görüyor babam. Nereye gidiyorsun diye sorduğunda öyle geziyorum diye geçiştiriyor dedem ama babam korkmasından işgillenip iyice üstüne gidince durumu anlatıyor.

Arayan numarayı vs babam polise verdi ama hiç birşey çıkmamış. Tesadüf sayesinde adamın yıllarca olan birikimi tuz buz olup gitmedi.

Allah belalarını versin böyle dolandırıcıların
    Savcı bir program sayesinde banka hesaplarındaki tutarları görebildiklerini söyledi.Tapu bilgilerini de görebiliyorlarmış.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer bır olay de benım ıstanbulda kı Amcamın Ogretım gorevlısı kızının basına geldı

seneryo aynı
    bankada kasada dovızın mıktarına kadar bılıyorlar ve parayı kaptırıyorlar
    ama ınce bır ayrıntı amcamın kızı paraların resmını cekıyor
    dovız de serı olduıgu ıcın
    polıs serı numarasını alıyor

ıstanbulda teslım edılen para Gazıantep de bozdurulmaya calısırken yakayı eleverıyorlar para ların serı numarasından

amcamın kızı parayı kurtardı ama o elemanlar da dısarıda
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kadar doğru gerçek bilemiyorum fakat çeşitli ses dalgaları ile karşıdaki kişiyi özellikle yaşlı seçmelerinin sebebi beyin aktiviteleri gençler kadar hızlı olmadığından bir şekilde hipnotize etmeye çalışmalarıymış.
    Kişi bu ses dalgaları ve üstüne korku ve strese sokularak. Maalesef tüm kişisel verilerimiz webin çöplüğünde komik paralara satıldığı için bir şekilde buradan yola çıkarak bir bilgileri ve bağlantıları var gibi yaparak konuyu buralara getiriyorlar.
    Bankacı arkadaşımın anlattıklarından kitap yazılır. Vezne önünde tüm birikimini poşete doldurup banka bırakanların durumları sebebiyle.
    İşin ilginç tarafı bu amcalar teyzeler nineler banka personelinin müdürüne varıncaya kadar uyarılarına kulak asmadan üstüne üstlük kavga ederek bu paraları teslim etmeleri.
    Buna acilen bir çözüm bulunmalı.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Annemi de bayram arifesinde aradılar. Yanında ben de vardım. Klasik polis telsiz sesleri fln. Yalan sabit zaten, darbe zamanı kimliğiniz düşmüş, o da bi olaya karışmış fln. Dedim anneme devam etsin. Anlattı anlattı kapattık telefonu
    112yi arayıp şikayette bulundum. 5dk sonra fln polis karakolundan aradılar. Dediler ki bizim yapabileceğimiz bişey yok, savcılığa sizi arayan numarayı vererek şikayette bulunmanız gerekiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kanashibari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar doğru gerçek bilemiyorum fakat çeşitli ses dalgaları ile karşıdaki kişiyi özellikle yaşlı seçmelerinin sebebi beyin aktiviteleri gençler kadar hızlı olmadığından bir şekilde hipnotize etmeye çalışmalarıymış.
    Kişi bu ses dalgaları ve üstüne korku ve strese sokularak. Maalesef tüm kişisel verilerimiz webin çöplüğünde komik paralara satıldığı için bir şekilde buradan yola çıkarak bir bilgileri ve bağlantıları var gibi yaparak konuyu buralara getiriyorlar.
    Bankacı arkadaşımın anlattıklarından kitap yazılır. Vezne önünde tüm birikimini poşete doldurup banka bırakanların durumları sebebiyle.
    İşin ilginç tarafı bu amcalar teyzeler nineler banka personelinin müdürüne varıncaya kadar uyarılarına kulak asmadan üstüne üstlük kavga ederek bu paraları teslim etmeleri.
    Buna acilen bir çözüm bulunmalı.
    Bir de asıl olay bence şu, hani "ben yemem demeyin" deniliyor ya, yaşlılar şu bu seçilmesinin bir sebebi de, bir şekilde bürokrasi ile, yazılı belge vb ile bu tip insanların işinin olmaması bence asıl sebep.

Örneğin ben yarı kamu gibi bir yerde çalışıyorum, bazen devletten bile saçma bürokrasimiz oluyor, yok ondan imza al yok bundan bilmemne al.
    Biri geliyor "bilmemkim talimat verdi" diyor mesela, ben ne bileyim kardeşim gerçekten onun talimat verip vermediğini, idari amirim bana iletsin talimatı, o zaman yapayım, ya da yazılı bir şey gelsin.

Burada da o hesap. Varsa kardeşim bi derdin imzalı bilmemne yazı gönder. Bitti.

Bu insanlar böyle şeylere hiç girmedikleri için bilmiyorlar, bankada orada burada kavga etmesi de ondan, beni polis aramış işte daha ne diyor.
    Önceki mesajımda örnek vermiştim, 60 yaş üstü nesil komple "başkasının lafıyla iş yapma"ya bayılıyor.

Yöntem hep aynı, salak saçma bi yöntem. Ben inanmıyorum öyle yok hipnoz yok bilmemne. Tamamen bu boş bulunma, bilmeme işlerini kullanıyorlar.
    Benim anlamadığım bu kadar yöntem tekrar ederken, televizyonlarda falan anlatılırken hala insanların buna kapılmaları. Hiç mi görmediniz duymadınız dinlemediniz arkadaş? İlginç.

Çalıştığımız yerde Garanti'den geliyor gibi bir mail yollamışlardı zamanında, hemen mail adresine domain'e falan bakarım, linklere bakarım. Anladım tabi. Linke tıklamayın diye bizim ofisteki arkadaşları uyardım hemen. Biri duymamış hemen tıklamış, girmiş şifremi değiştiriyorum falan diye... Bi süre sonra Bilgi İşlem'den mail geldi buna tıklayıp bilmemne yaptıysanız şifrenizi değiştirin bankayla görüşün diye. Kız zıpladı ayyyyy diye. Neyse ki bir şey olmadan kurtarmıştı hızlı davranıp.

Millet çok kolay atlıyor böyle şeylere.

İnternette yalan haberlerin falan böyle şuursuzca paylaşılması da bundan. İnsanlar niyeyse gördüklerini okuduklarını sorgulama ihtiyacı hissetmiyor. Aaaa bak böyleymiş diye paylaşıyor.
    Tesla'nın ucuz versiyon aracının haberini bile yapamadı adamlar, o yazar çizer tayfa neler saçmaladılar, ne bilgi eksiklikleri ne salaklıklar, görmeniz lazımdı.

"Biz yapmayız" diyoruz ama telefon dolandırıcılığı harici internet dolandırıcılığı bizim de zaaf...
    Ona da "dijital okur-yazarlık" deniliyor yanılmıyorsam.

Örneğin eşim bir arkadaşıma yardımcı olacağım diye Kablonet aboneliği mi ne yapacaktı, Google yapıyor ilk gelen 3 reklam bağlantısından birine tıklıyor. Tabi Kablonet değil ama alakasız bi bayi, herifler Konya'da mı neymiş sonradan öğreniyorum, hanım bi güzel TC vs veriyor her bilgiyi, eve gelip de muhabbeti duyduğumda dalacaktım sen bunu nasıl yaparsın hiç mi görmedin duymadın bilmiyorsun diye Hayır diyor ne bileyim.. Hoşgeldin anneeee....

Dediğin gibi, çözüm olarak bir şeyler yapılmalı, net. Bankaların yetkisi falan var aslında bu tip şeylerde, anladığın anda vermiyorum kardeşim paranı de, beklet.. Yaşlı insan zaten ne yapacak seni mi şikayet edecek. Dolandırıcılık olduğu belli işte.

Ya ben sikindirik kasadan malzeme alamadım yanımda eşim olmasına rağmen bilmemnesi yok diye, çıldırttılar bizi. Millete öyle hemen çatır çatır ne güzel veriyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kahn23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Annemi de bayram arifesinde aradılar. Yanında ben de vardım. Klasik polis telsiz sesleri fln. Yalan sabit zaten, darbe zamanı kimliğiniz düşmüş, o da bi olaya karışmış fln. Dedim anneme devam etsin. Anlattı anlattı kapattık telefonu
    112yi arayıp şikayette bulundum. 5dk sonra fln polis karakolundan aradılar. Dediler ki bizim yapabileceğimiz bişey yok, savcılığa sizi arayan numarayı vererek şikayette bulunmanız gerekiyor
    Savcılık da zaten olayı yanlış anlamış, her şeyi "savıyor" Hiç bir işe yaramıyor yaptığınız hiç bir şey... Muz cumhuriyeti...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler